Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 28 cze 2017, o 23:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 716 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona

Ocen album British Steel
Ankieta wygasła 22 kwi 2005, o 16:30
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
6 4%  4%  [ 1 ]
7 4%  4%  [ 1 ]
8 29%  29%  [ 7 ]
9 25%  25%  [ 6 ]
10 38%  38%  [ 9 ]
Liczba głosów : 24
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 13:49 
Metal God

Najwidoczniej fenomenu BS nie rozumieją takze redaktorzy serwisu powermetal.pl . Oto fragment jaki zamiescili na swej stronie wdziale historia JP.
"...9 marca 1980 roku muzycy Priest rozpoczęli brytyjskie tournee mające promować nowy album 'British Steel', który do sklepów trafił z początkiem kwietnia. Płyta okazała się dużym sukcesem komercyjnym, choć brakuje mu do wcześniejszych produkcji....ROTFL[/b]

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 13:56 
Bloodsucker

Jestem dokladnie takiego samego zdania jak redaktorzy Power Metal.

Tytuł: qw
PostNapisane: 11 gru 2004, o 14:00 
Abductor

no to sie zacznie dyskusja :D

PostNapisane: 11 gru 2004, o 14:02 
Abductor

wg mnie jest tak pol na pol
bs wygrywa z rr, sas, km ale jest gorsze od SWOD,SC i UITE

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 14:04 
Metal God

Nie przyszlo mi do glowy zeby UITE porownywac z BS , ale fakt nie ma porownania . SC , KM i SWOD to dziela nie mniej genialne aczkolwiek jakze rozne od BS.

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 14:05 
Machine Man

Brawo panowie redaktorzy!

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 14:08 
Bloodsucker

Jeszcze raz powtorze.

Na BS JP uproscilo swoja muzyke, splycilo, texty to juz inna sprawa.
Ale ta plyta odniesli sukces, przebili sie, wlasnie o tej plycie wyszedl dokument classic album, to wszytsko.

PostNapisane: 11 gru 2004, o 14:09 
Abductor

ja porownuje ktorych albow mi sie slucha lepiej czy gorzej od bs

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2004, o 14:21 
Machine Man

Zawsze szczerze mówiąc irytowało mnie,gdy niemal w każdej gazecie o tematyce rockowej różnego rodzaju rodzaju redaktorzy pod niebiosa wychwalali "genialność" BS,lata 70 traktując bardzo zdawkowo. W 100% popieram Keloxa!

Tytuł:
PostNapisane: 25 gru 2004, o 00:53 
Green Manalishi

Bardzo cenię KM SC, a także BS i wbrew pozorom nie słucham wciąż Living after midnight czy Breaking the law. Najbardziej zgrzewam się na Rage i You dont have to be old to be wise. Rapid fire i steeler to kawałki wyprzedzające trochę ówczesną epokę i temu nikt nie zaprzeczy OKI?
Jak

Tytuł:
PostNapisane: 25 gru 2004, o 01:42 
Nic nie dorzucę do wcześniejszego postu na ten temat ale dla mnie ta płyta jest genialna i wyznacza dla innych kierunek ich rozwoju. Bez niej nie byłoby takiego heavy, jaki się wytworzył, nawet z wszystkimi jego wynaturzeniami, bo każdy coś z niej czerpie.
To spłycenie, o którym pisze Kelox, to własnie genialność tej płyty, bo formuła hard czy heavy, jak kto woli, z lat 70-tych wtedy już się wyczerpywała.
A że tak brzmi jak brzmi... wtedy nagrywało się muzyke pod inny sprzęt odtwarzający i powtarzam, jak ktoś ma dobry gramofon i dobry wzmacniacz, to ta płyta jest naprawdę dobrze zrealizowana. I nie do końca służy jej przetworzenie na cyfrę i późniejsze remasteringi.

Tytuł:
PostNapisane: 25 gru 2004, o 14:29 
Green Manalishi

To byłem ja, nie zauważyłem, że byłem wylogowany :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 25 gru 2004, o 14:36 
Bloodsucker

Nie moge sie zgodzic z tym splyceniem, czy w kolejnych latach po british steel wiekszosc kapel grala z takim splyceniem??
Ja wrecz widze przeciwna analogie do tego.

Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2004, o 15:42 
Green Manalishi

Według mnie właśnie ta "spłycona" formuła zaczęła dominować. Utwory stały się krótsze, bardziej klarowne, mniej było zmian tempa (choć dość szybko do tego powrócono), solówki też zwykle skracano, rezygnując z barokowych wręcz improwizacji, które niczemu nie służyły. No i zrezygnowano z organów wszelkiej maści na rzecz gitar. Nie chcę tutaj szafować nazwami zespołów, które tak właśnie grały ale z tego co pamiętam to nawet wszystkie purplopodobne klony również uprościły swoje kompozycje. Nie mówiąc o takim Black Sabbath.

Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2004, o 15:45 
Bloodsucker

Ja mam na mysli zespolu ktore zaczynaly grac na poczatku `80 a nie kapele rodem z `60 czy `70 ktore zmienialy swoj styl.
Zreszta nawet jesli juz mowimy o takich kapelach to chocby takie UFO gralo juz tak w `70 czyli krtokie kawalki, oparte na riffach z krociutkimi solowkami.JP na BS niczego odkrywczego nie zrobil.

Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2004, o 19:22 
Green Manalishi

Umówmy się, że UFO to z metalem ma dość nikłe związki. Poza tym były tam klawisze i dość długie kompozycje.
Te zespoły które zaistniały po BS to choćby Metallica, Running Wild, Helloween, King Diamond itd., które właśnie oparły swoją muzykę na prostocie, energii i melodii.
Przed British Steel nie znam żadnego zespołu, którego teraz zalicza się do heavy metalu, a który grałby wtedy tak tę muzykę. No i to rozpropagowanie przez Judaszy sposobu gry na gitarach, owe sławetne "tadadada", które tak pięknie brzmi np. na UitE, a upowszechnione na BS.
Pamiętam, że w 1980 roku słowo metal natychmiast kojarzono właśnie z tą płytą, żyletką i Judas Priest.
Pewnie, że ktoś teraz powie "ta płyta to nic wielkiego i odkrywczego", ale wtedy dla nas to był szok i właściwie dopiero od niej zapanowała moda na JP.

Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2004, o 22:05 
Bloodsucker

Ufo nie jest zespolem metalowym ale mimo wszystko mial duzy wplyw na wiele metalowych zespolow.No i rzecz wazna-nie na wszystkich plytach sa klawisze.
Mowiac o Ufo nie mialem na mysli ich dwoch pierwszych plyt ala Flying gdzie faktycznie sa kawalki po prawie 30 minut.
Ja mam na mysli cos w stylu doctor, doctor.
Krotko, zwiezle i tresciwie, chwytliwy riff , prosta struktura,solo, calosc nie dluzej niz 3 minuty.

Co do wymienionych przez Ciebie zesplow nalezy dopowiedziec ze faktycznie oparly swoja gre na Jp ale nie w 100%-nie zapominajmy o MOTORHEAD.

Zreszta pamietaj o jednym juz w latach `70 graly taie kapele jak:
Saxon czy Diamond head ich debiutu to pozne `70 a to kapele nurtu NWOBHM.

Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2004, o 22:18 
Defender Of The Faith

Smyczyk napisał(a):
Pamiętam, że w 1980 roku słowo metal natychmiast kojarzono właśnie z tą płytą, żyletką i Judas Priest.

Powiem więcej, ja wciąż tak myślę :wink: .

Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2004, o 00:19 
Pamiętam oczywiście o tych zespołach, do dzisiaj je lubię, tak jak i Motorhead, który wysoko sobie cenię. Wiadomo, że każdy, kto pisze muzykę, czerpie również z innych i to też dotyczy Judas Priest. Wiadomo, że takiej Metalliki, Ironów nie byłoby bez Judasów i Motorów.
I w ogóle muzyka byłaby dość nudna. Dobrze, że tak to działa i dobre pomysły innych wykorzystuje się we własnej twórczości.
A BS była taką płytą, która odcisnęła piętno na niejednej kapeli. No i do dziś jak słyszę z niej kawałki to na twarzy momentalnie gości uśmiech i wspomnienia starych, dobrych, rockowych czasów, bo działo się wtedy w muzyce wiele ciekawego, czego nie można powiedzieć o dzisiejszych czasach.

Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2004, o 00:22 
Green Manalishi

Znów mnie z automatu nie zalogowało, sorki. :x

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 716 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona