Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 23 wrz 2017, o 20:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Deep Purple
PostNapisane: 7 kwi 2005, o 22:12 
Jugulator

Widze że nia ma tu tematu o tych mocarzach rocka więc daje.Wg mnie wspaniały zespół ,który zapoczątkował mode na heavy metal (nawet bardziej niż Sabaci),na taką strukture piosenek i co najważniejsze Gillan wprowadził mode na falsety ,i wychował zastępy wokalistów (Dickinson,Adams,Kiske,Dirkschneider)Ponadto mieli niesamowite utwory takie jak Smoke in the Water czy niesamowity Child in Time.Dla mnie definicja słowa rock i tyle.A co wy sądzicie?

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2005, o 22:31 
Night Crawler

Powiem o tym, co znam w temacie.
- Perfect Strangers - genialne jak dla mnie
- Come Hell Or High Water - bardzo ciekawa koncertówka, podobają mi się wersje z większym tak zwanym "przydupieniem"
- Machine Head - klawe i tyle, choć wyżej cenię PS (o ile można porównywać, bo to już troszke inne granie po mojemu)
- The Battle Rages On - bardzo fajne i tyle
I jeszcze miałem kiedyś koncert z Kopenhagi z trasy Machine Head - też niegłupi i to co potrafi Blackmore czynić z gitarą to jednak jest miks spontaniczności, niewiarygodnego obycia z instrumentem i innych szaleństw :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2005, o 22:35 
Green Manalishi

Nie ma wątpliwości że kapela bardzo zasłużona dla rozwoju rocka i wszystkich jego pochodnych (nawet punk powstał jako protest przeciwko takiemu graniu... więc miało to jakis związek;) )...

jednakże szczerze powiedziawszy nie jestem fanem Purpurowych... nie moge odmówić Rychowi pomysłowości (przynajmniej w purpurowych czasach, bo w zasadzie całe życie grał podobnie;) ), biegłości technicznej itp... ale zawsze czegos mi brakowało w ich kompozycjach... w czerwcu 2004 byłem na ich koncercie w szczecinie i zostałem zmiażdżony, ale nagrania studyjne (poza pewnymi wyjątkami) nie zroibły na mnie takiego wrażenia...

Niemniej jednak szanuję i doceniam ich wkład w muzykę współczesną:)

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2005, o 22:40 
Bloodsucker

W czym wyraza sie ta bieglosc techniczna Richiego?

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2005, o 22:42 
Machine Man

Kiedyś po usłyszeniu jakiegoś składaka Purpli po raz pierwszy stwierdziłem,że muzyka hardrockowa jest czymś co mnie na prawde kręci :lol: . Dziś chętnie do nich wracam. Wspaniała koncertówka Made in Japan z niewiarygonymi wykonaniami Child in Time(kto wie,czy to nie najwspanialszy utwór jaki kiedykolwiek słyszałem),Strange Kind of Woman,czy Highway Star jest czynś co obowiązkowo trzeba znać! Polecam też znakomite In Rock(płyta przełomowa w muzyce rockowej) oraz świetny powrót po latach-Perfect Strangers z 1984. Nie znać choćby w małym stopniu twórczości tej kapeli to wstyd!

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2005, o 22:44 
Jugulator

heh akurat to co wymieniłeś też uważam za najlepsze.CO do Child sie zgadzam z małym wyjątkiem którym jest Rime of the Ancient Mariner :)

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2005, o 23:12 
Green Manalishi

kelox... Ritchie był jednym z najlepszych wioślarzy tamtych czasów... dzis są szybsi, znający wiecej technik, uzywający jakichs połamanych skal itp, ale mało który potrafi grac tak swobodnie jak Rychu (od razu zaznaczam, że nie jestem jego fanem, ale trzeba mu przyznac, że był dobry)

Tytuł:
PostNapisane: 8 kwi 2005, o 09:50 
Bloodsucker

W rocku zapewne byl jednym z najlepszych wioslarzy tamtych czasow.

Tytuł:
PostNapisane: 8 kwi 2005, o 10:59 
Green Manalishi

Pewnie, że był... nie przez przypadek Purple są dziś legendą:)

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2005, o 13:44 
Devil`s Child

Deep Purple = POTĘGA

nic dodać nic ująć 8) moje ulubione albumy to In Rock, Machine Head,Made In Japan, Burn, Perfect Strangers, Slaves And Masters i Purpendicular

kocham grę Ritchiego, jest niesamowity, jego wyczyny z gitarą na scenie, pierwsza klasa :roll: uwielbiam takich gitarzystów którzy latają po scenie a nie stoją w miejscu jak posągi 8)

Gillan to bóg, posłuchajcie co robił na Strange Kind Of Woman z Made In Japan :shock:

i do tego wszystkiego Jon Lord!! :idea: niesamowite partie i do tego ten WĄS :twisted: 8)

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2005, o 14:09 
Exciter

nieaktualny temat koncertowy zablokowałem. w tym topicu mozecie dyskutowac o purpurowej rodzinie :)

Accept kopie dupe, Mechanical Resonance, rofl, szał ciał cycki na wierzchu, D.A.J.O. , facetos w rajtuzos, T.O.T.A.L. pomidorki, pozerze gówniarski, kostka iommiego, acz - kolwiek, lal^^, Majki, Wycofać albumy z Ripperem, Rob to falseciarz, Wygrać se bilet, /siostry Tyra/, skaczące brudasy

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2005, o 16:15 
Heart Of A Lion

Perfect Strangers i już.

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2005, o 20:22 
Troubleshooter
Troubleshooter

Atreju napisał(a):
Perfect Strangers i już.

I nie już, jeszcze bardzo dobry koncert "Live at the Olympia". :D

http://widmo.biz/index.php?show=trucizna

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2005, o 21:03 
Angel

zaraz zaraz i Made in Japan (miałem go kiedyś na winylu) miodzik!

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2005, o 23:28 
Devil`s Child

joujoujou napisał(a):
Atreju napisał(a):
Perfect Strangers i już.

I nie już, jeszcze bardzo dobry koncert "Live at the Olympia". :D

Live At The Olympia jest boskie, wstęp do when a blind man cries wyrywa mi serce :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2005, o 23:33 
Painkiller

Uwielbiam Purpendicular, jak mialem dola to chyba przez tydzien ze 30 razy tego wysluchalem.... wtedy uwazalem to za album doskonaly i ocenialem na 10/10, teraz troche ochlonalem, ale nadal solidne 8/10 u mnie ma...

wine is fine but whiskey is quicker

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2005, o 23:36 
Devil`s Child

Bloody Sabbath napisał(a):
Uwielbiam Purpendicular, jak mialem dola to chyba przez tydzien ze 30 razy tego wysluchalem.... wtedy uwazalem to za album doskonaly i ocenialem na 10/10, teraz troche ochlonalem, ale nadal solidne 8/10 u mnie ma...

yeah, purpendicular zabija, sometimes i feel like screaming albo loosen my strings, do tego ciężki, toczący się jak walec Soon Forgotten, yeeeah, te klawisze Lorda, do tego hit w spotaci Somebody Stole My Guitar :twisted: :twisted: yeah, świetna płyta,

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2005, o 23:44 
Painkiller

K.K. napisał(a):
Bloody Sabbath napisał(a):

yeah, purpendicular zabija, sometimes i feel like screaming albo loosen my strings, do tego ciężki, toczący się jak walec Soon Forgotten, yeeeah, te klawisze Lorda, do tego hit w spotaci Somebody Stole My Guitar :twisted: :twisted: yeah, świetna płyta,

dokladnie, do tego dodalbym jeszcze Vavoom: Ted the Mechanic, uwielbiam gitary w tym kawalku

wine is fine but whiskey is quicker

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2005, o 23:47 
Exciter

K.K. napisał(a):
sometimes i feel like screaming

yeahh, ten kawałek to MOC! mam go na video z koncertu z '96 jak DP do nas zawitało. telewizyjna "dwójka" nadała cały gig nawet :D a ja nagrałem :D

Accept kopie dupe, Mechanical Resonance, rofl, szał ciał cycki na wierzchu, D.A.J.O. , facetos w rajtuzos, T.O.T.A.L. pomidorki, pozerze gówniarski, kostka iommiego, acz - kolwiek, lal^^, Majki, Wycofać albumy z Ripperem, Rob to falseciarz, Wygrać se bilet, /siostry Tyra/, skaczące brudasy

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2005, o 23:48 
Devil`s Child

GRINDER napisał(a):
K.K. napisał(a):
sometimes i feel like screaming

yeahh, ten kawałek to MOC! mam go na video z koncertu z '96 jak DP do nas zawitało. telewizyjna "dwójka" nadała cały gig nawet :D a ja nagrałem :D

pamiętam ten koncert, oglądałem go, pamiętam jak Lordowi pot kapał z czoła ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona