Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 26 wrz 2017, o 21:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Exciter
PostNapisane: 24 paź 2015, o 16:00 
Heart Of A Lion

W sumie muszę obczaić, bo sporo ludzi mi polecało.

PostNapisane: 24 paź 2015, o 16:16 
Evening Star

Ten numer jest całkiem sympatyczny: https://www.youtube.com/watch?v=RuobClezlQQ
Wokal stara się osiągać wysokie "górki", ale strasznie fałszuje (nie wiem, czy używa head voice, czy falsetu),

PostNapisane: 31 paź 2015, o 01:34 
Stained Class King

Co za różnica, czego używa, skoro brzmi kiepsko? Typ po prostu się drze i tyle. Poza tym, z falsetem można równie dużo fajnych rzeczy zrobić, co z pełnym głosem (Owens, wokalista Steel Panther/DLR, Ian Gillan etc.), a dla wielu ten podział jest i tak dość sztuczny, więc serio nie ma co się brandzlować, że ten to śpiewa pełnym głosem powyżej C5 i jest miszczu, a tamten to cienias, bo tylko falsetem jedzie.

PostNapisane: 31 paź 2015, o 12:06 
Evening Star

Myślałem, że Owens używał raczej głowy, a Gillan to szybko przestał wchodzić na "górki".

PostNapisane: 31 paź 2015, o 12:55 
Stained Class King

No to raczej źle myślałeś. Za duża różnica w barwie i brak możliwości wejścia płynnie w górę lub zejścia w dół + po prostu jego góry nie brzmią za cholerę "connected", a raczej bliżej w stronę Warrela Dane'a w Sanctuary, ale to właśnie dlatego wypadają tak zajebiście. A co do Gillana - jaka różnica, że szybko przestał? Brzmiał w nich wyjechanie i tylko o to mi chodzi. Sprawdź sobie całą płytkę "Born Again" albo w ogóle BS z nim na żywo.

PostNapisane: 31 paź 2015, o 22:11 
Evening Star

Zabieram się jak pies do jeża do bardziej dociekliwego poznania twórczości Purpli/Gillana, ale jak już pisałem na tym forum - nie jestem ich wielkim fanem. Parę kawałków Mark II lubię i tyle. Sama kapela za bardzo dla mnie stoi jedną nogą w hipisowskich latach 60-tych. ;) Born Again kiedyś przesłuchałem, plus jakiś bootleg z Ianem w BS na żywo, ale nie utkwiły mi w pamięci.
A jakiś popisowy numer Sanctuary mógłbyś na szybko polecić? ;)
Ja jednak zdecydowanie wolę góry Roba np. w końcówce "Hell Patrol" - głowa jednak tam robi robotę i nadaje świetną, dynamiczną i drapieżną fakturę.
P.S. Z falsetem bez dostępu do mikrofonu i sprzętu nagłaśniającego zbyt wiele fajnych rzeczy nie zrobisz - stąd w muzyce klasycznej lub operze falset jest stosowany sporadycznie i raczej jako ozdobnik.

PostNapisane: 31 paź 2015, o 22:21 
Heart Of A Lion

Cytuj:
Sama kapela za bardzo dla mnie stoi jedną nogą w hipisowskich latach 60-tych.

Co masz na myśli?

PostNapisane: 31 paź 2015, o 22:27 
Angel

Podaję dwa które zapamiętałem z koncertu (robili za support dla Overkill w marcu, całkiem dobry występ):
https://www.youtube.com/watch?v=Ow7cCrNFhxk
https://www.youtube.com/watch?v=u7UyRcY1rSM

PostNapisane: 31 paź 2015, o 23:12 
Evening Star

Cichy_Cichacz napisał(a):
Cytuj:
Sama kapela za bardzo dla mnie stoi jedną nogą w hipisowskich latach 60-tych.

Co masz na myśli?
Przed przyjściem Gillana byli w sumie kapelą psychodelicznego rocka i nawet gdy przyszedł Gillan, to pewne naleciałości pozostały. Do tego kawałki typu Strange Kind of Woman to taki blues rock z lat 60-tych - pasowałoby tam dodatkowo "barowe" pianino.

PostNapisane: 31 paź 2015, o 23:48 
Heart Of A Lion

Opis zespołu stojącego jedną nogą w psychodelii bardziej pasowałby do Led Zeppelin.

Gdyby pójść za wikipedią (angielską, oczywiście), Deep Purple, owszem, od pierwszego okresu z Gillanem miało jeszcze elementy rocka psychodelicznego takie jak długie sola czy improwizacje na koncertach, a także organy które były na równi z gitarą, jednak znaczna większość elementów muzyki Deep Purple ma związek z hard rockiem, który przecież swoje korzenie ma m. in. właśnie w psychodelii czy blues rocku. Nic więc dziwnego, że utwory mające elementy tych stylów pojawiają się w twórczości tych pierwszych zespołów hard rockowych.

PostNapisane: 1 lis 2015, o 00:56 
Evening Star

Tak, ale bluesowe elementy w Black Sabbath nie brzmiały jak rock z lat 60-tych - wspomniane Strange... to taki barowy szlagier. Generalnie Ledy i Purple to właśnie zespoły starszej daty niż Black Sabbath (muzyce DP oraz Page byli o kilka starsi i bardziej doświadczenie od chłopców z DP - to było wtedy sporo). Purple pewnie wywarli największy wpływ na klasyczny heavy metal, pisałem o tym w temacie o płycie JP Sad Wings..., jednak znaczna część ich repertuaru była "staroświecka". ;) BS byli o wiele bardziej nowocześni.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2