Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 25 wrz 2017, o 19:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Kto lepszy lub kogo bardziej lubisz???
Glenn Tipton 47%  47%  [ 50 ]
Obaj są wielcy 27%  27%  [ 29 ]
Adrian Smith 25%  25%  [ 27 ]
Liczba głosów : 106
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 maja 2009, o 23:35 
Green Manalishi

Mikxer napisał(a):
Cytuj:
czy ktos jest w stanie zanegowac geniusz tego sola?

solo fajne, ale sie dluzy z 1 prostego powodu, tipton gra caly czas to samo

Wiadomo, głupie pytanie :lol:

PostNapisane: 1 cze 2009, o 00:05 
Defender Of The Faith

Cytuj:
nie, tak samo jak gitara rytmiczna

I tak samo jak wokal, perka, gitara prowadząca...

Cytuj:
kolejny raz mowa o technice, o ktorej ja nie mowie

Nie kojarzę żebym użył słowa "technika", ale dobra... Czy jest jakaś przesłanka pozwalająca twierdzić, że Hill to slaby basista ?

Cytuj:
wcale tak nie uwazam. ja mowie tylko ze heavy metal to nie muzyka gdzie wystepuje solowe granie na gitarze najwyzszej proby.

Nikt tu nie twierdzi, że występuje. NIKT. Walczysz z wyimaginowanym wrogiem, stary. Po prostu postawiles tezę, że Tipton to słaby gitarzysta. Parę osób (ja, Tipton, Marha, taffer itp.) stwierdziliśmy po prostu, że nie masz podstaw by go oceniać. Ot cała filozofia. Gdybyś napisał, że Tipton gra Twoim zdaniem nieciekawie, to by było OK, ale Ty stwierdziłeś że by sobie nie poradził w innej muzyce, a tak naprawdę nie masz o tym pojęcia. :wink:

O Tiptonie mogę powiedzieć tylko, że nikt w kategorii "heavy metal" się do niego nawet nie zbliżył. I tyle. :wink:

Cytuj:
oczywiscie, tylko to sa ludzie wynajeci. np u takiej dody byla (a moze nadal jest) b dobra sekcja rytmiczna (najwyzsza polka polskich jazzowcow). (swoja droga ciekawe czemu nie wynajela heavy metalowcow ^^)

Nie mówię o wynajętych muzykach, tylko o gosciach którzy pokończyli szkoły muzyczne a grają pop, lub disco polo. Bo im się bardziej opłaca. Albo bo lubią. Albo z jeszcze jakiegoś innego powodu.

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 1 cze 2009, o 00:14 
Defender Of The Faith

jeszcze propos:

Cytuj:
jak to solowki w hm nie sluza do popisywania sie...

Wyobraź sobie ziom, że w popie też są solówki gitarowe,klawiszowe, saksofonowe itp. :wink: I do czego one tam służą ? Do popisywania się ? Słuchaczom takiej muzyki popisywanie się nie imponuje. Do niekonwencjonalnych zagrywek ? Target takich grup stanowią ludzie, którzy o gitarze mają mniejsze pojęcie ode mnie i nieporównywalnie mniejsze od Ciebie. Więc po co ? Ano po to, żeby dobrze brzmiało, pasowało o utworu itp. Gitara prowadząca to instrument jak wokal prowadzący. Solówki gitarowe nigdy nie służą do popisywania się, nie ważne czy fusion czy disco (robimy tutaj margines na efekciarzy pokroju Malmsteena), bo muzyka to nie cyrk. Proste jak budowa cepa.

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 1 cze 2009, o 09:12 
Prisoner Of Your Eyes

Mikxer napisał(a):
Cytuj:
Beyond the Realms of Death....czy ktos jest w stanie zanegowac geniusz tego sola? zadnych popisow, kipi emocjami, bezblednie zagrane...i pytanie retoryczne: czy jakikolwiek gitarzysta na swiecie bylby w stanie przebic TO solo w tym utworze?

solo fajne, ale sie dluzy z 1 prostego powodu, tipton gra caly czas to samo

rece mi opadly i chec do dyskusji z Toba...

PostNapisane: 1 cze 2009, o 21:56 
Stained Class King

jeśli solówki w HM to tylko popisywanie się, to czemu Rusty Cooley nie jest najlepszym gitarzystą heavy metalowym?

http://www.youtube.com/watch?v=qtLUz34iofM
7 minut popisówki(zaledwie jeden fajny moment, te sweepy, zaczynające się 1:58)

PostNapisane: 1 cze 2009, o 22:17 
Abductor

1) czemu sinner lubisz takie gdybanie typu a moze cos tam gdyby tipton sie zabral za inna muzyke to cos tam. Ja swoje sady opieram na 15 plytach ktore nagral i jaki kon jest kazdy widzi

2)
Cytuj:
no tak fenomenalne solo od gory do dolu molowa co raz szybciej i szybciej

3) rasti to nie hevi metal lal ;d

PostNapisane: 1 cze 2009, o 22:19 
Metal God

Mikxer napisał(a):
Ja swoje sady opieram na 15 plytach ktore nagral i jaki kon jest kazdy widzi

No chyba nie bardzo... trzymasz się argumentu który jest z dupy

PostNapisane: 1 cze 2009, o 22:31 
Stained Class King

wiem, że nie heavy, ale mógłby być najlepszym heavy metalowym gitarzystą, gdyby tylko chciał. W końcu tam chodzi tylko o popisówkę :D

PostNapisane: 1 cze 2009, o 22:38 
Victim Of Changes

magister napisał(a):
jeśli solówki w HM to tylko popisywanie się, to czemu Rusty Cooley nie jest najlepszym gitarzystą heavy metalowym?

http://www.youtube.com/watch?v=qtLUz34iofM
7 minut popisówki(zaledwie jeden fajny moment, te sweepy, zaczynające się 1:58)

ciekawe jak się czują ludzie, którzy przesłuchają całą płytę takich popisówek, ja bym pewnie dostał pierdolca :P

PostNapisane: 1 cze 2009, o 22:51 
Stained Class King

ja planet gemini michaela angelo wyłączyłem po 2 minutach

PostNapisane: 1 cze 2009, o 23:08 
Defender Of The Faith

Cytuj:
1) czemu sinner lubisz takie gdybanie typu a moze cos tam gdyby tipton sie zabral za inna muzyke to cos tam. Ja swoje sady opieram na 15 plytach ktore nagral i jaki kon jest kazdy widzi

Gdybać zacząłes Ty- twierdząc że Tip by se nie poradził.

Fakty są takie- Tipton gra heavy metal i gra na gitarze w sposób najlepiej pasujący do muzyki heavy. Żeby grał fusion to by grał jak fussionowcy. A może by se nie poradził ? Możliwe, choć szczerze mówiąc wątpię, żeby człowiek z muzykalnej rodziny, który całe swoje długie życie grał na gitarze nie był dostatecznie wyedukowany. Ale my tego nie wiemy. Nie wiem ja, nie wiesz Ty...Może Tipton (forumowy), który zna Glenna osobiście wie.

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 1 cze 2009, o 23:16 
Jugulator

to samo można napisać o Adrianie ,jak i o Dave'e ,prawda jest taka,że tak ogromne sukcesy IM to w dużej mierze ich zasługa, bo Steve w IM był zawsze, a nie zawsze ich muzyka nadawała się na zdobywanie świata, Bruce z kolei w Samson nie dokonał niczego, coraz większe zgranie wspaniałego bliźniaczego duetu +coraz ciekawsze pomysły Steve'a ,coraz lepszy wokal Bruce'a i wyrobienie się u niego nawyków frontmana i charakterystyczne napędzające utwory brzmienie perki Nicko spowodowało że stali sie największą kapelą heavy w sensie sprzedaży płyt, widowni na koncertach i szumu medialnego

PostNapisane: 2 cze 2009, o 00:07 
Defender Of The Faith

Cytuj:
to samo można napisać o Adrianie ,jak i o Dave'e ,prawda jest taka,że tak ogromne sukcesy IM to w dużej mierze ich zasługa, bo Steve w IM był zawsze, a nie zawsze ich muzyka nadawała się na zdobywanie świata,

Nie mówię, że Adrian i Dave NIE sprawdziliby się w fusion. :wink:

Cytuj:
Bruce z kolei w Samson nie dokonał niczego, coraz większe zgranie wspaniałego bliźniaczego duetu +coraz ciekawsze pomysły Steve'a ,coraz lepszy wokal Bruce'a i wyrobienie się u niego nawyków frontmana i charakterystyczne napędzające utwory brzmienie perki Nicko spowodowało że stali sie największą kapelą heavy w sensie sprzedaży płyt, widowni na koncertach i szumu medialnego

Shock Tactics to dobra płyta, lepsza od co najmniej 4 płyt IM :wink:

Sukcesy Maiden to zasługa...głownie Adriana. :P Na pierwszej płycie Harrisa i DiAnno, na drugiej Harrisa/Adriana/DiAnno, na trzeciej i czwartej Harrisa/Adriana?Bruce'a, a dalej to Adrian ewentualnie Adrian/Bruce. Niestety Harris to główny hamulcowy zespołu od co najmniej 20stu lat. Z resztą, starczy popatrzeć jakie płyty uważa za swoje ulubione- SS, TXF...no comment.

Zarówno Adrian jak i Bruce radzili sobie lepiej, niż Maiden bez nich.

Jeżeli chodzi o Priest...tutaj bym postawił na Tiptona. Bez Halforda przeżyli jakoś. Bez Tiptona...cięzko by było.

Generalnie TGA zarówno w wersji Maiden jak i Priest spełnia ważną rolę. U Priest brzmi to bardziej rasowo, u Maiden- bardziej...egzotycznie ? Nie jest to 100% HM.

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

Ostatnio edytowano 2 cze 2009, o 16:11 przez sinner, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 2 cze 2009, o 00:27 
Machine Man

nomad napisał(a):
to samo można napisać o Adrianie ,jak i o Dave'e ,prawda jest taka,że tak ogromne sukcesy IM to w dużej mierze ich zasługa, bo Steve w IM był zawsze, a nie zawsze ich muzyka nadawała się na zdobywanie świata, Bruce z kolei w Samson nie dokonał niczego, coraz większe zgranie wspaniałego bliźniaczego duetu +coraz ciekawsze pomysły Steve'a ,coraz lepszy wokal Bruce'a i wyrobienie się u niego nawyków frontmana i charakterystyczne napędzające utwory brzmienie perki Nicko spowodowało że stali sie największą kapelą heavy w sensie sprzedaży płyt, widowni na koncertach i szumu medialnego

Uważam Shock Tactics za znakomitą płytę.. Rasowy, świeży, luzacki blueshardrock. Spotkałem się nawet z opinią , że szkoda, że Bruce u nich nie został, bo tworzyli świetną, niebanalną muzykę i mogli się jeszcze bardzo rozwinąć. I chociaż się znią nie zgadzam, to wcale nie uważam tej opinii za głupią i bezpodstawną :wink:

PostNapisane: 2 cze 2009, o 00:35 
Defender Of The Faith

Dobra. Chyba mogę już zadać pytanie (głównie dla taffera, nomada, tailgunnera i innych fanatyków Priest ORAZ Maiden). Strasznie mnie to nurtuje. No więc, co powiecie na porównanie GT i AS jako...wokalistów ? :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=pk_LfhPhmS4

vs

http://sinner88.wrzuta.pl/audio/1v8ja7N ... _the_world

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 2 cze 2009, o 01:34 
Machine Man

Smith za Silver and Gold :D

PostNapisane: 2 cze 2009, o 08:01 
Night Crawler

Zdecydowanie Smith :)

PostNapisane: 2 cze 2009, o 08:36 
Heart Of A Lion

Z ciężkim sercem to przyznaję, ale.....Smith :?

PostNapisane: 2 cze 2009, o 10:07 
Machine Man

Smith.. nawet fajny hairmetalowy kawałek :wink: . Płyte Tiptona mam nawet w swojej kolekcji. Lubię czasem posłuchać, ale wokal, no cóż, nie jest jego najmocniejszą stroną.

PostNapisane: 2 cze 2009, o 10:45 
Prisoner Of Your Eyes

Mikxer napisał(a):

2)
Cytuj:
no tak fenomenalne solo od gory do dolu molowa co raz szybciej i szybciej

Dla Elizy Bethoveena w porownaniu do Chopinowskich opalcowan to fortepianowy banal i co z tego? tyle tylko, ze technika ma gó... wspólnego z wartością muzyczną....poza tym sam twierdziles, ze w metalu to tylko popisywanie sie i nic wiecej...w Beyond nie ma popisywania i tez Ci nie pasuje wiec zdecyduj sie wreszcie na cos :wink:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona