Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 21 wrz 2017, o 21:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lis 2015, o 21:08 
Evening Star

Mimo wszystko British Steel jest często traktowane jako część całości zestawu innych płyt z 1980r., które łączy prostota oraz surowe brzmienie. Sam czytałem książkę, w której była mowa że Slayer na początku inspirował się NWOBHM, w tym zwłaszcza Ironami i Priestami. Sabbaci z Dio odnieśli sukces, ale raczej byli traktowani jako hardrockowe dziadki z poprzedniej epoki, a Judas jednak stali się idolami młodzieży i kojarzeni byli już jako zespół stricte heavymetalowy. A wówczas heavy metalem nazywano właśnie NWOBHM plus ciut starsze kapele jak Judas Priest i Motorhead. Na pewno nie Black Sabbath, Rainbow.

EDIT: Jeśli możemy mówić szerzej, o brytyjskiej heavymetalowej inwazji anno Domini 1980, to na pewno Judas i Motor się w to wliczają. Z tymi kapelami jest jak z punkowymi bandami typu UK Subs, które też były starsze od fali punk 82, ale muzycznie już ją zapowiadały i się w nią wpisywały, nie grając jak Ramones i Sex Pistols, tylko idąc w mocniejsze klimaty.
P.S. A takie wałki jak Rapid Fire czy Steeler spokojnie mogłyby się znaleźć na debiucie Diamond Head. Za to na Killing Machine bym ich nie widział.

PostNapisane: 25 gru 2015, o 23:08 
Devil Digger

Przede wszystkim gratuluję archeologicznego hobby, wszak wygrzebania tematu sprzed 8 (!!!) lat nie spotyka się na co dzień :lol:
Dla mnie te dwa numery są definicją NWOBHM

Poza tym polecam stronę http://mapofmetal.com

PostNapisane: 26 gru 2015, o 21:53 
Evening Star

Lstasss, przez parę miesięcy nie mogłem się zalogować, to przynajmniej was czytałem i zbierałem pomysły, gdzie i co napisać, jak już się uda aktywować konto. ;)

EDIT: W Dark Heart słychać łysego z ekipą aż miło ;)

PostNapisane: 27 gru 2015, o 12:27 
Angel

Nie przeczę ze sam nie szufladkuję zespołów do kategorii, ale w przepadku Priest problem, przynajmniej dla mnie. Do NWOBHM zaliczyłbym KM, BS i PoE. A jeśli chodzi o zespoły które dla mnie są definicją tego stylu to bym wymienił Saxon, Diamond Head, Venom i Raven.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5