Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 25 wrz 2017, o 18:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 706 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowy album.
PostNapisane: 9 paź 2014, o 20:19 
Dissident Aggressor

Dragonaut to zajebisty otwieracz, jak dla mnie instant classic. Esencja JP

PostNapisane: 9 paź 2014, o 22:20 
Evening Star

Lepiej się nie da zaczynać koncertu niż słowami "welcome to my world of steel" :P

PostNapisane: 17 paź 2014, o 12:38 
Green Manalishi

Mi się bardzo nie podoba brzmienie nowego albumu, Angel brzmiał dużo lepiej, soczyściej. Zresztą Judasi nigdy nie brzmieli tak dobrze jak dobra była ich muzyka, najlepsze pod tym względem są British Steel, Point of Entry i Screaming... ale już np. Defenders pozostawia wiele do życzenia, podobnie Painkiller czy albumy z lat 70, a już Ram it Down ma brzmienie wręcz fatalne.
Może brakowało im kogoś takiego jak Martin Birch?

PostNapisane: 17 paź 2014, o 13:24 
Dissident Aggressor

Nie wiem jak przed remasteringiem, ale Sin After Sin czy Killing Machine brzmia dobrze, nie Mam im nic do zarzucenia. Inaczej jest z Sad Wings czy Defenders (ta druga to jest tragedia pod tym wzgledem)

PostNapisane: 17 paź 2014, o 13:27 
Green Manalishi

Jeśli chodzi o lata 70 to wg. mnie dużo lepsze brzmienie mieli w tym czasie Rainbow, Ufo czy chociażby Queen.

PostNapisane: 17 paź 2014, o 14:01 
Dissident Aggressor

Nie mieli natomiast tak dobrych albumow, ha! :)

PostNapisane: 17 paź 2014, o 17:45 
Green Manalishi

z tego co pamiętam byłeś fanem Queen

PostNapisane: 17 paź 2014, o 19:05 
Dissident Aggressor

Bylem, od malego. Ale troche mi sie odmienilo. Nadal lubie pewne piosenki a nawet niektore albumy, ale jako calosci juz ich nie lykam.

PostNapisane: 17 paź 2014, o 21:47 
Dissident Aggressor

Fajowo Rob spiewa zwrotki w Dragonaut. I te gitarki w tle fajnie mloca :)

PostNapisane: 17 paź 2014, o 23:22 
Running Wild

jasiu15 napisał(a):
Fajowo Rob spiewa zwrotki w Dragonaut. I te gitarki w tle fajnie mloca :)

Posłuchałem tego albumu po przerwie. Już pojawia się sentyment. Brzmienie, kompozycje, dla mnie typowy Judas. Uważam, że lepiej być nie mogło. Jakby podliczyć jeszcze bonusy to jest miazga. co do bonusów, o co z tym chodzi ? Jak dla mnie to maksymalne wydymanie na kasę, w dodatku tak jawne, że aż żal. W dobie internetu trzeba jednak szukac sposobów na zarobek. Album z dodatkami kosztuje jakieś 100 zł. To jest kurwa jakiś żart.

Nie wiem jak ten album może się nie podobać fanom JP. Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Tam są takie riffy i przede wszystkim takie wokale Roba, które są esencją stylu. AOr przy tym to jakieś nieporozumienie. Nie mam argumentów, ale czuję, że mam rację.

PostNapisane: 18 paź 2014, o 00:32 
Green Manalishi

Mi się podoba, ale brakuje praktycznie na każdym utworze dopracowania, które zapewniał wiadomy duet gitarowy. Halford śpiewa bez zarzutu, lepiej na te czasy się nie dało. Dało się za to poprawić poziom kompozycji, partie gitar, niektóre linie melodyczne. Poza tym wg.mnie album powinien być krótszy.
Od albumu nic nie oczekiwałem to się nie zawiodłem, a pamiętam jak wychodził Angel of Retribution to oczekiwania były ogromne. Jestem pewien, że u was było podobnie, jasne, że oczekiwania od pierwszego albumu po reunion będą większe, patrzcie też na to z tej strony.
Tak więc gitarowo i kompozycyjne lepszy jest Angel, Rob jest chyba minimalnie lepszy na Reedemer.
Różnice nie są jakieś duże, oba albumy mają swoje plusy i minusy, poza tym ja od jakiegoś czasu wolę oceniać poszczególne utwory a nie całe albumy, to nie rock progresywny, album heavy-metalowy to jednak mimo wszystko zbiór utworów.
Na plus oceniam więc ; Coldblooded, Hell and Back, Down in Flames i Halls of Valhalla, do tego z małymi zastrzeżeniami Sword of Damocles (te zwolnienie w środku troszkę niszczy ogólne wrażenia), Dragonaut i Crossfire. Reszta mi się nie podoba, przede wszystkim tytułowy i March of Damned, gdyby zamiast nich dać Creatures i Snakebite byłoby dużo lepiej.

PostNapisane: 18 paź 2014, o 01:14 
Running Wild

Cytuj:
Reszta mi się nie podoba, przede wszystkim tytułowy i March of Damned, gdyby zamiast nich dać Creatures i Snakebite byłoby dużo lepiej.

Wytłumacz mi tylko dlaczego bonusy sa bonusami :P ? o co z tym chodzi ? Bonusy to zazwyczaj są jakieś odrzuty z sesji, rzeczy nagrywane w innym terminie niż album...generalnie mają być to dodatki. Prawdą jest, że bonusy z Redimera brzmią inaczej, wszystko sprawia wrażenie odłamu od albumu, ale kuźwa, wszystko zostało wydane na raz. Jaka tu logika ? Zaznaczam, że te bonusy są bardzo kopiące, nie rzadko lepiej niz kawałki z lp.

PostNapisane: 18 paź 2014, o 10:41 
Green Manalishi

Na Blind Rage też jest całkiem fajny bonus dla Japończyków, lepszy niż większość płyty.

PostNapisane: 18 paź 2014, o 10:56 
Machine Man

Bad Taste1 napisał(a):
Cytuj:
Reszta mi się nie podoba, przede wszystkim tytułowy i March of Damned, gdyby zamiast nich dać Creatures i Snakebite byłoby dużo lepiej.

Wytłumacz mi tylko dlaczego bonusy sa bonusami :P ? o co z tym chodzi ? Bonusy to zazwyczaj są jakieś odrzuty z sesji, rzeczy nagrywane w innym terminie niż album...generalnie mają być to dodatki. Prawdą jest, że bonusy z Redimera brzmią inaczej, wszystko sprawia wrażenie odłamu od albumu, ale kuźwa, wszystko zostało wydane na raz. Jaka tu logika ? Zaznaczam, że te bonusy są bardzo kopiące, nie rzadko lepiej niz kawałki z lp.

Wydaje mi się, że tłumaczyli to w ten sposób, że te bonusy nie pasują stylistycznie do płyty. Chyba rzeczywiście pochodzą z nieco wcześniejszej sesji. Uznali jednak, że szkoda by ich było nie wydawać bo nie wiadomo ile jeszcze pociągną i nie ma sensu tego odkładać na później.

Te bonusy są takie prostsze, bardziej lightowe w nieco wyraźniejszy sposób nawiązujące do hardn'heavy z początku lat 80. Nie jest to jednak poziom chociażby You've Got Another Thing... czy Hot Rockin.

PostNapisane: 18 paź 2014, o 11:05 
Green Manalishi

Jak bym miał dać 10 wg. mnie najlepszych utworów po reunion to jakoś tak bym dał

1.Worth Fighting For-najlepszy utwór całego reunion, klimat pod Point of Entry z brzmieniem XXI wieku, czego chcieć więcej?
2.Demonizer
3.Cold Blooded
4.Deal with the Devil
5.Hell and Back
6.Halls of Valhalla
7.Judas is Rising
8.Down in Flames
9.Creatures
10.Hellrider

Gdyby Ressurection to była płyta Judas Priest to z tej listy by zostały 4 pierwsze utwory, może jeszcze Hell and Back. Ressurection bardziej przypomina i tak stare Judas Priest niż te dwa albumy, o Nostradamusie nie mówiąc.

PostNapisane: 18 paź 2014, o 21:10 
Evening Star

Też się wypowiem, a co....

Ktoś wspomniał o brzmieniu, to przez nie ogólnie pierwsze wrażenie mnie kompletnie odrzuciło, myślałem że to jakiś żart, kompletnie mi się nie podobało. Wcześniej widziałem fragmenty z albumu, które Prieści udostępniali na facebooku, usłyszałem Halls of Valhalla - kluczowy scream i solo Richie'go, wtedy piałem z zachwytu, że jednak będą screamy! Niestety okazało się że zaprezentowali najlepszy i jeden z dwóch (! - jeśli się mylę to mnie poprawcie) screamów na płycie. Jednym słowem kiszka... Ale znowu... no przecież to mój kochany zespół.. Pomogło zmienienie ustawień dźwięku (korektor), znacznie ściszyłem basy na rzecz surowych gitar, zupełnie inaczej się wtedy słucha, lepiej. Jeszcze później poznałem bonusy i moje oburzenie ,,dlaczego to nie jest na głównej płycie?!". Później zakochałem się w Cold Bloaded oraz Secrets od Death, do dziś nie wiem który kawałek jest lepszy, oba są niesamowicie klimatyczne. Stopniowo przekonałem się do nowej płyty i mogę ją słuchać często, lecz dalej uważam że brzmienie mogłoby być znacznie lepsze, że to jest za suche. Może przesiąkłem za mocno nowoczesnym brzmieniem w stylu: https://www.youtube.com/watch?v=9ir-_3jW0yE lecz to mnie rozczarowało :) perkusja mi się bardzo kojarzy brzmieniowo z Painkillerem, wokale nieco z Nostradamusem. Poza tym pomimo że się już ,,przekonałem dalej pomijam np. ,,Metalizer", pomimo całkiem ciekawego wokalu (aaa, jest tam jednak 3 scream!) brzmienie kompletnie psuje wszystko, o ile w rytmicznych kawałkach jeszcze jest spoko to w szybszych riffach kojarzy mi się to z efektem nie do końca włożonej wtyczki od słuchawek (spróbujcie nie wpiąć do końca, będziecie mieć taki dziwny dźwięk pozbawiony basów i niektórych tonów...).

A co do March of The Dammed, wydaje mi się że na żywo jest to kawałek bardziej ciekawy, z tego co oglądałem Rob podczas koncertów dodaje jeszcze rytmiczne okrzyki, ,,uu! ha!", będzie spoko ;) :D

PostNapisane: 18 paź 2014, o 21:19 
Dissident Aggressor

Dobre brzmienie to faktycznie kwestia pobawienia sie suwakami. Ja slucham na dobrych sluchawkach i nie narzekam :)

PostNapisane: 20 paź 2014, o 18:32 
Green Manalishi

mimo wszystko największy utwór z Valhalla w tytule to to

http://www.youtube.com/watch?v=gkmrqOeQmi4

i tu się chyba nic już nie zmieni

Taffer się chyba ze mną zgodzi ;)

PostNapisane: 20 paź 2014, o 19:18 
Metal God

Mi w ogóle słabo się słucha JP, gdy śpiewają o takich rzeczach, tak, ja na to zwracam uwagę i razi mnie, gdy z ust Halforda nie słyszę pierdół o motorach, demonach autostrad, rock hard ride free i gryź mnie nocą z miłości.

A jeśli już mówimy o tematach poważnych, to fajnie gdy pozostają przy takiej tematyce jak Sad Wings of Destiny czy Stained Class, czyli przyziemne, trawiące człowieka i społeczeństwa problemy.

Po prostu. Od bajek mam Manowar, IM, Iced Earth...

PostNapisane: 21 paź 2014, o 04:55 
Green Manalishi

Nie masz wrażenia, że Manowar to jest zespół, którego nawet właśni fani nie doceniają? Dla mnie to niepojęte, że takie Kings of Metal jest numero uno i daleko daleko nic. Taka śmieszna płyta jak Warriors of the World jest wyżej niż megagenialne Into Glory Ride, nawet Fighting the World jest wg.mnie zbyt wysoko u ludzi. W rankingach popularności prowadzą takie w sumie przeciętne utwory jak Hail and Kill, Fighting the World, no nic co w każdym razie jest genialne i wspaniałe. Przecież pod kątem muzyki, nastroju, malowniczości to oni naprawdę mieli rzeczy, które w kategorii heavy-metal wyprzedzają wszystko i wszystkich.
Sam się ostatnio na tym złapałem, że przecież Into Glory Ride, Hail to England, niektóre utwory z Sign of the Hammer to są TAKIE dźwięki, taki profesjonalizm w podejściu do kompozycji, którego chyba nigdzie nie było.
Przy moim uwielbieniu do Iron Maiden nigdy w życiu bym nie powiedział, że debiut IM, który jest wg.mnie przereklamowany jest lepszą płytą niż Battle Hymns, który jest dla mnie debiutem wzorowym bo jest na nim młodzieńczy pazur ale też takie przedstawienie się zespołu, takie "muzyczne ja". Nie licząc Phantoma każdy utwór z Iron Maiden tak naprawdę ze stylem zespołu nie ma nic wspólnego. Na Battle Hymns każdy to esencja stylu Manowar.

Ogólnie Manowar gdyby tylko nie poszedł w drogę amerykańskiej przesady, wydawania kolejnych DVD na pęczki, coraz gorszych płyt studyjnych byłby dziś zupełnie innym zespołem. Gdyby utrzymali tą tajemniczą otoczkę z pierwszych płyt pewnie by grali po klubach i nie zarobili takiej kasy, ale jako artyści byliby wygrani. Szkoda, że tak się nie stało. Dzisiaj dlatego nie wymienia się ich jednym tchem z Black Sabbath, Iron Maiden, Judas Priest czy nawet Motorhead. Nie są taką legendą, a mogli być największymi z największych.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 706 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona