Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 27 cze 2017, o 21:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1036 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Saxon
PostNapisane: 4 maja 2013, o 18:21 
Heart Of A Lion

Unleash the Beast to autentycznie jedna z najlepszych płyt lat 90 heavy-metalu, niesamowity debiut Scaratta, jest coś w tym co jakiś facet napisał w recenzji, że ten album otwiera nowy rozdział w historii zespołu, ja jeszcze dodam, że to najlepsza płyta tego rozdziału, faktycznie wcześniejszy Dogs of War jest troszke słabszy, tu mamy równiejszy materiał i poprostu wspaniałe partie gitarnp. Thin Red Line czy mój ostatni faworyt Circle of Lights. Jest też troszkę grania bardziej pod lata 80 m.in w Ministry of Fools czy Preacher

a ostatnia jakoś mi wchodzi pomału, Stand Up and Fight i Warriors of the Road chyba najlepsze, Saxon na te krótkie utwory ma pomysł

na dziś mój ranking Saxon mniej więcej wygląda tak

1.Strong Arm of the Law
2.Denim and Leather
3.Unleash the Beast
4.Power and the Glory
5.Wheels of Steel
6.Solid Ball of Rock
7.Innocence is No Excuse
8.Call to Arms
9.Crusader
10.Saxon
11.Dogs of War
12.Inner Sanctum

reszte albo znam słabo, albo nie lubię aż tak m.in Killing Ground, Lionheart czy Into the Labirynth

mniej więcej ale Top 3 już raczej się nie zmieni, między 4 a 7 za to dość ciasno

PostNapisane: 4 maja 2013, o 22:28 
Bloodsucker

A moja ulubiona jest Destiny. Ogólnie biadoli się na nią a mi się podoba. Jedna z moich ulubionych jeśli nawet nie ulubiona z tych płyt tego typu.

PostNapisane: 8 cze 2013, o 11:10 
Heart Of A Lion

Nightmare-megagenialny utwór, co za feeling, co za magia! jak ja żałuję, że Power and the Glory poznałem tak późno, tożto album znakomity, jakby w cieniu Kół ze stali, skóry i dżinsu i silnej ręki...a przecież takie utwory jak rozwalający wszystko otwieracz, ostry jak stal Warrior, niesamowicie wielowątkowy Eagle Has Landed to prawdziwe klasyki zespołu, do tego masa rock and rolla z pod znaku This Town Rocks czy Midas Touch...ogólnie świetny album

W ogóle, uważam, za niesprawiedliwe, że na ogół każdy fan heavy zna całą dyskografię Ironów czy Priestów z zasady,a już Saxon to raczej tylko parę utworów, tych z lat 80-81 głównie, tacy panowie od NWOBHM, a przecież ta kapela w ostatnich 20 latach miała tyle znakomitych rzeczy, cała czas wierna heavy, jakby przepraszając fanów za drugą połowę lat 80, która przecież też zła nie była. No i koncerty, wiadomo Ironi jak to Ironi, wieeelkie widowiska ale heavy-metalowej autentyczności coraz mniej+sztywne jak kij w dupie sety, Priest to pokaz niemocy starczej Halforda i Tipton wyluzowany jakby miał poderwać jakąś pannę na plaży a nie grać heavy-metal....Saxon to kompletnie inna liga pod tym względem, Ci gośćie potrafią pytać publikę o to jaki kawałek grać, zespół aż roznosi energia, nie jest dla nich problemem raz zagrać 20 a raz 22 utwory no i publika, 100% heavy-metalowców, dużo osób starszych, niekoniecznie z gładką twarzą i czarnymi glanami

i powtarzam Power and the Glory, poznane przeze mnie w ...2009 r. !, podczas gdy cała dyskografia Ironów i Judasów z 6 lat wcześniej, wstyd a Unleash the Beast poznałem rok temu dopiero a album niszczy

PostNapisane: 8 cze 2013, o 12:17 
Running Wild

Koncertowo Saxon niszczy ! Trzeba im to przyzna Ciekawe jak by byli gwiazdami pokroju JP to czy też by tak to wyglądało. Biff w świetnej formie, bas buja i zachęca do zabawy. Szkoda, że albumów powyżej IINE nie chce mi się poznawać. Ostatnie płyty to chyba jakieś gnioty nie ?

PostNapisane: 8 cze 2013, o 13:01 
Stained Class King

czy gnioty, to nie wiem, ale jakoś nigdy mnie nie porwały - strasznie rozpitolone i za bardzo metalowe :)

PostNapisane: 8 cze 2013, o 13:53 
Heart Of A Lion

właśnie to jest taka obiegowa opinia, jak wyjdzie jakiś nie wiem jak słaby Iron czy Judas to każdy posłucha, tego nowego Sabata każdy posłucha, a te kapele nie mają już nic do powiedzenia( obiektywnie, bo subiektywnie ja zawsze sobie jakiś patent na Ironach nie wiem jak słabych znajdę) , a Saxon ma bardzo dobre płyty, weźmy od 1991 r.

Solid Ball of Rock-znakomita, cholernie rockerska, cudowny Requim.., wspaniała ballada Refugee, ostre heavy killery jak Lights in the Sky czy Altar of Gods czy wreszcie bujający tytułowy 8,5/10

Forever Free-przyznam, że znam tak gdzieś połowę, ale to co znam jest b.dobre, Hole in the Sky rewelacyjny jak ze ścieżki jakiegoś filmy drogi, to co znam 7,5/10

Dogs of War-ciekawa, choć troszkę nierówna, ale takie kawałki jak Burning Wheels, Hold On czy najwspanialszy Great White Buffalo mówią same za siebie 8/10

Unleash the Beast-też lekko nierówna, ale ma wspaniałe momenty, zaczyna się era Douglasa Scaratta, jego melodyjne sola to nowy duch w muzyce Saxon, co najlepiej słychać w tytułowym, Circle of Light(solo tam to najlepsze patenty z heavy-metalu, cudo) i moim ukochanym Thin Red Line, do tego Biff wokalnie świetnie, np. w Preacher czy Ministry of Fools 8,5/10

Metalhead-nie znam...
Killing Ground-znów bardzo dobry materiał, świetny tytułowy, motocyklowy Coming Home czy Rock is Our Life to najlepsze momenty tego albumu 7,5/10 ale sobie odświeżyć muszę

Lionheart-na przekór wszystkim nie przepadam, to jest właśnie taki Saxon bez tego polotu, bez przestrzeni, ale momenty też są, tytułowy czy Beyond the Grave, też do odświeżenia, ale pamiętam, że ta płyta to była męczarnia dla mnie b.o

Inner Sanctum-pamiętam jak wychodziła, to bardzo mi się podobała, choć lepiej wypada część hard'n'heavy bo album jest wyrażnie podzielony na część ostro metalową i bardziej hard-rockową, Going Nowhere Fast, Ashes to Ashes, State for Grace, to są najlepsze utwory, te metalowe też ok, Atilla the Hun to bardzo porządny utwór 8/10

Into the Labirynth-tak z 7/10 bym dał, bo album jest jednak słabszy, znowu poszli niepotrzebnie w metal, dużo symfonicznych wstawek, epickich np. w Valley of the Kings, ale obiektywnie te utwory są dobre i dobrze się ich słucha

Call to Arms - znów świetne granie, znów coś nowego, świeżego ale i klasycznego, ta płyta mnie ostatecznie przekonała do siły tej kapeli i cieszę się, że pierwszy (i narazie niestety jedyny) koncert to promocja tej płyty. Tu nie ma słabych utworów, czy to świetny otwieracz Hammer of Gods, czy mistyczny wręcz Mist of Avalon z pięknymi melodiami, czy NIESAMOWITY! utwór tytułowy z Biffem śpiewającym jedne z najlepszych partii wokalnych, czy Acceptowski wręcz Chasing the Bullet, czy wyjęty jakby z Wheels...Ballad of the Working Man...świetna płyta ! 8,5/10

najnowsza Sacrifice-no muszę z oceną poczekać, ale płyta coraz bardziej mi się podoba a takie kawałki jak Warriors on the Road czy Stand Up and Fight są naprawdę bardzo dobre i pewnie na koncercie się będą świetne sprawdzać, pamiętam, że niektóre utwory mniej mi się podobały np. Made in Belfast czy Night of the Wolf, ale mówię...muszę przesłuchać jeszcze z 3-4 razy

Saxon ma dużo bogatszą niż IM czy JP dyskografię, aż ciężko przez to przejść, ale trzeba iść powoli, bo dobrej muzyki wbrew obiegowym opiniom jest dużo, z Saxonem jest mówię ten problem, że IM czy JP się poznaje jak się ma 16-17 lat i jest inne podejście, ja Saxon zaczęłem poznawać tak na dobre jak miałem 24-25 lat, kiedy wiele osób już nie pamięta o heavy, to jednak jest wiek, gdzie nie ma tego entuzjazmu już, siłą rzeczy....a mimo to Saxon mnie wiele razy masakrował, ja tak naprawdę przez wiele lat znałem tylko kilkanaście utworów,tych najbardziej klasycznych a to nie wszystko jeśli o nich idzie, doceniam zwłaszcza Douga bo dużo wniósł swoją grą, choć przecież Grahama Oliviera bardzo lubię...z kolei Nibbs zastępujący nie byle kogo bo Steve'a Dawsona, na koncertach wariują jak szalony, facet ma niespożyte siły energii

PostNapisane: 8 lip 2013, o 12:43 
Metal God

ostatnio znów słucham dużo, Saxon to jest taka muzyka, że człowiek odpala i po prostu gęba zaczyna sama się uśmiechać, na duszy robi się od razu ciepło, oczywiście niezmiennie moimi ulubionymi płytkami są Innocence is no excuse, Destiny oraz D&L, ale zamierzam bardziej zgłębić się w 3 albumy: Power and the Glory, Strong Arm of Law i Crusader, do tej pory słuchałem z nich tylko tych najbardziej znanych kawałków, a myślę, że jeszcze jakieś nieoszlifowany diament dla mojego wykwintnego gustu muzycznego tkwi pośród tych trzech krążków, i to nie jeden

A co do Sacrifice...

Warriors of the road :shock: :shock: o w morde

PostNapisane: 8 lip 2013, o 12:48 
Metal God

lol :lol: mój post z grudnia
Cytuj:
ale obstawiam po tylule że Warriors of the road będzie kopać dupę :)

PostNapisane: 8 lip 2013, o 13:59 
Heart Of A Lion

Nightmare i Eagle has Landed z Power and the Glory powinny tobą zawładnąć, albo Midas Touch z tej plyty czy Rock City lub Run for Your Lives z Crusadera, co do Strong Arm of the Law to nie wiem, chyba to co najlepsze znasz, cały album jest świetny, podobnie jak PATG

PostNapisane: 8 lip 2013, o 14:09 
Metal God

no Eagle has landed i tytułowy to właśnie hity przecież :wink: Nightmare jakoś nie wpadł mi wcześniej w ucho, a rzeczywiście zajebisty, fajne tempo i Biff totalnie tam śpiewa

PostNapisane: 27 lis 2013, o 21:57 
Moderator

PostNapisane: 28 lis 2013, o 20:42 
Running Wild

Rany skąd oni wygrzebali ten kawałek ? Chyba umierają...
Tak swoją drogą. Warto poznać jakieś ich albumy po Rock The Nations ? SBoR też chyba znam ale po za tytułowym to bieda. Potem już się chyba spinali albo chcieli na siłę rock i rolować nie ?

PostNapisane: 28 lis 2013, o 23:40 
Running Wild

Po lekturze postów z początku strony znalazłem odpowiedź na pytanie :)

PostNapisane: 1 wrz 2014, o 14:58 
Green Manalishi

Ostatnio non stop katuje Saxon, z racji tego, że 6 września jadę na koncert na granicę polsko-czeską, 80 km od mojego miasta. Fajna sprawa, bo chciałem zobaczyć Saxon w tym roku, a niespecjalnie chcę mi się jechać do Warszawy. Najlepsze, że bilety kosztują 100 koron!, Czesi umieją organizować imprezy oj umieją.
Bardzo chciałbym usłyszeć z klasyków And the Band Played On i Dallas 1 pm, chyba się uda bo panowie rzadko tego nie mają w secie.
Z innych utworów jakiś mniej grany utwór z rewelacyjnego Power and the Glory (ostatnio u mnie nr.1 Saxon) np. Nightmare czy Warrior, może jakiś dawno nie grany utwór z bardzo dobrych u Saxon lat '90 np. Great White Buffalo czy Thin Red Line. Czy wreszcie znakomity tytułowy utwór z Lionheart.

Tak czy siak super będzie znów zobaczyć Saxon i fajnie, że wreszcie na koncert nie trzeba czekać nie wiadomo ile.

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 18:39 
Rocka Rolla

Z tego co wiem, to Saxon gra teraz trasę na 35-lecie. W secie będą tylko kawałki ze "Złotej trójki" (Wheels of Steel, Strong Arm... i Denim).

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 19:45 
Night Crawler

To zajebiście, ja w zasadzie niczego innego nie potrzebuję :)

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 22:18 
Running Wild

Petersen napisał(a):
To zajebiście, ja w zasadzie niczego innego nie potrzebuję :)

Byłoby miodnie ! W zasadzie od Powera, Wheelsa i Detha zaczynała się moja przygoda z Saxon i klasykami heavy ! Już kopa lat :D Byłoby zajebiście takiego seta potupać, tzn posłuchać !!!

PostNapisane: 3 wrz 2014, o 11:07 
Green Manalishi

Ja bym właśnie chciał by zamiast paru hitów z Wheels of Steel czy Denim and Leather troszkę pograli materiału z lat 90, który koncertowo bardzo pomijają, choćby ze świetnych Solid Ball of Rock czy Unleash the Beast. Ciekawe jaki będzie set w Czechach, to jeszcze tylko 4 dni.

PostNapisane: 3 wrz 2014, o 15:56 
Rocka Rolla

W ostatnich latach Saxon bardzo rzadko gra kawałki z lat 90-tych. Jedynymi pewniakami na koncertach są: Solid Ball of Rock i Forever Free. I to też nie na tej trasie.

PostNapisane: 6 wrz 2014, o 01:53 
Green Manalishi

No to jutro koncercik, choć mam raczej niezbyt dobry nastrój to mimo wszystko liczę na udany dzień i dużo muzycznych wzruszeń w heavy-metalowym wydaniu.

http://www.youtube.com/watch?v=vwPLExWJifA

poezja!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1036 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Następna strona