Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 28 cze 2017, o 02:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 wrz 2014, o 19:34 
Moderator

taffer napisał(a):
właśnie miałem to napisać, bo w Valhalli jest niby trudnego dla Roba?

Na Pana pytanie odpowie sam Rob Halford:
“We have a track called Halls Of Valhalla and there’s a little moment in that song where it breaks down and I do this ungodly, unearthly scream. I don’t know where it came from. In fact, we kept it from one of the demo rehearsals, because it was one of those once-in-a-lifetime things you can’t exactly get right again. Check that out – it’s currently my favourite heavy metal scream.”

http://metalhammer.teamrock.com/news/20 ... aul-dianno

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 23:20 
Running Wild

A po Polsku ?

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 23:30 
Metal God

O ten krzyk chodzi, że Rob nigdy na żywo go nie powtórzy, że coś takiego wychodzi tylko raz w życiu, no ale litości, ile to trwa wobec całego kawałka, 5 sekund? :D

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 23:37 
Running Wild

taffer napisał(a):
O ten krzyk chodzi, że Rob nigdy na żywo go nie powtórzy, że coś takiego wychodzi tylko raz w życiu, no ale litości, ile to trwa wobec całego kawałka, 5 sekund? :D

Bez krzyku nie ma co grac tego kawałka. Jest on wisienką na torcie i jego brak wręcz zepsuje kawałek.

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 01:12 
Devil Digger

Spokojnie może pociągnąć to jak "lead us on, and on" w "Starbreakerze" na ostatniej trasie. Jak się rozśpiewa pójdzie bez problemu, bo to teoretycznie bardzo podobne rejestry.

A Paul Di'anno to wieśniak, jeśli jesteśmy w temacie tego wywiadu dla MH ;-)

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 08:59 
Green Manalishi

Zawsze uważałem, że Judasi to kapela wybitnie studyjna i nawet świetnie koncerty typu Unleashed in the East, Live Vengeance 82 czy Priest...Live tego nie zmienią, koncert na którym byłem to potwierdził w 100%. Choć to też zależy jaki utwór np. Electric Eye czy Hell bent for Leather to utwory, które live nawet zyskują, za to przenieść klimat takiego Sentinela, Painkillera czy np. Beyond the Realms of Death na żywo to się nie da poprostu, te kompozycje są tak dopracowane, że poprostu live ich magia opada, głównie jeśli chodzi o głos Roba.
Pewnie się tu nikt nie zgodzi ze mną, ale trudno.
Typowe koncertowe kapele to Saxon i Accept, gdzie muzyka studyjna jest jakby pretekstem do grania jej na koncertach gdzie ze względu na swoją prostotę kopie dużo bardziej.
W ogóle to Rob zawsze troszkę przeginał z tą techniką, pewnie dlatego najbardziej mi się podobają jego wokale z British Steel i Point of Entry (na Killing Machine za dużo bluesowego feelingu) a coraz mniej z Ram it Down czy Painkiller.

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 09:57 
Bloodsucker

Ja mam nadzieję, że wreszcie zagrają Love Bites. Bez problemu do wykonania - jeden scream - idealnie dla Roba.

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 12:23 
Green Manalishi

Ja bym chciał Hot Rockin, Jawbreaker, Riding on the Wind, Grinder, Tyrant, Out in the Cold i Stained Class + Electric Eye i Hell bent for Leather bo to ich dwie najlepsze kompozycje koncertowe.

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 14:40 
Rocka Rolla

nomadosławw napisał(a):
Zawsze uważałem, że Judasi to kapela wybitnie studyjna i nawet świetnie koncerty typu Unleashed in the East, Live Vengeance 82 czy Priest...Live tego nie zmienią, koncert na którym byłem to potwierdził w 100%. Choć to też zależy jaki utwór np. Electric Eye czy Hell bent for Leather to utwory, które live nawet zyskują, za to przenieść klimat takiego Sentinela, Painkillera czy np. Beyond the Realms of Death na żywo to się nie da poprostu, te kompozycje są tak dopracowane, że poprostu live ich magia opada, głównie jeśli chodzi o głos Roba.
Pewnie się tu nikt nie zgodzi ze mną, ale trudno.
Typowe koncertowe kapele to Saxon i Accept, gdzie muzyka studyjna jest jakby pretekstem do grania jej na koncertach gdzie ze względu na swoją prostotę kopie dużo bardziej.
W ogóle to Rob zawsze troszkę przeginał z tą techniką, pewnie dlatego najbardziej mi się podobają jego wokale z British Steel i Point of Entry (na Killing Machine za dużo bluesowego feelingu) a coraz mniej z Ram it Down czy Painkiller.

Masz rację - ja się z tym nie zgodzę. Choć może nie mam prawa tego kwestionować, bo niestety nie udało mi się jeszcze być na żadnym koncercie JP, ale przytoczone zostało Live Vengeance i Priest Live, które absolutnie uwielbiam i wersje koncertowe moim zdaniem zyskują na sile. Sentinel z Priest Live jest totalny. Nie da się przyczepić do głosu Roba, bo w tym czasie był w bardzo dobrej formie.
Zaśpiewał to nienagannie z dwa razy większą furią niż w studio. Z Beyond the Realms of Death też sobie doskonale radził. Zależy jeszcze w którym okresie, ale np. tutaj https://www.youtube.com/watch?v=QAv39f-4Mt8 wyszło genialnie. Nie widzę powodu dla którego można by twierdzić, że ta wersja jest gorsza od studyjnej. Zarzuty można mieć rzeczywiście tylko do Painkillera, w tym przypadku sądzę, że wersja koncertowa sporo traci. Rob śpiewa już trochę inaczej, ale to głównie dlatego, że w studio przeszedł samego siebie i najwyraźniej ciężko jest idealnie powtórzyć takie partie.
Tak czy siak moim zdaniem, Judas Priest na żywo zyskuje na sile i energii, bo technicznie są, a raczej byli zajebiści. Obecne Priest to już zupełnie inna bajka, ale mówimy o tym JP, które było w szczytowej formie. Ciekawe jest też to, że nawet sam Rob twierdzi, że zawsze byli koncertowym zespołem. Nie pamiętam już w której wypowiedzi, ale padło takie powiedzenie z ust Roba i ja się z tym zgadzam, choć wersje studyjne też uwielbiam, ale oczywiste jest, że w studiu można konkretne partie powtarzać po milion razy, podczas gdy oni nie unikają grania trudnych do odtworzenia kawałków na żywo i wychodzi im bez zarzutu.
No ale cóż, widocznie to kwestia gustu. Jeden woli JP koncertowo, drugi studyjnie i jest ok.
A jeśli chodzi o bluesowy feeling z Killing Machine to też jak najbardziej na plus. Takimi płytami pokazują, że radzą sobie świetnie nie tylko z typowo heavy metalowymi kawałkami. Są wszechstronni po prostu i każdy może znaleźć w ich twórczości coś dla siebie.

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 14:43 
Metal God

Nomad, Jawbreaker bez KK? nieeeee :o

PostNapisane: 11 wrz 2014, o 09:09 
Bloodsucker

Jawbreaker'a nie zagrają bo gra go Halford solo na koncertach i tak pewnie zostanie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2