Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 19 paź 2017, o 07:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lady Judas
PostNapisane: 14 cze 2011, o 11:23 
Stained Class King

Tak, 15-latkowie nie mogą słuchać rocka, bo jest zbyt prawdziwy i gówniarski na ich umysły... Od kiedy to hard/heavy mogą słuchać tylko skrzywdzeni przez los outsiderzy z zamiłowaniem do alkoholu? Bo Ty tak mówisz? To śmieszne i niedorzeczne. Używasz argumentu wieku, a to właśnie Twoje przekonania są wybitnie gówniarskie, zresztą tego argumentu zwykle używają ludzie bez argumentów. Przestań wygłaszać te opętańcze hasełka i wyluzuj, bo Twoje posty to czysta groteska.

PostNapisane: 14 cze 2011, o 12:18 
Heart Of A Lion

Ja pierdole.
Mam w klasie pojebańców którzy mówią że System zjada wszystkie zespoły na ziemi. :mrgreen:

Mi kurwa wczoraj na skajpie pierdolili że Led Zeppelin i Black Sabbath nie grali nawet hard rocka. :lol:

Teraz już wiem do czego może doprowadzić słuchanie empetrójek. :evil:

I wiem już co spowodowało nienawiść do słuchanego wcześniej przeze mnie Systema: Jebani kurwa koledzy.

Ps. Przebiłem samego siebie z przeklinaniem. :lol:

PostNapisane: 14 cze 2011, o 12:25 
Johnny B.Goode

DeaDe napisał(a):
Czemu z DTQ się śmiejecie a z Cichacza nie?

co qwa ? odkąd rzadko się udzielasz da się w miarę pogadać

PostNapisane: 14 cze 2011, o 12:31 
Metal God

No w wieku 15 lat różne rzeczy się pierdoli - siłą rzeczy nie można być dobrze osłuchanym. W dodatku jest się podatnym na różne wpływy lub przeciwnie - na siłę próbuję się od nich uciec. Nierzadko też cała pozamuzyczna otoczka i image stają się ważniejsze od samej muzyki. I tylko czas weryfikuje kto tak naprawdę będzie interesował się muzyką na poważnie, a kto "odpadnie" po okresie młodzieńczego buntu. Może się też okazać, że taka osoba będzie nadal słuchać muzyki, ale już nie przywiązując do tego tak dużej wagi. To też zdrowe podejście.

PostNapisane: 14 cze 2011, o 13:18 
Heart Of A Lion

ja tej muzyce juz cos oddalem,lata sluchania,kupowane za ostatnie pieniadze plyty,koncerty,organizowanie zlotów...nie mam ochoty na dyskusje z dzieciakami,które kojarza sluchanie muzyki z last fm ,metal dla nich to glany i jabol w parku ,a na studiach uznaja ze to jednak nie to i traktuja to jako nastoletni bunt gdy sie nosilo koszulku z napisami

jestem z malego miasta,nie bylo tu koszulek,plyty musialem zamawiac z innych miast co wiazalo sie z dodatkowymi kosztami,portale spolecznosciowe nie istnialy,nie mialem glanów,sranów,nawet nikt w liceum nie wiedzial czego slucham ,ale ja wiedzialem

powtórze 9 na 10 mlodych gniewnych w wieku 25 lat nawet nie bedzie pamietac czego sluchalo,dla mnie zalosne ,tymbardziej ze znam ludzi 40 letnich którzy pod wzgledem zapalu do muzyki sa realnie mlodzi,ale mlodzi duchem

te nastolatki czesto w wieku 19 lat zachowuja sie jak stare pizdzielce

i jeszcze jedno,ale tu nie chodzi o muzyke, mój kolega rok mlodszy ode mnie,rocznik 1986 ,byl trzy lata temu na statystowaniu do filmu w Niemczech,notabene dostal on nagrode w Cannes ,w kazdym razie mówil ze gdy widzal 50latków nie czul jakiejs ogromnej róznicy mentalnej ale z osobami 16-17 letnimi juz tak

PostNapisane: 14 cze 2011, o 13:29 
Metal God

Moim zdaniem trochę przesadzasz. Nastolatki różnie przechodzą okres dojrzewania. Jedni muszą zaakcentować swoją odmienność, inni potrzebują akceptacji grupy, a jeszcze inni introwertycznie duszą wszystko w sobie. Ty należałeś do tej trzeciej grupy, nie czułeś potrzeby obnoszenia się "swoją muzyką" i fajnie. Mam wrażenie, że trochę zbyt poważnie do tego podchodzisz. Muzyka to nie jest sprawa życia i śmierci. Każdemu może się znudzić / przestać podobać. Tak jak z wszystkim innym w życiu - związkami, smakiem, upodobaniami. Chyba lepiej w takim momencie przestać coś robić niż na siłę w tym tkwić.

PostNapisane: 14 cze 2011, o 13:37 
Heart Of A Lion

Nie,ja do tego podchodze na totalnym luzie,poprostu unikam wchodzenia wlasnie na facebook,last fm,tego typu strony,jak widze w klubie mlodszych od siebie ludzi poprostu do nich nie podchodze,wole sobie pogadac z jakims weteranem i to nie tylko o muzyce. Poprostu sie czegos ciekawego dowiem,ciekawostek,starsi ludzi tak zajebiscie opowiadaja o wszystkim,ze smakiem,z dowcipem.

Jak jeszcze z 5 lat temu poznalem jednego z moich kumpli mial 14 lat,serio,mi to nie przeszkadzalo,teraz ma 20 ,ale jest dojrzalszy mentalnie od niejednego mojego rówiesnika, tyle ze juz poprostu nie umiem dyskutowac z kims tak mlodym,tymbardziej ze z kazdym kolejnym rokiem sa oni coraz bardziej dziwni,nie wiem czy internet czy coraz wieksze mozliwosci,poprostu tak jest. Tak ja sie wychowywalem na Smurfach czy Misiu Uszatku,moi koledzy mlodsi o 5 lat na Królu Lwie,tak dzisiejsze nastolatki to pokolenie czata i gg.

Ja kiedys tez bylem inny,duzo bardziej ufny w to,ze jak ktos mówi ze na czyms sie zna,to naprawde sie zna, teraz jestem niecierpliwy,gdy wychodzi na jaw brak wiedzy poprostu grzecznie odchodze .

Widzisz to nie chodzi o muzyke,ale w muzyce tylko tak widac,nastoletni fani filmów np. nie sa tak ze tak powiem inwazyjni ;), muzyka to duzo wieksze pole do popisu w szkole, ludzie ksztaltuja swoje charaktery wobec tego jakiego gatunku sluchaja,pozycje w szkole, to durnota,ale tak jest.
U mnie w liceum tego tak nie bylo widac,zreszta u mnie sluchano tylko rapu i reagge,choc mówiac szczerze zapomnialem juz o tych czasach, Wasted Years.W podstawówce kazdy chlopak sie tylko footballem interesowal,niczym wiecej.

PostNapisane: 14 cze 2011, o 13:49 
Stained Class King

Nie rozpatruj ludzi w kategoriach młody/stary. Czuję się tym skrzywdzony, bo jakoś nie jestem lanserskim brudmetalem szukającym akceptacji. To stara muzyka rockowa zawsze do mnie najlepiej trafiała i nie zmieni się to za 10 lat, wątpię. Wyobraź sobie, jak dużo osób takimi poglądami krzywdzisz.

PEACE

PostNapisane: 14 cze 2011, o 13:57 
Heart Of A Lion

nie pisalem o Tobie,zreszta ja tez w stosunku do 40-50 latków jestem gówniarzem,tez sie z nimi nie moge mierzyc, to jest ekstraklasa,ja conajwyzej pozycje spadkowe pierwszej ligi ,o ile nawet tyle

PostNapisane: 14 cze 2011, o 13:58 
Green Manalishi

magister napisał(a):
Nie rozpatruj ludzi w kategoriach młody/stary. Czuję się tym skrzywdzony, bo jakoś nie jestem lanserskim brudmetalem szukającym akceptacji. To stara muzyka rockowa zawsze do mnie najlepiej trafiała i nie zmieni się to za 10 lat, wątpię. Wyobraź sobie, jak dużo osób takimi poglądami krzywdzisz.

PEACE

Ja w sumie, czytając twoje posty nie jestem w stanie stwierdzić ile masz lat :D. Każdy może napisać post rzeczowy, bez zbędnego uzewnętrzniania swoich skrajnych przekonań ( z grona userów zdarzają się jednak i takie wypadki hehe - K.K. Taffer, Nomad. Jak czytam swoje 1sze posty na forum..no a będzie to już prawie 7 lat !!! to mam dobrą polewę ! Accept kopie dupę etc. chociaż wiele się nie zmieniło heheh)
W sumie mamy tu kilkunastu userów, którzy piszą spoko i fajnie się ich czyta, a przedział wiekowy mamy naprawdę spory, bo od 17 do 30 chyba.

PostNapisane: 14 cze 2011, o 14:23 
Dissident Aggressor

Dopiero obejrzałem ten klip. Wow :) Judas byli w stanie sprawić, że nawet ta zdzira wydaje się fajna :) a tak btw to mi się wydaje, że jakiś tam skromny talent ona ma i gdyby tylko chciała to mogłaby stworzyć coś niezłego. Powołuje się na Davida Bowie, ale wypada co najwyżej jak Marilyn Manson :)

PostNapisane: 14 cze 2011, o 14:26 
Metal God

nomad - facebook i lastfm to pożyteczne narzędzia, dzięki którym można bardzo rozwinąć swoją muzyczną wiedzę. Wiadomo, że można też używać ich do bzdurnego postowania, debilnych aplikacji czy spamowania. Ja korzystam z fb przede wszystkim jako newslettera na temat poczynań zespołów i subskrypcji kanałów z muzycznymi newsami/wywiadami. Pod tym kątem jest to doskonała strona, która zbiera wszystko do "kupy" w jednym miejscu. Pomijam już doskonałą rolę promocyjną dla różnych poczynań. Lastfm podobnie - pomijając snobistyczne scrobblowanie i nabijanie biblioteki otrzymujesz bardzo pożyteczne rekomendacje nowych kapel/koncertów na podstawie tego co słuchasz. Naprawdę portale społecznościowe nie gryzą - wystarczy tylko czerpać z nich to co naprawdę potrzebujemy.

A propo tego co zwykle ;) Rozumiem Cię doskonale, bo sam należę do pokolenia, które w podstawówce interesowało się piłką, wolny czas spędzało "na polu/dworze", bez komputera, telefonu komórkowego itd. No ale czasy się zmieniły i nic na to nie poradzimy. Odcinając się od komputera/smsów/gg/facebooka takie dzieci tak naprawdę nie istnieją, bo wszystko teraz kręci się wokół internetu. Robi się przez to błędne koło. Z jednej strony jest to duże udogodnienie, z drugiej jednak - wszystko jest teraz w zasięgu jednego kliknięcia, przez co tak naprawdę mniej się to szanuje niż te 10-15 lat temu kiedy te same rzeczy były jakimś nieosiągalnym rarytasem. I wniosek może być tylko jeden - jeśli tylko technologia nas nie zniewala i potrafimy z niej korzystać z umiarem to nie ma powodu do narzekań, bo każdy ma wolność wyboru "życiowej drogi" ;)

PostNapisane: 14 cze 2011, o 17:25 
Rocka Rolla

jasiu15 napisał(a):
The Sentinel napisał(a):
Forum najlepszego metalowego zespołu świata (dla mnie), a z roku na rok coraz bardziej chwali się na nim inne zespoły/style, a coraz bardziej krytykuje Priest. Wielu chyba rzeczywiście wyrasta z heavy metalu :(

Fakt, że lubię parę innych stylów, choć 98% tych innych kręci się wokół ostrzejszych odmian rocka, ale generalnie tak, mam muzyczne klapki na oczach. I nie wiem dlaczego dziadek Rob śpiewający o niekwestionowanym mistrzu świata w boksie jest przedmiotem szydery. Właśnie za to go kocham. Ma 60 lat a jara go ten kicz!

Generalnie tak: jak ktoś nie lubi jyż Priest to może z forum wypierdalać. Ale Ty też się znudzisz jedną odmianą rocka, prędzej czy później.

Wierz mi bądź nie, ale to mi nie grozi. Słucham metalu od ok. 6 (tak: szóstego) roku życia. Zaczęło się od słuchania "Kill 'Em All", "Them" i "Metal Heart" na starej wieży brata jak ten był w pracy. A później Black Album na kasecie na gwiazdkę i magentofon. Całą podstawówkę jako jedyny w klasie słuchałem Mety i to nie oklepanego NEM, ale ostrych numerów. Kiedy mając 8 lat dostałem w prezencie "Loada" był dla mnie.... za lekki. I tak to trwało, trwało i trwa do dzisiaj, a kończę właśnie studia - poznałem wiele nowych zespołów, sympatia do Mety praktycznie umarła (pozostał sentyment). I nadal jestem zryty na punckie Heavy z Judasami na czele, tak więc znudzenie się przynajmniej Heavy Metalem nie grozi mi absolutnie, bo po prostu bez tej muzyki nie potrafię żyć.

Etanol napisał(a):
Dokładnie tak, Zresztą co znaczy wyrosnąć z hewi metalu ?Np. DeaDe taki się jakiś alternatywny zrobił :P ja sam się uśmiechnę lekko jak zobaczę kogoś w glanach długich włosach i kostce, określam ich mianem metalowczyków ale w kwestii muzycznej rozwój widzę w ten sposób, że rozszerza się zainteresowania muzyczne a nie teraz piszę się z pozycji bardzo rozwojowego człowieka, który śmieje się z innych.
Co do krytyki jp to nie wiem gdzie ją zauważasz, jeżeli się ona pojawia to jest konstruktywna więc i uzasadniona.

Konstruktywna krytyka konstruktywną krytyką, ale poczytaj posty niejako Painkillera sprzed kilku lat a teraz, a zrozumiesz o co mi chodzi. Nie mam jakieś brothers of metalowej fazy, ale jak ktoś jedzie bez pasty przykładowo po Nostradamusie, a zarazem ubóstwia Turbo, to coś nie tak, bo to są chyba dwa najbardziej radykalne albumy JP jeśli chodzi o eksperymentowanie. Co nie zmienia faktu, że są to dwa świetne albumy.

Tyrant napisał(a):
(...) a co do rozwoju muzycznego to moim zdaniem z wszystkiego można wyrosnąć. Każdy z nas w połowie lat 90-tych oglądał disco relax na polsacie, a teraz raczej na trzeźwo takich rzeczy nie słuchacie ;) Kluczowy jest tutaj dystans do pewnych rzeczy i szacunek do innych. A wszystko inne się zmienia.

Ooo nie, wypraszam sobie ;) Nigdy nie oglądałem disco relax, jak to leciało w domu to zapuszczałem w pokoju łojenie by to zagłuszyć. A na niektórych imprezach nie bywam właśnie ze względu na tego typu muzykę. Tak więc nie każdy z nas ;)

BreakLaw napisał(a):
(...) i jeszcze jedno,ale tu nie chodzi o muzyke, mój kolega rok mlodszy ode mnie,rocznik 1986 ,byl trzy lata temu na statystowaniu do filmu w Niemczech,notabene dostał on nagrode w Cannes ,w kazdym razie mówil ze gdy widzal 50latków nie czul jakiejs ogromnej róznicy mentalnej ale z osobami 16-17 letnimi juz tak

Tu się poniekąd zgodzę. Ja o wiele lepiej dogaduję się z 15 lat starszym bratem, niż z jego 12 lat ode mnie młodszym synem. Świat wszedł w inną epokę - globalizacji i internetu. Ludzie urodzeni w latach 65' i 85' wiedli w sumie podobne życie, niż urodzeni w latach 85' i 05'. Nie zmienia to jednak faktu, że Twoje patrzenie przez pryzmat wieku trochę trąci ortodoksem. Młodzież generalnie próbuje wielu rzeczy, nie tylko fajek i trunków, ale również muzyki. I to normalne, że nie każdy kto w wieku lat 15 słucha metalu będzie go słuchał zawsze. Mnie bardziej martwią pozornie dojrzali fani, którym nagle coś odbija i stają się wielkimi krytykami muzycznymi. To coś jak chłopak pił Żbura z kumplami i po 10 latach spotkania z nimi już się żuberka nie napije, bo on prezes banku i tylko szkocką spożywa. Bezsens ;)

I na koniec - co do last.fm i FB.
FB byłby fajnym portalem gdyby nie jego użytkownicy, którzy dzieląc się tym, że idą do klopa robią z tego groteskę. Tak samo zresztą skończyła NK. Za to lasta sam posiadam bo w nim rzeczywiście cele pokrywają się z praktyką. Poza tym to doskonały sposób by obserwować swoje nastroje muzyczne ;)

PostNapisane: 14 cze 2011, o 22:55 
Stained Class King

Może u Was w wielkim świecie przestali grać w gałę już dawno temu, ale ja jeszcze pamiętam grywanie z ludźmi nawet rok-dwa młodszymi parę lat temu w gałę, swoją drogą piękne czasy - siedzenie do wieczora na boisku i granie w Warszawę do znudzenia na kary :mrgreen: . Teraz nawet jak się wyjdzie czasem pograć w piłkę, to nie to samo.

PostNapisane: 30 cze 2011, o 13:48 
Heart Of A Lion

No...skoro to wątek o tytule Lady Judas to:

http://youtu.be/b5mlIZgnU3Q

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5