Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 23 cze 2017, o 08:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 wrz 2010, o 21:11 
Stained Class King

MikeClark, koleś prowadzący niegdyś fajną stronkę o Judas Priest napisał na Q:
Cytuj:
Yesterday I talked to a concertpromotor. JP will in 2011 be headlining the HM summer festivals in Europe . :-))
That's confirmed and no rumour !

Fajnie, że w końcu mają Europę na oku i może prócz tych koncertów festiwalowych dadzą również inne i wśród nich znajdzie się jakieś polskie miasto.

PostNapisane: 26 wrz 2010, o 21:28 
Heart Of A Lion

magister napisał(a):
MikeClark, koleś prowadzący niegdyś fajną stronkę o Judas Priest napisał na Q:
Cytuj:
Yesterday I talked to a concertpromotor. JP will in 2011 be headlining the HM summer festivals in Europe . :-))
That's confirmed and no rumour !

Fajnie, że w końcu mają Europę na oku i może prócz tych koncertów festiwalowych dadzą również inne i wśród nich znajdzie się jakieś polskie miasto.

Było by smerfastycznie. Nie dość że jak przy śmierci obecnego papieża nieodwołają u nas tylko w Niemczech to jeszcze zdążyli by przed końcem świata.

PostNapisane: 27 wrz 2010, o 22:41 
Moderator

tylko nie marzec2011 :|

PostNapisane: 28 wrz 2010, o 22:55 
Machine Man

Myślę, że trasa zacznie się w wakacje dopiero. Rob będzie musiał odpocząć po przygrywaniu do kotleta na OzzFestach.

:twisted: 28.06.2011 - Praga (CZ) - O2 Arena :twisted:
:twisted: 10.08.2011 - KATOWICE (PL) - SPODEK :twisted:
:twisted: 14.04.2012 - KATOWICE (PL) - SPODEK :twisted:

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 10:28 
Prisoner Of Your Eyes

trasa zacznie sie pewnie koniec maja/poczatek czerwca gdzies w skandynawii...

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 10:40 
Jugulator

może faktycznie będzie ta trasa Iron Maiden, Judas Priest, Saxon i Motorhead coś w rodzaju Big Four ale Angielskiego heavy-metalu ...są takie pogłoski, ale pewnie to plotki

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 11:13 
Dissident Aggressor

nomad napisał(a):
może faktycznie będzie ta trasa Iron Maiden, Judas Priest, Saxon i Motorhead coś w rodzaju Big Four ale Angielskiego heavy-metalu ...są takie pogłoski, ale pewnie to plotki

Moze lepiej zeby nie bylo, bo jak bedzie tak jak z thrashowym big four, to ni chuja. Jakos nie wyobrazam sobie Judasow supportujacych Iron Maiden.

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 11:24 
Jugulator

ja też bym wolał by nie było, bo wolałbym pojedynczy koncert Iron Maiden w hali ,ale zastanawiam się poprostu co mogłobyć w następnym roku gwiazdą Sonisphere ,jak dla mnie tego festivalu mogłoby nie być, ale jeśli będzie za 400 zł to tylko naprawdę mocny skład mógłby mnie do tego przekonać ,taki jak podałem np. który wg.mnie byłby dość logiczny

poza tym w tym newsie wyraźnie piszę o festivalach ,a biorąc pod uwagę ,że w lecie ma być trasa Iron Maiden i że Saxon i Motorhead praktycznie rok w rok uderzają na trasę to tworzy to jakąś tam logiczną całość ..bo mówie Ironów w towarzystwie Rammstein czy Trivium to ja raczej nie chcę oglądać za 3-4 stówy

a biorąc Twoje obiekcje to tak samo Judasi nie mieli prawa grać przed Sabatami w USA tzn Heaven and Hell bo mają mniejszy staż

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 11:29 
Dissident Aggressor

Judasi nie mieli prawa grac przed Sabbath, bo maja mniejszy staz? Czyli powinni grac jako gwiazda wieczoru, bo graja krocej? :)
Tu nawet nie chodzi o staz, tylko o jakis status. Black Sabbath i JP to legendy metalu i wlasciwie jedni z jego pionierow. Dlatego troche glupio aby taki zespol gral jako support dla Maiden tylko dlatego, ze ci sprzedali wiecej plyt.

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 11:32 
Jugulator

statut Judas Priest i Black Sabbath nie jest jednakowy, nigdy nie był i nie będzie, nie ma znaczenia kto kiedy debiutował, Paranoid i Sabbath, bloody Sabbath stały się legendami gdy o Judas Priest nikt nie słyszał, nie ma w ogóle porównania, to właśnie jakaś indolencja(inaczej tego nie mogę nazwać) marketingowa Black Sabbath sprawia ,że ten zespół nie ma takiej pozycji jak chociażby AC/DC które chyba od 30 lat przed nikim nie grało, chociaż zasługi dla muzyki ma właśnie porównywalne z Iron Maiden czy Judas Priest, podczas gdy Black Sabbath jest stawiane raczej bliżej Beatles czy Rolling Stones

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 11:33 
Metal God

Iron Maiden ma taki sam status jak Manowar, JP, Saxon i BS - wszystkie te kapele są bogami heavy metalu i żadna nie ma podstaw wywyższać ponad inną. I nie zmieni tego fakt, że Manowar i IM zaczęli grać później. W ogóle co to za słowo status...

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 11:38 
Jugulator

o czym Wy wogóle mówicie...Black Sabbath to zespół który wykracza daleko,daleko poza metal...to zespół który zrewolucjonizował muzykę rockową

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 11:42 
Dissident Aggressor

Wszystkie te zespoly maja swoj status, ale TYLKO wsrod fanow metalu. Stawianie ich na rowni z Beatlesami i Stonesami to troche niedorzecznosc. No i nie powiedzialbym, ze BS wykracza daleko poza metal. Nie powiedzialbym, ze W OGOLE wykracza poza metal.
A status... Jest cos takiego jak status. BS i JP to dwa najwazniejsze zespoly, na ktorych opiera sie caly metal. Wszystkie podgatunki wyszly przeciez od nich. Od BS ciezkie i wolniejsze, od JP szybkie i ostre.
Dlatego bylaby to ujma dla JP grac krotszy set przed IM.

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 11:54 
Metal God

status jako krótszy set to się zgodzę - ale uważam że dla każdej z wymienionych przeze mnie kapel byłaby to ujma, inna sprawa, że nie chce mi się wierzyć by którakolwiek z tych kapel marzyłaby o długim i gorącym graniu dla własnej przyjemności w naszym kraju... Może BS i Manowar (o ile mówienie o winie organizatorów to prawda a nie takie pierdolenie w ich stylu)...

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 12:00 
Jugulator

Z tą różnicą ,że kiedy Judasi smarzyli się w słoneczku Florydy i Kalifornii zarabiając miliony w USA Ironi grali maratońskie wyczerpujące trasy po całym świecie, a kiedy Judasi w zasadzie po Painkiller 7 lat zniknęli, Ironi po odejściu Bruce'a pracowali na to by cały czas być na scenie co było trudne bo mało kto ich chciał słuchać w latach 95-98 ,ale grali ,też długie trasy.
Pracowitością zdobyli sobie rzesze fanów ,podczas gdy Judasi tak słabą pozycję mają na własne życzenie, bo powtórzę mogliby dziś być mega-gwiazdą.
Zresztą o ile Ironi w Polsce są bardzo popularni-mają te 25-30 tys. ,ale ale w większości krajów Europy ,Argentynie czy Brazylii mają nie 30 ale 60 tys. więc w Polsce i tak są do tyłu także względem 4 razy mniejszych Czech .

Popatrzmy np.na AC/DC kapela która w zasadzie z klubów przeszła z miejsca na stadiony,w latach 70 zespół fakt coraz bardziej popularny ale traktowany w mediach pogardliwie i jednak względnie niszowy,a tu nagle 1980 r. i ogromny sukces, tym to dziwniejsze ,że jednak po zmianie składu , kapela w zasadzie od 20 lat nic nie robi a zawsze ma te 60 tys. dlatego nawet nie musi brać ciekawych supportów bo jako headliner sama ma gigantyczną popularność i to wszędzie .
Na tym tle zastanawia mnie słaba pozycja Sabatów czy Purpli które przecież i od AC/DC i od Iron Maiden i od Judasów dla muzyki zrobiły więcej a grają dla względnie małej publiczności .

A co do długości setu ,widziałbym to tak

Saxon-60
Motorhead-75
Judas Priest-90
Iron Maiden-90

ale to spekulacje ,ale myślę ,że Saxon albo Motorhead na Sonisphere z Ironami byłoby realne dość

Ostatnio edytowano 29 wrz 2010, o 12:10 przez nomad, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 12:08 
Metal God

nie mam pojęcia skąd to się wzięło, może jednak sporo się mówiło o nich na początku lat 80tych tylko skąd mamy to pamiętać?

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 12:10 
Dissident Aggressor

Bo ja wiem czy DP sie zalicza do tego zacnego grona. W porownaniu z BS i JP nieco przynudzali... No i w dorobku maja 3-4 klasyczne plyty, a reszta to zapchane wypelniaczami sredniaki. I juz tlumacze dlaczego DP graja dla malej publicznosci - bo od lat 70 nie nagrali przyzwoitej plyty :) a BS... Swietny zespol, ale tez duzo bubli wydali, no i chyba nigdy nie dazyli do statusu gwiazdy... Tzn Tony nie dazyl. Za malo w nich efekciarstwa.

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 12:11 
Metal God

nie widzę ani jednego bubla, uwierz, że jest w chuj ludzi dla których Martin i Hughes to mistrzowie 8)

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 12:13 
Dissident Aggressor

Nooo ja nie kwestionuje, ze umieja spiewac... Ale wiecej jest takich, ktorzy plyty z Martinem, album z Hughesem czy nawet Born Again uwazaja za kupe.

PostNapisane: 29 wrz 2010, o 12:16 
Metal God

wielu Turbo czy Ram It Down Judaszów uważa za kupę tak więc normalka, jak to w muzyce wśród słuchaczy bywa 8)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona