Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 25 cze 2017, o 19:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 424 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

KTO??
Bruce Dickinson 19%  19%  [ 15 ]
Rob Halford 81%  81%  [ 66 ]
Liczba głosów : 81
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 wrz 2008, o 21:41 
Stained Class King

MyersEvil napisał(a):
W takim układzie najlepsi są:Adam Lopez (8 oktaw,rekod Guinessa) , Brett Manning (6 oktaw) czy Vitas (kontratenor)

Co z tego,że Vitas czy Lopez mają niesamowite skale,skoro brzmią jak pedały.Obaj mi się zawsze z disco polo kojarzyli,zrobiliby w tym gatunku furorę.

PostNapisane: 14 wrz 2008, o 21:42 
Abductor

chyba dobrze brzmiec jak halford czy mercury

PostNapisane: 14 wrz 2008, o 21:44 
Stained Class King

Zapomniałem o tym :D W każdym razie chujowo brzmią i tyle.

PostNapisane: 14 wrz 2008, o 21:45 
Abductor

ja tam b lubie. szczegolnie p. Vitasa

PostNapisane: 14 wrz 2008, o 22:18 
Machine Man

Najlepiej brzmi Villas!

PostNapisane: 14 wrz 2008, o 22:19 
Stained Class King

Mi się podoba jeden utwór,Ulybnis.

PostNapisane: 14 wrz 2008, o 22:50 
Defender Of The Faith

magister napisał(a):
Zapomniałem o tym :D W każdym razie chujowo brzmią i tyle.

Co kto lubi :wink: Dla przeciwników rocka czy metalu Halford jest asłuchalny i brzmi do dupy.A tych panów wymieniłem z tego powodu,bo denerwuje mnie,że za jedyny wyznacznik wielkości wokalisty (szczególnie w metalu) podaje się rozwiniętą skalę w górę.

Obrazek

PostNapisane: 14 wrz 2008, o 23:00 
Machine Man

Hmm...a moj dziadek (jak zyl) lubil Halforda a nie trawil dickinsona/acdc :P

PostNapisane: 26 kwi 2011, o 16:45 
Heart Of A Lion

Ciekawa prawidłowość

ok.25 roku życia Rob-Sad Wings of Destiny, Bruce-The Number of the Beast-najlepsze,najciekawsze wokale dla tych wokalistów,jeszcze nie do końca dojrzałe,ale pełne pasji i siły
ok.26/27 roku życia-Rob-Stained Class/Killing Machine,Bruce-Piece of Mind/Powerslave-w pełni dojrzali heavy-metalowi wokaliści,umiejętność panowania nad głosem,pewność siebie,powodowana też coraz większym doświadczeniem(także koncertowym)
ok. 30 roku życia-Rob-Screaming for Vengeance/Defenders of the Faith,Bruce-Seventh Son of Seventh Son-najbardziej dopracowane wokale w karierach tych muzyków,wysoki poziom techniczny,dużo smaczków wokalnych,w pełni dojrzali i ukształtowani wokaliści
ok.40 roku życia-Rob-Painkiller,Bruce-Brave New World-ostatnie naprawdę wielkie płyty w karierze tych muzyków,jeśli chodzi o wokale
ok.55 roku życia-Rob -Angel of Retribution,Bruce-The Final Frontier -coraz słabiej,coraz bardziej oszczędne,coraz mniej zaangażowania(porównując niedawno wydawane płyty solowe)

Także w podobnym wieku wokaliści mieli przygodę z bardziej surowym ,rockerskim wokalem, Bruce (No Prayer for Dying,Fear of the Dark) ,Rob (Killing Machine,British Steel,Point of Entry)

PostNapisane: 26 kwi 2011, o 16:53 
Devil Digger

Zdecydowanie Rob.

To jest głos heavy metalu!
Dysponował w najlepszych okresach 10 a może nawet więcej, barwami głosów.
W sile wieku miał 4 oktawy w głosie, a Bruce "tylko" 3.

Rob był najlepszy i raczej nic lepszego się w hm nie trafi.

PostNapisane: 26 kwi 2011, o 17:00 
Heart Of A Lion

a jaki wpływ mają oktawy na przyjemność słuchania?

dlaczego fani Priest i Roba mają tę manierę,że zawsze przytaczają argument techniki,tu chyba chodzi o to kto więcej radości daję swoimi wokalami,przynajmiej tak mi się wydaję

PostNapisane: 26 kwi 2011, o 17:05 
Johnny B.Goode

a mnie przychodzi na myśl po cholerę wyciągaleś ten temat. Na Nostradamusie Roba się o piekło lepiej słucha niż na SC

PostNapisane: 26 kwi 2011, o 17:07 
Metal God

no nie ma nic bardziej śmiesznego niż wykłócanie się kto jest lepszym wokalistą :lol: chyba nie ma nic bardziej subiektywnego niż wokaliści i ich śpiewanie

PostNapisane: 26 kwi 2011, o 17:11 
Heart Of A Lion

Taffer,dlatego mógłbyś docenić :wink: ,że chciałem tak zmodyfikować dyskusje byśmy się przestali wykłócać kto jest lepszy(bo to bez sensu,inne zespoły,inne aranżacje,inna muzyka,inne wokale) ale w których okresach wokalista heavy-metalowy ma najlepsze czasy i jak kształtuję się jego głos z wiekiem.Ja doszedłem do myślę,ciekawych wniosków.

Tymbardziej,że to co napisałem pasuje też do Iana Gillan

25 lat-In Rock
26/27 l.-Fireball/Machine Head
ok.30 l.-Made in Japan
ok.40 lat Perfect Strangers
ok.55 lat-Abaddon

i opis w zasadzie ten sam co u Roba i Bruce'a

PostNapisane: 26 kwi 2011, o 18:14 
Dissident Aggressor

Nie wiem jak inaczej oceniać wokalistów "obiektywnie" niż według ich skali głosu. Z tym że to kryterium tak głupie, że nie wiem sam po co to robić. Jak tak samo bardzo lubię Halforda jak np Coopera, a jeden ma 4, a drugi maks pewnie 2 oktawy. Nie jaram się piejcami (Bruce czy Gillan na mnie wrażenia większego nie robią), lubię po prostu kiedy wokalista wymyśla fajne linie melodyczne, jeśli jeszcze do tego ma dobre teksty to ma dodatkowego +

PostNapisane: 26 kwi 2011, o 20:36 
Devil Digger

Jaką przyjemność mają oktawy?
To, że jest różnorodnie.

Rob Halford to wokalista, który bez problemu potrafił śpiewać w średnich rejestrach, krzyczeć, falsetować, śpiewać bardzo wysoko, bardzo nisko. Dlatego każda płyta Priest i jego vocal są mieszanką kilkudziesięciu stylów.

Bruce potrafił podciągać w górę, śpiewać w średnich rejestrach, nisko i krzyczeć. Miał mniej atutów i dlatego, jego głos był zwyczajnie "tylko" bardzo dobrym głosem metalowym.

Rob miał o ten plus, że się wyróżniał, będąc innowatorem w śpiewaniu.

Zauważ Marka Knopflera - śpiewa cały czas tak samo, beznamiętnie, nisko.
W Dire Straits się to sprawdza, niemniej, czy gdyby nie dysponował lepszą skalą, twórczosć DS nie byłaby bardziej różnorodna? Byłaby.

To wszystko się zazębia.
Rob miał feeling, technikę, najlepszy metalowy głos - dawał i nadal daje radość fanom :)

PostNapisane: 26 kwi 2011, o 20:48 
Metal God

takie wszechstronne wokale mają swoje plusy i minusy. Nie każdemu odpowiada gdy wokalista nachalnie cały czas wysuwa się na pierwszy plan i przykuwa całą uwagę, po pewnym czasie jest to męczące. Zresztą paradoksalnie tacy wokaliści nie odnajdą się w wielu stylistykach, które wymagają bardziej stonowanego śpiewania, bo cały czas "nosi" ich żeby jak najbardziej ekspanować swój głos.
W muzyce okołometalowej jest raptem dwóch wokalistów, którzy potafią to pogodzić: Daniel Gildenlow i Mike Patton.

PostNapisane: 26 kwi 2011, o 20:50 
Dissident Aggressor

Tyrant napisał(a):
takie wszechstronne wokale mają swoje plusy i minusy. Nie każdemu odpowiada gdy wokalista nachalnie cały czas wysuwa się na pierwszy plan i przykuwa całą uwagę, po pewnym czasie jest to męczące. Zresztą paradoksalnie tacy wokaliści nie odnajdą się w wielu stylistykach, które wymagają bardziej stonowanego śpiewania, bo cały czas "nosi" ich żeby jak najbardziej ekspanować swój głos.
W muzyce okołometalowej jest raptem dwóch wokalistów, którzy potafią to pogodzić: Daniel Gildenlow i Mike Patton.

A w metalowej Halford i..?

Co do tych oktaw to miałem okres, że się tym jarałem, zresztą nadal mi się to podoba u Halforda, ale dochodzę do wniosku, że gdyby nie fakt, że on po prostu wymyśla fajne, nośne melodie, te wszystkie pozostałe triki w ogóle by mnie nie ekscytowały. Każdy baran może się urodzić z kilkoma oktawami, ale żeby śpiewać ciekawie trzeba mieć talent i wyczucie. Ktoś kiedyś polecił mi Jima Gilette jako osobę, która "potrafi wszystko to, co Halford". Gówno prawda - dlatego też nie jest tak znanym i poważanym wokalistą, a jedynie kolesiem, który potrafi wysoko zapiszczeć :)

PostNapisane: 26 kwi 2011, o 20:54 
Metal God

Mikael Akerfeldt.

PostNapisane: 27 kwi 2011, o 08:13 
Heart Of A Lion

Mi chodzi tylko o to,by kierować się osobistymi uczuciami,sentymentami a nie techniką. Tzn ja się tym kieruję,uważam,że o wyborze ulubionego wokalisty,czy tego którego bardziej lubię(jak w tej ankiecie) powinny decydować osobiste odczucia,własne przemyślenia. Po prostu,to co sprawia więcej radości,daje siłę do życia ,poprostu radość słuchania muzyki.
Oktawy,technika,skale...to mnie nie interesuje nawet w 1%,oczywiście ma to wpływ na muzyke,jako środek do celu jest ważne,ale przecież nie cel sam w sobie.

Do Dire Straits nie pasował by inny głos niż Marka Knopflera,jest on charakterystyczny i to jest największa wartość. I tacy zostają zapamiętani a nie roboty,po szkołach muzycznych,których jest teraz pełno.

Wolę Angusa Younga niż Johna Petrucciego.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 424 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona