Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 23 cze 2017, o 08:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lis 2014, o 22:26 
Green Manalishi

Akurat znalazłem całkiem interesujący artykuł w temacie.Miłej lektury.

http://www.rockmetal.pl/felietony/kondy ... .2014.html

PostNapisane: 15 lis 2014, o 11:51 
Green Manalishi

Ktoś tam w komentarzach napisał.

" Poza tym rock/metal stał się muzyką intelektualistów, chuligani przeszli na hip hop"

Coś w tym jest, ja bym nie napisał huligani tylko proste chłopy ale sens jest ten sam.

Natomiast co do Brytyjskiego rocka to już dawno to zauważyłem jaki jest tam kryzys w muzyce.

PostNapisane: 22 lis 2014, o 13:50 
Green Manalishi

ja tam na koncertach sporo widuję kolesi, z którymi raczej można by opieprzyć golonkę w przydrożnym barze, niż pogadać o marcelu prouscie.

PostNapisane: 22 lis 2014, o 23:11 
Rocka Rolla

To moim zdaniem zależy od tego, jakiego gatunku metalu kto słucha. Nie powiedziałabym, że to muzyka intelektualistów, tylko pozerów.

(Mam na myśli młodsze generacje, bo faktycznie porobiło się dużo dzieciarni w glanach, która podnieca się filozofią, psychologią i wszystkim, co według nich jest "oryginalne", słuchając przy tym black, folk metalu, dark ambientu i jakiegoś gotyckiego techno. Sądzą, że to jedyna słuszna muzyka i pozują na super, hiper inteligentów. Im mniej znana kapela, tym lepiej - nie ważne czy dobra czy nie. Zazwyczaj nie mają pojęcia skąd się wzięła muzyka, której słuchają, a ich znajomość zespołów naprawdę ważnych w historii jest jedynie powierzchowna, albo zerowa...)

A ludzie słuchający heavy metalu to typki z poczuciem humoru i pozytywnym nastawieniem do życia. Większość gra na jakimś instrumencie. Fajnie można z takimi porozmawiać o muzyce, bo to zazwyczaj ludzie obsłuchani nie tylko w heavy, ale też hard rocku, prog rocku, glam metalu i innych pokrewnych gatunkach. Ogólnie ludzie obeznani w temacie, rozrywkowi, jakoś tak "młodzieńczo zbuntowani", inteligentni owszem, ale nie manifestujący tego w nachalny sposób tak, jak ta pierwsza grupa. To się dopiero ujawnia podczas rozmowy. ;)

Nie wiem jak to wygląda statystycznie, ale moje doświadczenia w tym temacie są właśnie takie. ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5