Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 22 wrz 2017, o 15:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 gru 2007, o 09:00 
Angel

1. Battle Hymn + One Shot At Glory (traktuję to jako jedną piosenkę), czyli wprowadzenie do bitwy i bitwa, genialny riff, zajebiste solówki w dużych ilościach i teksty, które pozwalają sobie wyobrazić co tam się musi dziać. A wokal ? najwyższa klasa

2. Hall Patrol - odkąd ją usłyszałem, codziennie spoglądam na niebo, czy coś nie nadchodzi

3. Between The Hammer And The Anvil - genialny riff, jeszcze lepsze solo, łapmy niewiernych \m/

4. Tyrant - zwłaszcza wersja koncertowa, powinni to puszczać z głośników w Phenianie

5. The Sentinel - esencja Judas Priest, wolny wstęp, szybkie rozwinięcie akcji, brutalne liryki i równie brutalne i szybkie solo. Ten kawałek jest tak genialny, że gdyby znalazł się na Turbo, uznałbym tego LP za czołowe osiągnięcie Priest...

6. Beyond The Realms Of Death - ilekroć tego słucham, czuję to dziwne mrowienie, jeden z tych kawałków, które powinni grać na wszystkich koncertach

7. Blood Red Skies - dobrze się tego słucha idąc nocą przez miasto

8. Cathedral Spires - to nie jest utwór, który mam w pierwszej dziesiątce, ale dałem go, bo tu każdy zlewa albo przekreśla erę Owensa. To tak samo jak z Blaze'em w Iron Maiden. Ale i u ajrona i u judasów, znajdzie się trochę kawałków godnych słuchania i uważam, że takim właśnie jest Cathedral Spires

9. Screaming For Vengeance - wokal... wokal...

10. Desert Plains - głównie koncertowe wersje

ogólnie preferuję wersje koncertowe, dlatego wkurza mnie zawsze setlist Judas Priest, mając naprawdę dobre kawałki zawsze musimy słuchać tego co nie chcemy (Living After Midnight), albo tego co już nie chcemy, bo ile można (Breaking The Law). Oczywiście nie twierdzę, że BTL jest słaby, po prostu to taki judasowy Hallowed Be Thy Name. Po prostu musi być grany... ile można słuchać tego samego. a Taki Between The Hammer And The Anvil mam raptem na jednym bootlegu i to zagrany nienajlepiej.

P.S. Painkillera nie wymieniłem, bo go w pierwszej dziesiątce nie mam. Kiedyś, uważałem go za najlepszy kawałek na płycie, teraz uważam że jest jednym ze słabszych.

PostNapisane: 6 gru 2007, o 16:37 
Painkiller

Nie kazdy przekresla okres z Ripperem :wink: wiele osob uwaza Juga za jedna z najlepszych plyt, ja tam lubie obie :P

wine is fine but whiskey is quicker

PostNapisane: 6 gru 2007, o 19:03 
Defender Of The Faith

nehalem napisał(a):
i zawsze musimy słuchać tego co nie chcemy (Living After Midnight), albo tego co już nie chcemy, bo ile można (Breaking The Law).

Ziomuś, mów w liczbie pojedynczej na przyszłośćObrazek. BTL i LAM kopią dupę, jak każdy kawałek z żylety...

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 6 gru 2007, o 20:38 
Metal God

nehalem napisał(a):
1. Battle Hymn + One Shot At Glory (traktuję to jako jedną piosenkę), czyli wprowadzenie do bitwy i bitwa, genialny riff, zajebiste solówki w dużych ilościach i teksty, które pozwalają sobie wyobrazić co tam się musi dziać. A wokal ? najwyższa klasa

2. Hall Patrol - odkąd ją usłyszałem, codziennie spoglądam na niebo, czy coś nie nadchodzi

3. Between The Hammer And The Anvil - genialny riff, jeszcze lepsze solo, łapmy niewiernych \m/

4. Tyrant - zwłaszcza wersja koncertowa, powinni to puszczać z głośników w Phenianie

5. The Sentinel - esencja Judas Priest, wolny wstęp, szybkie rozwinięcie akcji, brutalne liryki i równie brutalne i szybkie solo. Ten kawałek jest tak genialny, że gdyby znalazł się na Turbo, uznałbym tego LP za czołowe osiągnięcie Priest...

6. Beyond The Realms Of Death - ilekroć tego słucham, czuję to dziwne mrowienie, jeden z tych kawałków, które powinni grać na wszystkich koncertach

7. Blood Red Skies - dobrze się tego słucha idąc nocą przez miasto

8. Cathedral Spires - to nie jest utwór, który mam w pierwszej dziesiątce, ale dałem go, bo tu każdy zlewa albo przekreśla erę Owensa. To tak samo jak z Blaze'em w Iron Maiden. Ale i u ajrona i u judasów, znajdzie się trochę kawałków godnych słuchania i uważam, że takim właśnie jest Cathedral Spires

9. Screaming For Vengeance - wokal... wokal...

10. Desert Plains - głównie koncertowe wersje

ogólnie preferuję wersje koncertowe, dlatego wkurza mnie zawsze setlist Judas Priest, mając naprawdę dobre kawałki zawsze musimy słuchać tego co nie chcemy (Living After Midnight), albo tego co już nie chcemy, bo ile można (Breaking The Law). Oczywiście nie twierdzę, że BTL jest słaby, po prostu to taki judasowy Hallowed Be Thy Name. Po prostu musi być grany... ile można słuchać tego samego. a Taki Between The Hammer And The Anvil mam raptem na jednym bootlegu i to zagrany nienajlepiej.

P.S. Painkillera nie wymieniłem, bo go w pierwszej dziesiątce nie mam. Kiedyś, uważałem go za najlepszy kawałek na płycie, teraz uważam że jest jednym ze słabszych.

+1, no moze brakuje tylko Jawbreakera, ewentualnie Rage czy RHRF :wink:

edit: kurwa, wy tez macie takie spikselizowane emotki jak piszecie posta? :roll:

PostNapisane: 6 gru 2007, o 20:50 
Rocker

Tyrant napisał(a):

+1

-100000 KURWA. Nie ma nic z Killing Machine :?

PostNapisane: 6 gru 2007, o 20:54 
Victim Of Changes

Tyr, nie mogę cię cytować :evil: i też mam powiększone emotki w pisaniu posta :roll:

PostNapisane: 6 gru 2007, o 20:58 
Metal God

PITOPIETHO napisał(a):
-100000 KURWA. Nie ma nic z Killing Machine :?

bo KM ma sporo mocnych utworów, ale brakuje jakichs wybitnych (no moze Delivering i Hell Bent moglyby powalczyc :wink: )

Vomit napisał(a):
Tyr, nie mogę cię cytować

nie wiem czemu, o mnie wszystko jest ok :(

PostNapisane: 6 gru 2007, o 21:02 
Victim Of Changes

cytat można ale w cytacie cytatu już nie ma tekstu :x

dziwnie to zabrzmiało :lol:

PostNapisane: 6 gru 2007, o 21:03 
Metal God

wiem tylko, ze nie moze byc wiecej niz 3 nachodzacych na siebie cytatow w poscie.

PostNapisane: 8 gru 2007, o 14:04 
Deceiver

sinner napisał(a):
nehalem napisał(a):
i zawsze musimy słuchać tego co nie chcemy (Living After Midnight), albo tego co już nie chcemy, bo ile można (Breaking The Law).

Ziomuś, mów w liczbie pojedynczej na przyszłośćObrazek. BTL i LAM kopią dupę, jak każdy kawałek z żylety...

YEAH!!!! LaM forever !!!!!!

PostNapisane: 12 gru 2007, o 15:31 
Evening Star

1. Nightcrawler
2. Painkiller
3. Ram It Dawn
4. A Touch Of Evil
5. Hellion/Electric Eye
6. Jawbreaker
7. Hellrider
8. Out In The Cold
9. Night Comes Down
10. The Sentinel

Nie jestem pewien tej kolejności, bo to cięzko ocenic, który lepszy, który gorszy, ale na pewno te 10 utworów to moja judasowa czołówka - cholernie mi się podobają.

PostNapisane: 12 gru 2007, o 16:06 
Rocker

Wiwern napisał(a):
1. Nightcrawler
2. Painkiller
3. Ram It Dawn
4. A Touch Of Evil
5. Hellion/Electric Eye
6. Jawbreaker
7. Hellrider
8. Out In The Cold
9. Night Comes Down
10. The Sentinel

Nie jestem pewien tej kolejności, bo to cięzko ocenic, który lepszy, który gorszy, ale na pewno te 10 utworów to moja judasowa czołówka - cholernie mi się podobają.

Beznadziejny zestaw, żadnego kawąłka z lat 70' :?

PostNapisane: 12 gru 2007, o 16:10 
Defender Of The Faith

PITOPIETHO napisał(a):
Wiwern napisał(a):
1. Nightcrawler
2. Painkiller
3. Ram It Dawn
4. A Touch Of Evil
5. Hellion/Electric Eye
6. Jawbreaker
7. Hellrider
8. Out In The Cold
9. Night Comes Down
10. The Sentinel

Beznadziejny zestaw, żadnego kawąłka z lat 70' :?

Ale BS to juz nie lata 70te :lol: :lol:

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 12 gru 2007, o 16:59 
Evening Star

No, dorzucił bym z "British Steel": "Rapid Fire", i fajne, przebojowe "Breaking The Law" oraz "Living After Midnight".

Całe lata siedemdziesiąte są podsumowane wspaniałym greatest hitsem live - "Unsleashed In The East". O ile żadna płyta w latach 70tych nie była za dobrze wyprodukowana i wszystko brzmiało zbyt płasko, to na wspomnianej koncertówce są wszystkie najlepsze kawałki z tych płyt brzmiące naprawdę potężnie. Ale tak ogólnie, to wolę JP lat 80tych, zwłaszcza "Defenders...", a "Painkiller" uważam za skondensowanie na jednym krążku wszystkiego, co w tym zespole najlepsze.

PostNapisane: 12 gru 2007, o 17:32 
Rocker

Wiwern napisał(a):
70tych nie była za dobrze wyprodukowana i wszystko brzmiało zbyt płasko

Czemu płasko?? Na pewno surowo, ale to tworzy ten wspaniały klimat, określenie tego brzemienia jako "płaskie" jest bardzo krzywdzące. A ta świetnie według ciebie brzmiąca UiTE dla mnie jak na koncertówke jest zbyt sztuczna i wole produkcje studyjniaków.

PostNapisane: 12 gru 2007, o 17:46 
Evening Star

Taki np. "Exciter" mógł by być spokojnie na "Painkillerze", gdyby był tak samo wyprodukowany, ale przy ówczesnej technice brzmi bardzo nierwyraźnie. Chociaż jeszcze gorzej jest z płytą "Sin After Sin" - gitary ledwo tam słychać. Oczywiście to tylko z mojej strony takie stwierdzenie faktu, a nie zarzut, bo wiem, że to nie jest wina zespołu, tylko tamtych czasów.

PostNapisane: 12 gru 2007, o 18:10 
Rocker

Wiwern napisał(a):
Taki np. "Exciter" mógł by być spokojnie na "Painkillerze", gdyby był tak samo wyprodukowany, ale przy ówczesnej technice brzmi bardzo nierwyraźnie. Chociaż jeszcze gorzej jest z płytą "Sin After Sin" - gitary ledwo tam słychać. Oczywiście to tylko z mojej strony takie stwierdzenie faktu, a nie zarzut, bo wiem, że to nie jest wina zespołu, tylko tamtych czasów.

Ale to właśnie w tamtych czasach muzyka była najpiękniejsza, taka naturalna i z niesamowitym klimatem.

PostNapisane: 12 gru 2007, o 22:07 
Metal God

SaS gitary ledwo słychać? Litości... :wink:

PostNapisane: 12 gru 2007, o 22:18 
Evening Star

taffer napisał(a):
SaS gitary ledwo słychać? Litości... :wink:

nie no, słychać, ale brzmią właśnie tak płasko.

PostNapisane: 15 sty 2008, o 16:43 
Jugulator

te utwory to dla mnie absolutna czołówka

SWoD-Victim of Changes,The Ripper,Dreamer Deceiver
SaS-The Sinner,Starbreaker
SC-Exciter,tytułowy,Beyond...
KM-Hell Bent for Leather
BS-Rapid Fire,Griner,The Rage
PoE-Hot Rockin,Desert Plains
SfV-Electric Eye,tytułowy
DoTF-Jawbreaker,Rock Hard Ride Free,The Sentinel
T-Out in the Cold
RiD-tytułowy,Blood Red Skies
P-tytułowy,One Shot at Glory
AoR-Deal with the Devil

akurat 25 utworów

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona