Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 25 wrz 2017, o 01:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Deep Purple
PostNapisane: 15 kwi 2013, o 00:08 
Machine Man

Piękny, zupełnie zapomniany utwór z okresu kiedy w zespole nie śpiewał jeszcze nawet Ian Gillian tylko Rod Evans !!! Gdyby nie kiedyś obejrzany, bardzo smutny film "Requiem" (napisy końcowe) pewnie nigdy bym o nim nie usłyszał...

PostNapisane: 29 kwi 2013, o 20:08 
Green Manalishi

Hmmm, nowy album Purpurowych już po premierze i żadnych komentarzy?
Ja już przesłuchałem tak średnio na jeża, produkcja jest naprawdę mocna, bob Erzin odwalił kawał dobrej roboty. Na razie nie potrafię wskazać jakiegoś hita, kawałki są np w połowie fajne a później je rozwalają i nic z tego fajnego nie wychodzi, najlepszy jest ten bonus track It'll Be Me, zajebiście rocknrollowy- ale z tego co słyszałem to cover, pewno dlatego jest taki dobry 8)

PostNapisane: 29 kwi 2013, o 21:28 
Heart Of A Lion

Ogólnie płytka trzyma poziom, choć na kolana nie powala. Ale czego tu oczekiwać po tylu latach. Jest fajnie, purplowo, niezłe brzmienie.

PostNapisane: 5 maja 2013, o 13:22 
Night Crawler

Płytki zacząłem słuchać w sumie przypadkowo, ale jeśli taki poziom trzymają ich nagrania po Purpendicular (ostatnie, co znam i podoba mi się chyba mniej niż nowy album), to muszę przyznać, że trzymają poziom. Muzycznie to często taki rock środka, który trudno nazwać hard rockiem, z którego są znani. Nieźle, nie żałuję że ściągnąłem przypadkowo (chciałem posłuchać dwóch kawałków, które chwalił jakiś tam recenzent).

PostNapisane: 5 maja 2013, o 19:22 
Heart Of A Lion

Płytka i tak niedroga jak na dzisiejsze standardy. Myślałem że wyskoczą z ceną koło 50zł a dorwałem w Media Markcie za 34zł. Jest jeszcze digipack z DVD.

PostNapisane: 17 maja 2013, o 21:01 
Machine Man

PostNapisane: 17 maja 2013, o 22:09 
Night Crawler

Niezły teledysk, dobry kawałek. Nadal pozostaję entuzjastą nowego albumu. Słucham regularnie. Uncommon Man chyba największe wrażenie robi, ciekawy kawałek. W ogóle druga część płyty, a dokładnie od A Blood from a Stone do Vincent Price właśnie jest naprawdę spoko. Pierwsza różnie.

PostNapisane: 17 maja 2013, o 22:32 
Heart Of A Lion

Zajebisty klip, fajnie wpasowany w klimat, tylko trochę z tą dupą przesadzili. Dżizzys już nie da się kręcić teledysków bez gołej dupy!? :)

PostNapisane: 17 maja 2013, o 22:58 
Rocka Rolla

Petersen napisał(a):
Niezły teledysk, dobry kawałek. Nadal pozostaję entuzjastą nowego albumu. Słucham regularnie. Uncommon Man chyba największe wrażenie robi, ciekawy kawałek. W ogóle druga część płyty, a dokładnie od A Blood from a Stone do Vincent Price właśnie jest naprawdę spoko. Pierwsza różnie.

Wkręciłem się w ten nowy album. Jest naprawdę dobry, na pewno najlepszy od czasów The Battle Rages On, ale czy lepszy to jeszcze za wcześnie na osąd. Do gustu przypadła mi większość płyty, co po dołączeniu do składu Stevea, było u mnie niespotykane. Podobają mi się nawiązania do brzmienia z lat 70, do Rainbow w Hell To Pay, solowego Gillan Band, Pink Floyd w wstępie Uncommon Man. Poza tym ten wykop Iana, przy okazji A Simple Song, kiedy pada "You got confused". Świetnie sprawdza się też Bodyline, za ten feeling Gillana i generalnie całego zespołu. Mimo, że ten twór ma niewiele wspólnego z Hard Rockiem, do jakiego od czasów Perfect Stranger, Nas przyzwyczaili, to świetnie się tego słucha! Pierwszy singiel z płyty, też dobrze się sprawdza, a na pewno zyskuje z czasem, zresztą jak cały album.

03.07.2013 - Iron Maiden (Arena, Łódź);
19.06.2013 - Judas Priest, Epitaph (Multikino, Łódź);
14.04.2012 - Judas Priest (Spodek, Katowice);
10.06.2011 - Iron Maiden (Lotnisko Bemowo, Warszawa);
07.08.2008 - Iron Maiden (Stadion Gwardii, Warszawa)

Obrazek

PostNapisane: 18 maja 2013, o 13:22 
Devil`s Child

Pablo1919 napisał(a):
Zajebisty klip, fajnie wpasowany w klimat, tylko trochę z tą dupą przesadzili. Dżizzys już nie da się kręcić teledysków bez gołej dupy!? :)

no nie powiem, bardzo miło się oglądało :twisted: ale raczej nie tego oczekuję od DP ;-)

PostNapisane: 24 maja 2013, o 16:43 
Heart Of A Lion

album jest naprawdę ok, takie utwory jak Out of Hand czy Vincent Price to kawał dobrej roboty, życzę Sabatom tak dobrej płyty

i chciałbym by to była ostatnia studyjna płyta Purpli, bo ta na pożegnanie jest naprawdę w porządku, dłużej nie ma sensu skoro i tak wiadomo, że nie będzie utworów na miarę wcześniejszych dzieł

PostNapisane: 24 maja 2013, o 22:10 
Night Crawler

BreakLaw napisał(a):
album jest naprawdę ok, takie utwory jak Out of Hand czy Vincent Price to kawał dobrej roboty, życzę Sabatom tak dobrej płyty

i chciałbym by to była ostatnia studyjna płyta Purpli, bo ta na pożegnanie jest naprawdę w porządku, dłużej nie ma sensu skoro i tak wiadomo, że nie będzie utworów na miarę wcześniejszych dzieł

Z kolegą jechałem właśnie pociągiem i miał Teraz Rock. Nie pamiętam który, albo Gillan albo Paice mówił w wywiadzie, że na przyszły rok mają zaplanowaną kolejną sesję, też z tego co zrozumiałem z Bobem Ezrinem. Gość odwalił fantastyczną robotę, jeśli chodzi o dźwięk i na pewno motywowanie do ciężkiej pracy i obierania właściwego kierunku. I, czego w ogóle bym się nie spodziewał, płyta ma zaskakujące momenty, miejsca, w które Purple niekoniecznie wcześniej wędrowali. Właściwie tylko Body Line mogliby sobie darować, no i bonus, który tak ktoś tutaj zachwalał, wcale mnie nie przekonuje.

Tak jak już pisałem, drug część płyty mi bardzo podchodzi. Above and Beyond z tekstem ku pamięci Jona Lorda - ten rozkręcający się motyw który rozpoczyna ten utwór jest doskonały. W refrenach i okolicach też spoko. Razem z niesamowitym Uncommon Man to trochę terytoria brzmieniowe Emerson, Lake and Palmer. Ultra luzacki Blood from a Stone trochę Doorsowy nawet (może trochę te porównania mi to podsunął TR, ale faktycznie to czuję, zwłaszcza ELP). Ale i na pierwszej połowie są praktycznie same dobre utwory, otwierający Simple Song, Out of Hand, nawet do Hell to Pay się przekonałem.

Nowy album zyskuje u mnie z każdym odsłuchem. Właściwie nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem jako całości ani Purpendicular, ani Perfect Strangers i chyba to dla mnie najlepsza rzecz jaką zrobili Purple od lat 70tych.

PostNapisane: 2 paź 2014, o 00:07 
Green Manalishi

Dwa znakomite utwory Deep Purple, wg.mnie to jest klasa nie mniejsza niż Child in Time, Highway Star (z Made in Japan, bo dopiero tam nabiera mocy) czy Perfect Strangers, szkoda, że oba nie stały się klasykami grupy

http://www.youtube.com/watch?v=Se8srYEdi2I

http://www.youtube.com/watch?v=Q64AVbtrRj4

PostNapisane: 19 gru 2014, o 20:59 
Green Manalishi

Kilka dni temu kupiłem sobie album koncertowy Live in Stockholm 1970- to zremasterowana wersja słynnego koncertu Scandinavian Night, który miałem kiedyś na podwójnym kasieciaku(słaba to była jakość) Dla mnie to najlepszy koncert Purpurowych i lepszy od Made In Japan(który też jest bardzo dobry). Scandinavian Night to totalnie dziki nieokiełznany Hard Rock w wykonaniu Blackmore i Lorda, bo słychać że w tym okresie to ta Dwójka rządziła w Purplach. Dla mnie odlot i nie przeszkadza mi że 2 kawałki są po 30 min, ale co się w Nich dzieje!!! Pełna improwizacja, Blackmore na tym koncercie to istny Demon Gitary!!!!!!! Ale żem się rozpisał, ale to przez ten koncert, słucham go teraz namietnie

PostNapisane: 20 gru 2014, o 03:54 
Green Manalishi

Właśnie tego trochę nie lubię jeśli chodzi o koncerty z lat 70, te improwizacje. Janek z kolei bardzo to lubi, nie powiem jest to ciekawe ale zawsze kosztem większej ilości utworów w secie. Nie powiem posłuchałbym np. Flight on the Rat na żywo z czasów świetności Gillana, to mogłoby niszczyć. To chyba zresztą mój ulubiony utwór z tej niesamowitej płyty, wszystko co najlepsze w DP od A do Z, dzikość, feeling, agresja (jak na tamte czasy), świetne riffy, solówki, wokale itd.

Jednak ten koncert postaram się przesłuchać bo lubię te różne smaczki, które wprowadzają Ryszard i Lord w swoich solówkach na koncertach. Do Deep Purple to bardzo pasuje, w Rainbow wg.mnie takie popisy by już nie pasowały, może poza jednym wyjątkiem; Light in the Black. Stargazer, Gates of Babylon czy Temple of the King straciłyby magię i rozmach gdyby w środku pojawiły się tam popisy techniczne. Rainbow to wbrew temu co się mówi już zupełnie inna muzyka niż Deep Purple. Choć płyty obu tych grup inspirowały raczej te same zespoły.

Wracając do tego koncertu to zwłaszcza przypatrzę się Speedking, dlatego, że wersja z jednego z koncertów z Made in Japan mi się niezbyt podoba, może dlatego, że jestem bardzo przywiązany do wersji studyjnej? To pierwsze co usłyszałem od Purpli w ogóle, nigdy nie zapomnę tego dnia. Nie pamiętam już tylko czy to był maj czy czerwiec 2001 roku? Potem było Perfect Strangers i długo znałem tylko te dwie płyty Purpli, chyba lepiej zacząć nie można?

PostNapisane: 28 sty 2015, o 22:51 
Dissident Aggressor

Piekne to

PostNapisane: 5 gru 2015, o 00:03 
Evening Star

A wie ktoś, czy wysoki wokal Iana w Child in time to falset, czy head voice?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23