Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 28 cze 2017, o 02:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona

Kto lepszy lub kogo bardziej lubisz???
Glenn Tipton 47%  47%  [ 50 ]
Obaj są wielcy 27%  27%  [ 29 ]
Adrian Smith 25%  25%  [ 27 ]
Liczba głosów : 106
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lis 2005, o 14:48 
Defender Of The Faith

Jak szaleć, to na maksa :lol:

ankieta by metalpriest

Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2005, o 14:49 
Rocker

Gdzie ankieta??

Oczywiscie Tipton

Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2005, o 15:00 
Troubleshooter
Troubleshooter

PITOPIETHO napisał(a):
[...]

Oczywiscie Tipton
Zero wątpliwości. :D

http://widmo.biz/index.php?show=trucizna

Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2005, o 15:01 
Metal God

Jak dla mnie obaj sa wielcy :D

Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2005, o 15:05 
Night Crawler

Tyrant napisał(a):
Jak dla mnie obaj sa wielcy :D

Dla mnie podobnie, w takich przypadkach potrafię utworzyć "centrum", bo nie czuję potrzeby męczenia się z wyborem i, o zgrozo, uzasadnieniem :lol:

To, co upodabnia ich do siebie, to umiejętność pójścia z duchem czasu - The Chemical Wedding i Jugulator

Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2005, o 16:58 
Jugulator

Jak słucham Iron Maiden lepszy jest Adrian ,jak słucham Judas Priest lepszy jest Glenn.

Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2005, o 17:25 
Victim Of Changes

Cytuj:
Jak słucham Iron Maiden lepszy jest Adrian ,jak słucham Judas Priest lepszy jest Glenn.

hehehe dobre :P

Ja tutaj troche uogólnie - Gitarzyści IM na Glenna...w im są bardzej skomplikowane rzeczy do gry, sa bardziej rozbudowane - jednym słowy trudniejsze
U JP jednak zaczne od solówek...które zamiatają solowkami Ironów, tu niema porównania Glenn to magik do solóweczek, jednak riffy JP sa często proste, oczywiście mają w sobie potęzna dawkę energii ( EE, RotW!!!!) ale są raczej niewymagające

a ja lubię gdy repertuar kapeli sprawia problemy i nie będzie do opanowania w kródkim czasie :twisted: :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2005, o 17:32 
Jugulator

Ale wiesz Ironi potrafią czasem ciągnąć jedną solówke w 3-4 minuty, podobnie jak ich muzyczni mentorzy Purple, w JP są takie solóweczki bardziej Zeppelinowskie czyli 30-40 sekundowe . No oczywiście też są pojedynki jak w Sentinel ale ich jest mniej niż u Ironów.

Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2005, o 23:41 
Rocka Rolla

Tipton... za lepsze opanowanie instrumentu, lepsze kompozycyjnie solówki i wszechstronność...przykłady płytowe? Ram it Down, SWoD, Pain, Jug, Baptizm of Fire(szczególnie tytulowy, wyjaśnia kto z tej dwójki jest lepszym gitarzystą) :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2005, o 17:32 
Prisoner Of Your Eyes

kolejny kretynski temat...

co to wogole za pomysl aby porownywac glenna ze smith'em, jakbyscie do glenna porownali Vaia to juz bym podyskutowal...a tak szkoda strzepic klawiature...

Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2005, o 18:43 
Bloodsucker

Protestuje.
Poniewaz ostatnio Vai mnie coraz bardziej zaciekawil i slucham go czesto coraz bardziej go doceniam. Przede wszystkim jako muzyka. W odroznieniu np od Satrianiego, ktory jest rzeczywiscie takim gitarzysta od fajnych melodii, Vai to gosc, ktorego muzyka jest przede wszystkim pelna emocji i Vai jako jeden z niewielu gitarzystow wywodzacych sie z ogolnie pojetego rock'a potrafi piescic kazda nute, zeby zabrzmiec tak jak brzmi.
Wczesniej nie wlaczalem sie w tego rodzaju dyskusje, a juz takowe byly, bo za malo czailem temat muzyki Vaia. Sluchalem go kiedys, ale teraz brzmi ona inaczej. Zreszta koncert udowodnil, ze to znakomity muzyk i naprawde zadziwia nie tylko sprawnoscia techniczna ale takze potrafi stworzyc wspanialy klimat. Zatem teraz staje w jego obronie. Od razu mowie, ze Malmsteen jest rzeczywiscie szybszy. :))
Co do Glenn'a i Adriana to bardzo dobrzy gitarzysci heavy metalowi.
Glenna cenie za fantastyczne melodie w solowkach no i riffy. Ale zaden z niego wirtuoz, podobnie jak Adrian, ktorego wole np. od Murraya. Gra z wiekszym polotem no i ma na koncie kilka niezapomnianych riffow.

Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2005, o 18:49 
Bloodsucker

Tipton, hmm teraz czytam Twojego posta i nie jestem pewien w jakim swietle chciales przedstawic Vaia :))
Zatem jak za bardzo poszarzowalem to w pas sie klaniam :))
P.S. Cos mi jednak mowi, ze jesli zostalby porownany Tipton do Vai'a to Vai dostalby niezle ciegi od Ciebie :)

Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2005, o 19:08 
Prisoner Of Your Eyes

leather_rebel napisał(a):
Tipton, hmm teraz czytam Twojego posta i nie jestem pewien w jakim swietle chciales przedstawic Vaia :))
Zatem jak za bardzo poszarzowalem to w pas sie klaniam :))
P.S. Cos mi jednak mowi, ze jesli zostalby porownany Tipton do Vai'a to Vai dostalby niezle ciegi od Ciebie :)

do tiptona mozna porownywac od biedy Vaia bo gitarzystow Maiden z pewnoscia nie...

a co do samego Vaia to nie bede sie wypowiadal bo koles niestety poza tanim efekciarstwem i bardzo dobra technika legato wzglednie tappu niewiele ma do zaoferowania. Fakt kombinuje ale tym jego kombinacjom jakby tu powiedziec brakuje kregoslupa...cos tam probuje isc wlasna sciezka ale niestety pod wzgledem zarowno artystycznym jak i stricte muzycznym ostatnio moooooocno sie zagubil...

hm...jesli wirtuozem nazywa sie Satrianiego, Vaia czy o litosci Hammeta to Tipton przy nich to MEGA WIRTUOZ

Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2005, o 20:49 
Bloodsucker

Jestem innego zdania. Fakt ostatnia plyta Vaia to sredniawka, troche brak pomyslow. Ale taka np. Alive in Ultra Wotld gdzie nagral na zywo premierowy material to czad. Mnie juz mniej chodzi o technike, ale po prostu uwazam, ze koles gra z dusza. Jest kilka kawalkow z roznych plyt, ktore sa fantastyczne pod katem zagrywek, solowek, melodii, rytmu i pozostalych instrumentow, ktore tworza calosc. Nie mozna w sumie porownac Glenna do Vaia bo to jednak calkiem inna muzyka. chyb, ze porownujemy technike. Obawiam sie jednak, ze Tipton nie jest takim wymiataczem jakim moze sie wydawac. Na koncertach czesto myli sie i gubi, moze to juz wiek. Vai gra co do nuty. W kazdym razie kawalki z mniejszym przesterem na pewno. Slyszalem na wlasne uszy. Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2005, o 21:32 
Prisoner Of Your Eyes

Glenn czasem sie myli tzn zaczyna cos tworzyc na zywo ale to wszystko...wystarczy wziac do reki Rising gdzie w Hellrider zmiata wszystko:)

Tytuł:
PostNapisane: 29 lis 2005, o 10:09 
Bloodsucker

No tak, ale tworzyć coś np. w Painkillerze to chyba niepotrzebny zachód. Wydaje mi się, że Painkiller to max mozliwości w szczytowej formie Glenna, która juz mineła i dlatego tyle wpadek teraz.

Tytuł:
PostNapisane: 29 lis 2005, o 12:03 
Prisoner Of Your Eyes

hm...slyszalem z 5 bootlegow z obecnej trasy i nie pamietam aby glenn sie w painkillerze pomylil (wlaczam unleashed). A jesli chodzi o szczyt mozliwosci to samo solo w Painkiller to juz szczyt sam w sobie :)

Tytuł:
PostNapisane: 29 lis 2005, o 17:30 
Banned

Tipton zdecydowanie. I wogule nie wiem jak można od Smithów go obrażać. Już lepiej przydałoby się go porównac do Dave'a Murray(jest chyba najlepszy w solówkach w IM rzecz jasna chociaż są już strasznie przereklamowane) albo do Gersa który stylem chyba jest najbardziej zbliżony do Tiptona. A nie z tym najbardziej nadętym bufonem z IM.
Jeśli chodzi o komponawanie utworów to mozna by się troche posprzeczać ale pod względem gry to sprawa nie podlega dyskusji.

Tytuł:
PostNapisane: 29 lis 2005, o 17:42 
Bloodsucker

Poslucham nowego DVD jak wyjdzie no i podglosnie sobie prawy kanal w 5.1, jestem ciekaw wykonania. Po prostu pamietam z koncertow, ze kilka solowek m.in. Painkiller Glenn niedogrywa, badz upraszcza. Wiadomo, koncert, glosno, nikt nie bedzie pamietal. Na Metalmanii w Polsce jeszcze z Ripperem spapral Beyond The Realms Of Death. Po prostu zapomnial pewnego krotkiego fragmentu. Nie jest to wirtuoz, bo wg mnie wirtuoz gra bezblednie. Zreszta wirtuoz gra takie solowki na pol-luzie. np taki Malmsteen. Zrobil na mnie piorunujace wrazenie. Vai podobnie, ma swoje gesty i mimike, ale nie jest to spowodowane zatrzymaniem oddechu podczas solowki, tylko tym, ze koles gdziestam odlatuje co przeklada sie na bardziej uczuciowe jej zagranie. Tipton podczas bardziej karkolomnych zagrywek jakby sie spinal i mocno wytezal, zeby wszystko zagrac tip top. Jest to swietny i utalentowany kompozytor metalowy z swietnym warsztatem. ale nie wirtuoz. Odbilem pileczke poraz kolejny :)

Tytuł:
PostNapisane: 29 lis 2005, o 17:49 
Prisoner Of Your Eyes

dla mnie slowo "wirtuoz" kojarzy sie pejoratywnie a to dlatego, ze miernoty pokroju Satrianiego (mniej Vaia ale rowniez) i inni nadeci na nie po prostu nie zasluguja i dlatego tez nigdy nie nazwe Tiptona wirtuozem choc jesli Satriani i inni na to miano zasluguja wg niektorych to Tipton po tysiackroc. Nie slyszalem ostatnio aby Glenn cokolwiek uproscil, wrecz odwrotnie a widzialem na koncertach i slyszalem sporo bootlegow...jesli sie troche spina na poczatku sola do Painkiller to tylko dlatego, ze poczatek jest cholernie trudny, np. taki Chlasciak wogole omijal ten patent szerokim lukiem...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona