Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 24 cze 2017, o 17:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 676 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona

Jak myślicie będzie let`s go break that law Poland czy Kaaatowice?
Ankieta wygasła 11 sie 2011, o 12:01
Poland 95%  95%  [ 19 ]
Kaaatowice 5%  5%  [ 1 ]
Liczba głosów : 20
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POLSKA
PostNapisane: 17 sie 2011, o 16:51 
Heart Of A Lion

taffer napisał(a):
nie wszędzie grali, choć w Berlinie i na Węgrzech tak

W Pradze też :D
http://youtu.be/qnCemKj-Obo

P.S. Czy mam rozumieć, że na niektórych koncertach nie było LAM? :roll:

PostNapisane: 17 sie 2011, o 17:02 
Stained Class King

tak, na części koncertów nie było

PostNapisane: 17 sie 2011, o 17:08 
Metal God

http://www.setlist.fm/setlists/judas-pr ... 6bafa.html
ze statystyk można stwierdzić, że grali 31 razy na 38 koncertów...

no to prawie wszędzie grali :wink:

PostNapisane: 17 sie 2011, o 17:24 
Don't Go

frogsmum napisał(a):
Savage napisał(a):
Nagle, niespodziewanie Scott wrócił za bębny i chwycił za mikrofon by powiedzieć jak podobał mu się ten wieczór, a dlatego że byliśmy dziś niesamowici Judas zagra dla nas jeszcze jeden bis.

Nie jaraj się tak :wink: Dzień wcześniej w Berlinie było tak samo. Zagrali LAM nie dlatego, że polska publiczność była specjalnie wyjątkowa, tylko dlatego, że tak mają zaplanowane show.

Nigdzie nie powiedziałem że to było "ekskluzywnie" dla nas :wink: Takie były po prostu słowa Scotta. Bardziej zaskakującym elementem było przemówienie Travisa samo w sobie, głos tego gościa w sumie rzadko można usłyszeć.

PostNapisane: 17 sie 2011, o 17:52 
Johnny B.Goode

naprawdę bym się nie obraził jakby zagrali a Touch of Evil zamiast tego,
a w ogóle myślałem że to War Pigs to goście ze Spodka puścili a nie, że to stały punkt programu :D

PostNapisane: 17 sie 2011, o 19:09 
Bloodsucker

Z tego co mówił Tipton - Scott był w szoku. Nie przypuszczał, że polska publika daje takiego czadu.

PostNapisane: 17 sie 2011, o 19:40 
Evening Star

Przecież już był dwa razy w Polsce jak jeszcze z Ripperem grali.

Stand tall I'm young and kinda proud
I'm on top as long as the music's loud

PostNapisane: 17 sie 2011, o 22:24 
Rocka Rolla

To było dawno i bez Halforda - inny Judas. Przecież w publice połowa na zmianę z "Judas Priest" darła się "Halford" (przynajmniej z mojej strony). Goście w autobusie za mną co też jechali na koncert - to samo, "Judas Priest to Halford". Taka prawda, stety/niestety ;)

PostNapisane: 18 sie 2011, o 12:11 
Heart Of A Lion

magister napisał(a):
tak, na części koncertów nie było

O cholera :shock:

taffer napisał(a):
http://www.setlist.fm/setlists/judas-pr ... 6bafa.html
ze statystyk można stwierdzić, że grali 31 razy na 38 koncertów...

no to prawie wszędzie grali

No prawie :D

Savage napisał(a):
Nigdzie nie powiedziałem że to było "ekskluzywnie" dla nas Takie były po prostu słowa Scotta. Bardziej zaskakującym elementem było przemówienie Travisa samo w sobie, głos tego gościa w sumie rzadko można usłyszeć.

No to fakt, że Scott zbyt rozmowny to nie jest :wink: Ale w Berlinie też wziął mikrofon i o ile pamiętam (a byłam w szkoku jak na każdym koncercie zresztą :D ) powiedział, że jak chcemy jeszcze jeden kawałek, to musimy wywołać chłopaków, bo są za kulisami i na trzy będziemy się drzeć. No i darliśmy się :D

P.S. Wcześniej zapomniałam dodać, że recenzję napisałeś znakomitą :)

PostNapisane: 18 sie 2011, o 15:41 
Evening Star

Ja dopiero na koncercie dowiedziałem się, że Scott Travis umie w ogóle mówić.

Stand tall I'm young and kinda proud
I'm on top as long as the music's loud

PostNapisane: 18 sie 2011, o 15:46 
Heart Of A Lion

Przemek87 napisał(a):

A ja z jego szkółki :mrgreen:

PostNapisane: 18 sie 2011, o 15:48 
Metal God

Podobny był do DeMaio, wokalnie też :o

po dłuższym zastanowieniu, też wyglądają podobnie :lol:

PostNapisane: 18 sie 2011, o 16:05 
Johnny B.Goode

Przemek87 napisał(a):

właśnie zawsze jest takie wrażenie jak pozostali w zespołu nie rwą się do majka

PostNapisane: 18 sie 2011, o 16:56 
Don't Go

Kurcze.. musiał minąć tydzień żeby w końcu coś napisać, ale z drugiej strony nie chciałem napisać tylko kilku zdań na szybko.

Na ten dzień czekałem od momentu kiedy dotarł do mnie bilet czyli bodajże od lutego, a z drugiej strony mógłbym powiedzieć że czekałem na tem moment dokładnie 20 lat, czyli od 1991 roku kiedy to po raz pierwszy usłyszałem dźwięki Judas Priest nabywając kasetę z Halfordem na okładce za sterami jakiegoś działa, która później okazała się albumem "Priest.. Live". Od tego momentu Priest zawsze znajdował się w ścisłej czołówce moich ulubionych kapel, pomimo tego że w tamtych czasach i ja zaraziłem się szybko falą mocniejszego death a później black metalowego grania. JP był jednym z tych zespołów które rozpoczął moją przygodę z muzyką metalową..

Gdy dowiedziałem się że Priest będą grali ostanią, pożegnalną trasę (jak się później jednak okazało wcale nie pożegnalną, ale ostatnią większą trasę), szukałem z nadzieją w rozpisce trasy naszego kraju.. początkowo jednak Polska nie była w nim uwzględniona a najbliższym i najbardziej realnym punktem był dla mnie Wacken.. później jednak szczęśliwie uległo to zmianie ponieważ okazało się że będą gwiazdą MH Festival co niewątpliwie mnie ucieszyło..

I w końcu nadszedł upragiony dzień wyjazdu, jednak zanim do niego doszło kombinowałem na różne sposoby jak najłatwiej będzie dotrzeć do Katowic.. początkowo myślałem o pkp jednak jako że nie chciało mi się samemu tłuc pociągiem przez całą Polske zdecydowałem się że do Poznania dokulam się autem a tam skorzystam z autokaru Wyjazdowni - podróż przebiegła ok (choć padła elektryka i nie mogliśmy się rozkoszować w drodze dźwiękami Priest), no może drogą powrotną która nie była najszczęśliwsza ale ją zostawie może na koniec.

Ogólnie o MH Festival - skład festiwalu osobiście przypadł mi do gustu, z tego względu że od wielu lat jestem miłośnikiem mocnego grania od tych najlżejszych brzmień po te najmocniejsze. Polskie kapele Animations, Soulburnes, Mech - bardo dobre występy, choć muzyka tego ostatniego nie specjalnie do mnie trafiała, może z racji skojarzeń z Ozzy'm za którym jakoś nigdy nie przepadałem, jednak sam występ zrobił na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie.

Tank - przyznam że wcześniej nie słyszałem kompletnie nic tej kapeli pomimo że swego czasu przewinęło się przez moje ręce wiele płyt/kaset mniej lub bardziej znanych kapel heavy/thrash metalowych. Muzyka Tank zrobiła na mnie jednak pozytywne wrażenie, kawał dobrego, starego HM!

Vader - cieszyłem się że będe mógł ponownie zobaczyć ich w akcji tym bardziej że przez te wszystkie lata miałem okazje kila razy widzieć ich na żywo, pierwszy raz bodajże w 95 roku na Sopot Rock Festival, a później również podczas innych większych festiwali. Co warte odnotowania, miałem okazję obserwować ich karierę od początku lat 90-tych, od świetnych czasów Morbid Reich/Necrolust (do tej pory najbardziej cenie właśnie te dema). Sam koncert Vadera - rewelacja, może nie jestem na bieżąco z ich ostatnimi płytami ale koncertowo zespół nadal miażdży!!

Exodus - jedna z legend trash metalu, pamiętam ich głównie za czasów Souzy i pierwszych płyt. Koncert byłby świetny, jednak podobnie jak pisało już kilka osób nagłośnienie ich koncertu pozostawiało wiele do życzenia..

Morbid Angel - w przeciwieństwie do Exodusa zabrzmieli rewelacyjnie, po raz pierwszy miałem okazję obejrzeć ich na żywo i przynam że zostałem mile zaskoczony. MA nigdy nie był moim faworytem wśród death metalowych kapel (chętniej obejrzałbym np. Napalm Death za czasów np. "Harmony.." :)) ale koncertowo - bardzo pozytywnie!!

JUDAS PRIEST - zaraz gdy MA skończyli koncert starałem się znaleźć jak najbliszą pozycję przy scenie, jednak ścisk zaczął się robić tak mocny że ostatecznie byłem ok 10m od niej. Na szczęście dotrwałem w tym miejscu bo zaraz gdy ruszyła maszyna zwana JP nie było tak łatwo o czym przekonali się niektórzy bliżej sceny. W pierwszych utworach był problem żeby złapać wogóle świeże powietrze, później zaczęło się nieco rozluźniać.. Co do samego koncertu JP - co tu dużo pisać - po prostu OGIEŃ! Po tylu latach świetnie było zobaczyć ich w końcu na żywo (szkoda że bez K.K. ale jak się okazało Richie godnie go zastąpił, nie tylko pokazał że jest świetnym gitarzystą ale również świetnie łapie kontakt z publiką - duży plus dla niego!). Co do setlisty - znałem ją już przed tym koncertem ponieważ o ile się nie mylę była identyczna jak na Wacken, więc wiedziałem czego się spodziewać - mieliśmy okazje usłyszeć cały przekrój dyskografii JP i ich najlepsze kawałki. Jeśli miałbym wskazać na utwory których mi zabrakło to na pewno "Between the hammer.." czy ulubione z Painkillera "Hell Patrol" czy "Leather rebel". BTW - większość utworów jeśli o mnie chodzi - trafiona idealnie! A propo "Breaking the law" - sam miałem okazję grac ten kawałek swego czasu na wielu koncertach z własną kapelą ;)

Jak ktoś już wcześniej wspomniał, tak i ja żałuję dwóch rzeczy - że nikt nie zarejestrował tego profesjonalnie (ostatnio byłem na Metalmanii w 2003 roku i pamiętam że cały festiwal był zarejestrowany, mam zresztą koncert Exploited z tego koncertu). I druga rzecz z tych mniej realnych - żałuje że nie miałem okazji uściśniecia dłoni kogoś z JP, byłby to nie zapomniany miły gest na sam koniec i dopełnienie tego nie zapomnianego wydarzenia jakim był występ JP w Spodku. No ale nie można mieć wszystkiego.. Bez wątpienia był to najlepszy koncert w życiu, a do tej pory był nim przez cały czas koncert Paradise Lost w 1995 roku za czasów Draconian Times ;)

Powrót - hmm.. trafilismy jadąc autokarem na mega korek który spowodowany był pożarem jakiejś ciężarówki, dlatego zamiast planowanych 5-6 godzin jechaliśmy blisko 9. Podróż autem z Poznania też mało udana ponieważ w połowie drogi okazało się że wyciekł mi prawie całkowicie płyn hamulcowy.. no ale dotarłem cały i zdrowy.

I na sam koniec - dobrze że mamy teraz coś takiego jak to forum czy YouTube, dzięki którym możemy sobie wspominać ten koncert!!

ps. czy ktoś wie dlaczego "War pigs" na początek?

PostNapisane: 18 sie 2011, o 16:58 
Metal God

Dzee the Q napisał(a):

właśnie zawsze jest takie wrażenie jak pozostali w zespołu nie rwą się do majka

To znaczy kumpla...

Rob Halford

Picking a favorite Tarantino film is like picking your favorite child.

PostNapisane: 18 sie 2011, o 17:07 
Johnny B.Goode

nie, tzn totemu leśnych ludzi http://www.youtube.com/watch?v=Z6B9MHKhirg ;)

PostNapisane: 18 sie 2011, o 22:33 
Don't Go

Witam,
Przeczytałem relację savage'a i postanowiłem się zarejestrować. Wiele z tego, co opisał, ja sam też odczuwałem podczas koncertu!!
Co nieco także zarejestrowałem --> http://www.youtube.com/user/qorba?feature=mhee

PostNapisane: 18 sie 2011, o 22:45 
Bloodsucker

Ja nie będę się tak rozpisywał jak koledzy wyżej.
Widziałem pierwszy zespół, cholera wie jak się nazywa, nie spodobał mi się. Obawiając się kolejnych rozczarowań, opuściłem Spodek i wróciłem w połowie Tanka. Podobało mi się. Na Vader, Exodus i Morbid Angel me uszy przeżywały tortury, siedziałem na nich tylko dla tego bo miałem dobre miejsce i nie chciałem go stracić. Judas Priest rewelacja! Najlepszy koncert jaki widziałem. Jestem zadowolony. :D

PostNapisane: 26 sie 2011, o 23:05 
Green Manalishi

Z cyklu , przeżyjmy to jeszcze raz...
http://www.youtube.com/watch?v=ofr14H6M ... re=related :twisted:

PostNapisane: 27 sie 2011, o 00:06 
Metal God

czy mi się wydaje czy wycięło tu cały tydzień postów :shock:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 676 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona