Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 23 wrz 2017, o 23:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Ulubiony album RW?
Under Jolly Roger 19%  19%  [ 10 ]
Pile of Skulls 6%  6%  [ 3 ]
Death or Glory 19%  19%  [ 10 ]
Port Royal 31%  31%  [ 17 ]
Gates to Purgatory 15%  15%  [ 8 ]
Branded and Exiled 2%  2%  [ 1 ]
Blazon Stone 6%  6%  [ 3 ]
Masquerade 2%  2%  [ 1 ]
Victory 0%  0%  [ 0 ]
Rogues en Vogue 2%  2%  [ 1 ]
Liczba głosów : 54
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sty 2016, o 10:43 
Dissident Aggressor

Ta muza az chwyta za gardlo! Running Wild sa zajebisci!
Kupilem wczoraj The Rivalry, slucham wlasnie do sniadania. Takiego metalu mi potrzeba, te riffy , solowki i wokal to jest esencja tej muzy.

PostNapisane: 30 sty 2016, o 14:14 
Running Wild

jasiu15 napisał(a):

Ta muza az chwyta za gardlo! Running Wild sa zajebisci!
Kupilem wczoraj The Rivalry, slucham wlasnie do sniadania. Takiego metalu mi potrzeba, te riffy , solowki i wokal to jest esencja tej muzy.

RW jest wyjebane. Uwielbiam ich wszystkie płyty. The Rivalry jest 10/10. Bardzo lubię Victory ! Jest spójna, bardzo surowa gitara, chwytliwe riffy. RW poznałem po zakupie 3paka z The Rivalry, Brotherhood i Victory. Tak słabo się sprzedawały te płytki, że wydali wersję w digipakach x3, za jakieś 60 zł chyba. dla mnie płyty są zajebiste, hewi metal. Później dopiero poznałem całą resztę. Do dziś słucham w sumie większości płyt, poza 1 szą.

PostNapisane: 24 lut 2016, o 14:36 
Dissident Aggressor

Czy RW nagrali kiedys jakas ballade? Wiem, ze naiwne pytanie, ale nawet Motorhead maja kilka :)

PostNapisane: 8 mar 2016, o 09:32 
Running Wild

jasiu15 napisał(a):
Czy RW nagrali kiedys jakas ballade? Wiem, ze naiwne pytanie, ale nawet Motorhead maja kilka :)

Absolutnie nie ! Mają tylko Ballad w tytule. Dziwne, że taki wytrawny fan RW nie pamięta czy nagrali pościelowca :twisted:
To chyba jedyna hm kapela bez ballady. (Ac/dc ma chyba jedną nie ? ale tam jest więcej blusa niż grania z zamiarem uśpienia czujności fana)

PostNapisane: 8 mar 2016, o 13:18 
Dissident Aggressor

Bad Taste1 napisał(a):
jasiu15 napisał(a):

Absolutnie nie ! Mają tylko Ballad w tytule. Dziwne, że taki wytrawny fan RW nie pamięta czy nagrali pościelowca :twisted:
To chyba jedyna hm kapela bez ballady. (Ac/dc ma chyba jedną nie ? ale tam jest więcej blusa niż grania z zamiarem uśpienia czujności fana)

Ja? Wytrawny fan? :) Przez ostatnie 8 lat znalem w calosci tylko Port Royal, ktore kiedys kupilem. Ostatnio znowu mnie dopadla chec na RW i kupilem The Rivalry, a dzis wlasnie przed chwila doszla przesylka z Pile of Skulls :) zakladam sluchawki i odplywam :)

PostNapisane: 8 mar 2016, o 13:34 
Running Wild

jasiu15 napisał(a):
Bad Taste1 napisał(a):
jasiu15 napisał(a):

Ja? Wytrawny fan? :) Przez ostatnie 8 lat znalem w calosci tylko Port Royal, ktore kiedys kupilem. Ostatnio znowu mnie dopadla chec na RW i kupilem The Rivalry, a dzis wlasnie przed chwila doszla przesylka z Pile of Skulls :) zakladam sluchawki i odplywam :)

RW ma same zajebiste albumy. Pamiętam za 1szym razem PoS mi nie wchodził bo było za dużo piti pitu perkusyjnego. Takie power metalowe naleciałości. Później przestało mi to przeszkadzać. Dawno jej nie słuchałem. Intro miażdży.

PostNapisane: 8 mar 2016, o 13:58 
Dissident Aggressor

Ja sie z poczatku w ogole nieco dziwilem, ze RW sa zaliczani do power metalu, bo wczesniej kojarzyl mi sie wylacznie z klimatami Blind Guardian, Halloween, Primal Fear itd, ktorych nie do konca trawie ;) A Running Wild maja w moich uszach o wiele wiekszego pazura i super surowy wokal, a ja lubie jak jest cos surowego w metalu czy muzyce w ogole. Dla mnie ci panowie spokojnie na bazie tego co dotad slyszalem powinni byc niemal w lidze z Judasami i Ironami.

PostNapisane: 8 mar 2016, o 14:00 
Dissident Aggressor

Slucham albumu, ten otwierajacy riff w Whirlwind jaki super :D morda sie cieszy, dawno mnie tak nie bawil heavy metal :)

PostNapisane: 8 mar 2016, o 14:06 
Running Wild

jasiu15 napisał(a):
Ja sie z poczatku w ogole nieco dziwilem, ze RW sa zaliczani do power metalu, bo wczesniej kojarzyl mi sie wylacznie z klimatami Blind Guardian, Halloween, Primal Fear itd, ktorych nie do konca trawie ;) A Running Wild maja w moich uszach o wiele wiekszego pazura i super surowy wokal, a ja lubie jak jest cos surowego w metalu czy muzyce w ogole. Dla mnie ci panowie spokojnie na bazie tego co dotad slyszalem powinni byc niemal w lidze z Judasami i Ironami.

To co jest najlepsze w tym albumie to to, że dalej jest tylko lepiej (vide - Black Hand inn) Najlepsze utwory - 6 - 11 !!! Z naciskiem na Treszur Ajland ! Porównuje ten numer do Bloody Island z ostatniego albumu.

PostNapisane: 8 mar 2016, o 14:09 
Dissident Aggressor

Roaring Thunder slyszalem juz wczesniej, ale wylaczalem zawsze jak zaczynal sie refren, bo nie chcialem sobie psuc sluchania jak dojdzie do mnie album :) a dzis moja cierpliwosc zostanie wynagrodzona i uslysze go za kilka minut w calosci :)

PostNapisane: 8 mar 2016, o 14:11 
Dissident Aggressor

Running Wild brzmia troche jak JP zblendowane z Motorhead :D

PostNapisane: 9 mar 2016, o 00:04 
Heart Of A Lion

Jak Pile of Skulls już się podoba to obadaj Black Hand Inn. Dla mnie obok Painkillera zdecydowanie najlepszy Heavy/Speed Metalowy album lat 90-tyh. Rolf jest arcymistrzem w wymyślaniu tylu tak zajebiście melodyjnych riffów. Każdy kawałek to arcydzieło. Za koncert na którym zagraliby cały ten album mógłbym wyłożyć grubo ponad tysiaka, serio :D ale niestety pomarzyć można o jakimkolwiek koncercie.

Jak ktoś szuka spuścizny RW to polecam Blazon Stone i Rocka Rollas (choć debiutancki album to kopiuj wklej Manowar). Te dwie kapele SAMODZIELNIE tworzy JEDEN młody szwed - Cederick Forsberg, który jak dla mnie ma sporo z geniuszu Rolfa. I aż wierzyć się nie chce że wszystko nagrywa w pojedynkę (choć obecnie wreszcie ma wokalistę). Przy niektórych solówkach kopara opada do podłogi. Polecam obadać wszystkie jego dzieła. Koleś jest na maksa rozjebany bo tak naprawdę SAMODZIELNIE, tak SAMODZIELNIE tworzy aż 6 kapel i w ciągu 5 lat nagrał aż 11 albumów długogrających! Kiedy większość kilkuosobowych kapel w ciągu 5 lat trudno jest nagrać jedną płytę on sam nagrywa 11 + 2 EP :D w tym roku wyda 2 kolejne płyty :D

To jego kapele
Blazon Stone
Breitenhold
Cloven Altar
Lector
Mortyr
Rocka Rollas

PostNapisane: 9 mar 2016, o 14:06 
Dissident Aggressor

No, te 2 pierwsze, to raczej, ze lekka kopia RW :) ale spoko sa :) trzeciego jeszcze nie slyszalem, jesterm teraz zajety RW :D Mr Deadhead nie przypomina wam troche Freewheel Burning? Obadajcie raz jeszcze :)

PostNapisane: 9 mar 2016, o 14:09 
Dissident Aggressor

Kurvva , uwielbiam w metalu taki wokal jak Rolfa!

PostNapisane: 9 mar 2016, o 14:11 
Dissident Aggressor

Jak dla mnie bez kitu brzmi jakby Roberta zblendowali z Lemmym :)

PostNapisane: 9 mar 2016, o 19:24 
Heart Of A Lion

hehe, no jak się głębiej wsłuchać w głoś Rolfa, to trochę tak brzmi.

PostNapisane: 10 mar 2016, o 14:05 
Dissident Aggressor

Czy ktos zna inne zespoly heavy/power, ktore spodobaja sie fanowi RW? Juz tlumacze czego szukam: po pierwsze - zero klawiszy. Power metal zawsze mi sie miedzy innymi z nimi kojarzyl i to mnie odrzucalo. Po drugie - wokal. Zadnego czysciutkiego piania, wysokich zaspiewow. Noo, wiecie o co mi chodzi, ma byc zespol z pazurem a nie jakies cukierkowe pitupitu

PostNapisane: 10 mar 2016, o 15:15 
Machine Man

Obczaj sobie zespół X Wild złożony z byłych członków RW. Granie dokładnie w tym stylu. Cała płyta Savageland bardzo chwytliwa.

A gdyby RW miał kiedyś nagrać balladę to pewnie byłoby to coś takiego :

Ja, przyznam, mam z RW pewien problem.. To znaczy lubię. Mają bardzo chwytliwe utwory, wyrazisty rozpoznawalny styl ale zwykle po 3,4 kawałkach mam dosyć. Na dłuższą metę wydają mi się jednak zbyt monotonni i jednostajni. Muzyka trochę na zasadzie "znasz jeden kawałek to znasz wszystkie". Nie liczę tu może 2 pierwszych płyt bo to inne, bardziej surowe granie ale później od kiedy zaczęło się "pirackie granie" ta muzyka stała się nieco schematyczna i przewidywalna. To znaczy, nie zrozumcie mnie źle. Super jest włączyć od czasu do czasu "Under Jolly Roger", "Battle of Waterloo", "Tortuga Bay", "March On", "White Mask" i wiele innych. Świetne, kopiące w tyłek kawałki. Mają mnóstwo takich. Całymi płytami jednak ciężko mi się rozkoszować na dłuższą metę :wink:

PostNapisane: 10 mar 2016, o 16:13 
Dissident Aggressor

Tak, to prawda. To solidny zespol, ale jednak nie do konca w tej samej lidze co Priest czy Maiden lub Sabbath, bo jednak sa zbyt jednostajni. A z drugiej strony, tak jak u Motorhead - za bardzo mi to nie przeszkadza :)

PostNapisane: 15 mar 2016, o 14:36 
Dissident Aggressor

Jenning's Revenge, taki fajny numer, po co dodali to "uo-u-o-u-o"... Psuje to tylko ogolne wrazenie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20