Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 23 wrz 2017, o 22:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1056 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Następna strona

Jak myślisz czy nowy album JP:
Będzie wyśmienity 30%  30%  [ 27 ]
Będzie dobry 43%  43%  [ 38 ]
Ujdzie w tłoku 12%  12%  [ 11 ]
Rozczaruje 4%  4%  [ 4 ]
Totalna porażka (?) 10%  10%  [ 9 ]
Liczba głosów : 89
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nostradamus
PostNapisane: 17 mar 2011, o 20:46 
Devil Digger

Oceniając każdy album :D
Obrazek

PostNapisane: 16 kwi 2011, o 00:04 
Machine Man

Jestem na świeżo po przesłuchaniu 2 CD (po 2 latach..) bo album jako całość dosyć ciężkostrawny. Przesłuchanie 2 płyt naraz jest dla mnie raczej czymś nieosiągalnym. Ale...Future of Mankind podoba mi się. Zresztą co by tu nie mówić, Halford radzi sobie bardzo dobrze na tej płycie. Średnie rejestry mocne i czyste. Tylko ten materiał jest chwilami tak męczący (a niektóre momenty to mała żenada)... Ja nie mam nic przeciwko nagrywaniu "ambitnych", "dojrzałych", mrocznych czy epickich płyt. Ale takich jak Sad Wings of Destiny, a nie Nostradamus :)

PostNapisane: 16 kwi 2011, o 13:57 
Heart Of A Lion

Tailgunner napisał(a):
Jestem na świeżo po przesłuchaniu 2 CD (po 2 latach..) bo album jako całość dosyć ciężkostrawny. Przesłuchanie 2 płyt naraz jest dla mnie raczej czymś nieosiągalnym. Ale...Future of Mankind podoba mi się. Zresztą co by tu nie mówić, Halford radzi sobie bardzo dobrze na tej płycie. Średnie rejestry mocne i czyste. Tylko ten materiał jest chwilami tak męczący (a niektóre momenty to mała żenada)... Ja nie mam nic przeciwko nagrywaniu "ambitnych", "dojrzałych", mrocznych czy epickich płyt. Ale takich jak Sad Wings of Destiny, a nie Nostradamus :)

Nigdy nie słuchałem nigdy tej płyty a już wiem że napisał bym to samo

PostNapisane: 16 kwi 2011, o 14:33 
Dissident Aggressor

Poza brzmieniem i długością Nostradamus i SWOD tak naprawdę niewiele od siebie odbiegają. Oczywiście SWOD cenię bardziej.

PostNapisane: 16 kwi 2011, o 14:58 
Stained Class King

Tailgunner napisał(a):

+1

PostNapisane: 16 kwi 2011, o 16:33 
Machine Man

jasiu15 napisał(a):
Poza brzmieniem i długością Nostradamus i SWOD tak naprawdę niewiele od siebie odbiegają. Oczywiście SWOD cenię bardziej.

Zupełnie inna jakość kompozycji. Na SWOD słychać, że gra zespół młody, świeży, poszukujący i nie bojący się zaryzykować. Zespół, który nie próbuje nikomu się przypodobać na siłę i grający muzykę, którą kocha. Grupa, która jest otwarta na muzykę i nie zamyka się w utartych schematach. Na Nostradamusie mamy zespół, który tylko próbuje za taki uchodzić. W efekcie dostajemy niezbyt świeży kotlet ugotowany przez zmęczonego kucharza :lol: . Na prawdę nie słyszysz różnicy :wink: ?

PostNapisane: 16 kwi 2011, o 17:05 
Stained Class King

Zadziwiające jest to, że niektórzy na ten superambitny i wyjątkowo oryginalny koncept dali się nabrać...

Najlepsze na tym albumie są intra z "Calm before the storm" na czele. Z regularnych kawałków najciekawszy "Death", zdecydowanie. Reszta na ogół albo rozwlekła i nudna ("Alone"), albo zwyczajnie tandetna i wiejska ("Pestilence and plague"). Nie udała im się ta płyta.

PostNapisane: 16 kwi 2011, o 17:15 
Dissident Aggressor

oczywiście, że słyszę różnicę pomiędzy Nostradamusem a SWOD - w jakości. Natomiast stylistycznie nie są sobie dalekie.
I ja nie dałem się nabrać na superambitny koncept, mi się po prostu 75% tej płyty podoba :)

PostNapisane: 16 kwi 2011, o 17:36 
Metal God

tyle, że SWoD to bardzo dojrzałe teksty, a Nostradamus? dno, gimnazjalista na pracę domową z polskiego by coś ciekawszego napisał

PostNapisane: 16 kwi 2011, o 17:48 
Machine Man

w sumie to trochę zabawne, że jako 20-latkowie pisali dojrzalsze i ciekawsze teksty i co tu dużo mówić także muzykę (mam tu na myśli lata 70)..

PostNapisane: 16 kwi 2011, o 18:57 
Metal God

moim zdaniem to kwestia tego że od czasu Killing Machine było granie o dupie Maryny :wink: sami odzwyczailiśmy się, mnie po prostu śmieszy Judas Priest z rozkminkami o życiu i śmierci, w przeciwieństwie do IM, Manowar, Queensryche czy nawet w pewnym stopniu Saxon :wink:

PostNapisane: 16 kwi 2011, o 19:45 
Stained Class King

taffer napisał(a):
moim zdaniem to kwestia tego że od czasu Killing Machine było granie o dupie Maryny :wink: sami odzwyczailiśmy się, mnie po prostu śmieszy Judas Priest z rozkminkami o życiu i śmierci, w przeciwieństwie do IM, Manowar, Queensryche czy nawet w pewnym stopniu Saxon :wink:

Sami się odzwyczailiśmy, ale panowie z JP przede wszystkim. Rozkminki o życiu i śmierci - ok, ale na litość Boską, niech będą sensowne.

PostNapisane: 17 kwi 2011, o 00:40 
Johnny B.Goode

Tailgunner napisał(a):
Jestem na świeżo po przesłuchaniu 2 CD (po 2 latach..) bo album jako całość dosyć ciężkostrawny. Przesłuchanie 2 płyt naraz jest dla mnie raczej czymś nieosiągalnym. [...] ten materiał jest chwilami tak męczący (a niektóre momenty to mała żenada)...
no wiesz... ja tak mam z masterem mety, tylko że tam jest 8 kawałków... ;-)

PostNapisane: 18 maja 2011, o 14:49 
Devil Digger

Na nowo odświeżyłem Nostradamusa, a w zasadzie, tylko jego część.

Powiem tak - gdyby ten album okroić do 1 CD, wyrzucić te przerywniki, a zostawić numery pokroju "Prophercy", "Alone", "Visions", "Death", "Nostradamus" czy "Future of Mankid", naprawdę wyszłaby jedna z najlepszych płyt Priest, w karierze (a przynajmniej na najwyższej pozycji, pod klasykami).

Poziomem wyparłaby Maidenowski "Final Frontier" (w zasadzie "Nostradamus" jest nawet w wersji 2CD, znacznie lepszy, ambitniejszy od nowego studyjniaka Maiden, ale przy wersji jednodyskowej z esensją...uhuh :) Harris, musiałby naprawdę spiąć pośladki, żeby zrobić coś równie świeżego ). Nawet z nowym Accept mogliby się równać.

Album i tak jest lepszy od "Angel of Retribution", bardzo dojrzały, spójny, mimo tego całego pieprzenia w stylu "na cholere im taka dłużyzna", stwierdzam, że Priest w bardzo inteligentny sposób chce iść dalej, chce pokazać coś nowego, a nie ogrywać pioseneczki w stylu "Angel" czy solowego Halforda (vide "Made of Metal"). Wiadmo, że nie są w stanie grać super szybko (a przynajmniej tak pokazują koncerty) i ich wzja metalu, prezentowana właśnie na "Nostradamusie", jest bardzo znośna.

Podtrzymuje dobre zdanie o tej płycie, choć w wersji jednodyskowej z esensją, naprawdę płyta byłaby mega kolosem. I jestem ciekaw czy zrealizują płytę live z całym "Nostradamusem". To by było ciekawe. Chciałbym posłuchać, jak te nagrania bronią się na żywo.

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2011, o 16:16 
Bloodsucker

IvanRocks! napisał(a):
„Nostardamus” już przy pierwszym przesłuchaniu zrobił na mnie ogromne, pozytywne wrażenie, a przy każdym kolejnym nabierałem-i wciąż nabieram-coraz większego szacunku dla świetnej roboty, jaką bez wątpienia odwalili panowie z Priest. Album ten, podobnie jak „Angel Of Retribution” zawiera utwory nawiązujące do poszczególnych etapów kariery, ale też numery jakichbym się po tym zespole nie spodziewał-w dodatku żaden nie jest chybiony. Powalają znakomite aranże-gitar, partii orkiestrowych, a także to jak płyta jest „poskładana”-dla mnie dramaturgia i napięcie nie siada ani razu. Halford udowodnił mi-czego nie spodziewałem się po obejrzeniu „Rising In The East”-że ma jeszcze mnóstwo pary w gardle, jeśli chodzi o górne rejestry: „Death”, „Alone” czy backingvocal w refrenach „Persecution” i utworu tytułowego to najlepsze przykłady. Ciężko jest rozpatrywać tę płytę w kontekście pozostałych, czy jest najlepsza czy najgorsza... Jest wyjątkowa. Dla mnie-rewelacja, jednak po kolejnym albumie oczekuję zestawu 10 wybuchowych utworów w firmowym stylu: zadziorny śpiew, pędzące gitarki...wiecie o co chodzi:)

Też słuchałem ostatnio,podtrzymuję swe zdanie.

PostNapisane: 4 cze 2011, o 13:22 
Heart Of A Lion

apropo The FInal Frontier,ta plyta to skonczone dzielo,wczoraj Talisman i When the Wild WInd Blows zmiotly z powierzchni ziemi kazdego co do jednego, niesamowity album ,ludzie,mówie wam, Iron Maiden to zycie

PostNapisane: 4 cze 2011, o 13:35 
Devil Digger

Koncerty pewnie są ok, bo Iron na live'ie nadal jest mocny. Natomiast dzieło studyjne "TFF" to dla mnie jednen z najsłabszych krążków studyjnych dziewicy. Zdania nie zmienie, bo nie ma co zmienić.

PostNapisane: 4 cze 2011, o 14:15 
Dreamer Deceiver

FF jest "tylko" bardzo dobry ale nie jest genialny. IM nigdy nie nagrało słabej płyty, co najwyżej po prostu dobre, przyzwyczaiło nas do geniuszu i po prostu nie jest w stanie sprostać zbyt wygórowanym wymaganiom.

Świat się skończy, ale pierdolony spodenki w moro ściągnie tylko do srania. Klasa ! Lubię takie fundamenty muzykowania, AC/DC łowi ryby czy gra koncert w koszulkach polo. Ł.Y.D.K.A umrze w gatkach moro !

Petersen napisał(a):
Jedzie... chuj po torpedzie...

PostNapisane: 4 cze 2011, o 14:20 
Stained Class King

Z tego albumu przesłuchałem w całości tylko El Dorado, reszty już nie dałem rady. Na tym wyciu w Mother of Mercy wymiękam już absolutnie. Nie mówię, że Nostradamus jest arcydziełem, bo w sumie z perspektywy czasu nie jest wcale lepszy od TFF, po prostu legendy heavy są już legendami tylko z nazwy.

co nie zmienia faktu, że i tak czekam na nowego jotpe :twisted:

PostNapisane: 4 cze 2011, o 14:56 
Metal God

ja się dzisiaj przekonałem do Talismana :o

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1056 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Następna strona