Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 23 wrz 2017, o 20:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Która?
British Steel 53%  53%  [ 39 ]
The Number of the Beast 22%  22%  [ 16 ]
Trudny wybór, obie świetne 22%  22%  [ 16 ]
Obie to chłam jakich mało 3%  3%  [ 2 ]
Liczba głosów : 73
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 sie 2009, o 11:03 
Rocka Rolla

DeaDe napisał(a):
Nie jestem fanem Rippera, ale Ripper jest w pytę.

Źle się wyraziłem. Lubie słuchać dokonania tego pana zarówno Judasach, Iced, Beyond Fear, Rising Force. Fanem jestem Bruca & Iron Maiden. Jednak jak większość również i ja, lubię albumy z Robem i jego również uznaje za nieodzowną część Priest. Bez, której kolejne wcielenia to już nie to samo.
magister napisał(a):
Fan Rippera jednocześnie ubóstwia British Steel. Więcej wskazówek nie dam, musisz cierpliwie czekać na jego przybycie.

Nie wiem ja DeaDe, ale Ripper trafił do Judasów właśnie kiedy Scott Travis obejrzał parę razy występów jego Tribute Band "British Steel". :) Czy osobiście jest fanem? Pewnie tak. Wszyscy jesteśmy :mrgreen:

03.07.2013 - Iron Maiden (Arena, Łódź);
19.06.2013 - Judas Priest, Epitaph (Multikino, Łódź);
14.04.2012 - Judas Priest (Spodek, Katowice);
10.06.2011 - Iron Maiden (Lotnisko Bemowo, Warszawa);
07.08.2008 - Iron Maiden (Stadion Gwardii, Warszawa)

Obrazek

PostNapisane: 4 sie 2009, o 01:12 
Machine Man

MR.JACK napisał(a):
Zdecydowanie Numer Beastii 666. Judasi mimo iż wydali album klasyk gatunku, to istnieli w świadomości grubo wcześniej. Więc porównanie jest nie na miejscu. Ale widzę idziemy z duchem czasu gdzie modne jest porównywanie piernika z wiatrakiem, i na odwrót. :mrgreen:

IRoni tez istnieli wczesniej (występ Top Of The Pops sie z niczego nie bierze)
Dlaczego niby nie na miejscu?

MR.JACK napisał(a):
Co tu rozumieć Judasi wyrobili sobie markę już wcześniej koncertując po całym globie. Ironi pierwszymi dwoma albumami z Di Anno znani byli oczywiście, ale w Angli i części Europy, która miała szczęście Ich gościć. Po TNOTB znani byli "w świadomości masowej publiczności" na wszystkich kontynentach!

Tak, a Maiden japan sie samo nagralo w studio,a "Metalika" inspirowała sie killersami mimo ze Ironow z DiAnno nie było w USA ;)

PostNapisane: 4 sie 2009, o 01:44 
Rocka Rolla

Coverdale napisał(a):
Dlaczego niby nie na miejscu?

Napisałem, wyjaśniłem. :)
Coverdale napisał(a):
IRoni tez istnieli wczesniej (występ Top Of The Pops sie z niczego nie bierze)

No tak. Ale pomyśl to ameryka, Japonia czy cała Europa jak w przypadku wojaży Priest? :)
MR.JACK napisał(a):
Co tu rozumieć Judasi wyrobili sobie markę już wcześniej koncertując po całym globie. Ironi pierwszymi dwoma albumami z Di Anno znani byli oczywiście, ale w Angli i części Europy, która miała szczęście Ich gościć. Po TNOTB znani byli "w świadomości masowej publiczności" na wszystkich kontynentach!

Coverdale napisał(a):
Tak, a Maiden japan sie samo nagralo w studio,a "Metalika" inspirowała sie killersami mimo ze Ironow z DiAnno nie było w USA ;)

Maiden Japan było wydane na vinylu i NIE wszędzie... :) Tymczasem Unleashed in the East w większości globu. Do dzisiaj w przeciwieństwie do M J Maiden. :)

Co do mety to wiadomo że musieli się na Lepszych wzorować. Niestety odsłuch płyt Maiden poszedł na marne. By następnie być promowanym produktem Ozziego i jego śmiesznej żony. Parę albumów I zdający się pionu nie trzymać muzycy (historia mety w pigułce). :mrgreen:

03.07.2013 - Iron Maiden (Arena, Łódź);
19.06.2013 - Judas Priest, Epitaph (Multikino, Łódź);
14.04.2012 - Judas Priest (Spodek, Katowice);
10.06.2011 - Iron Maiden (Lotnisko Bemowo, Warszawa);
07.08.2008 - Iron Maiden (Stadion Gwardii, Warszawa)

Obrazek

PostNapisane: 31 sie 2009, o 09:41 
Jugulator

To właśnie British Steel jest płytą legendarną, a nie SfV czy w żadnym wypadku Painkillerem, British Steel to album mający ogromny wpływ na całą scenę heavy-metalową ,poza tym jest to ostatni album Judasów zagrany z pozycji średnio znanej kapeli,przez co czuć tu jest jeszcze może poza United i LAM brak jakichkolwiek kalkulacji, album mimo surowego brzmienia odniósł ogromny sukces i jest w 100% Brytyjski .
Od SfV Judasi rzucili się na rynek amerykański ,przez co teraz w Europie i Ameryce Południowej nie mają szans mierzyć się z Iron Maiden czy AC/DC .
Główny problem leży w olewaniu wielu mniejszych krajów, tak robiło wiele kapel jak np.Def Leppard ,dlatego teraz tak słabo stoi ten zespół komercyjnie i ostatnio grał jako któraś tam z kolei kapela na niszowym Masters of Rock ,to jest nawet sprawiedliwe .

W temacie-remis, obie płyty to dwie najważniejsze płyty dla gatunku heavy-metal i płyty ,które definiują ten gatunek.

PostNapisane: 8 lis 2013, o 03:33 
Heart Of A Lion

w sumie ostatnio doszedłem do takiego wniosku, że Gangland i Steeler są do siebie podobne, taki trochę heavy-metalowy jam, kompozycje podporządkowane niczym nie skrępowanemu heavy-metalowemu wymiataniu bez kompromisów, sto razy bardziej wolę niż Run to the Hills i Breaking the Law

PostNapisane: 8 lis 2013, o 20:42 
Bloodsucker

Metallica a właściwie Lars Urlich wzorował się przede wszystkim na aspekcie marketingowym Iron Maiden. Cała otoczka z Eddim, ziny, tony tego badziewia, na które Judas nie kładł większego nacisku. efekt widac po zarobionej kasie. a Urlich to jeden z najlepszych biznesmenów w branży metalowej.

PostNapisane: 8 lis 2013, o 23:08 
Running Wild

leather_rebel napisał(a):
Metallica a właściwie Lars Urlich wzorował się przede wszystkim na aspekcie marketingowym Iron Maiden. Cała otoczka z Eddim, ziny, tony tego badziewia, na które Judas nie kładł większego nacisku. efekt widac po zarobionej kasie. a Urlich to jeden z najlepszych biznesmenów w branży metalowej.

W jaki sposób się wzorował ? Jakie elementy marketingu im przeniesione zostały na metalike ?

PostNapisane: 9 lis 2013, o 01:00 
Bloodsucker

Nie chodzi o to co przeniósł, ale jak wypromował grupę. Kontakt z fanami za starych czasów, miliardy wywiadów, wszędzie go było pełno. Jest fajna książka rockowego dziennikarza Mick'a Wall'a "Enter Night". Sporo tam o aspekcie biznesowym. Polecam. A muzyka i Master Of Puppets swoją drogą...

PostNapisane: 9 lis 2013, o 02:01 
Heart Of A Lion

Powiedziałbym raczej, że Metallica przejęła od Judasów skakanie po stylach muzycznych i nagrywanie tego co "chcemy" a nie dla fanów, jak Ironi którzy poświęcili swoje ambicje artystyczne w pewnym momencie będąc najbardziej zachowawczo-konserwatywną grupą heavy-metalową, nieco tylko mniej niż AC/DC. Dopiero teraz realizują swoje wizje artystyczne z bardzo opłakanym skutkiem.

Oczywiście trzeba nadmienić, że Judasi skakali po stylach muzycznych ze szwajcarską precyzją.

PostNapisane: 9 lis 2013, o 11:28 
Machine Man

Ja wolę kiedy zespół nagrywa to co chce, czuje i lubi, a nie na siłę pod fanów. Oczywiście najfajniej jest kiedy jedno i drugie się łączy.

PostNapisane: 9 lis 2013, o 12:41 
Heart Of A Lion

no to nie dotyczy to Ironów ani Judasów co napisałeś ;), ale mi to nie przeszkadza

PostNapisane: 9 lis 2013, o 14:07 
Metal God

Tailgunner napisał(a):
Ja wolę kiedy zespół nagrywa to co chce, czuje i lubi, a nie na siłę pod fanów. Oczywiście najfajniej jest kiedy jedno i drugie się łączy.

A jak zespołowi chce się grać taką chujnie jak twórczość Tate'a na starość? Nieeee, ja sto razy wolę kopiowanie siebie samego ale po prostu w dobrym stylu. Co tu dużo gadać, lepiej jeść przez tydzień te same, smakowite kotlety, niż jakieś wykwintne, zachwalane przez ekspertów danie, od ktorego chce się rzygać. Wiadomo, jednorazowy wyskok w stylu Nostradamusa można wybaczyć, chcieli się sprawdzić, spełnić swoje ambicje - ich święte prawo. Ale teraz (oby) znów będzie po prostu dobra płyta na poziomie AoR. Czyli to czego chcą fani.

PostNapisane: 9 lis 2013, o 14:11 
Heart Of A Lion

jak uda im się skomponować choć jeden taki utwór jak Demonizer czy Deal with the Devil to nawet słabizny wybaczę

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7