Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 26 wrz 2017, o 21:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Ocen album Defenders of the Faith
Ankieta wygasła 22 kwi 2005, o 17:22
Liczba głosów : 0
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 maja 2012, o 23:55 
Bloodsucker

flac to kompresja z .wav Można oczywiście odtwarzać z flac bezposrednio

Nie będe zakładał dla jednej wrzuty konta. Na pewno jesteście gdzieś pologowani... dajcie namiar

PostNapisane: 5 maja 2012, o 08:03 
Bloodsucker

http://www.shareforweb.com/file/KcXKkrW ... apan-2012-

trzeba oczekac minutę, wpisać kod z obrazka i mozna sciągać. OK 1,5 h.

PostNapisane: 5 maja 2012, o 15:14 
Machine Man

No dobra ściągnąłem. Ale jak to odpalić? Otworzyło mi się to w jakiejś przeglądarce zdjęć..i dupa. Za pomocą jakiego programu to można otworzyć?

PostNapisane: 6 maja 2012, o 08:34 
Bloodsucker

rozpakuj rar.

Potem musisz zdekodować plic .flac który jest w całości. Do podziału na poszczególne kawałki służy plic .cue

Najlepiej sciągnij sobie darmowy program foobar 2000

Otwórz plik - klikasz na plic cue (ten o tej samej nazwie co plik główny bo sa dwa z tym rozszerzeniem) i otwiera CI się plik główny podzielony na kawałki. Od razu jest odtwarzany, więc najlepiej naciśnij stop. Teraz zaznaczasz wszystkie utwory (chyba, że którys chcesz pominąć - tak jak ja, olałem te nudne bonusy), prawy klawisz myszy convert to... wybierasz w kolejnym okienku WAV i OK. Zapisuje domyslnie w tym samym katalogu co plik główny niepodzielony, chyba, że zmienisz scieżkę. Czekasz minutę lub dwie i załatwione. Reszta to wypalić płytę.

OK, poostałe płyty można wyszukać w google w nastepujący sposób

"sin after sin japan 2012 shareforweb" i tak kolejne tytuły.

PostNapisane: 6 maja 2012, o 09:09 
Bloodsucker

Tak jak napisałem - różnice są w szczegółach. W mojej ocenie są same plusy, choć polecam trochę cierpliwości, żeby je odkryć. Przede wszystkim dzwięk nie jest tak męczący jak remaster (w szczególności defenders z 2001 z tymi mega szumami). Przesledziłem w Cool Edit ścieżki i jest spora różnica między 2001 a 2012. Ktoś popracował nad tym od podstaw. Lepszy konturowy i sprężysty bas, który schodzi ciut niżej, gitary bardziej czytelne w szczególności w solówkach, choć wrażenie jest jakby delikatnie były pomniejszone ich obrazy, co w zasadzie nawiązuje do oryginalnych wydań płyt, tylko tutaj jest podniesiona głosność. Mnie to nie przeszkadza. No i wysokie tony. Posłuchajcie perkusji. Są czytelniejsze blachy, wysokie tony są bardziej "kruche" i - tutaj największy ukłon do inzynierów dzwięku - nie przesadzono z tym i dzwięk w żadnym razie nie jest natarczywy, czy kłujący. Instrumenty są lepiej poukładane na scenie, uważam że jest dobrze. Freewheel Burning może na początku nie robić takiego wrażenia, bo to jest killer z atakiem od samego początku, ale już w Jawbreaker jak wchodzą gitary słychać inny sposób prezentacji. Miłego słuchania.

PostNapisane: 6 maja 2012, o 14:15 
Bloodsucker

W mordę, na DoTF czy SFV a nawet BS nie słychac tego tak jak na Killing Machine i Stained Class. Te dwie płyty mnie rozj....ły swoim brzmieniem.

PostNapisane: 12 maja 2012, o 23:44 
Green Manalishi

Kupiłem sobie w końcu oryginał DOTF. Rewelacyjny album - kwintesencja heavy metalu! Rzadko zdarza się, żeby na całej płycie nie było żadnego słabego utworu, a tak właśnie jest w przypadku tego albumu. Chociaż moim ulubionym dziełem Judasów jest British Steel, to nawet na nim można znaleźć słabsze momenty, tutaj wszystko jest na równym wysokim poziomie. Obecnie stawiam tę płytę na 2 miejscu, właśnie po BS.

PostNapisane: 12 maja 2012, o 23:48 
Bloodsucker

Tez myślałem ze sobie dziś kupie ale akurat nie było :( Ale za to mam Turbo- Dorosłe dzieci ;)

PostNapisane: 12 maja 2012, o 23:58 
Green Manalishi

A wczoraj ballada "Dorosłe dzieci" leciała na jednej dyskotece w centrum Krakowa. Może byłbym bardziej zszokowany, gdyby nie to, że wcześniej puścili nawet "Fear of the Dark" i coś AC/DC! Najlepszy był widok lasek tańczących do "Fear of The Dark" (nie był to bynajmniej head-banging:)

PostNapisane: 13 maja 2012, o 00:09 
Bloodsucker

To mysiało być piękne :P

PostNapisane: 30 lip 2012, o 12:45 
Heart Of A Lion

sziszmisz napisał(a):
Kupiłem sobie w końcu oryginał DOTF. Rewelacyjny album - kwintesencja heavy metalu! Rzadko zdarza się, żeby na całej płycie nie było żadnego słabego utworu, a tak właśnie jest w przypadku tego albumu. Chociaż moim ulubionym dziełem Judasów jest British Steel, to nawet na nim można znaleźć słabsze momenty, tutaj wszystko jest na równym wysokim poziomie. Obecnie stawiam tę płytę na 2 miejscu, właśnie po BS.

100% racji , to album doskonały , właśnie jest cholernie równy i co dla mnie najważniejsze ma chyba najwięcej takich chwytające za serce momentów , klimat tego albumu jest jedyny w swoim rodzaju

właśnie British Steel to album którego chyba w swoim rankingu za bardzo forowałem bo jednak nie jest to genialna całość , oczywiście to świetny album , ale chyba tam za mało artyzmu w rodzaju The Rage i zdecydowanego heavy jak Grinder , dodatkowo jeśli chodzi o sola gitarowe to na późniejszych płytach (zwłaszcza na Defenders of the Faith) się rozwinęli w tej dziedzinie

1.Sad Wings of Destiny
2.Defenders of the Faith
3.British Steel

jak dla mnie na dziś choć Judasów w tym roku bardzo mało słuchałem , pewnie przyjdzie moment , że przed 3-4 tygodnie będę słuchał głównie nich , ostatnio to chyba Saxon najwięcej słuchałem nie licząc Ironów

PostNapisane: 4 gru 2012, o 18:58 
Angel

Jedna z moich trzech ulubionych płyt (tuż obok SFV oraz Turbo). Przy okazji, właśnie sobie słucham Jawbreakera i pomimo, że słyszę to po raz nty, to i tak jak zwykle nie mogę wyjść z zachwytu dla tej płyty.

PostNapisane: 4 gru 2012, o 21:50 
Metal God

Piękne zestawienie: DotF obok Turbo, lepszego nie da się zrobić jeśli chodzi o Judas Priest :twisted: z tym, że ja zamiast SfV dałbym Point of Entry

PostNapisane: 4 gru 2012, o 23:50 
Running Wild

Cytuj:

100% racji , to album doskonały , właśnie jest cholernie równy i co dla mnie najważniejsze ma chyba najwięcej takich chwytające za serce momentów , klimat tego albumu jest jedyny w swoim rodzaju

post sziszimisz i nomada

Słabsze Night Comes Down, Some Heads Are Gonna Roll, średni Love Bites i Eat Me Alive wyróżniający się tylko rozpierdalającą solóweczką trochę przeczy waszym twierdzeniom. Reszta ok, fajne łojenie. Jak dodamy brzmienie płyty to wypada średnio. Jest przytłumione i nieselektywne nagrywane jakby w tunelu wyłożonym watą. Jarałem się jak kupiłem rermastra i odpaliłem FB i dupa, nie było tej ostrości ze SFV. Gdyby wyprodukowali to z brzmieniem z lat 70 to może byłoby inaczej. Dla mnie z pewnością DOTF to nie top 5.

PostNapisane: 5 gru 2012, o 00:07 
Metal God

Some Heads Are Gonna Roll słabsze??!!!! :shock: :shock: przecież ten kawałek to jest esencja tego co najwspanialsze w Judaszach, ten klimat, jak Halford śpiewa zwrotki z niesamowitym zwolnieniem przed refrenem a potem już tylko soooooome head are gonna roll i ten riff w tle, a solówki potem jakie

PostNapisane: 5 gru 2012, o 00:21 
Angel

Brrr, aż muszę napisać własną recenzję każdego kawałka po kolei!

1. Freewheel Burning - świetny, żywy kawałek dający zawsze porządnego kopa, czyli tak jak to powinno być. riffy może i nie są wyszukane, ale dynamika z jaka Halford śpiewa zwrotki to jest to!
2. Jawbreaker - można by o nim napisać podobnie jak o pierwszym utworze. przed-refren jest wg. mnie budową podobny do Ram It Down, a jako, że Ram It Down to świetna piosenka - to samo muszę napisać o Jawbreaker'erze
3. Rock Hard Ride Free - i jego riff w intro to totalna miazga, nie zapominając o genialnym riffie w zwrotkach i stadionowym refrenie dającym kopa!
4. The Sentinel - za każdym razem gdy go słucham przechodzą mnie ciarki jakbym słyszała po raz pierwszy w życiu tak wspaniały utwór. zawsze wywołuje u mnie zachwyt, jest żywy, ma świetne riffy, a refren to totalna miazga. nic tak mnie nie poruszyło na ich koncertach tak mocno jak właśnie Sentinel. po prostu cudo.
5. Love Bites - wg mnie? jedno z lepszych dzieł tego zespołu. jest tajemniczy, wręcz groźny. uwielbiam moment kiedy Halford śmiesznie zaciąga przy "close to your liiiiiips" :D zdecydowanie najcięższy utwór z całej płyty.
6. Eat Me Alive - szczerze mówiąc najmniej przepadam za tym kawałkiem, ale trzymają w nim poziom. chociaż uważam, że zamiast niego na płycie powinien znaleźć się oryginalnie "Turn on your light"
7. Some Heads Are Gonna Roll - mój dzwonek na komórce :D przez wielu krytyków mieszany z błotem, ale ja uwielbiam riff w intro, sposób w jaki Halford śpiewa zwrotki i refren również.
8. Night Comes Down - utwór kontrastuje mocno z resztą znajdujących się na płycie. jest powolny, smutny i się ciąąągnie, ale i tak jest fajną balladką.
9. Heavy Duty/DotF - totalnie stadionowy utwór, niestety nie miałam okazji go usłyszeć na żywo, ale musi mocno kopać dupę. dobre outro płyty, uważam, że doskonale zwieńcza całych Defendersów.
+ 10. Turn On Your Light - świetna ballada, cóż można więcej powiedzieć.

uhh, myślę, że większość z was się ze mną zgodzi, bo to świetna płyta.

PostNapisane: 5 gru 2012, o 10:03 
Heart Of A Lion

Cytuj:
9. Heavy Duty/DotF - totalnie stadionowy utwór, niestety nie miałam okazji go usłyszeć na żywo, ale musi mocno kopać dupę. dobre outro płyty, uważam, że doskonale zwieńcza całych Defendersów.

Na żywo to on wypadał strasznie... anemicznie.

PostNapisane: 5 gru 2012, o 22:07 
Metal God

Cytuj:
6. Eat Me Alive - szczerze mówiąc najmniej przepadam za tym kawałkiem, ale trzymają w nim poziom. chociaż uważam, że zamiast niego na płycie powinien znaleźć się oryginalnie "Turn on your light"

ale jaka wymiana solówek !!! jedna z najlepszych :D

PostNapisane: 5 gru 2012, o 23:22 
Metal God

sziszmisz napisał(a):
A wczoraj ballada "Dorosłe dzieci" leciała na jednej dyskotece w centrum Krakowa. Może byłbym bardziej zszokowany, gdyby nie to, że wcześniej puścili nawet "Fear of the Dark" i coś AC/DC! Najlepszy był widok lasek tańczących do "Fear of The Dark" (nie był to bynajmniej head-banging:)

może leciała ta wersja :o

PostNapisane: 5 gru 2012, o 23:24 
Metal God

:lol: :lol: :lol: skojarzyło mi się to z jakimiś ruskimi gierkami z targu :lol: ta melodia do 2 minuty co jest, potem w sumie fajnie to wyszło :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona