Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 23 wrz 2017, o 21:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rainbow
PostNapisane: 11 paź 2014, o 14:23 
Green Manalishi

Stargazer, Light in the Black, Kill the King i Gates of Babylon, 4 utwory które absolutnie uwielbiam, gdyby powstał taki mini album złożony z tych 4 utworów to byłby to dla mnie największy album w historii rocka. Szczerze to nie jestem fanem kompozycji typu Rainbow Eyes czy Catch the Rainbow, nie lubię takiej muzyki i nie rozumiem tych zachwytów, duet Dio i Blackmore był od rozpierdzielającego hard-rocka, a nie od ładnych utworów. Kto wie gdyby Rainbow z Dio nie pociągnęło dalej w stronę heavy-metalu to czy Deep Purple nie byłoby dziś tylko epizodem w karierze Blackmore'a, choć z drugiej strony nie byłoby Perfect Strangers.
Stargazer to największy utwór lat 70!

Na płytach z lat 80 też jest parę bardzo dobrych utworów np. Eyes of the World czy Death Alley Driver.

PostNapisane: 11 paź 2014, o 17:05 
Dissident Aggressor

Ja nawet lubie Rising, ale mam z nim podobny problem co z Deep Purple w o ogole - brzmi to jak totalny skansen, zabytek, ramota... Nie starzeje sie ta muza dobrze. Podobnie, choc nie az w takim stopniu jest z Black Sabbath i Led Zeppelin.

PostNapisane: 11 paź 2014, o 17:09 
Green Manalishi

Mam zupełnie inne zdanie, Blackmore to właśnie facet, który tworzył rzeczy ponadczasowe, właśnie Zeppelin to wg.mnie taka typowa muzyka przełomu lat 60 i 70, która dziś brzmi archaicznie. Poza tym Purple w swojej muzyce całkowicie zerwali z hippisowaniem za co wielkie brawa dla nich. Sabaci niby walili ostrymi riffami, ale elementy hippisowskie troszeczkę były, choćby w tekstach. Właśnie mi się nigdy nie podobał tekst do Child in Time, nie pasuje do muzyki Deep Purple ani trochę.

PostNapisane: 2 sty 2016, o 01:09 
Devil Digger

https://www.youtube.com/watch?v=dmsmGvgSTDg

wow! nie wiedziałem, że Joe Lynn Turner się tak zajebiście trzyma wokalnie. Pomyśleć, że jest starszy od Roba...o jakieś 3 tygodnie z hakiem ;-)

PostNapisane: 2 sty 2016, o 12:45 
Heart Of A Lion

Nadal mnie jego głos irytuje, jednak ma większą moc niż kiedy śpiewał w Rainbow.

PostNapisane: 2 sty 2016, o 13:05 
Evening Star

Irytuje to akurat sam numer "Street Of Dreams" - brzmi jak jakieś "rocko polo". Dlatego klawisze w Purple/Rainbow uważam za minus. Gdyby Purple nie miały klawiszy, a grały np. na 2 gitary i grały same songi w stylu Speed King, Bloodsucker, Highway Star to byliby wręcz wzorcowym heavy bandem, a tak ich cała ogólna otoczka właśnie była mocno osadzona w latach 60-tych. Nie było też tak przypadkiem, że Blackmore krytykował Glenna i K.K. za zbyt ostre walenie w gitary?
P.S. Nie jestem odosobniony w swoich odczuciach co do DP/Rainbow, dodatkowo widziałem to po znajomych już wcześniej. ;) Za to młodsze osoby uwielbiające Purpli (nie mówię teraz o wiekowych fanach rocka koło 60tki) bardzo często są ogólnie fanami hipisiarskiego klimatu, lat 60-tych, winka nad rzeczką itp. - wielu punków/skinheadów/blackmetalowców łyka bez problemu Black Sabbath, Iron Maiden, Judasów, ale Purpli to oni nie zjedzą.

PostNapisane: 2 sty 2016, o 18:39 
Heart Of A Lion

Sam numer nie jest zły, ba, nawet lubię płyty Rainbow z Turnerem, ale ciągle mam w pamięci rejestracje koncertów z nim w składzie, gdzie miałem wrażenie że gubi się on w miksie albo nie wyrabia wokalnie, zresztą wspierały go chórzystki (nie żartuję).

Cytuj:
Nie było też tak przypadkiem, że Blackmore krytykował Glenna i K.K. za zbyt ostre walenie w gitary?

Cytuj:
Ponoć Blackmore w pewnym momencie stwierdził, że już woli grać pop w stylu ABBY, gdzie najważniejsza jest melodia, niż odhumazniowany metal w stylu...Judas Priest

:D

PostNapisane: 2 sty 2016, o 19:31 
Evening Star

Blackmore to generalnie ciężki koleś i jak znalazł sobie tą całą Candice i wszystko zaczął robić po to by ją zadowalać, to pomyślałem że jest starym dziadygą co myśli chujem. Bo to było totalne ogłupienie, wszystko podporządkował jakiemuś folkowemu zespoliku, w którym ona miała być gwiazdą. Co te młode dupy potrafią zrobić ze starymi facetami. :lol: A chórzystki itp. to debilny pomysł i tylko potwierdzający, że to dziwny człowiek jest. :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6