Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 22 wrz 2017, o 15:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Deep Purple
PostNapisane: 23 mar 2013, o 19:46 
Stained Class King

PostNapisane: 24 mar 2013, o 15:11 
Heart Of A Lion

bardzo dobry utwór, jeszcze by dodać troszkę zagrywek gitarowo-klawiszowych i byłoby super

PostNapisane: 24 mar 2013, o 16:20 
Devil`s Child

fajny kawałek, ale prawdę mówiąc nic specjalnego. Takie tam granie, brzmi jak połącznie Abandon z Bananas.

PostNapisane: 27 mar 2013, o 17:46 
Heart Of A Lion

czytałem dziś w Teraz Rocku, że cały album ma być dobry, bardziej klasyczny niż ostatnie płyty, byłoby naprawdę bardzo fajnie, bo Purple ostatnio raczej usypiają słuchaczy, jestem bardzo ciekaw kto wygra na linii weteranów BS-DP w starciu na nowe albumy

PostNapisane: 27 mar 2013, o 18:45 
Running Wild

Cytuj:
czytałem dziś w Teraz Rocku, że cały album ma być dobry, bardziej klasyczny

Nie znam wykonawcy, który mówiłby inaczej o swojej nowej płycie, serio, nic mi do głowy nie przychodzi. Wszystko ma być bardziej klasyczne od klasyki, to jest obligatoryjne przedpremierowe pierdolenie ( O.P.P )

PostNapisane: 27 mar 2013, o 19:29 
Heart Of A Lion

to dziennikarz jakiś pisał

PostNapisane: 27 mar 2013, o 19:36 
Heart Of A Lion

W Teraz Rocku same tłuki pracują. Co innego by mogli napisać? Tam nawet nad LULU się spuszczali dając tej porażce 4/5 gwiazdki. No ale jak tu skrytykować Metallikę.

PostNapisane: 27 mar 2013, o 19:47 
Heart Of A Lion

no nie wiem, brzmiało to zachęcająco, jakiś utwór ma ponoć podobną melodykę co Perfect Strangers, jeszcze zdjęcie Gillana ubranego w skórę a nie w jakąś pseudo-hippisowską białą piżamę też napawa optymizmem, no i jeden bardzo ważny fakt, umarł Jon Lord, to jednak powinno zmobilizować do klasycznego hard-rocka a nie luzackiego bujania murzyńskimi rytmami funky czy soul, które od ponad 10 lat zabija ten zespół

PostNapisane: 27 mar 2013, o 20:44 
Heart Of A Lion

Więc mam nadzieje że tym razem Teraz Rock chwali coś co będzie na prawdę dobre, a nie coś co trzeba chwalić bo jest to w Polsce znany i lubiany zespół więc choćby nie wiem jaki shit wydali dla TR to będzie album roku. Nie chodzi mi tu konkretnie o DP, ale też takie bandy jak Green Day, Metallica czy Maiden. Tam redaktorzy muszą o nich pisać same ochy i achy bo inaczej pożegnali by się z pracą. Sam też czuję że DP mnie nie zawiedzie i to będzie dobry album.

PostNapisane: 27 mar 2013, o 23:50 
Dissident Aggressor

TR ma taki dil z wytwórniami, że pewne albumy muszą oceniać wysoko.

PostNapisane: 28 mar 2013, o 10:21 
Heart Of A Lion

Zazwyczaj takie albumy są mdłe i zagrane po najmniejszej linii oporu, taki np. X Factor Ironów miał beznadziejną prasę, zainteresowanie zespołem spadło bardzo a jest świetną, ciekawą płytą. A taki bezpłciowy Final Frontier miał sto razy lepsze recenzje bo pokrywał się z dużym festivalem na którym gra zespół. Podejrzewam, że jak wyjdzie nowe Judas Priest i będzie to się pokrywało z jakimś ich koncertem to też choćby był szmirą dostanie świetne recenzje.
Płyta promuje tylko zespół, jego plany koncertowe a kiedyś było na odwrót i w tym tkwi sedno problemu.

PostNapisane: 28 mar 2013, o 10:52 
Heart Of A Lion

Dokładnie. Choć co do Priest to raczej wątpię, bo nigdy nie byli ulubieńcami Teraz Rocka, ale już np. po Maiden przy okazji TFF pojechać nie mogli, no bo gwiazda Sonisphere to jak tu skrytykować album który promują. To już bardziej obiektywne recenzje piszą w Metal Hammerze.

PostNapisane: 28 mar 2013, o 10:55 
Heart Of A Lion

Nostradamus mimo, że jest albumem tragicznym miał dobre raczej recenzje, teraz to w ogóle brakuje dziennikarzy z jajami, albo prześmiewcy w rodzaju wiadomych panów z Antyradia albo klakierzy.

Poza Teraz Rock usilnie promuje coraz to nowsze, coraz bardziej alternatywne kapelki, które z rockiem nie mają ani grama wspólnego i to jest główny zarzut do tego pisma

PostNapisane: 28 mar 2013, o 12:51 
Dissident Aggressor

Pablo1919 napisał(a):
Dokładnie. Choć co do Priest to raczej wątpię, bo nigdy nie byli ulubieńcami Teraz Rocka, ale już np. po Maiden przy okazji TFF pojechać nie mogli, no bo gwiazda Sonisphere to jak tu skrytykować album który promują. To już bardziej obiektywne recenzje piszą w Metal Hammerze.

To w koncu chcesz subiektywne czy obiektywne?

PostNapisane: 28 mar 2013, o 18:50 
Heart Of A Lion

obiektywnie :P

PostNapisane: 28 mar 2013, o 19:04 
Dissident Aggressor

Wszystko Ci się popieprzyło. Właściwie jak jest obiektywna, to już nawet nie recenzja jak dla mnie :)

PostNapisane: 28 mar 2013, o 22:26 
Running Wild

jasiu15 napisał(a):
Wszystko Ci się popieprzyło. Właściwie jak jest obiektywna, to już nawet nie recenzja jak dla mnie :)

Jak ktoś pisze recke DP to ma znać wszystkie ich płyty od wielu lat, czuć ten rodzaj muzyki ( bo jak nie to po co o czymś pisać ? ) i ma skonfrontować oczekiwania swoje, fanów z muzyką z płyty. Oczywiście wszystko przez pryzmat porównań do poprzednich albumów - to jest kurwa podstawa recenzji. Nie wiem czy to jest obiektywne czy subiektywne. Prawdę mówiąc to nie lubię jak używa się tych określeń. Każdy pierdoli o czym tam sobie chce, a na koniec najmądrzejszy napisze - ależ ależ ! przecie wszystko jest subiektywne ! Lepiej w kontekście recenzji, spuszczania się nad płytami czy koncertami być po prostu szczerym i rzetelnym, myślę, że tyle wystarczy.

edit : aha, no i znać się na temacie.

PostNapisane: 29 mar 2013, o 10:21 
Heart Of A Lion

ja nie lubię takich recenzji gdzie autor tylko i wyłącznie zwraca uwagę na wpływ albumu na gatunek, jeśli chodzi o stare płyty, często jest nadużywane "legenda", "klasyka" a nie ma dokładnego opisu muzyki, recenzja to ma być osobiste przeżycie autora nad muzyką, opisy jakichś wspaniałych momentów, a nie tylko takie sztampowe gadanie i stereotypowe oceny w stylu "klasyka" albo "to już nie to", dla mnie np. Machine Head które miało gigantyczny wpływ na metal to może i gorszy album od takiego House of Blue Light, które w historii muzyki jakoś specjalnie się nie zapisało, a 100 na 100 dziennikarzy TR da lepszą ocenę tego pierwszemu, tak samo np.z Sabatami i zawsze wysokimi ocenami pierwszych 5 płyt (nie wiem co Sabotage im zrobił ) i dosć niskimi tych z lat 80 i 90 może poza Heaven and Hell

PostNapisane: 29 mar 2013, o 14:59 
Running Wild

Cytuj:
tak samo np.z Sabatami i zawsze wysokimi ocenami pierwszych 5 płyt (nie wiem co Sabotage im zrobił ) i dosć niskimi tych z lat 80 i 90 może poza Heaven and Hell

Wiesz, podałeś trochę niewłaściwy przykład, moim zdaniem...BS,P,MoR,SbS czy V4 to rzeczy niepowtarzalne, nawet riffy na płytach z lat 80tych i 90tych, które są mocarne i w 100% sabatowskie nie wytwarzają "tamtych dzwięków" prędzej są do nich podobne. Po odejściu oza inne zespoły już grały podobnie ciężko, tak samo w przypadku Purpli czy Zeppelinów, po jakimś czasie ich charakterystyczne rzeczy się rozpowszechniły a kontynuacja muzycznej polityki ww zespołów nie tworzyła już takiego klimatu.
edit : Hero the Zero to pierdolona potęga...jeszcze z tym klipem !! Totalny sabath z ozzym

PostNapisane: 29 mar 2013, o 19:53 
Heart Of A Lion

Wiem to wszystko ale primo, nie rozumiem upośledzenia Sabotage, a druga rzecz te powtarzanie w kółko, to już nie to, bez podawania konkretnych przykładów trochę pachnie małpowaniem czyichś opinii, ja sam dawniej bardzo negatywnie odnosiłem się do dorobku z Tonym Martinem ale posłuchałem na spokojnie całości i zmieniłem zdanie, tam jest trochę genialnych utworów i całkiem sporo Sabatowskiego uderzenia np. Nightmare, When Death Calls czy Valhalla, tak jak np. Iron Maiden to przede wszystkim Steve, tak Black Sabbath to głównie Tony

poza tym nawet jak na lata 80 Sabaci nie brzmieli gładko, może melodyjnie, ale nie gładko

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona