Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 23 cze 2017, o 17:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lip 2013, o 02:57 
Metal God

oooo stary mgołeś wyskoczyć z The Twins :D :D nie znałem ich, yeah :lol:

LOVE SYSTEM LOVE SSYTEM
GET UP AND DANCE

yeah, to jest kurwa moc

PostNapisane: 28 lip 2013, o 02:59 
Metal God

o w morde a too :shock: :shock:

ale klawisze, jaki kliamt :shock:

ahah yeah, dzisiaj połów na YT jest totalny, pewnie duża zasługa w tym piwa, no ale

PostNapisane: 28 lip 2013, o 03:10 
Metal God

hahahaha no nie mogę z tym Little Russian, aż wyskoczyłęm i zacząlem tańczyć to kurwa, puszczając na maxa choc 3 rano, a chuj, no miazga, to jest właśnie ti :D

oczywiśćie nie lesze o Don't Cry Tonight, ale od tego nic nie może być lepsze, nawet Reckless takiego jednego zespołu italo Judas Priest

co tu się dzieje od 0:35 na klawiszach :shock: :shock: :shock:

ale i potem tez jest zajebiscie

PostNapisane: 28 lip 2013, o 12:37 
Machine Man

a jak obecnie, na trzeźwo (?), oceniasz te utwory :wink: ?

Te klawisze z Rose (na początku) skojarzyły mi się z Twins "Desert Place" (niesamowity kawałek). Sporo ich słuchałem w aucie w ostatnim czasie. Bardzo fajny zespół. Ballet Dancer, Love System, Desert Place, Face to face, I need you...i jeszcze parę innych

A'propos Rosji :wink: :

A z kilmatów nie italo, zawsze mnie klimatem rozwalał ten kawałek.

albo ten :

ten refren "Doctor Doctor, can you see I'm burning burning" piękna sprawa :)

PostNapisane: 28 lip 2013, o 13:23 
Metal God

Doctor Doctor :D :D ja znałem ten kawałek 5 lat temu, kierowca autobusu włączył kasetę, gdzie właśnie leciała ta nuta, potem przychodzę do domu szybkie wklepanie w goglach doctor doctor can you see me burning burning i ZNALAZŁO :D kapitalny kawałek, trochę wolny, ale magia w refrenie rekompensuje to z nawiązką, yeah, do dzisiaj zastanawiam sie jakim cudem taki kawałek zawieruszył się kolesiowi na kasecie, reszta to były jakieś typowe hity z radia

poza tym nie wiedziałem że jest teledysk :shock: ja słucham zawsze takiej rozszerzonej wersji co z 6 minut trwa

Cytuj:
a jak obecnie, na trzeźwo (?), oceniasz te utwory ?

Love System tak sobie, za to reszta miazga, szczególnie Little Russian :twisted:

PostNapisane: 9 sie 2013, o 22:43 
Machine Man

[quote="taffer"]zakładam się sam ze sobą o 3 browary :lol: że po jednym odcinku wrzucisz gdzieś We Touch Loz Netto :twisted: nie pamiętam która to seria, ale nieziemsko uroczy odcinek, tyle że skupiony na Tubbsie, który spędza wakacje z dziewczyną na wyspie należącą do naszego starego "znajomego" :wink:

Wygrałeś :wink:

Końcówka 3 serii. Odcinek wyraźnie nawiązywał do westernu "W samo południe". Ogólnie świetny klimat, mocno westernowy. A sam kawałek niesamowicie wysublimowany, nastrojowy, dopracowany. Na początku myślałem, że to David Bowie. Bardzo podobna maniera.

PostNapisane: 13 sie 2013, o 12:25 
Metal God

a zastanawiałem się czy iść po 3 dzisiaj :lol:

totalny kawałek, nie ma jakiejś krótszej czy dłuższej podróży, żebym go nie słuchał

PostNapisane: 15 sie 2013, o 03:21 
Metal God

nadchodzi wielkimi krokami Saints Row 4, a razem z nim niezastąpiony The Mix 107,77 :twisted: i już jeden kawałek co nie znałem a rozwalił mnie

klimat obłędny, w ogóle zajebiście się ogląda teledysk, i ten moment you tell me that you love me i perkusja, magia

plus inne co nie kojarzyłem, ale nie podobają mi się tak jak ten powyższy, bo to Talking in your sleep to już mój klasyk będzie na najbliższe dni :twisted:

Men Without Hats - Safety Dance
http://www.youtube.com/watch?v=T7hHx7gdN68

Paula Abdul - Opposites Attract
http://www.youtube.com/watch?v=xweiQukBM_k
fajny klip :D

no i dwa kawałki atakujące znów z grubej rury :twisted:

a szczególnie ten :shock: :shock: jak mogłem tego nie znać

PostNapisane: 16 sie 2013, o 23:34 
Machine Man

Obłędny, nieziemski, hipnotyczny, mechaniczny kawałek, który całkowice wciąga swoim świadomie przerysowanym, odhumanizowanym klimatem ...Wprawdzie to jeszcze lata 70 ale bez tego zespołu nie byłoby lat 80 :wink: . Jak to słyszę, myślę o Sexmisji, Panu Kleksie, programie Sonda, Bilińskim, Kombi i o wielu innych rzeczach :wink: . Poza tym, o ile w 99 % śpiewanie po niemiecku jest dla mnie asłuchalne to jednak taki Krafwerk czy Rammstein powinny śpiewać wyłącznie w tym języku.

Już prawie zapomniałem o tym utworze...a przecież jest znakomity. Camouflage, z tego co słyszę, to taka niemiecka kopia Depeche Mode.

PostNapisane: 26 sie 2013, o 10:38 
Metal God

zwariowałem na punkcie jednego kawałka :D no niesamowicie plastyczny klimat i refren, który rozwiewa wszelkie wątpliwości, czego właśnie słuchamy

I jeszcze Mike Mareen, fajną muzykę robił, zajebiście się sprawdza do słuchania w samochodzie :D fajne melodie, mnóstwo charakterystycznych ejtisowych chwytów i zagrań, przykład

PostNapisane: 27 sie 2013, o 10:15 
Machine Man

"Shot in the Night" świetne :) . Kilka razy już sobie tego słuchałem. I jeszcze se posłucham. Uwielbiam takie genialne w swojej prostocie refreny, że aż się chce śpiewać razem z nimi.. No i ten tekst :wink: .

PostNapisane: 2 wrz 2013, o 22:34 
Machine Man

Która Charlene najfajniejsza :wink: ?

zajebiste :P Nie znałem tego wcześniej.

Strasznie pedalski filmik (nienawidzę tego rodzaju przekazywania uczuć i emocji-można się zerzygać) ale sam kawałek świetny. Lubię BBB z Trevorem Taylorem na wokalu. To ta sama melodia, którą śpiewa Roxanne. Chyba nawet wolę jej wersję. Nie mam jednak pojęcia (ani potrzeby sprawdzać) co było pierwsze. Producenci ci sami.

Anders, mam wrażenie bardzo się wczuł w ten nieco bajkowy klimacik. Granica dobrego smaku, zdaniem "znawców" została tu pewnie z 1000 razy przekroczona. Ja mam cholerną słabość do tego kawałka.

A na koniec coś z klasyki Italo :

PostNapisane: 3 wrz 2013, o 16:05 
Running Wild

Co ja znalazłem ! Internet to P.O.T.Ę.G.A. !!!!
http://www.youtube.com/watch?v=wD0Mm6WIcYs
Łza się w oku kręci.

PostNapisane: 7 wrz 2013, o 23:08 
Machine Man

Ostatnio mnie wzięło na Talk Talk. Bardzo fajny zespół. Wciskanie ich w ramy synth popu czy new romantic byłoby dla nich bardzo niesprawiedliwe albowiem mieli dużo więcej do zaoferowania. Polecam niesamowity koncert z Montreux z 86 r. dostęny na yt. Ostatnie 2 albumy z lat 88 i 91 to już ponoć wogóle odjazd w rockowo progresywno jazzowe klimaty. Zapodam coś z wcześniejszego, nazwijmy to umownie "synth popowego" okresu

subtelne, a zarazem przebojowe

z debiutanckiego LP "Party's Over z 1982 r., wokalista trochę mi tu przypomina młodego Halforda z przełomu lat 70/80 :wink:

też z debiutu, ależ klimat... Może się trochę z Marillion skojarzyć.

a to chyba największy przebój

PostNapisane: 8 wrz 2013, o 18:07 
Metal God

Lubię ten wczesny okres Talk Talk, choć nie da się ukryć, że to najmniej ciekawe ich oblicze ;) Prawdziwe granie zaczęło się u nich w 1986 wraz z Colour of Spring - to taki swoisty pomost pomiędzy wczesnym, synth-popowym okresem, a eksperymentalnym proto post-rockiem, znanym ze Spirit of Eden i Laughing Stock (nazywanie tego rockiem progresywnym jest mocno naciągane i krzywdzące ;)). Te dwie ostatnie płyty to coś tak unikatowego, że ciężko je z czymkolwiek porównać. Dużo operowania dynamiką (crescenda, wyciszenia), ale bez typowego dla prog-rocka (tudzież post-rocka) zadęcia i patosu. Do tego klimat, który określiłbym mianem czystego, niemal pastoralnego. I w zasadzie jedynym spoiwem jest wokal Marka Hollisa, który zachował charakterystyczną manierę, a jednocześnie stał się bardziej stonowany, oszczędnie miarkując melodie (momentami wydawałoby się, że wpada w zbytnią egzaltację, by po chwili całkowicie ją uciąć).
Trzeba znać, choć fani typowego new romantic/synth popu nie znajdą tam wiele dla siebie :)

PostNapisane: 6 paź 2013, o 20:50 
Machine Man

Kurde aż żal zaglądać ostatnio na to forum. Tak słabo to jeszcze chyba nie było jeśli chodzi o częstotliwość pisania. Takie to dołujące, że aż coś postanowiłem napisać :wink: .

Jeśli chodzi o Talk Talk to cały czas jestem pod ich wrażeniem. Zauroczył mnie ten zespół, a konkretnie 3 pierwsze płyty. Nie powiedziałbym aby na pierwszych dwóch krążkach muzyka była błahym new romantic. Jest dużo elementów w tej muzyce (mam tu na myśli głównie pierwsze 2 płyty bo rzeczywiście trójka to taka płyta pomostowa pomiędzy pierwszym i drugim okresem w historii grupy), które nie pozwalają uznać jej za prosty, banalany ejtisowy synth pop. Candy, Renee, Tomorrow Started, Such a Shame i kilka innych to utwory o bardzo ciekawej strukturze, które świetnie bronią się i dziś. Głos Marka Hollisa jest hipnotyczny i wciągający. Uwielbiam słuchać tych krążków w całości. Mnóstwo wspaniałych patentów. Jeśli chodzi o "Spirit of Eden"...hmm..trzeba chyba czasu i cierpliwości aby właściwie podejść do tej muzyki i ją należycie ocenić. Od razu słychać różnicę nawet w stosunku do dojrzałej , spokojnej i wyważonej "Color of Spring". "Spirit.." jest trudny w odbiorze i raczej nie zawiera w sobie żadnego potencjału komercyjnego. Ciężko jest wogóle tę muzykę zakwalifikować. Mamy tu elementu jazzu czy nawet rocka progresywnego (chwilami brzmi jak King Crimson z okresu Reda czy Lizard na bardzo spowolnionych obrotach) ale ta muzyka tak jakoś dziwnie się ...rozpływa i ryję psychikę :wink: . Zupełnie nieuchwytna. Na pewno jeszcze będę potrzebował czasu aby się oswoić z nią zanim poznam ostatni krążek.

Póki co zapodam coś z wcześniejszego okresu. Jak dla mnie fatastyczny utwór :

Poza tym genialny koncert z Montreux z 1986 r., o którym już kiedyś wspominałem.

A na zakończenie coś z innej beczki. Dawno nie słyszałem tak pozytywnego utworu.

PostNapisane: 3 lis 2013, o 23:44 
Metal God

w końcu złapałem piosenkę, którą słyszałem milion razy, a nie wiedziałem czyja

Nie wiem co ona w sobie ma, ale zawsze tak mi zostaje w głowie, że słyszę potem całą noc, nawet przez sen :lol:

PostNapisane: 6 lis 2013, o 00:31 
Machine Man

świetne

początej jak z jakiegoś kawałka Lady Pank :wink: , fajny refren

Ciekawy zespół spod znaku punk/new wave. Wokalistkę często, z tego co widzę (nie wiedzieć czemu :wink: ) porównuje się do Lady Gagi. Jest czad, melodia, chwytliwość, energia.
Fajny koncert zagrali na US Festival z 1983 r. Swoją drogą...Judasi, Quite Riot, Triumph, Motley Crue... tylko jeśli chodzi o mocniejszy rock. Kogo tam nie było :wink: ?

PostNapisane: 9 lis 2013, o 18:39 
Stained Class King

:shock:

PostNapisane: 11 gru 2013, o 20:48 
Metal God

w sumie w tym roku wyjątkowo obrodziło w 80-sowo revivalowe albumy, łączące pop/synth/funk/rnb z tamtego okresu z nowoczesną produkcją. Z perspektywy całego roku najbardziej siadł mi debiutancki album Autre Ne Veut i to jest rzecz, która spokojnie może się spodobać zarówno tafferowi/tailgunnerowi (totalne refreny!), jak i fanom bardziej nowoczesnych brzmień. Instrumentarium, melodie i wokale to pure 80s cheese, ale w tle można też wychwycić trochę smaczków puszczających oko w kierunku współczesnych trendów "nowej elektroniki". Polecam sprawdzić obydwa numery!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona