Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 26 wrz 2017, o 05:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Remastery
PostNapisane: 31 paź 2015, o 22:53 
Angel

Jak się już zalogowałem i forum trochę ożyło to wypadałoby założyć temat który od pewnego czasu mnie pije.

Jak w tytule, chodzi o remastery. Żeby nie było, nie mam nic przeciwko. Zespoły zmieniają wytwórnie, prawa do albumów zmieniają właścicieli, a dobrze jeśli albumy są dostępne w sprzedaży i hajs się zgadza. Rzeczą naturalną jest poprawa brzmienia jeśli było kijowe. Nie mam nic przeciwko jeśli na koniec płyty dorzuci się numer w wersji live i ew. coś co nie znalazło się na płycie w wersji oryginalnej(jak ma to miejsce na remasterach JP). W przypadku niektórych wydawnictw jest jeszcze alternate take/version/instrumental (Motorhead), dla mnie to zbyteczna zapchajdziura. Jeśli już idziemy w ilość można to wydać na oddzielnej płycie jako wersja deluxe( Black Sabbath) i trzepnąć podwójną cenę(jestem szczęśliwym posiadaczem albumu Black Sabbath, jedyna zaleta to Wicked World, poza tym płytka gościła w odtwarzaczu chyba raz). Ogólnie ok, jeśli w sprzedaży jest dostępna wersja non-deluxe. No i kategoria ostatnia: najebane wszystkiego(Saxon). W mojej kolejkcji prym wiedzie Crusader, kawałek Do It All For You pojawia się 3 razy (słowne: trzy), a z podstawowych 10 utworów zrobiło się 17. Podobnie jest z 20000 ft na Strong Arm of the Law, a na Denim and Leather jest chyba 13 połowa koncertu z Hammersmith Odeon. A czy robiąc remastera nie można dać porządnej wkładki(Rainbow - Rising - tekst tylko do Stargeazer bodajże, nosz kurw...)?

No to się rozpisałem. Jestem jedynym malkontentem który ma z tym problem?

Tytuł: Re: Remastery
PostNapisane: 8 lis 2015, o 21:46 
Rocka Rolla

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam o co chodzi XD ale według mnie też wkurzające są wydania zwykłych płyt, na których znajduje się po kilka wersji tego samego kawałka w różnych aranżacjach. To po prostu nudzi, jeżeli znajduje się na tej samej płycie. Bardzo fajne rzeczy wydało ostatnio Scorpions z okazji swojego 50cio lecia. Reedycje płyt z dodatkowymi utworami, które nigdy wcześniej nie były publikowane (odrzuty z poszczególnych sesji, wersje demo). Taka idea wydawania reedycji mi się akurat bardzo podoba, bo na światło dzienne wychodzą nieznane nagrania ;)

Tytuł: Re: Remastery
PostNapisane: 8 lis 2015, o 22:54 
Heart Of A Lion

Zbieram bootlegi, więc siłą rzeczy denerwują mnie reedycje/remastery z całymi koncertami znanymi z bootlegów jak w przypadku reedycji "Defenders of the Faith", rozumiem jeśli koncert jest dawany w znacznie lepszej jakości (pre-FM) i jest znakomity, wtedy mogę wydać te kilkadziesiąt złotych bo wiem co dostanę, ale dostanę lepiej brzmiące. Dobrym przykładem są dodatkowe utwory na "Tokyo Tapes" Scorpions, słyszałem te numery na bootlegach (nagrywane z publiki), więc dostałem naprawdę znakomite wykonania w świetnej jakości i w takim wypadku nie wypada żałować kasy na takie coś.