Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 26 cze 2017, o 07:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Ile gotów jesteś zapłacić za bilet na koncert MR w Polsce?
20 - 50 zł 32%  32%  [ 7 ]
50 - 70 zł 23%  23%  [ 5 ]
70 - 100 zł 5%  5%  [ 1 ]
100 zł i więcej... 14%  14%  [ 3 ]
nic 27%  27%  [ 6 ]
Liczba głosów : 22
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lis 2007, o 13:40 
Heart Of A Lion

Prawdopodobnie nowa płyta Manilla Road będzie zatytułowana "Voyager". Jest to epicki koncept, opowiadający historię grupy Vikingów, uciekających przed erą zmian i przekształceń w północnej Europie. Można by to nazwać "historical fiction". Bohaterowie opowieści, którzy nie chcą poddać się zmianom i przestać wierzyć w starożytnych Bogów, przemierzają wschodnie wybrzeża nowego świata na okręcie zwanym "The Voyager". Toczą bitwy z tubylcami, pogodą, sztormami i pewnym psychotycznym Biskupem, aż docierają do wybrzeży Meksyku, gdzie Toltekowie (Toltecs) przyjmują ich jako powracających Bogów. Przywódca Vikingów z kompanami pomagają Toltekom w ich wojnie z innymi plemionami tego regionu i... reszta jest tajemnicą.

Jeśli chodzi o stronę muzyczną "Voyagera", to ma to być album mroczniejszy niż kilka ostatnich. Wg Marka Sheltona, blisko mu do okresu z "Mystification", jednak jednoznacznie trudno jest to określić ze względu na mnogość różnych stylów mieszających się w tej muzyce. Będzie trochę dźwięków akustycznych, będzie ballada, trochę hard rocka i potężnego heavy metalu. Będzie szybko i wściekle, będą szalone solówki i wspaniała praca perkusji. Ma być lepsza produkcja niż na ostatnich albumach, dzięki czemu brzmienie ma być pełniejsze. Ogólnie będzie mrocznie i ciężko.

Prawdopodobnie płyta ukaże się w lutym 2008 roku, mniej więcej w czasie, gdy Manilla będzie koncertować we Włoszech na "Play It Loud Festival".

Tytuł:
PostNapisane: 2 lis 2007, o 13:50 
Moderator

moze byc ciekawie zatem ...

PostNapisane: 22 maja 2008, o 16:42 
Green Manalishi

Słyszałem kiedyś Crystal Logic(i nawet w Media Markecie widziałem), niezłe, ale bez rewelacji :|

PostNapisane: 23 maja 2008, o 20:41 
Heart Of A Lion

A byłeś przed, czy po umyciu uszu? To bardzo ważne.

PostNapisane: 24 maja 2008, o 10:08 
Victim Of Changes

akurat Crystal Logic to jedyna płyta jaką znam Manilli (do czasu, do czasu) i powiem tyle, że jest świetna! Flaming Metal System jest genialny :shock: tak samo z Necropolis i resztą kawałków, a końcówka Dreams of Eschaton to już niebo

PostNapisane: 25 maja 2008, o 11:13 
Dreamer Deceiver

Crystal Logic oczywiście gites, ale wolę 2 następne płyty.

RTo nie ludzie, to żmije. D

wolnaludzkosc.pl

PostNapisane: 30 maja 2008, o 21:48 
Defender Of The Faith

Ukradłem se parę lat temu dyskografie Manilli...Nie zachwyciła, siedzialem wteduy w inych klimatach i wywaliłem...Dzis żałuje, bo to dobra muzyka jednak. takiego Flaming Metal system by sie posłuchało :wink:

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 18 kwi 2009, o 00:37 
Exciter

http://www.youtube.com/watch?v=BbEA8Augt6c

jakies 8-9 lat temu jednym z moich marzen bylo uslyszec ten kawalek live, gdybym wtedy zobaczyl takie video to bym sie doslownie obesral :lol:
widac marek zadowolony z publiki, tez bym byl. maniax nie zawiedli :wink:

Accept kopie dupe, Mechanical Resonance, rofl, szał ciał cycki na wierzchu, D.A.J.O. , facetos w rajtuzos, T.O.T.A.L. pomidorki, pozerze gówniarski, kostka iommiego, acz - kolwiek, lal^^, Majki, Wycofać albumy z Ripperem, Rob to falseciarz, Wygrać se bilet, /siostry Tyra/, skaczące brudasy

PostNapisane: 18 maja 2009, o 17:54 
Machine Man

O ile "Court of Chaos" przeszło u mnie bez specjalnego echa, to "Crystal Logic" mną zawładnęło. "Flaming Metal System", "The Veils Of Negative Existance", "Necropolis", "Crystal Logic", czy "The Riddle Master" to niesamowite, pełne barbarzyńskiego rozmachu, utwory, które w dodatku działają na wyobraźnie.
Płytę mogę spokojnie postawić w jednym szeregu z "Into Glory Ride" Manowara. Chyba 2 najlepsze, znane mi krążki jeśli chodzi o true/epic czy jak tam zwał :wink:

PostNapisane: 25 maja 2009, o 07:34 
Jugulator

Odkryłem dla siebie ten zespół, wczoraj totalnie zmienił na lata moje patrzenie na to czym jest heavy-metal. A raczej na to ,że nurt epicki to zupełnie coś innego, na co należy patrzeć osobno. Dla mnie true/epic to jest prawdziwa ekstrema lat 80, nie thrash, właśnie epicka muzyka, szczerość, bezkromisowość, patos, brud. Wspaniałe połączenie.

Znam narazie Crystal Logic(o której potem) i Open the Gates które bardzo mi się podoba za sprawą takich utworów jak Road of the Kings, tytułowy, Weawers of the Web, Astronomica czy Hour of the Dragon. Ale jednak Crystal Logic jest albumem lepszym.
Tak czy inaczej Mark Shelton wyrasta mi na jedną z największych postaci tej muzyki, kimś 100% oryginalnym, człowiekiem z wizją, bezkompromisowych ,którzy tworzy coś wielkiego w tej muzyce. Poza tym jego wokal i riffy to coś absolutnie wyjątkowego.
Teraz będe poprostu poznawał kolejne albumy, choć naprawdę wątpie by coś mogło przeskoczyć Crystal Logic, ale poznawać trzeba, będe poprostu szedł od początku.

a teraz trochę o albumie Crystal Logic

Moc ! Potęga ! Totalna Miazga !
Takie słowa nasuwają mi się po przesłuchaniu tej płyty.
Panowie thrashowcy wasza muzyka to niby jakaś ekstrema była? wolne żarty, ekstremalną muzykę robił w latach 80 pan Mark Shelton ,ostra ,niebywalne ciężka jazda, jak na ten gatunek muzyki przystało pełna z jednej strony patosu ,nieprzystępności i muzycznej surowizny. Mark tym albumem stał się legendą i jest nią do dziś, zawsze go szanowałem,za jego styl,oryginalnosć, ale nie przypuszczałem,że ja maniak hard'n'heavy tak bardzo zakocham się w muzyce true/epic. Ostatnio za sprawą Heavy Load dałem szansie tej muzie na nowo i dobrze zrobiłem,w końcu zawsze bardzo lubiłem wczesnego Manowara ,poza tym zawsze ceniłem muzyczną bezkompromisowość....CL słuchałem już któryś raz,zawsze mi się podobało,a wczoraj to zostałem poprostu zmiażdżony. Szczerość,moc,siła,szlachetność, taka jakaś tajemnica wokół tej muzyki.
Necropolis miażdży czadem, energią,świetnymi gitarami i zwrotkami, dalej jest jeszcze lepiej...Flaming Metal System,w sumie utwór bonusowy, tenpółtoraminitowy wstęp to
maska ,dalej jest czysty,wgniatający w ziemię wielki kill..

Take them down, down to the ground, fire away
Oh, I know just how you feel
Give them hell with flaming bloody steel

sposób w jaki Mark to śpiewa jest nieziemski, jego sola tamże ,wielki utwór.
Potem wspaniały, zróżnicowany muzycznie utwór tytułowy ,kolejny świetny utwór.
Następnie pewnego rodzaju odpoczynek,w zasadzie rock and rollowy Feeling Free Again, utwór cholernie dla tej płyty niereprezentatywny, ale jeden taki utwór to fajne urozmaicenie, chociaż czuć ,że nie do takiej muzy stworzony jest Mark. Natomiast następny utwór zdecydowanie jest tym co zgniecie każdego, bardzo powolny ,ciekawie zaśpiewany, w zasadzie bez żadnego refrenu i świetnie zagrany The Ram ,poprostu ten utwór zdaję się wgniatać słuchacza jak tytułowy taran.
Dwa kolejne utwory czyli Riddle Master i Veil of Negative Existence to poprostu dwa dobre utwory MR i tak należy je traktować.
Ostatni utwór-Dreams of Eschaton to jest rzecz którą ciężko opisać, powiem jedno ,jest to utwór wybitny, wszystko poraża od pięknego wstępu do znakomitego przyspieszenia, wokalu, gitar i demonicznego zakończenia ,epilog to w zasadzie część tego utworu.

I koniec tej wielkiej płyty, dla mnie to przełom ,bo dawno nic w szeroko pojętym heavy mnie tak nie kopnęło, choć mam coraz większe wątpliwości czy taką muzykę wypada łączyć z heavy, chyba nie. Tak czy inaczej dobrze ,że w końcu przyszedł moment gdy doceniłem w pełni ten zespół.
Teraz właśnie potrzebuję takiej muzyki, właśnie takiej.

PostNapisane: 25 maja 2009, o 10:06 
Machine Man

He he ja też się ostatnio strasznie jaram tą płytą. Fantastyczna muzyka, która ma w sobie ogromną moc przyciągania.

PS. Chyba troszeczke niedoceniłeś The Riddle Master i The Veils of.. To coś znacznie więcej niż tylko dobre utwory :wink:

PostNapisane: 25 maja 2009, o 11:13 
Defender Of The Faith

O ile epic metal sam w sobie to śmiech na sali i szajs jakich mało, o tyle MR lubię.

Najlepsza płyta- Open The Gates :P
Najlepszy kawałek- Flaming Metal System.

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 29 maja 2009, o 14:51 
Jugulator

przesłuchałem całe The Deluge, znakomita płyta, kawałki takie jak Shadows in the Black, Divine Victory, Taken by Storm czy tytułowy miażdżą

PostNapisane: 29 maja 2009, o 18:43 
Moderator

Jeszcze w maju ukaże się koncertowa płyta Manilla Road. Krążek zatytułowany “After Midnight Live” ukaże się nakładem High Roller Records. Na płycie winylowej znajdzie się pięć utworów nagranych w 1979 roku w studiach radia KMUW w Kansas. Całość limitowana będzie do tysiąca sztuk.

to juz krazek dla totalnych maniakow pewnie - nie chce nawet zgadywac jaka bedzie jakosc tych nagran :o

PostNapisane: 29 maja 2009, o 18:50 
Defender Of The Faith

Priest napisał(a):
Jeszcze w maju ukaże się koncertowa płyta Manilla Road. Krążek zatytułowany “After Midnight Live” ukaże się nakładem High Roller Records. Na płycie winylowej znajdzie się pięć utworów nagranych w 1979 roku w studiach radia KMUW w Kansas. Całość limitowana będzie do tysiąca sztuk.

to juz krazek dla totalnych maniakow pewnie - nie chce nawet zgadywac jaka bedzie jakosc tych nagran :o

Priest- wielkie dzięki. Za co ? Za to, że tym razem dałeś newsa nie po angielsku.

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 29 maja 2009, o 19:51 
Metal God

fakt, Priest lubi dojebać kilkustronicowym newsem po angielsku :wink:

PostNapisane: 4 wrz 2009, o 11:09 
Machine Man

Manilla to jedno z moich największych tegorocznych odkryć. Znałem wcześniej, ale dopiero po poznaniu Crystal Logic w pełni doceniłem kunszt Sheltona i spółki. Ostatnio przyszła do mnie "Open the Gates" i cały czas ją odkrywam. Takie "The Fire of Mars" czy "Ninth Wave" to majstersztyki. Reszta też wciąga. Bardzo polubiłem takie klimaty :) .

PostNapisane: 21 paź 2009, o 21:37 
Metal God

Dobra biore się za "odkrywanie" :o
:lol:

czyli Crystal Logic mówicie?

PostNapisane: 22 paź 2009, o 00:41 
Metal God

Odpuść sobie :x.

Rob Halford

Picking a favorite Tarantino film is like picking your favorite child.

PostNapisane: 22 paź 2009, o 16:20 
Machine Man

nie odpuszczaj :wink: , świetny zespół. Zacznij od Crystal Logic i Open The Gates.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona