Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 26 cze 2017, o 09:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4401 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 221  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 paź 2004, o 14:00 
Heart Of A Lion

Daję to też tutaj, bo może fani Priest wspomogą fanów Maiden i na odwrót. W końcu powinniśmy trzymać się razem. :D

-------------------------------------------------------------------------------------

25 paĽdziernika 2004 r.

List otwarty/petycja do agencji koncertowej Odyssey w sprawie zorganizowania koncertu zespołu Iron Maiden w Polsce w 2005 roku.

Szanowni Państwo!

Polski Fan Clubu zespołu Iron Maiden SANKTUARIUM w imieniu wszystkich polskich fanów tego zespołu apeluje do agencji koncertowej Odyssey o zorganizowanie w przyszłym roku polskiego koncertu grupy.

Iron Maiden określany jest jako największy heavy metalowy zespół wszechczasów - około 60 milionów sprzedanych płyt, w tym wiele platynowych i złotych (także w Polsce), koncerty dla wielotysięcznej publiczności między innymi dla ćwierć miliona fanów na brazylijskim festiwalu Rock In Rio w 2001 roku - liczby mówią same za siebie. Mimo braku promocji w mediach, w tym w radio, zespołowi udało sie wspiąć na sam szczyt i dołączyć do rockowej elity, takiej, jak: Rolling Stones, Metallica czy AC/DC. Charakterystyczna maskotka zespołu - "makabryczny" Eddie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych rockowych symboli na świecie, czego dowodem są jego liczne podobizny na setkach koszulek, plakatów, naszywek itp. 13 studyjnych płyt, kilka koncertowych oraz wydawnictwa DVD - wszystko to składa się na pełną sukcesów 30-letnią karierę grupy. Od czasu, gdy Iron Maiden podpisali 25 lat temu trwający do dziś kontrakt z gigantyczną wytwórnią EMI, zespół zgromadził wiele pokoleń fanów, do których dołączają coraz młodsi wielbiciele Eddie'go i melodyjnego heavy metalowego grania. Koncerty Iron Maiden zawsze były uznawane za jedne z największych muzycznych widowisk, a sam zespół wymieniany jako najlepszy koncertowy zespół heavy metalowy (tytuł ten nadał im choćby prestiżowy brytyjski magazyn Metal Hammer). Muzycy nigdy nie oszczędzali się na scenie i zawsze dawali z siebie 200%; mało który zespół cechuje taka energia. Całość dopełnia wyjątkowo efektowna wizualnie teatralna scenografia - z zawsze obecną wielką maskotką Eddie'm. Nic dziwnego, że koncerty Iron Maiden przyciągają tłumy!

Przyszłoroczna letnia trasa Iron Maiden ma być największa w historii zespołu jeśli chodzi o liczbę fanów i obiekty, na których będą grać. W planach są między innymi występy na największym paryskim stadionie Parc Des Princes dla 50.000 fanów oraz na blisko 60-tysięcznym Ullevi Stadium w Goteborgu. Trasa oparta na koncepcji pierwszych występów zespołu z początku lat 80-tych oraz najnowszym podwójnym DVD "Early Days" dokumentującym początki grupy - ma być powrotem do wczesnych dni Iron Maiden, a muzycy zapowiadają granie wielu od dawna niesłyszanych kompozycji oraz wspaniałą oprawę i scenografię nawiązującą do największych tras z lat 1982-1983. Rok temu zespół ogłosił, że nie będzie już dłużej grać w krytych obiektach, a jedynie na stadionach i wielkich festiwalach - jednak z zastrzeżeniem, że w wypadkach, kiedy niemożliwe jest zorganizowanie tak dużego koncertu, będzie sporadycznie występował w halach.

Liczymy, że Polska, tak jak do tej pory zostanie uwzględniona w planach trasy. To oczywiste, że katowicki Spodek byłby jak zawsze wypełniony po brzegi, a bilety wyprzedane wiele miesiący przed koncertem. Sądzimy także, że przy dobrej promocji opłaciłoby się ryzyko zorganizowania występu na jakimś większym otwartym obiekcie - nawet takim jak chorzowski Stadion Śląski. Przy kilku dobrych zespołach supportujących powtórka z tegorocznego koncertu Metallici jest gwarantowana!

Jako że są Państwo specjalistami w zakresie organizowania koncertów i macie Państwo olbrzymie doświadczenie mamy nadzieję, że możemy liczyć na Państwa inicjatywę i rozpoczęcie rozmów w sprawie organizacji polskiego występu grupy. Mamy nadzieję, że Państwa przynależność do Clear Channel Entertainment (CCE) pomoże w powtórnym sprowadzeniu do nas tego kultowego zespołu.

W Polsce Iron Maiden zawsze mogli liczyć na gorące przyjęcie ze strony fanów. Zespół od dawna znany jest z wyjątkowo dobrego kontaktu ze swoją publicznością, a Polskę muzycy zawsze wymieniali w gronie ich ulubionych miejsc do koncertowania.
Pierwsze trasy po Polsce w 1984 i 1986 roku przysporzyły im rzesze wielbicieli, a zespół miał status "bogów".
Nawet w czasach mniejszej popularności, w latach 90-tych, gdy z zespołu odszedł na kilka lat charyzmatyczny wokalista Bruce Dickinson, Maideni bez problemu zapełniali po brzegi największe polskie hale.
Obecnie zespół występuje w swoim najsilniejszym 6-osobowym składzie, w którym to odwiedzili nasz kraj już trzy razy: w 2000 roku przyjechali na dwa koncerty (w Spodku i na Torwarze), a rok temu dwukrotnie gościli nad Wisłą - w czerwcu 2003 w jak zawsze wypełnionym po brzegi Spodku oraz kilka miesięcy póĽniej w pękającej w szwach wrocławskiej Hali Ludowej jako gwiazda Mystic Festival.

Polski Fan Club Iron Maiden SANKTUARIUM z chęcią pomógłby w promowaniu kolejnego polskiego koncertu "Żelaznej Dziewicy". W planach możemy mieć między innymi zamieszczenie promocyjnych bannerów oraz popularną na zachodzie akcję rozprowadzania ulotek typu "street team". Mamy nadzieję na nawiązanie współpracy z wytwórnią Pomaton EMI oraz agencją Odyssey w celu wspólnej promocji koncertu oraz wydawnictw zespołu. Z chęcią zostalibyśmy patronem medialnym takiego wydarzenia.

Mamy nadzieję, że zostanie spełniona zeszłoroczna obietnica wokalisty Bruce'a Dickinson'a, który zapowiedział, że Iron Maiden będzie za każdym razem, tak długo jak im siły pozwolą, gościć w naszym kraju. Liczymy, że dzięki Państwa staraniom latem przyszłego roku znów spotkamy się w Spodku lub innym obiekcie i usłyszymy słynne "Scream for me Poland!".

W imieniu polskich fanów zespołu Iron Maiden

Polski Fan Club Iron Maiden SANKTUARIUM
http://www.sanktuarium.org

Jeśli chcecie, aby Odyssey zorganizowało koncert Iron Maiden w przyszłym roku to podpisujcie się pod poniższym linkiem!

http://www.petitiononline.com/ironpol/petition.html

Poniżej instrukcja jak podpisać petycję:

1) Pod tekstem petycji kilknąć na "Click Here to Sign Petition"
2) Musicie wpisać dane (nie koniecznie pełne) w polach Name (Imię) oraz adres Email. Możecie dodać także własny krótki komentarz oraz wpisać miasto, z którego jesteście.
3) PóĽniej wybieracie czy Wasz email będzie widoczny (Public), widoczny tylko dla autora petycji (Available to Petition Author) lub ukryty (Private). Zaznaczcie tę opcję, którą chcecie. Najlepiej "Available to Petition Author".
4) Klikacie "Preview Your Signature".
5) Jeśli wszystko się zgadza to klikacie "Approve Signature".

7 IV 2005 - Brno @ Hala Rondo V
8 IV 2005 - Wiedeń @ Bank Halle V
3 XII 2005 - Wilno @ Ice Palace V

Tytuł:
PostNapisane: 2 lis 2004, o 11:29 
yeah podpisałem :) UP HTE IRONS! :D Obyśmy spotkali się z Ironami jak najszybciej :)

Tytuł:
PostNapisane: 2 lis 2004, o 11:31 
Evening Star

Anonymous napisał(a):
yeah podpisałem :) UP HTE IRONS! :D Obyśmy spotkali się z Ironami jak najszybciej :)

Oczywiście to ja :)

Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2004, o 21:36 
Heart Of A Lion

Wygląda na to, że jednak przyjadą! Prawdpodobnie na początku czerwca zagrają na jednym z warszawskich stadionów. 8) :twisted:
Trzymajmy kciuku za oficjalne potwierdzenie koncertu!

7 IV 2005 - Brno @ Hala Rondo V
8 IV 2005 - Wiedeń @ Bank Halle V
3 XII 2005 - Wilno @ Ice Palace V

Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2004, o 22:09 
Evening Star

Yeah ale się cieszę :D Mój tata też się cieszy :D Wicker jak tylko czegoś więcej się dowiesz to pisz :D Może też będę miał fotkę ze Smithem :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 01:32 
Defender Of The Faith

Petersen napisał(a):

PS. DoD to shit !!! 3 porządne kawałki, z dwa jeszcze znośne...

Wybacz, ale powyższe zdanie nie stoi na zbyt wysokim poziomie. Nie chodzi o to, że DoD Ci się nie podoba, bo masz do tego prawo, ale nazywając płytę gównem dajesz dowód braku szacunku do twórców, którzy przecież ciężko pracowali na ten materiał. Można przecież wyrażać swą opinię w bardziej subtelny sposób...

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 12:06 
Angel

Zgadzam się z poprzednikiem bo by nagrać płytke chocby nawet podobną to wiele pracy i serca trzeba w to włożyć co nie oznacza iż płytka musi podobać się każdemu więc i Petersen ma prawo do własnej opini więc nie powinniście go aż tak krytykować bo przecież nie narzuca wam własnego zdania iż musicie twierdzić tak jak on. Dla mnie Dance Of Death nie jest zbyt wybitną płytą i mam prawo do własnego zdania jak każdy z was co nie zmienia faktu że dla kogoś może to być super płytka i trzeba uszanować opinie każdego a nie tylko swoją własną. Tak samo jak Petersen twierdze że nie ma tam zbyt dużo dobrych kawałków choć wszystkie szanuje ale co tu Ironom do Judasika kochanego :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 12:11 
Metal God

IMO dobre:
1.No More Lies
2.Montsegur
3.Paschendale
4.Dance of Death
5.Journeyman
Niezłe(mozna posluchac):
1.New Frontier
2.Rainmaker
3.Face in the Sand
Średnie:
1.Wildest Dreams
Kiepskie:
1.Gates of Tommorow
2.Age of Innocence

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 13:35 
Machine Man

qurchak napisał(a):
Ktoś mi jeszcze powie że IM to nie popmetal? Właśnie widziałem na TV4 Norbiego w koszulce Ironów :D :D :D Odwalił w tym stroju (miał jeszcze gustowny beret :D ) jakiś shitowy kawałek z playbacku i wymiata! Szacun dla metala nr 1 w Polsce :wink: :D

sorry,ale nie widze związku..

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 14:33 
Killing Machine

priest_4ever napisał(a):
No More Lies to shit????
ROTFL.....IMO to najlepszy kawałek Maiden od czasu Fear of The Dark ....

lol. Mówisz jakbyś słuchał Ironów od BNW...
No More Lies to jeden z najgorszych kawałków Maiden. Jest taki przewidywalny, że a serce boli. Pójście panów na łatwiznę i tyle...

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 14:40 
Metal God

Kazdy ma prawo wyrazic swoją opinię . Mi sie No mOre Lies podoba bo jest to kawałek ekspresyjny i IMO zroznicowany. Początek spokojny , moze faktycznie az za bardzo , a nastepnie wspanialy refren i czad . Nie nazwal bym go przewidywalnym . Zresztą tobie sie podoba Heading Out Bullets , Golgotha , Sun , Crucible a inni nie mogą tego strawic wiec uszanuj moje zdanie ..

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 15:16 
Killing Machine

priest_4ever napisał(a):
Nie nazwal bym go przewidywalnym

-----------------------------------------------
priest_4ever napisał(a):
to kawałek ekspresyjny i IMO zroznicowany. Początek spokojny , moze faktycznie az za bardzo , a nastepnie wspanialy refren i czad .
no właśnie to jest w nim przewidywalne....

priest_4ever napisał(a):
Zresztą tobie sie podoba Heading Out Bullets , Golgotha , Sun , Crucible a inni nie mogą tego strawic wiec uszanuj moje zdanie ..

to juz nie fair z Twojej strony mieszać inne tematy do tego....

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 17:32 
Machine Man

DoD to całkiem przyzwoita płyta,choć moim zdaniem przy BNW,czy produkcjach zespołu z lat 80 wypada jednak dość blado. Kompletną porażką jest singiel Wilest Dreams(nieudane naśladownictwo,i tak nienajwyższych przecież lotów Wickermana).Drażni mnie coraz większa ilość "ładniutkich",bardzo siebie przypominających wolnych wejść. Słuchając niektórych kawałków(vide wspomniany No More Lies) można odnieść wrażenie,że to wszystko gdzieś już słyszeliśmy. Wstawki niby orkiestrowe drażną troche swoją płytkością i brakiem polotu.
Śmiało można powiedzieć,że w tym zespole nie ma już tego młodzieńczego pazura,energii i czadu znanego chociażby z TNOTB.
Ale mimo wszystkich tych zarzutów i mankamentów,o których powiedziałem płyty słucha sie dobrze.Ten zespół wciąż potrafi pisać dobre,ciekawe i melodyjne utwory,czego dowodem są chociażby kawałek tytułowy,Paschendale czy Age of Innocence.

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 19:43 
Running Wild

Tailgunner napisał(a):
qurchak napisał(a):
Ktoś mi jeszcze powie że IM to nie popmetal? Właśnie widziałem na TV4 Norbiego w koszulce Ironów :D :D :D Odwalił w tym stroju (miał jeszcze gustowny beret :D ) jakiś shitowy kawałek z playbacku i wymiata! Szacun dla metala nr 1 w Polsce :wink: :D

Chodzi mi o to że IM to kapela komercyjna (nie lubię tego słowa ale tu mi pasuje :wink: ), nawet taki głupi Norbi ich zna, a np. JP znają tylko ci którzy powinni znać. Rozumiesz? Ciężko mi to wytłumaczyć :D

In answer to their pleas

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 19:48 
Metal God

Jednym zdaniem kazda przypadkowa osoba kojarzy nazwe Iron Maiden , a logo JP jest dostepne jedynie dla wtajemniczonych...

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 19:49 
Running Wild

priest_4ever napisał(a):
Jednym zdaniem kazda przypadkowa osoba kojarzy nazwe Iron Maiden , a logo JP jest dostepne jedynie dla wtajemniczonych...

Certainly... :D

In answer to their pleas

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 20:38 
Machine Man

qurchak napisał(a):
Tailgunner napisał(a):
qurchak napisał(a):

Chodzi mi o to że IM to kapela komercyjna (nie lubię tego słowa ale tu mi pasuje :wink: ), nawet taki głupi Norbi ich zna, a np. JP znają tylko ci którzy powinni znać. Rozumiesz? Ciężko mi to wytłumaczyć :D

Rozumiem,od początku :wink: .Ale mimo wszystko nie do końca mnie przekonuje twój tok myślenia. Krytykując jakąś muzyke,czy ją chwaląc na prawde nie patrze kto tego słucha,bo mało mnie to obchodzi.Mam swój gust i sam potrafie ocenić czy coś jest dobre. A,że Maiden ma dobrych specy od marketingu to już inna sprawa.Dzięki temu pojawianie sie w koszulkach Maiden (często przez przypadkowe osoby nie mające bladego pojęcia o ich twórczości) może być trendy :wink:

Ostatnio edytowano 11 gru 2004, o 20:55 przez Tailgunner, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 20:45 
Running Wild

Tailgunner napisał(a):
qurchak napisał(a):
Tailgunner napisał(a):
qurchak napisał(a):

Rozumiem,od początku :wink: .Ale mimo wszystko nie do końca mnie przekonuje twój tok myślenia. Krytykując jakąś muzyke,czy ją chwaląc na prawde nie patrze kto tego słucha,bo co mnie to obchodzi.Mam swój gust i sam potrafie ocenić czy coś jest dobre. A,że Maiden ma dobrych specy od marketingu to już inna sprawa.Dzięki temu pojawianie sie w koszulkach Maiden (często przez przypadkowe osoby nie mające bladego pojęcia o ich twórczości) może być trendy :wink:

To że Norbi szpanuje koszulką nie ma wpływu czy ja słucham IM czy nie. Tak jak już powiedziałem, wydając płyty myślą o sukcesie komercyjnym, mają 2-3 dobre kawałki i resztę wypełniaczy. Poza tym nawet cały ten "show" z Eddym, żałosny tekst (zwłaszcza refren) w TNotB itd. świadczą o tym, że chcą aby się o nich mówiło, żeby byli symbolem metalu i tej "złej muzyki". Speców od marketingu powinni raczej zmienić, bo w końcu skończą jak Metallica - będa sprzedawali byle co pod znanym szyldem i ludzie to kupią, powiedzą że jest fajne bo i tak sie nie znają. Tak czy inaczej, IM jak już powiedziałem ma dużo dobrych utworów, i gdyby mieli równiejsze płyty to byliby u mnie zaraz obok JP, a tak są dużo niżej.

In answer to their pleas

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 20:54 
Machine Man

ok. to powiedz mi jakie widzisz wypełniacze np. na SSoaSS i PoM(tak na początek). Co do tekstu Number.. to wcale nie jest taki głupi jak wskazywałby tytuł. Mieli sporo durniejszych tekstów :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 20:59 
Defender Of The Faith

qurchak napisał(a):
Tailgunner napisał(a):
qurchak napisał(a):

Co do mnie, nie lubię określeń "kapela komercyjna". Osobiście zwisa mi to, czy muzyk nagrywający płytę robi to "z potrzeby duszy", czy "dla kasy". Chyba ważne jest to, aby muzyka się podobała, a nie o pobudki, którymi kierował się autor, gdy ją tworzył. Nie obchodzi mnie również to, że Norbi paraduje w koszulce IM. Mamy wolny kraj i każdy może chodzić w czym chce i słuchać czego chce. A co do Judas Priest... wiem, że dla niektórych zabrzmi to jak bluźnierstwo, ale JP wcale nie jest zespołem dla wybranych. To, że IM jest w danej chwili bardziej popularne to sprawa szczęścia i/lub lepszej promocji . Wszystko...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4401 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 221  Następna strona