Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 26 wrz 2017, o 05:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 gru 2007, o 20:23 
Metal God

tak gral accept :mrgreen:

ale w sztandarowych zespolach nwobhm powstalych w tamtych latach np.
-Jaguar
-Tygers of Pan Tang
-Cloven Hoof
-Raven
-Grim Reaper
-Saxon
-Angel Witch
-Samson
za chuja nie slysze zylety :P

PostNapisane: 20 gru 2007, o 20:25 
Defender Of The Faith

Cytuj:
ale w sztandarowych zespolach nwobhm

Który z tych zespołów jest bardziej "sztandarowy" niż Judas Priest?

Cytuj:
za chuja nie slysze zylety

Widocznie za malo w nich NWOBHM :wink:

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 20 gru 2007, o 23:01 
Metal God

dla mnie JP to cos wiecej niz NWOBHM, oni stali niezaleznie ponad tym nurtem, poza tym mieli za soba duzą wytwornie czego nie mozna powiedziec o przytlaczajacej wiekszosci zespolow z New Wave.

PostNapisane: 20 gru 2007, o 23:03 
Painkiller

znowu wszyscy muzyczni krytycy sie myla a sinner ma racje

wine is fine but whiskey is quicker

PostNapisane: 20 gru 2007, o 23:04 
Metal God

gdyby jeszcze ta racja byla poparta sensownymi argumentami, a nie rzekomymi aksjomatami to bym sie moze i zgodzil :wink:

PostNapisane: 20 gru 2007, o 23:10 
Defender Of The Faith

Bloody Sabbath napisał(a):
znowu wszyscy muzyczni krytycy sie myla a sinner ma racje

Maaatkoo...Popytaj brytoli (ludzi/fanów/krytyków/kogokolwiek) o zespoły z jakimi kojarzy im się NWOBHM...Jak myślisz, co powiedzą- Jaguar? Grim Reaper? Tygers Of Pan Tang?

Cytuj:
gdyby jeszcze ta racja byla poparta sensownymi argumentami, a nie rzekomymi aksjomatami to bym sie moze i zgodzil

Na aksjomatach świat stoi :wink:

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 20 gru 2007, o 23:11 
Painkiller

powiedza Iron Maiden i Saxon

BS=heavy metal, nie NWOBHM

wine is fine but whiskey is quicker

PostNapisane: 20 gru 2007, o 23:37 
Metal God

sinner napisał(a):

Maaatkoo...Popytaj brytoli (ludzi/fanów/krytyków/kogokolwiek) o zespoły z jakimi kojarzy im się NWOBHM...Jak myślisz, co powiedzą- Jaguar? Grim Reaper? Tygers Of Pan Tang?

mysle, ze fani wlasnie tak by odpowiedzieli :wink:

PostNapisane: 20 gru 2007, o 23:47 
Defender Of The Faith

Tyrant napisał(a):
sinner napisał(a):

mysle, ze fani wlasnie tak by odpowiedzieli :wink:

A na jakiej podstawie tak myślisz? Te zespoły są niszowe nawet wśród fanów (oczywiscie Atreju powiedzialby, ze to absolutna podstawa :lol: :lol: )...I gwarantuje, ze większość na hasło nwobhm skojarzy Priest, niż Saxon. Z Maiden sprawa jest inna- wiadomo, marketing...Ale Maiden muzycznie od np. Saxona, czy GR odbiegał jeszcze bardziej, niż żyleta...

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 20 gru 2007, o 23:49 
Metal God

Jak ktoś mówi "NWOBHM", to od razu mam przed oczyma Tygersów i Maiden.

Rob Halford

Picking a favorite Tarantino film is like picking your favorite child.

PostNapisane: 21 gru 2007, o 01:42 
Jugulator

a ja uważam że NWOBHM to jest jednak jakaś stylistyka w heavy, taki Saxon to do dziś ma dużo wspólnego z NWOBHM czy np.jest taka kapela Szwedzka Wolf ,jakby Angel Witch czy Tank coś nagrali to podejrzewam że byłoby to też takie, to się czuje, taki Iron Maiden który niby jest sztandardowym przedstawicielem tak naprawdę musiał z nią szybko skończyć bo by się skończył i podzielił los setek kapel, Adrian i potem Bruce to byli ludzie którzy wraz ze Stevem zbudowali nowe Maiden które z NWOBHM za dużo wspólnego nie miało, bo NWOBHM to małe ,zadymione kluby ,Brytyjski uliczny slang i teksty o zabawie ,a Ironi zawsze celowali trochę wyżej, nawet z Di Anno, więc jak Tyrant piszesz że Judasi to zawsze było coś więcej niż NWOBHM to ja to samo mogę powiedzieć o Ironach , zresztą fanatycy tego stylu ,ortodoksi jakoś za Maiden z Brucem nie przepadają strasznie i praktycznie uznają tylko okres z Di Anno

British Steel jest NWOBHM ,Screaming for Vengeance za cholerę nie, przecież to da się wyczuć

PostNapisane: 21 gru 2007, o 02:09 
Metal God

ale Maideni tak do Piece of Mind grali nwobhm, pozniej tak jak JP wyrosli ponad fale.

PostNapisane: 21 gru 2007, o 02:46 
Jugulator

wg.mnie do Numbera ,część utworów to jeszcze stare(Invaders,Gangand,22 Acacia Avenue) ale reszta zapowiada już nowe czasy, Piece of Mind i Powerslave dla mnie są z jednej parafii, przebojowy w pełni nowoczesny(jak na tamte czasy) heavy-metal ,z typowymi tekstami i melodiami Żelaznej Dziewicy ,idealnie pasujący na wielkie hala i stadiony

PostNapisane: 21 gru 2007, o 16:36 
Rocka Rolla

Witam po bez internetowej przerwie!

Jak tak mówicie, kto i kiedy grał NWOBHM, to mi osobiście - nie wiedzieć czemu, najbardziej z tym nurtem kojarzy się "And The Bands Played On Saxon. Owszem, nie ma tam wyodrębnionego solo, ale ma to coś, coś z tamtych lat, coś, co mi pasuje do Nowej Fali najbardziej :)

PostNapisane: 21 gru 2007, o 16:39 
Defender Of The Faith

The Sentinel napisał(a):
Witam po bez internetowej przerwie!

Jak tak mówicie, kto i kiedy grał NWOBHM, to mi osobiście - nie wiedzieć czemu, najbardziej z tym nurtem kojarzy się "And The Bands Played On Saxon. Owszem, nie ma tam wyodrębnionego solo, ale ma to coś, coś z tamtych lat, coś, co mi pasuje do Nowej Fali najbardziej :)

Średnie tempo, brak piejącego wokalu, brak Malmsteenowego sola... :wink:

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 21 gru 2007, o 16:45 
Rocka Rolla

Jak podkreśliłem - to opinia subiektywna. Tak naprawdę to dla każdego NWOBHM jest czymś innym, tylko z pewnym wpsólnym rdzeniem.

PostNapisane: 12 lis 2015, o 13:40 
Evening Star

Przecież na Screamingu było od zajebu riffów pasujących do NWOBHM (tyle, że produkcja zupełne inna), a Judas Priest przez niektórych uznawani są za pierwszy zespół NWOBHM. Inna sprawa, że tutaj chodziło tak naprawdę o wysyp nowej fali, która była różnorodnie i zespoły takiej jak JP czy Motorhead należy uważać za inspiracje dla wielu kapel z tego segmentu, czy jak kto woli pierwsze zespoły NWOBHM.
Ja myślę, że przeciętny ankietowany w Polsce na ulicy powiedziałby, że NWOBHM kojarzy mu się z tytułowym Numberem, czy Trooperem Ironów.
Co do BS - ta płyta muzycznie w wielu momentach budzi skojarzenia z jedynką Diamond Head, np. w takim Rapid Fire lub Steelerze. Ówczesny Judas Priest to była kapela jakby na nowo debiutująca - inny styl, inny ubiór. No i zespoły NWOBHM nosiły się już metalowo i tym różniły się od pierwszych zespołów heavymetalowych. które dziś dla odmiany nazywane są hardrockowymi - Zeppelinów i Purpli w dzwonach itp. i Sabatów w rajtuzach. Wówczas (w latach '70-tych) heavy metalem nazywano to, co dziś zwane jest hard rockiem. Sama określenie "nowa fala" sugeruje, że coś musiało być pierwszą falą. A co nią było? Sex Pistols? :lol:

PostNapisane: 12 lis 2015, o 16:13 
Heart Of A Lion

Pierwsze zespoły heavy metalowe (nazwijmy to Pierwszą Falą) to np.:
AC/DC
Black Sabbath
Led Zeppelin
Deep Purple
Judas Priest
Motorhead
UFO
Scorpions
Thin Lizzy

Te zespoły miały największy wpływ na Nową Falę... która zaczęła się gdzieś ok 79/80 roku, dodajmy jeszcze punk w przypadku niektórych zespołów i mamy NWOBHM. Potem te zespoły poszły w zapomnienie (Angel Witch, Samson, Witchfinder General), zdobyły popularność (Iron Maiden, Saxon) czy zmieniły styl (Def Leppard).

Judasi w tamtym czasie byli już doświadczonym zespołem o ugruntowanej pozycji na rynku, gdyby zadebiutowali w latach 79-82 wtedy można by było mówić o nich jako o zespole z tego ruchu.

PostNapisane: 12 lis 2015, o 18:26 
Evening Star

Jednak sam BS razem z Aces Of Spades ekipy Lemmiego jest przez wielu traktowany jako płyta z tego samego co rzutu co jedynki Dziewicy i Diamond Head oraz Wheels Of Steel Saxonów. Heaven And Hell Sabatów jednak zazwyczaj nie jest razem z nimi wymieniany. Chociaż spotkałem się też z opiniami, że Judas i Sabbath świetnie się dopasowały do sceny MWOBHM.
EDIT: Weź też pod uwagę, że Biff podobnie jak Rob, KK i Ian, też jest z rocznika '51. Nie zaliczając Judaszów do nowej fali dochodzimy do wniosku, że i tak wielu muzyków NWOBHM było starszych o muzyczne pokolenie w stosunku do ówczesnych metalowych młodzików (urodzonych ok. '60 roku) i miało za sobą rockowe i hardrockowe doświadczenia. ;)

PostNapisane: 12 lis 2015, o 19:22 
Heart Of A Lion

Wydaje mi się, że wiek muzyków nie ma żadnego znaczenia w tym wypadku, tylko inspiracje i kiedy, kto zadebiutował.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona