Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 27 cze 2017, o 21:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Diamond Head
PostNapisane: 9 paź 2005, o 13:18 
Jugulator

Kolejna zapomniana świetna kapela Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu. Ich najsłynniejsza płyta to Lighting to the Nations na której znajdują się takie świetne utwory jak It's Electric ,Helpless czy tytułowy.
Jednym słowem jest to porządny ,klasyczny Heavy Metal.
Aha uprzedzając fakty ,tak Metallica nagrała pare coverów tego zespołu.

PostNapisane: 9 paź 2005, o 13:32 
Exciter

nomad napisał(a):
[... ] Aha uprzedzając fakty ,tak Metallica nagrała pare coverów tego zespołu.

i z tego właśnie powodu jest to jak najbardziej najmniej zapomniany nowofalowy zespoł
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2005, o 13:39 
Moderator

Oczywiście ,mówiąc o Diamond Head od razu nasuwa mi się Metallica i umilowanie perkusisty Larsa Urlicha do tej kapeli.
,,Am I Evil" , to dzieki temu coverowi siegnąlem po inne nagrania DH , a płyty takie jak Lightning To The Nations , Borrowed Time , Canterbury ,nagrany po pierwszym rozpadzie Behold The Beginning to kanon obowiązkowy dla wszystkich Heavy maniakow .

Tytuł:
PostNapisane: 11 paź 2005, o 18:26 
Rocker

Mam tylko 2 płyty owej kapeli. Ale uważam je za sietne. Lighting to the Nations to arcydzieło. Musze sobie kupić jeszcze jakieś ich pyty.

Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2005, o 20:06 
Rocker

Nie rozumiem tak nieskiego zainteresowania tym tematem

PostNapisane: 7 lis 2015, o 23:14 
Evening Star

Dla mnie ta kapela grała zbyt delikatnie, a i wokal był zdecydowanie bardziej "zeppelinowy", niż "nowofalowy". Co do Am i Evi?, to numer ten jest kalką Black Sabbath, ale jest akurat cholernie istotny, bo to min. dzięki niemu w metalu na dobre zaistniały mocne sabatowe riffy, które do tej pory były ignorowane - NWOBHM to głownie inspiracje Deep Purple/Rainbow, Motorhead i Judas Priest (no a Judaszy można podciągnąć pod inspirowanie się Purplami).

PostNapisane: 12 lis 2015, o 01:20 
Machine Man

Ja Diamond Head poznałem dobrze stosunkowo niedawno. Bardzo dobry, niedoceniany zespół. Ich najlepsze dzieło to wg mnie "Borrowed Time" z 1982 r. Nawet dorwałem winyla i przyznam, że słucham go bardzo często. Dobre są również 2 pozostałe nagrane przed rozpadem-bezkompromisowy debiut "Lightning to the Nations" z 1980 r. i nieco eksperymentalny, łagodniejszy i chwilami epicki "Canterbury" z 1983 r.. Myślę, że w latach 80 ich muzyka rzeczywiście dużo bardziej wymykała się schematom aniżeli Maidenom, Judasom i innym wielkim. Gdy ich słucham to ciężko czasem przewidzieć w jakim kierunku dany utwór pójdzie. Ktoś kiedyś napisał o nich, że w jednym utworze są w stanie zmieścić więcej riffów niż Black Sabbath na całej płycie Smile. Ten zespół potrafił z jednej strony zagrać i rasowego bluesa a'la Led Zeppelin "Don't You ever Leave Me", a z drugiej strony nagrać coś bardzo mocnego, ekstremalnego jak na NWOBHM "Am I Evil". Szkoda, że ich kariera nie rozwinęła się bardziej bo potencjał był ogromny. Aż dziw bierze, że gdyby nie Metallica zostaliby pewnie zupełnie zapomniani.

PostNapisane: 12 lis 2015, o 12:30 
Evening Star

Też uważam, że kapela bardzo zdecydowanie niedoceniana - jednak jej twórczość była mocno nierówna.