Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 25 wrz 2017, o 04:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lis 2013, o 23:01 
Metal God

Temat może banalny, ale patrząc po tematach na tym podforum mogłoby się wydawać, że poza Accept, Saxon i Manowar nikt inny nie wydaje płyt w tym gatunku :o W każdym razie posłuchałbym sobie jakiegoś dobrego, nowego heavy metalu, wydanego w ciągu ostatnich 3 lat. Z fajnymi melodiami, ale bez lukru, pompy ani kiełbasiarskiego klimatu. Co proponujecie? ;)

PostNapisane: 22 lis 2013, o 23:15 
Heart Of A Lion

Tak na szybko z tego co słuchałem nowego w tym roku to w pamięci zapadło mi
Screamer - Phoenix
Helker - Somewhere In The Circle
Raven Black Night - Barbarian Winter
Holy Grail - Ride The Void
Enforcer - Death By Fire
Windrunners - Undead

PostNapisane: 23 lis 2013, o 01:19 
Running Wild

Bardzo dobre pytanie Tyrant :) Aż sam zaraz coś poszukam. Chodzi ci wyłącznie o nowe nazwy ? Czy jak stare pierdy wydają dobre lp to też wciągniesz ?

PostNapisane: 23 lis 2013, o 16:24 
Metal God

po starych pierdach wiem czego się spodziewać, więc polecanki Motorhead czy Accept niekoniecznie ;)

PostNapisane: 23 lis 2013, o 17:22 
Moderator

mało ostatnio słucham, i większość już wrzucałem chyba w innych tematach, ale:

na pewno zajebiście się zapowiadał Icarus Witch - niesamowite wszystkie płyty, do czasu ostatniej, która jest totalnym gównem, kontynuacji raczej nie będzie... była szansa na legendę :o

jednym z większych zaskoczeń ostatnich lat są najnowsze Tanki, które nieźle zastępują brak nowych Dio i pokazują Saxon, że niekoniecznie trzeba się silić na metalowość

z mniej znanych ostatnio nawet na chwilę zatrzymałem się przy Warrion (na wokalu Michael Vescera, brzmi całkiem oldschoolowo)

PostNapisane: 23 lis 2013, o 18:20 
Running Wild

Tyrant napisał(a):
po starych pierdach wiem czego się spodziewać, więc polecanki Motorhead czy Accept niekoniecznie ;)

o jeny ale żeś to spłycił...

PostNapisane: 23 lis 2013, o 18:47 
Metal God

Bad Taste1 napisał(a):
Tyrant napisał(a):

o jeny ale żeś to spłycił...

mimo wszystko zamysłem tego tematu jest poszukiwanie ciekawych, nowych projektów, które mają szansę wypłynąć na szersze wody w perspektywie najbliższych kilku(nastu) lat. Starych dziadów zostawmy w swoich tematach ;)

Icarus Witch pamiętam z pierwszej EP-ki (Roses on the White Lace?) i jakoś nie do końca mnie to chwyciło.

Tak sobie zerknąłem na RYM i najlepiej ocenianym heavy metalem XXI wieku jest Slough Feg - Traveller. Ktoś słyszał?

PostNapisane: 23 lis 2013, o 22:05 
Dreamer Deceiver

3 Inches Of Blood wydało nową płytę w zeszłym roku.

Świat się skończy, ale pierdolony spodenki w moro ściągnie tylko do srania. Klasa ! Lubię takie fundamenty muzykowania, AC/DC łowi ryby czy gra koncert w koszulkach polo. Ł.Y.D.K.A umrze w gatkach moro !

Petersen napisał(a):
Jedzie... chuj po torpedzie...

PostNapisane: 23 lis 2013, o 22:16 
Dreamer Deceiver

Zapomiał bym!
"Nowy" (z 2009) Raven.

Nie znam się też na podgatunkach ale czy solowego Newsteda też da się tu podciągnąć?

Świat się skończy, ale pierdolony spodenki w moro ściągnie tylko do srania. Klasa ! Lubię takie fundamenty muzykowania, AC/DC łowi ryby czy gra koncert w koszulkach polo. Ł.Y.D.K.A umrze w gatkach moro !

Petersen napisał(a):
Jedzie... chuj po torpedzie...

PostNapisane: 4 cze 2014, o 22:39 
Night Crawler

Tyrant napisał(a):
Tak sobie zerknąłem na RYM i najlepiej ocenianym heavy metalem XXI wieku jest Slough Feg - Traveller. Ktoś słyszał?

Wczoraj byłem na ich koncercie. Zajebista energia, lider Mike Scalzi (gitara, wokal i ogólnie mózg zespołu) sprawiał wrażenie najrówniejszego gościa na ziemi. Show totalnie bez spiny, ale non-stop energetyczny kopniak. Nie znam dyskografii, wygrałem bilet na koncert, bo w sumie przez przypadek trafiłem na konkurs szukając innego, a nazwa ostatnio mi się o uszy obiła. Tyle tylko, że zapoznałem się z jakąś setlistą sprzed roku, którą na kilka dni przed koncertem skleciłem z empetrójek. W secie ogólnie były kawałki z każdej z dziewięciu do tej pory wydanych płyt, było równo.

Mogę polecić np. ten znakomity kawałek (długi, zazwyczaj mają dużo krótsze, ale ten mi szczególnie zapadł w pamięć)

PostNapisane: 2 sty 2015, o 01:04 
Metal God

Witam po nowym roku ;) Tak trochę wbijając kij w mrowisko, pomyślałem, że wrzucę tu swój ulubiony heavy metalowy album ad 2014, który tchnął moim zdaniem sporo świeżości, choć wyrasta z estetyki wcale nie silącej się na oryginalność. Wybór mocno kontrowersyjny, ale posłuchajcie uczciwie tych 3 numerów i powiedzcie mi, czy to nie jest klasyczne heavy metalowe wiosłowanie? Gitarowo słyszę tu skondensowane IM/Running Wild w najlepszym wydaniu i co istotne - ZNAKOMICIE wyprodukowane. Przezajebiste granie, choć mam świadomość, że niejeden pewnie powie, że to tylko Paramore na spidzie :P Choć z drugiej strony - może tak właśnie powinno brzmieć osławione Crystal Viper, gdyby ogołocić je z wiochy? :)

PostNapisane: 2 sty 2015, o 01:31 
Night Crawler

Przesłuchałem uczciwie :P i wnoszę że kapeli chyba bliżej do hardcore punka, niż heavy metalu, chociaż granice czasem są, powiedzmy, umowne ;) ale w takim graniu (hc punk) zawsze było sporo melodyjnych gitarowych partii mimo ogólnej napieprzanki i nieraz budziło to moje skojarzenia z klasycznym heavy, a słuchałem tego w życiu trochę, większości nawet wcześniej niż metalu, bo gdzieś jeszcze w podstawówce. W sumie ta kapela na tym tle wg mnie niespecjalnie się wyróżnia, jeśli chodzi o stopień podobieństwa do heavy. I zdecydowanie bym tego tak nie nazwał, ale to jak mówiłem kwestia umownych etykiet, po których poruszanie się potrafi być zarówno pomocne, jak i sztucznie ograniczać wybory słuchaczy.

PostNapisane: 2 sty 2015, o 02:12 
Metal God

jasne, że kapela jest około-punkowa - dlatego właśnie napisałem, że wybór mocno kontrowersyjny i należy go traktować z przymrużeniem oka ;) po prostu dawno nie słyszałem tak dobrych, melodyjnych, organicznie wyprodukowanych riffów, które gdzieś tam budzą skojarzenia z klasycznym heavy, a zarazem pozbawione są wioski i pretensjonalności. Serio, chętnie bym posłuchał więcej tego typu hardcore punka z takim drivem i melodiami :)

PostNapisane: 3 sty 2015, o 14:10 
Running Wild

Przesłuchałem 1szy kawałek. Zajebiste. Super interpretacja wokalu. Tyrantowi w nawiązaniu do klasycznego heavy chodziło chyba o tą, faktycznie słyszalną lekkość, melodyjność, tempo i przede wszystkim "bezkompromisowość", kawałek trwa bowiem ze 3 minuty i mamy niezłą jazdę. Równie dobrze można skojarzyć te melodię z leśnymi gejami ze skrzypcami ozdobionymi łuskami smoka.
Rzecz oczywista najbliżej temu do punka...tzn na 1szy rzut ucha nic do punka nie pasuje...poza tartymi akordami wspomaganymi wymyślną melodią, która powinna być zagrana na 2 strunach. Idę słuchać uczciwie następnych numerów.

PostNapisane: 3 sty 2015, o 21:35 
Running Wild

To jest kozackie: https://www.youtube.com/watch?v=KSqttO3NtCg

Jaki heavy metal by to nie był to jest to co najmniej nowe. Połączenie speed metalu z operetką kabaretową i rockowym pazurem z początku lat 2014.