Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 26 cze 2017, o 09:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lis 2013, o 13:40 
Dreamer Deceiver

BreakLaw napisał(a):
To nie są jakieś wybitne wyniki, jak na taki wielki kraj. W Polsce popularność Iron Maiden jest zbliżona do Radiohead i jednak (jeszcze) większa niż Kings of Leon czy Muse a Judas Priest przy tych ostatnich ma całkiem sporą popularność. W Wielkiej Brytanii Iron Maiden to nisza względem tych alternatywnych zespołów o Judas Priest nie mówiąc. Naprawdę w Polsce z muzyką jest o wiele lepiej niż w Anglii, Francji, Niemczech a to, że nie ma festivali czy pubów typowo rockowych to kwestia pieniędzy, realnie ludzie słuchają lepszej muzyki. Zobacz sobie statystyki wszystkich czołowych popowych gwiazdek, to Polscy fani tych gwiazdek są na 30-40 miejscu jako grupa, a kapel rockowych i heavy-metalowych na 10-15.

To dobra wiadomość. Może dlatego tyle koncertów ostatnio u nas. Organizatorzy się połapali ile tu kasy w fanach jest. :D

Świat się skończy, ale pierdolony spodenki w moro ściągnie tylko do srania. Klasa ! Lubię takie fundamenty muzykowania, AC/DC łowi ryby czy gra koncert w koszulkach polo. Ł.Y.D.K.A umrze w gatkach moro !

Petersen napisał(a):
Jedzie... chuj po torpedzie...

PostNapisane: 6 lis 2013, o 13:42 
Heart Of A Lion

No staliśmy się częścią Europy Zachodniej co widać po wszystkich aspektach, w pewnych kwestiach to dobrze, a w pewnych źle, w kwestii imprez masowych w Polsce to na pewno dobrze. Jednak do Czechów nam jeszcze daleko co trzeba podkreślać i mobilizować panów organizatorów ;)

PostNapisane: 6 lis 2013, o 14:44 
Dreamer Deceiver

BreakLaw napisał(a):
No staliśmy się częścią Europy Zachodniej co widać po wszystkich aspektach, w pewnych kwestiach to dobrze, a w pewnych źle, w kwestii imprez masowych w Polsce to na pewno dobrze. Jednak do Czechów nam jeszcze daleko co trzeba podkreślać i mobilizować panów organizatorów ;)

Ale i tak jest duuużo lepiej niż było. :) Ciekawe kto będzie w przyszłym roku.

Świat się skończy, ale pierdolony spodenki w moro ściągnie tylko do srania. Klasa ! Lubię takie fundamenty muzykowania, AC/DC łowi ryby czy gra koncert w koszulkach polo. Ł.Y.D.K.A umrze w gatkach moro !

Petersen napisał(a):

PostNapisane: 7 lis 2013, o 02:05 
Metal God

Dla pełnego obiektywizmu warto by było jednak przedstawić statystyki obejmujące wszystkich wykonawców. Rozumiem, że brałeś pod uwagę tylko (szeroko pojmowane) zespoły rockowe?

PostNapisane: 7 lis 2013, o 09:55 
Heart Of A Lion

tak, bo w innym przypadku tych rockowych (czy też uważanych za rock) prawie by w ogóle nie było w większości krajów, uznałem, że tak będzie ciekawiej, tam w ogóle nie ma opcji listy muzyków, tylko celebrytów (cokolwiek to znaczy) i poprostu wliczałem tylko zespoły wliczane do rocka

pełny obraz dały by Top 20 czy nawet Top 30, ale nie chciało mi się aż tak bawić, w każdym razie powtórzę, Polska nie ma się czego wstydzić, słucha się u nas o niebo lepszej muzyki niż w Anglii czy we Francji, nawet jest opcja na last fm by sprawdzić gdzie jakiej muzyki się słucha i to jest świetnie pokazane

ja powtórzę, że te statystyki są w miarę realne, wszystko trzeba poprostu podzielić przez jakąś liczbę, Coldplay ma tylu samych prawdziwych fanów i tyle samo pozerów co Black Sabbath, akurat w tym przypadku jest to bardzo demokratyczne, niestety

zresztą by nie być gołosłownym

statystyki przesłuchań na last fm

Polska

Iron Maiden-23 miejsce
Black Sabbath- 31 miejsce
Judas Priest -140 miejsce

Francja

Black Sabbath-131 miejsce
Iron Maiden-141 miejsce
Judas Priest- nie uwzględnione (lista obejmuje 150 artystów)

Wielka Brytania

Black Sabbath 113 miejsce
Iron Maiden 138 miejsce
Judas Priest- nie uwzględnione

PostNapisane: 7 lis 2013, o 17:23 
Metal God

zerknąłem przy okazji też na spotify i w polskich statystykach IM są na 81 miejscu. Globalnie poza setką.
Ogólnie jednak traktowałbym te statystyki z przymrużeniem oka. O ile w przypadku wykonawców "na czasie", statystyki z portalów społecznościowych odzwierciedlają w miarę dokładnie ich rzeczywistą popularność (słuchani są głównie przez młodych ludzi), o tyle wszystkie zespoły spośród tzw. "dinozaurów rocka" zawsze będą miały zaniżone statystyki z uwagi na inną specyfikę słuchaczy (sporo ludzi w średnim wieku, audiofile/koneserzy, którzy niekoniecznie korzystają z portalów społecznościowych/serwisów streamingowych).
Przy czym statystyki z facebooka są chyba najbardziej obiektywne, bo przedstawiają najszerszy przekrój społeczny, zarówno ilościowo jak i "jakościowo" (nie tylko fani muzyki, jak w przypadku lastfm).

PostNapisane: 7 lis 2013, o 17:42 
Heart Of A Lion

Na facebooku jakoś jest po 30-35% osób w grupach wiekowych 18-24 i 25-35, z 15-20 % młodszych niż 18 lat i z 10% między 35 a 45, reszta starsi . Tak więc mimo wszystko nie siedzą tam tylko nastolatki.
Poza tym te statystyki pokazują, że kapele typowo dinazaurowe jak Beatles, Pink Floyd czy Queen mają wielką popularność.
To co wyróżnia Polskę od krajów zachodniej Europy i Stanów to brak takich zupełnie nowych zespołów jak Kings of Leon, Muse czy to całe Paramore w czołówce.

Wysoka pozycja Linkin Park na pierwszy rzut oka dziwi, no ale to wynik wielkiej popularności ich 10 lat temu, wtedy cholernie dużo osób tego słuchało, sporo osób ma sentyment no i dzisiejsze nastolatki też pewnie ich lubią. Zdziwiła mnie niska pozycja Depeche Mode, mają gorsze statystyki niż Iron Maiden czy Black Sabbath, myślałem, że są bardziej popularni.

PostNapisane: 8 lis 2013, o 06:27 
Metal God

zgadza się, na fb są również starsi, ale wydaje mi się, że takie osoby używają go głównie do komunikacji, a niekoniecznie klikania "lubię to" gdzie popadnie ;)

Jeśli chodzi o popularność "nowych zespołów" w Polsce to faktycznie jest to zaskakujące. Dałbym sobie głowę uciąć, że Muse czy Kings of Leon będą w top10 okołogitarowych zespołów.. A wygląda na to, że najmłodszymi kapelami w czołówce są te, które zyskały popularność około 10 lat temu, mniej więcej w naszych okołolicealnych czasach (Linkin Park, System of a Down, Coldplay).

Co do Depeche Mode to chyba jednak w przeciwieństwie do IM czy BS nie mają tylu fanów wśród młodych słuchaczy. O ile popularność IM, Queen, Guns 'N Roses czy AC/DC jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, o tyle w przypadku Depeche Mode wydaje mi się, że nie nastąpiło takie masowe przekazanie "pałeczki", mimo ogromnej ich popularności u nas w latach 80-tych.

PostNapisane: 8 lis 2013, o 09:43 
Heart Of A Lion

Co do Gunsów to teraz wróciła moda na amerykańskie klimaty lat 80, a ten zespół jest najpopularniejszym (choć zdecydowanie nie najlepszym) ich przedstawicielem, ja byłem zdziwiony, że oni są aż tak popularni, natomiast System of a Down mnie zdziwił, że nie jest wyżej, pamiętam nawet w moim liceum jaka była moda na nich ponad 10 lat a to jest taka muzyka, że zawsze przyciągnie młodzież. Myślałem, że też Nirvana będzie jeszcze wyżej.

Depeche Mode masz rację, w ogóle u nas się utarło, że jest muzyka zarezerwowana dla dzieciaków (Iron Maiden, AC/DC) i dla "pokolenia 30-latków" (Depeche Mode, U2) , tak jest chyba tylko w Polsce, bo w Czechach jak byłem na Ironach w tym roku to 4 na 5 osób były starsze ode mnie (w Polsce 9 na 10 były na oko młodszych). Tak więc być może Ci co teraz w wieku 17 lat "lajkują" Ironów i AC/DC za 10 lat zalajkują Depeche Mode a tamtych już dawno nie będą słuchać.

a te Musy, Kings of Leony, Arctic Monkeye itd. to za 5 lat na pewno będą w tej czołówce w Polsce, pamiętaj że do nas wszystko zawsze dociera z pewnym opóźnieniem

PostNapisane: 8 lis 2013, o 14:11 
Stained Class King

Sytuacja z Depeche Mode jest wg mnie podyktowana m.in. faktem, że są raczej mało "lajfstajlowi" i wyraziści. Nie wpisują się w żaden mega popularny i atrakcyjny nurt związany z jakąś subkulturą bądź aktualnymi trendami i, chociaż nadal nagrywają świetną muzykę, to mogą być mało atrakcyjni dla młodego słuchacza.

PostNapisane: 8 lis 2013, o 17:22 
Heart Of A Lion

Wszystko się teraz popierdoliło, heavy-metal uchodzący za muzykę wieśniaków, roboli i prostych chłopów nagle ma wzięcie większe niż tak masowy zespół jak Depeche Mode, który dorobił się własnej subkultury i zawsze miał "przyjazne" media odkąd pamiętam. Niby to powinno cieszyć, ale heavy-metal jest silny wtedy gdy jest w niszy, stawianie do mainstreamu AC/DC, Iron Maiden czy Black Sabbath osłabia moc całego gatunku, przyciąga setki osób które potraktują to jako zabawę na 2 sezony a zniechęca garstkę która by z tym została na całe lata.

PostNapisane: 8 lis 2013, o 18:27 
Running Wild

Nomad, no ale chuj z tego ? Co to za różnica ile osób tego słucha, jaka to różnica czy jest w niszy czy w dobrej koniunkturze ? Heavy metal, tak jak kilka innych gatunków już w tej swojej pierwotnej, młodzieńczej, zbuntowanej, rock i rolowej formie umarł. Co jest naturalne zresztą. Są kapele, które dalej robią swoje i fajnie jest śledzić ich poczynania. To o czym tutaj piszecie może posłużyłoby za materiał na jakąś pracę socjologiczną ( licencjat najwyżej ) Tak czy inaczej z tych starszych wielkich trzymają się dziś thraszowcy. Overkille, Sleyery czy Megadeathy wydają płyty, jest spoko. Ze starszej gwardii chyba tylko Accept daje radę i pokazało jak to ma kurwa wyglądać ! Motor robi to samo od kilkunastu lat, można by tu wymienić sporo nazw ale meritum jest dość zbieżne z surową ideologią heavy rocka czyli - nie kombinujmy tylko słuchajmy i się jarajmy !

PostNapisane: 8 lis 2013, o 18:47 
Heart Of A Lion

Ja tam wierzę, że jak wszystkie stare ekipy heavy odejdą to powstanie jakaś nowa hala młodych zespołów (takich, które jeszcze nie istnieją) które coś tam namieszają. Tylko, żeby tak było to muszą pamiętać heavy-metal jako muzykę maniaków, bo przecież będą przynajmiej z początku grały tylko dla maniaków. To co piszesz faktycznie jest nie ważne, dla AC/DC, dla Ironów, dla Judasów, dla Accept, oni mają swoją grupę fanów, raz mniejszą, raz większą, pograją jeszcze swoje i już.
Ja tam bym chciał by za 20 lat istniały jakieś dobre kapele heavy-metalowe, przy czym nie jakieś parodie czy kserokopie.

PostNapisane: 8 lis 2013, o 18:55 
Metal God

BreakLaw napisał(a):
Ja tam bym chciał by za 20 lat istniały jakieś dobre kapele heavy-metalowe, przy czym nie jakieś parodie czy kserokopie.

Czyli jak sobie wyobrażasz te kapele przyszłości? To mają grać jak Judas Priest i Accept czy nie w końcu?

PostNapisane: 8 lis 2013, o 19:20 
Heart Of A Lion

Mają grać heavy-metalowo inspirować się największymi ale każda kapela powinna mieć zalążki własnego stylu, które z płyty na płytę coraz bardziej przeważają nad inspiracjami. W ostatecznym wypadku niech przynajmiej będą charakterystyczne, niech pojawią się gitarzyści, którzy nie boją się czarować solami, wokaliści o zapamiętywalnych głosach. Nie coś w stylu "napierdalamy heavy-metal pod kapelę X" bo w takim razie lepsze będą koncerty coverbandów.

PostNapisane: 8 lis 2013, o 19:57 
Machine Man

BreakLaw napisał(a):
Mają grać heavy-metalowo inspirować się największymi ale każda kapela powinna mieć zalążki własnego stylu, które z płyty na płytę coraz bardziej przeważają nad inspiracjami. W ostatecznym wypadku niech przynajmiej będą charakterystyczne, niech pojawią się gitarzyści, którzy nie boją się czarować solami, wokaliści o zapamiętywalnych głosach. Nie coś w stylu "napierdalamy heavy-metal pod kapelę X" bo w takim razie lepsze będą koncerty coverbandów.

Tylko nie wiem czy nie jest tak, że wszystko co najlepsze w tej muzyce dawno zostało wymyślone. Nowe zespoły zawsze będą skazane na porównania z poprzednikami. A z kolei jeśli chciały by stworzyć coś oryginalnego, swojego, wyróżniającego od innych, to w obrębie samego, hermetycznego heavy metalu mogło by być im trudno. Bo wszystko już było. Jedyna szansa, to poszerzanie na nowo ram gatunku. Może za jakieś 20 lat powstanie jaka Neo Nowa Fala Metalu ;).
To było fajne pod koniec lat 70, kiedy zespoły sporo eksperymentowały, każdy dodawał coś nowego i tak na zasadzie prób i błędów tworzyły się ramy gatunku. Judasi bywali progresywni, Maideni nieco punkowi i nikt nie mówił im jak powinno się grać, co jest złe, a co dobre. Mniej chyba liczyła się kasa (której nie mieli). Nie było presji czasu i nacisku wytwórni. Był czad, spontan, młodość i pasja, a przy okazji talent.

PostNapisane: 8 lis 2013, o 22:03 
Dreamer Deceiver

Za dużo wydziwiasz: Nie jesteś "tru"
Jeśli grasz wedle "sztuki" gatunku: Jesteś ksero.

Złotego środka nie ma :|

Petersen napisał(a):

PostNapisane: 9 lis 2013, o 00:02 
Running Wild

Tailgunner napisał(a):
BreakLaw napisał(a):

Tylko nie wiem czy nie jest tak, że wszystko co najlepsze w tej muzyce dawno zostało wymyślone. Nowe zespoły zawsze będą skazane na porównania z poprzednikami. A z kolei jeśli chciały by stworzyć coś oryginalnego, swojego, wyróżniającego od innych, to w obrębie samego, hermetycznego heavy metalu mogło by być im trudno. Bo wszystko już było. Jedyna szansa, to poszerzanie na nowo ram gatunku. Może za jakieś 20 lat powstanie jaka Neo Nowa Fala Metalu ;).
To było fajne pod koniec lat 70, kiedy zespoły sporo eksperymentowały, każdy dodawał coś nowego i tak na zasadzie prób i błędów tworzyły się ramy gatunku. Judasi bywali progresywni, Maideni nieco punkowi i nikt nie mówił im jak powinno się grać, co jest złe, a co dobre. Mniej chyba liczyła się kasa (której nie mieli). Nie było presji czasu i nacisku wytwórni. Był czad, spontan, młodość i pasja, a przy okazji talent.

Pogląd zbliżony do mojego ale z domieszką optymizmu :P Definicyjnie heavy metal można zamknąć w ramach kilkunastu zagrywek, brzmień, patentów gitarowych i jakości wokalu. Pisaliśmy o tym już kilkakrotnie, że coś co wychodzi poza określone ramy nie jest już heavy metalem. Zgodnie z takim założeniem stworzenie czegoś innego nie będzie odpowiadać już konwencji heavy rocka. Potrzebna jest jakaś rewolucja, która stworzy nowy gatunek muzyczny ( nie mieszankę ). Tak jest np. z drum and bejs. Każdy kto tego posłucha wie co to jest i kojarzy to z jakimś nurtem. Tak samo było kiedyś z punkiem, grunge, thrashem ( przecież fani hard rocka nie akceptowali tego stylu jak fani heavy nie akceptowali nu metalu ). Mamy tą komfortową sytuacje, że starzy wyjadacze jeszcze tworzą a dodatkowo można posiłkować się różnymi innymi kapelkami gitarowymi ( airbourne czy bullet, steel coś czy Skullfist ). Potem uzupełnie myśl....piątek puka do drzwi :P

PostNapisane: 9 lis 2013, o 01:47 
Heart Of A Lion

Wg. mnie jak ileś tam kapel heavy-metalowych skończy karierę to stosunek słuchaczy do młodszych kapel będzie o wiele bardziej wyrozumiały. To da im wiatru w żagle i sprawi, że będą mogły nagrywać to co naprawdę chcą. W dodatku zwiększy się motywacja, bo nie będzie sytuacji "choćbym nie wiem jak świetny był, to i tak headlinerem będzie zespół starszy"

Ja jestem umiarkowanym optymistą, heavy-metal to nie tylko muzyka, to pewnego rodzaju ideologia, Homer był w zasadzie pierwszym heavy-metalowcem ;) :) To nie może zginąć, bo zawsze będą ludzie podchodzący do życia poważnie, z patosem, ceniący sobie honor, odwagę, męską przygodę.

PostNapisane: 9 lis 2013, o 03:20 
Dissident Aggressor

BreakLaw napisał(a):
To nie może zginąć, bo zawsze będą ludzie podchodzący do życia poważnie, z patosem, ceniący sobie honor, odwagę, męską przygodę.

Ty tak na serio?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona