Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 25 cze 2017, o 19:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rainbow !
PostNapisane: 24 lip 2011, o 01:58 
Machine Man

sziszmisz napisał(a):
Cichy_Cichacz napisał(a):
Mogę się niektórym narazić :) ale Turnera w ogóle nie trawię. Zawsze gdy chcę studiować dyskografię Rainbow czy DP nie mogę przeboleć wokalu tego gościa. Dla mnie niestety jest zbyt mdły :x .
Zresztą cholera wie ile razy przesłuchiwałem te albumy z nim, nigdy nie zapadł mi w pamięć żaden fragment byle jakiego utworu :x

No to ja mam podobnie. Dla mnie "Rainbow" to przede wszystkim płyty z Dio. Na płytach z Turnerem najbardziej podobają mi się utwory instrumentalne :) Turner jest rzeczywiście strasznie mdły, ale pasował on do nowej wizji lżejszego brzmienia Rainbow. Ponoć Blackmore w pewnym momencie stwierdził, że już woli grać pop w stylu ABBY, gdzie najważniejsza jest melodia, niż odhumazniowany metal w stylu...Judas Priest :D

Tak, szczególnie na Turbo czy Point of Entry ten metal był strasznie odhumanizowany :wink: . Blackmoore, mam wrażenie trochę się pogubił w pewnym momencie.

PostNapisane: 24 lip 2011, o 11:01 
Heart Of A Lion

Blackmore powiedział co czuł i kropka :mrgreen:

PostNapisane: 24 lip 2011, o 11:05 
Metal God

Tailgunner napisał(a):
sziszmisz napisał(a):
Cichy_Cichacz napisał(a):
Mogę się niektórym narazić :) ale Turnera w ogóle nie trawię. Zawsze gdy chcę studiować dyskografię Rainbow czy DP nie mogę przeboleć wokalu tego gościa. Dla mnie niestety jest zbyt mdły :x .
Zresztą cholera wie ile razy przesłuchiwałem te albumy z nim, nigdy nie zapadł mi w pamięć żaden fragment byle jakiego utworu :x

No to ja mam podobnie. Dla mnie "Rainbow" to przede wszystkim płyty z Dio. Na płytach z Turnerem najbardziej podobają mi się utwory instrumentalne :) Turner jest rzeczywiście strasznie mdły, ale pasował on do nowej wizji lżejszego brzmienia Rainbow. Ponoć Blackmore w pewnym momencie stwierdził, że już woli grać pop w stylu ABBY, gdzie najważniejsza jest melodia, niż odhumazniowany metal w stylu...Judas Priest :D

Tak, szczególnie na Turbo czy Point of Entry ten metal był strasznie odhumanizowany :wink: . Blackmoore, mam wrażenie trochę się pogubił w pewnym momencie.

Może mówił to w okresie Jugulatora, akurat rocznik by się zgadzał, bo zbiegło się to z założeniem miałkiego Blackmore's Night.

Żeby nie było, ABBA>>>Blackmore w dowolnym wcieleniu.

PostNapisane: 24 lip 2011, o 11:07 
Heart Of A Lion

bardzo lubię Abbę,ale bez przesady ,Tyrant :wink:

PostNapisane: 24 lip 2011, o 11:09 
Heart Of A Lion

ABBA=Blackmore i jest pięknie 8)

PostNapisane: 24 lip 2011, o 11:13 
Metal God

BreakLaw napisał(a):
bardzo lubię Abbę,ale bez przesady ,Tyrant :wink:

Czysto subiektywnie oczywiście. Chociaż pod względem ważności i wpływowości myślę, że nie byłoby w tym dużego przekłamania.
I pomimo mojej awersji do DP też potrafię docenić Blackmore'a, głównie własnie za Rainbow.

PostNapisane: 24 lip 2011, o 11:16 
Heart Of A Lion

Chodziło mi o umiejętności muzyczne,chociaż jeśli napisałbyś o umiejętność tworzenia chwytliwych melodii,to powiedziałbym faktycznie,że Blackmore w kategorii hard-rock =Abba w kategorii popu na poziomie,o ile w '70 istniało takie pojęcie jak pop w ogóle

ps.a jeśli można spytać,bez złośliwości,to skąd ta awersja do Deep Purple,bo chyba w okresie"heavy-metalowym" :wink: ich lubiłeś (nie chce mi się szukać archiwalnych postów) pytam tylko o stronę muzyczną,kompozycyjną,nie podoba Ci się In Rock,Machine Head czy Perfect Strangers? to może Burn?

PostNapisane: 24 lip 2011, o 11:31 
Metal God

No własnie w okresie heavy metalowym również kręciłem na nich nosem ;) Nie słyszałem oczywiście wszystkiego, ale takie klasyki jak In Rock, Perfect Strangers i Made in Japan znam oczywiście. Po prostu daleki jest mi etos muzyki hard rockowej jaki prezentowało DP, tego typu epickość i patos. W tej chwili już zupełnie nie trafia w moją wrażliwośc takie klasyczno hard rockowe zacięcie. Dużo bardziej cenię The Who czy Led Zeppelin za większą wyobraźnię i swobodę twórczą, która dała szersze pole do popisu późniejszym naśladowcom.

Co do umiejętności muzycznych to jeśli zdefiniujemy to poprzez opanowanie instrumentów to trudno porównać zespół gitarowy z klawiszowym dance/popem. Natomiast oba zespoły w swoim czasie i w swoich obszarach gatunkowych były porównywalnie ważne (Abba naturalnie miała silniejsze oddziaływanie masowe).

PostNapisane: 24 lip 2011, o 11:48 
Heart Of A Lion

Czy ja wiem czy patos? Chyba kojarzysz Deep Purple z patosem,poprzez tego co potem robił Ritchie w Rainbow i poprzez to,że byli dużą inspiracją dla Ironów i Helloweenów.
To raczej taki mocny,rockerski sound,dużo czadu,dużo luzu i feelingu ,nie wiem którą płytę mógłbym Ci polecić bo nie wiem ile znasz,ale Fireball i Burn to albumy które chyba najbardziej zawierają eksperymenty muzyczne i jest na nich najwięcej wolności artystycznej.
Przyznam,że Machine Head to album trochę o zamkniętej formule,brzmiący jak dobrze naoliwiona maszyn,ale już In Rock kocham,za dzikość,werwę ,album wg.mnie wazny dla rocka nie mniej niż I Zeppów czy Paranoid.

A Abba to fenomen,bo wyskoczyli wtedy z taką muzyką pierwsi na świecie,ponadto chyba było branie na coś ze Skandynawii,dlatego,że było to czymś świeżym,przecież bo Abbie pop skandynawski stał się potęgą na dwie dekady.

PostNapisane: 24 lip 2011, o 12:00 
Heart Of A Lion

Ale dyskusja :lol:

PostNapisane: 25 lip 2011, o 00:02 
Green Manalishi

Ale zasiałem ferment z tą Abbą:) Tę historię z Blackmorem opowiadał red. Kukuczka w Radiu Kraków. Myślę, że jeśli chodzi o odhumanizowany metal to Blackmore miał na myśli przede wszystkim "British Steel" i może kolejne płyty (może za wyjątkiem "Point of entry"). Zgadzałoby się chronologicznie. Zresztą ciężko rozstrzygać co "autor miał na myśli":)

PostNapisane: 7 lut 2012, o 21:54 
Heart Of A Lion

No i po jakimś czasie odkopuję ten temat.

Próbowałem się przekonać do Rainbow z Turnerem i niestety ale na żywo słaby, w swoim repertuarze był dobry ale gdy przechodziło czas na np. "All Night Long" czy "Long Live Rock and Roll" nie miał tej mocy. Dorwałem wersję live "Stargazer" z nim i napiszę jeden wniosek: Jak on mógł sprofanować ten utwór, cieszę się w sumie że dyskografia Rainbow z Turnerem skończyła się na trzech płytach, bo niestety nie ma fajnych melodii.

Bonnet to kompletnie inna bajka już samo "Stargazer" z Donnington mówi wszystko jest moc charyzma i jeszcze raz moc. "Down to Earth" śmiało stawiam tuż za Rising, bo i genialne melodie i kompozycje. :o

Wcielenie Rainbow z Doogiem uważam również sa świetne i live i studio. (kto nie wierzy niech szuka bootlegów) :P

PostNapisane: 8 lut 2012, o 17:09 
Green Manalishi

RAINBOW TYLKO Z DIO, reszta to profanacja, ae to już wina Ryśka, zachciało mu się zdobywać Hłamerykę :roll:

PostNapisane: 8 lut 2012, o 17:12 
Heart Of A Lion

Iron Cross napisał(a):
RAINBOW TYLKO Z DIO, reszta to profanacja, ae to już wina Ryśka, zachciało mu się zdobywać Hłamerykę :roll:

Nie :P
Profanacja to Turner :lol:
Dio>Bonnet=White>>>>>>>>>>>>>>Turner

PostNapisane: 8 lut 2012, o 18:29 
Machine Man

A ja tam bardzo lubię kilka utworów z Turnerm. Chociażby "Stone Cold". Płytki z nim nawet dawały radę.

PostNapisane: 8 lut 2012, o 18:49 
Defender Of The Faith

Dla mnie w sumie Rainbow= Yngwe Malmsteen band.
I tak należy to chyba traktować.

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 10 lut 2012, o 19:14 
Devil Digger

Ja nie rozumiem co Wy macie do Turnera?

Przecież on będąc w Rainbow (notabene również w Deep Purple) miał gówno do gadania, bo w 90% styl muzyczny zespołu w latach 80. definiował Richie. A, że po latach artystycznego uniesienia z Dio, poszedł na kasę i złote płyty w USA I Wielkiej Brytanii, to tylko jego decyzja. Reszta się jedynie dopasowywała. To raz.

Dwa.
Płyty Rainbow z Turnerem nie były znowu takie chujowe, jak pewnie wielu uważa.
"Straight Between the Eyes", trzymało poziom, "Bent out.." faktycznie było słabe, ale miało jedną z lepszych piosenek Rainbow - "Can't let you go", a "Difficult to cure", w zasadzie też cienkie :P

Ok, te płyty były pewnym zaniżeniem formy i poziomu, ale na pewno są fajnym znakiem czasu.

No i Turner.
Jeden z najlepszych wokalistów, świetne możliwości głosowe, wokalne, technika, styl. Wszystko zajebiście, tylko koleś się totalnie rozmienił na drobnie, nie umiał (i nadal nie umie), znaleść dla siebie miejsca.

PostNapisane: 10 lut 2012, o 19:28 
Heart Of A Lion

The_Ripper napisał(a):
Ja nie rozumiem co Wy macie do Turnera?

Przecież on będąc w Rainbow (notabene również w Deep Purple) miał gówno do gadania, bo w 90% styl muzyczny zespołu w latach 80. definiował Richie. A, że po latach artystycznego uniesienia z Dio, poszedł na kasę i złote płyty w USA I Wielkiej Brytanii, to tylko jego decyzja. Reszta się jedynie dopasowywała. To raz.

Dwa.
Płyty Rainbow z Turnerem nie były znowu takie chujowe, jak pewnie wielu uważa.
"Straight Between the Eyes", trzymało poziom, "Bent out.." faktycznie było słabe, ale miało jedną z lepszych piosenek Rainbow - "Can't let you go", a "Difficult to cure", w zasadzie też cienkie :P

Ok, te płyty były pewnym zaniżeniem formy i poziomu, ale na pewno są fajnym znakiem czasu.

No i Turner.
Jeden z najlepszych wokalistów, świetne możliwości głosowe, wokalne, technika, styl. Wszystko zajebiście, tylko koleś się totalnie rozmienił na drobnie, nie umiał (i nadal nie umie), znaleść dla siebie miejsca.

Polecam obejrzeć Live Between the Eyes to usłyszysz i zobaczysz co mam do Turnera. :P

PostNapisane: 10 lut 2012, o 19:46 
Defender Of The Faith

Cytuj:
, że po latach artystycznego uniesienia z Dio, poszedł na kasę i złote płyty w USA I Wielkiej Brytanii, to tylko jego decyzja. Reszta się jedynie dopasowywała. To raz.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 10 lut 2012, o 19:48 
Heart Of A Lion

sinner napisał(a):
Cytuj:
, że po latach artystycznego uniesienia z Dio, poszedł na kasę i złote płyty w USA I Wielkiej Brytanii, to tylko jego decyzja. Reszta się jedynie dopasowywała. To raz.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Yeah, Sinner wyłapał kolejny zajebisty tekst. :o

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nie mogłem sie powstrzymać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona