Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 26 wrz 2017, o 16:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Kto?
Halford 100%  100%  [ 50 ]
Ripper 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 50
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005, o 20:02 
Moderator

MyersEvil napisał(a):
Natomiast falset poprzez specjalne ściskanie wiązadeł gardłowych...

taaaa uruchomienie rezonatorów czołowo - piersowych ...

a co do Bruca i jego skali ... wydaje mi sie ze potrafi spiewac w wysokich rejestrach, jest on swietnym wokalista i zapewne ta technika nie jest mu obca - tylko widocznie nie lubi tak spiewac etc. taki Biff Byford z Saxon tez nie jest uwazany z jakiegos "piskacza" a tu prosze na koncertach czasami jak sie wydrze to poźniej ten pisk swidruje we łebie przez jakis czas ;) ...

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005, o 20:06 
Metal God

Tez mi sie tak wydaje, widocznie nie odczuwa potrezba spiewania falsetem.Zreszta jakos w Maidenach w zadnym kawalku nie ukladal linii woklanych wymagajacych jakichs screamow, moze jednak cos tuszuje. :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005, o 20:09 
Defender Of The Faith

Cytuj:

Poczytaj moze sobie najpierw o falsecie czy cos - ja mam nawijane o tym juz drugi rok i wiem co mówie :roll:
Falsetu sie nie śpiewa od tak - zeby on miał moc i robił wrażenie trzeba "umieć" go wydobyc. I Co to jest rezonator? :roll: :lol:

Cytuj:
Tylko ze Kiske czy Tate speiwaja tak na pograniczu, byc moze sprytnie imituja gardlowy spiew tak naprawde ciagnac takim niepozornym falsetem, taki polfalset, na pol gwizdka, ale rozumiem ciebie, w sumie sam sie kiedys zastanaiwalem jak mozna tak czysto spiewac gardlowo bez falsetu i w dodatku w takiej skali,. Bruce'a jednka nie porownywalbym do Kiske, spiewa nizej zdecydowanie

Tate śpiewa bardzo wysoko, Kiske sie na nim wzorował - w ogóle Dickinson ,Kiske, Czy Tate - to tacy "pseudo" tenorzy.Pseudo dla tego bo nie śpiewaja typowym tenorem - nie za bardzo by to chyba pasowało do heavy :wink: a Tate bardzo czesto używa falsetu - Queen of the Reich,wiekszosc kawałków z The Warning,Rage of Order- same wysokie nutki.

No ale juz mniejsza z tym - robimy niezłego off - topa :lol: :wink:

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005, o 20:12 
Moderator

MyersEvil napisał(a):
Cytuj:

Poczytaj moze sobie najpierw o falsecie czy cos - ja mam nawijane o tym juz drugi rok i wiem co mówie :roll:

już ok ok wiecej nie bede miszczu :lol:

:roll:

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005, o 20:14 
Defender Of The Faith

Cytuj:
miszczu

Nie mów tak do mnie głupio sie czuje :lol: :oops: w ogóle co to za off-to sie robi?:> :twisted:

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005, o 20:28 
Jugulator

Po pierwsze wole zdecydowanie słuchać głosu Blaza niż Rippera i technika tu mnie wiele nie obchodzi, po prostu Blaze ma to coś , nie wiem ,moze Ripper nie pasuje do tak klasycznego zespołu jakim jest Priest.
A może dlatego że uwielbiam X Factor,w każdym razie wole Blaza.

Po drugie wiadomo żę Halford ma lepszą technike, śpiewa wyżej,większa skala itd. Halford ejst mistrzem ,poza tym ma umiejętnośc taką, że gdy słucha sie go ma sie wrażenie jakby wogóle sie nie wysilał,jakby śpiewał to robot, mechanicznie, chociażby na początku Electric Eye, czy w Grinder to jest niesamowite. Oczywiście potrafi w swój głos dać duzo emocji.
Ale nie przesadzałbym że Bruce nie śpiewa wogóle wysoko, podam kilka przykładów, Quest for Fire,Aces High,Run to the Hills,Where Eagles Dare.Poza tym to nie jedyne kryterium umiejętności, Bruca cenie ogromnie za genialną barwe i wspaniały akcent , posłuchajscie Moonchild albo np. Powerslave Bruce śpiewa troche staroangielsko, brzmi jakby pochodził z innej epoki co z historyczno/mitologicznymi tekstami Iron Maiden współgra idealnie.
Ogólnie Halforda nieznacznie stawiam wyżej od Bruca,ale obaj są w ścisłej czołówce i gdy ktoś twierdzi że BRuce jest lepszy to wcale nie jest taki Rotfl , no ale z tą skalą to żeś przesadził.

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005, o 20:48 
Metal God

Cytuj:
Run to the Hills

Hehe pamietam w wakacje na koncercie, Bruce spiewal troche inaczej, a ja na pelne gardlo wrzeszczalem studyjna wersje refrenu, nawet sie nie slyszalem, ale chyba nie jest to tak wysoko skoro bez fasletu mozna pociagnac hehe.

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005, o 20:51 
Defender Of The Faith

Bruce ma zupełnie inną technike śpiewu.Jest bardziej 'śpiewakiem' aniżeli krzykaczem w stylu Halforda,Adamsa czy Rippera. :) Dickinson zamiast na falsetach skupia sie bardziej na melodyjnosci i swoim vibrato w głosie (bez skojarzeń :twisted: )

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005, o 21:33 
Night Crawler

MyersEvil napisał(a):
Bruce ma zupełnie inną technike śpiewu.Jest bardziej 'śpiewakiem' aniżeli krzykaczem w stylu Halforda,Adamsa czy Rippera. :) Dickinson zamiast na falsetach skupia sie bardziej na melodyjnosci i swoim vibrato w głosie (bez skojarzeń :twisted: )

Jeśli już stosujesz takie wyróżnienie, to ja nie wiem na podstawie jakiego kryterium :roll:

Dobrze:
Bruce - śpiewak
Halford, Ripper - krzykacz
ale Adams - przecież zdanie mówiące o nim, że to tylko "krzykacz" jest tak samo krzywdzące jak nazwanie go tylko "śpiewakiem" - przecież on łączy niektóre cechy z tych dwu sposobów na wokal :idea:

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005, o 21:42 
Defender Of The Faith

Cytuj:
na podstawie jakiego kryterium

Wystarczy posłuchac Dickinsona i Halforda - uszy same podpowiedzą.Adams owszem śpiewa ,ale ma krzyczaca maniere,a wniższych rejestrach brzmi niczym barbarzyńca ,ale o to chodzi taki ma byc efekt :twisted: . Dickinson spiewa znacznie melodyjniej i to słychac.Z kolei w Halfordze doszukałem sie (szczególnie na starszych krążkach) naleciałości z bluesa . Każdy z tych wokalistów jest inny.Aha i to nie są "typowi" śpiewacy albo "krzykacze" jakich wielu.To wokaliści z 1 ligi.:wink:

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005, o 21:49 
Night Crawler

Owszem, każdy jest inny, stąd najlepiej byłoby odrzucić wszelkie kryteria porównań; inaczej mówiąc: słuchać, nie porównywać, bo wszyscy w/w są niewątpliwie posłańcami bogów :twisted: :twisted:

Ale:
Cytuj:
Adams owszem śpiewa ,ale ma krzyczaca maniere

Co zatem powiesz na:
Master Of The Wind
Herz Aus Stahl
Gates Of Valhalla
March Of Revenge
Battle Hymn
a nawet Defender

W większości tych kawałków liczy się głównie śpiew, jakieś wyższe zaśpiewy są już tylko na deser, a co najwyżej współtworzą wokal w tych kawałkach

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005, o 21:55 
Defender Of The Faith

No cóz w wiekszosci wymieniłes balladay - tu Adams śpiewa nie jak barbarzyńca a jak dostojny rycerz :wink: :roll: Ale jezeli chodzi o bardziej dynamiczne kawałki - Wheels of Fire,Dark Avenger,Metal Daze,Pleasure Slave (yeah! :twisted: ) to śpiewa niczym dziki barbarian - w pozytywnym tego słowa znaczeniu :twisted:

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2005, o 23:20 
Jugulator

MyersEvil napisał(a):
Wheels of Fire,Dark Avenger,Metal Daze,Pleasure Slave (yeah! :twisted: ) :

Kill With Power,Hail to England, Crown and the Ring, Thor the Powerhead tutaj śpiewa jak wiking albo w przypadku Kill With Power yeah :twisted: jak Berserker

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2005, o 19:42 
Banned

trudno stwierdzic kto lepszy bo bruce a rob to rzeczywiście inna szkoła jazdy. A c do rippera to chłopak mam możliwości ale niepodoba mi sie jego styl śpiewania na początku drze morde (momentami jakby miał zwymiotować) a potem ni ztego ni z owego zaczyna wyć. Barwe ma w miare dobrą skalę też. Jesli porównując ich dzisiejsze możliwości to tim chyba prześciga roba w kazdym razie nie dorównuje mu w latach jego najlepszej formy.

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2005, o 19:45 
Banned

No a na ta pseudo prowokację (którą zresztą po pijaku pisałem)o nie zwracajcie uwagi.

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2005, o 20:48 
Devil`s Child

kansas napisał(a):
No a na ta pseudo prowokację (którą zresztą po pijaku pisałem)o nie zwracajcie uwagi.

oj niezbyt ładnie jest pić a później pisać na forum :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2005, o 21:20 
Painkiller

K.K. napisał(a):
kansas napisał(a):

:lol: :lol: :lol:

wine is fine but whiskey is quicker

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2005, o 21:26 
Exciter

K.K. napisał(a):
kansas napisał(a):

LOOOOOL

Accept kopie dupe, Mechanical Resonance, rofl, szał ciał cycki na wierzchu, D.A.J.O. , facetos w rajtuzos, T.O.T.A.L. pomidorki, pozerze gówniarski, kostka iommiego, acz - kolwiek, lal^^, Majki, Wycofać albumy z Ripperem, Rob to falseciarz, Wygrać se bilet, /siostry Tyra/, skaczące brudasy

Tytuł:
PostNapisane: 17 lis 2005, o 03:22 
Troubleshooter
Troubleshooter

K.K. napisał(a):
Hehe, i kto to pisze! :P

http://widmo.biz/index.php?show=trucizna

Tytuł:
PostNapisane: 17 lis 2005, o 12:57 
Devil`s Child

joujoujou napisał(a):
K.K. napisał(a):
Hehe, i kto to pisze! :P

no nie wiem czy zauważyliście ale przestalem pić w ogóle od jakiegoś czasu ;) czasem tylko z dwa piwka dziabnę :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona