Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 28 cze 2017, o 10:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 wrz 2012, o 21:07 
Don't Go

Czego oczekujecie po najnowszej i chyba niestety ostatniej płyty Tiptona i spółki.

PostNapisane: 5 wrz 2012, o 21:16 
Metal God

Takiego lepszego Made of Metal 8)

PostNapisane: 5 wrz 2012, o 21:21 
Dreamer Deceiver

Angel Of Retribution 2.0 z większą ilością pierdolnięcia i szybszymi solówkami i sabbatowskim epickim utworem na koniec.

Świat się skończy, ale pierdolony spodenki w moro ściągnie tylko do srania. Klasa ! Lubię takie fundamenty muzykowania, AC/DC łowi ryby czy gra koncert w koszulkach polo. Ł.Y.D.K.A umrze w gatkach moro !

Petersen napisał(a):
Jedzie... chuj po torpedzie...

PostNapisane: 5 wrz 2012, o 21:27 
Stained Class King

Angel of Retribution 2.0 i byłbym wniebowzięty :twisted: . Oby mniej tego mało kreatywnego naparzania na perkusji a la Demonizer, Hellrider i Judas Rising, a więcej zajebistych wokali z chórkami z kosmosu + parę potężnych krzyków na płycie :twisted: .

PostNapisane: 5 wrz 2012, o 21:39 
Metal God

pięknych melodii, klawiszy i melancholii.

PostNapisane: 5 wrz 2012, o 21:55 
Stained Class King

Nierealne :roll: .

Biorę w ciemno AoR 2, co z tego, że odgrzewany i bezpieczny kotlet. Boję się, że jak zaczną eksperymentować, to im Nostradamus 2 wyjdzie, a tego wolałbym uniknąć :) .

PostNapisane: 5 wrz 2012, o 22:24 
Metal God

magister napisał(a):
Nierealne :roll: .

co ty powiesz :P

w sumie też bym chciał AOR2, z dokładnie takim wyważeniem proporcji pomiędzy oldschoolem, nowoczesnym brzmieniem i klimatem.

PostNapisane: 5 wrz 2012, o 22:45 
Don't Go

Ja bym wolał powrotu do korzeni, do dźwięków lat 80. Bez tych technicznych naleciałość współczesnych czasów.

PostNapisane: 5 wrz 2012, o 23:05 
Metal God

Szkoda, że nikt nie odtwarza takiego brzmienia jak dawniej, to właśnie przez to nowoczesne brzmienie większość muzyki jest tak zjebana

ale np Dokken na ostatniej płycie potrafił w ten sposób zagrać

Cytuj:
co z tego, że odgrzewany i bezpieczny kotlet.

No właśnie nic z tego, to tylko takie Tyranty są zdania, że trzeba w muzyce szukać ciągle czegoś nowego :P

PostNapisane: 5 wrz 2012, o 23:29 
Don't Go

taffer napisał(a):
No właśnie nic z tego, to tylko takie Tyranty są zdania, że trzeba w muzyce szukać ciągle czegoś nowego :P

Czasami warto stworzyć coś nowego, ale powinno się do tych starych brzmień wracać. Inaczej według mnie wychodzi w tedy przerost formy nad treścią.

PostNapisane: 6 wrz 2012, o 10:03 
Machine Man

Priest, ideał heavy metalowego brzmienia osiągnęli na British Steel (co nie zmienia, że wolę płyty z lat 70 przy tym, że to nie był jeszcze heavy metal). Potem już nic nie zabrzmiało tak mocno, szczerze i naturalnie. Jeśli chodzi o klasycznego rocka czy heavy to jakiekolwiek próby unowocześniania trochę zabijają tę muzykę i przycinają pazurki. Co z tego jak coś brzmi nowocześnie, nisko i przy zastosowaniu wszelkich nowinek nagrywania, skoro polotu, naturalności i takiego autentycznego pędu do przodu w tym brak, a muzyka jest jakby dalej od słuchacza. Po co spędzać długie miesiące na obróbkach cyfrowych skoro to nagrane w 2 tygodnie albumy do dziś cieszą się kultem i szacunkiem.
Raczej nie słyszałem opinii, że albumy Iron Maiden takie jak "The Number of the Beast" czy "Piece of Mind" brzmią gorzej od tych z XXI wieku. Dla mnie brzmią tysiąc razy lepiej niż te dzisiejsze. Podobnie z krążkami Saxon z lat 80-83. I wieloma innymi produkcjami z tamtych lat. Tam na prawdę czuć było, że ktoś gra na gitarze i wali w perkusję. To był "rockandroll" ! W dzisiejszym świceie heavy nawet jak coś brzmi mocno, to brakuje w tym takiej swoistej dynamiki, energii. Wszystko brzmi trochę podobnie do siebie.
Oczywiście nie mówię, że cały metal skończył się na latach 80, zawsze znajdą się fantastyczne wyjątki pokazujące, że można zrobić coś klasycznego, a zarazem świeżego (vide "Chemical Wedding" Dickinsona) ale w większości współczesne płyty heavy metalowe zupełnie mnie nie pociągają.
Wogóle to myślę, że po okresie zachłyśnięcia się współczesnymi nowinkami, nową technologią nagrywania itp. muzyka wróci do swoich korzeni bo ludzie chyba są zmęczeniu chłamem jaki teraz się produkuje i sprzedaje. Znowu na pierwszy plan zacznie się wysuwać melodia. Myślicie, że skąd bierze się popularność takich artystów jak Adele czy Lana Del rey? Bo ludzie chcą sobie posłuchać w końcu czegoś co można zanucić, a dziwactwa Madonny czy Lady Ga Ga zaczynają zwyczajnie męczyć. Nie może być tak, że brzmienie całkowicie przesłania melodię. Właśnie dlatego milion razy bardziej wolę wracać do lat 80. Tam coś mogło być kiczowate czy tandetne nawet ale zawsze można było sobie pośpiewać razem z wykonawcą :wink: .

PostNapisane: 6 wrz 2012, o 10:32 
Heart Of A Lion

blood red skies napisał(a):
Ja bym wolał powrotu do korzeni, do dźwięków lat 80. Bez tych technicznych naleciałość współczesnych czasów.

+10 :D

PostNapisane: 6 wrz 2012, o 13:31 
Metal God

taffer napisał(a):
Szkoda, że nikt nie odtwarza takiego brzmienia jak dawniej, to właśnie przez to nowoczesne brzmienie większość muzyki jest tak zjebana

ale np Dokken na ostatniej płycie potrafił w ten sposób zagrać

Cytuj:
co z tego, że odgrzewany i bezpieczny kotlet.

ale nie rozumiem, wolałbyś żeby JP nagrali album wyprodukowany jak RiD albo Turbo, z tą plastikową perkusją i nienaturalnym pogłosem? (nie mam na myśli kompozycji tylko brzmienie). Co jak co, ale dla mnie AOR ma świetne brzmienie - mięsiste, selektywne, dużo dołów, a jednocześnie bez przesadnego "pompowania".

PostNapisane: 6 wrz 2012, o 13:39 
Metal God

Turbo to mój ideał brzmienia, Out in the cold np, nie wiem gdzie ty tam masz plastik, nawet i perkusja, a co do RiD się zgadzam oczywiście

Natomiast brzmienie AoR jest nierówne, Demonizer i Judas is Rising to przedstawiciele tego, czego nie cierpię w nowocześnie brzmiącym heavy metalu, ale np Deal with the devil czy Wheels of fire dają radę

Powtórzę się po raz kolejny, idealnie brzmi Hellrazor z MoM i chciałbym żeby w tym klimacie była utrzymana płyta

PostNapisane: 6 wrz 2012, o 20:10 
Devil Digger

Na ostatniej trasie Robert zasoczył chyba wszystich. Mam nadzieję, że w przypadku nowej płyty będzie tak samo. Ma zajebiste możliwości - chciałbym, żeby to wykorzystał.

Gdybym na dzisiaj miał w skrócie napisać czego bym chciał, to wyszedłby British Steel połączony z Turbo, Painkillerem i Nostradamusem

PostNapisane: 6 wrz 2012, o 21:04 
Don't Go

W wiele osób krytykuje płytę Turbo uważając ją za zbyt komercyjną. Według mnie do był ze strony Judasów eksperyment i według mnie wyszedł całkiem nieźle. Do dam, że do kawałków turbo i locked in, powstały jedne z najlepszych teledysków tam tego okresu.
Morze to było trochę bardziej zespól był nastawione nakręcenie publiki i było to trochę "komercyjne brzmienia", ale jest to jedna z najlepszych komercji jakich słyszałem.

PostNapisane: 6 wrz 2012, o 21:33 
Devil Digger

Album średniutki, w porównaniu do wcześniejszej twórczość, wręcz mierny, ale ma w sobie kilka udanych patentów.

PostNapisane: 6 wrz 2012, o 21:36 
Metal God

nie

PostNapisane: 6 wrz 2012, o 21:37 
Devil`s Child

blood red skies napisał(a):
Morze to było trochę bardziej zespól był nastawione nakręcenie publiki i było to trochę "komercyjne brzmienia", ale jest to jedna z najlepszych komercji jakich słyszałem.

ahhhh trzeźwy jestem, ale czytać nie umiem :P

PostNapisane: 6 wrz 2012, o 22:01 
Heart Of A Lion

Jakie komercyjne brzmienia? Ta płyta to znak czasów w których powstała, użyto przy jej nagrywaniu wielu nowinek technicznych (syntezatory gitarowe, cyfrowe nagrywanie), ale komercyjną bym jej nie nazwał (co innego bardziej mainstreamową), to jest po prostu przebojowy heavy metal. Nie jest to płyta słaba, wręcz przeciwnie uważam ją za świetny album jest na pewno inny od tego co zespół kiedykolwiek robił. Trzeba zwrócić uwagę że każdy zespół/wykonawca tak robił, nagrywał album który korzystał z takich nowinek ("The Ultimate Sin" Ozziego czy "Somewhere in Time" Iron Maiden), faktem jest że po latach brzmienie syntezatorów na "Turbo" ma prawo śmieszyć czy żenować. :roll:

Wracając do tematu:
Od nowej płyty oczekuje przede wszystkim żeby była dobra. :roll:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona