Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 29 cze 2017, o 05:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 sie 2011, o 14:45 
Johnny B.Goode

epic win

PostNapisane: 1 sie 2011, o 14:46 
Evening Star

No jeśli jako skalę przyjąć muzykę jako całość to zgoda :wink: ale w heavy metalu jako takim Priest to prawdziwa arystokracja :lol:

PostNapisane: 1 sie 2011, o 14:52 
Metal God

Dallas napisał(a):
No jeśli jako skalę przyjąć muzykę jako całość to zgoda :wink: ale w heavy metalu jako takim Priest to prawdziwa arystokracja :lol:

Z tym też różnie bywało. Miewali okresy, że byli bezkonkurencyjni, z drugiej jednak strony takie RiD to uosobienie wszystkiego co najgorsze w tym gatunku, w dodatku przerysowane momentami do granic absurdu.

PostNapisane: 1 sie 2011, o 14:55 
Evening Star

Jugulator-srugulator, ja tam słysze głównie (i tak o parę lat spóźnione) inspirację Panterą czy Fear Factory. Takie tam : "czego to teraz młodzież słucha?...aha...no to trzeba nagrać coś w tym guście". Co do artyzmu w twórczości Judas Priest no to sie już chyba zgodziliśmy, że to nie muzyka do szukania tego typu doznań :wink:

PostNapisane: 1 sie 2011, o 16:40 
Heart Of A Lion

każdy inaczej rozumie słowo artyzm

PostNapisane: 1 sie 2011, o 17:02 
Heart Of A Lion

Dallas napisał(a):
Wkurwiający mechaniczny werbel Hollanda jakbyś nie zauważył królował przez całą następną dekadę, do Sfv i Dotf rzeczywiście pasował jak pięść do nosa natomiast na BS nie razi mnie w ogóle bo idealnie wpasowuje się w koncepcję, której jak widać nie kumasz, trudno, co robić :|

I tak wolę Hollanda od Travisa :D

@BreakLaw
Ano pane :mrgreen:

Wiem wiem spam do granic możliwości

Ostatnio edytowano 1 sie 2011, o 17:03 przez Cichy_Cichacz, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 1 sie 2011, o 17:02 
Johnny B.Goode

dobra idż lepić babki

PostNapisane: 1 sie 2011, o 18:27 
Metal God

Cytuj:
co najgorsze w tym gatunku

bo?

PostNapisane: 1 sie 2011, o 19:02 
Metal God

taffer napisał(a):
Cytuj:
co najgorsze w tym gatunku

bo?

Taffer, rozgranicz kwestię, że coś Ci się czysto estetycznie podoba od tego, że obiektywnie jest wiejskie i tandetne i wszystko będzie ok. Rozumiem, ze placzesz przy Final Countdown, ale to jest wlasnie to o czym mówię - przerysowanie wizerunku danej epoki. I tak samo jest z RiD - płyty do granic możliwości przekoloryzowanej, uwypuklającej te cechy heavy metalu z ktorych kazdy sie smieje, opatrzonej w plastikowe brzmienie (zarówno gitar jak i automatu perkusyjnego) nad którym unosi się jakiś taki ciężko definiowalny "syntetyzm" + obrzydliwe chórki i paskudne hairowo/glamowe naleciałości, które od samego początku krzyczą do Ciebie "hey, we're so 80s in a bad way". Co ja ci mam tłumaczyć? Albo to kupujesz albo nie.

PostNapisane: 1 sie 2011, o 19:13 
Metal God

no ale wytłumacz mi czemu obrzydliwe?

PostNapisane: 1 sie 2011, o 19:37 
Metal God

Mam ci wytlumaczy dlaczego chorus w love zone jest obrzydliwy? bo takie jest powszechne poczucie estetyki wśród ludzi niespaczonych ejtisową manią. Ty masz zupelnie inną wrażliwość, bo jesteś przesiąknięty takim kiczowatym hard'n'heavy z tamtej epoki, stąd może to być dla Ciebie "normalne". Ale ta muza po prostu nie broni się w oderwaniu od swojej epoki, zestarzała się (dla odmiany takie BS lepiej opiera sie zębowi czasu).
W ogóle wokal Roba jest też strasznie przerysowany na tej płycie - tak jakby chciał za wszelką cenę popisać się, pokazać jakim to jest zajebistym screamerem, a wyszło sztucznie i słabo - począwszy od linii wokalnych po samo brzmienie wokalu.

PostNapisane: 1 sie 2011, o 20:14 
Metal God

tak, szczególnie w Ram it down, Rocker czy BRS :lol: nie sądzisz, że po prostu beznadziejne jest mówienie o jakimkolwiek gatunku (i odmianach) muzyki, że jest brzydka? bo co to niby ma znaczyć?

Cytuj:
bo takie jest powszechne poczucie estetyki wśród ludzi niespaczonych ejtisową manią

No właśnie i co, czemu tacy ludzie są niby lepsi? Jakaś arystokracja z przywilejami? Moge mieć identyczne zdanie w stosunku do tych twoich Timberlejków i innych - co oni niby stworzyć mogli lepszego niż JP na Ram it Down? I dlaczego?

PostNapisane: 1 sie 2011, o 20:23 
Stained Class King

Też nie rozumiem. W ogóle co to jest powszechne poczucie estetyki? Gust open-minded-jak-sam-chuj fanów Radiohead, których kompozycje pewnie za x lat też będą uznawane przez kogoś za tandetne? Co kto lubi, ja tam RiD nie trawię, ale nazywanie jej czymś obrzydliwym to troszkę nadużycie. To po prostu przerysowana, komiksowa płyta. Jak ktoś lubi Batmana, to nic mi do tego :P .

PostNapisane: 1 sie 2011, o 20:35 
Machine Man

wiecie co, aż nabrałem ogromną ochotę żeby sobie posłuchać Ram it Down :)

PostNapisane: 1 sie 2011, o 20:36 
Johnny B.Goode

przed chwilą zajebałem heavy metal

PostNapisane: 1 sie 2011, o 20:38 
Heart Of A Lion

Kurde zrobie chyba jak Tailgunner :lol:

PostNapisane: 1 sie 2011, o 20:42 
Metal God

Cytuj:
tak, szczególnie w Ram it down, Rocker czy BRS nie sądzisz, że po prostu beznadziejne jest mówienie o jakimkolwiek gatunku (i odmianach) muzyki, że jest brzydka? bo co to niby ma znaczyć?

No ram it down to jest archetyp p2p2 wręcz, chórki jak z jakiegoś pegazusa, wokale Roba przegięte. Rocker totalnie siedzi w latach 80-tych z tymi swoimi "łooo" chórkami. Dużą rolę tu odgrywa samo brzmienie.
Nie użyłem określenia brzydkie tylko "obrzydliwe" co kojarzy mi się ze złym smakiem, a nie brzydotą samą w sobie. Coś jak "disgusting" po angielsku. Dla mnie RiD uosabia właśnie coś takiego.

Cytuj:
No właśnie i co, czemu tacy ludzie są niby lepsi? Jakaś arystokracja z przywilejami?

Bo patrzą na muzykę jako szerokie zjawisko a nie jej drobny wycinek. Nie są lepsi, nie mówię też że mają lepszy gust, po prostu są w stanie odróżnić płyty, które w danej epoce wyszły obronną ręką i bronią sie w roku 2011, od takich które się zestarzały. Muzyka to oczywiście bardzo subiektywna sprawa, ale też nie na tyle, żeby nie dało się usystematyzować definicji, które wskazują cechy obiektywnie postrzegalne (przez fikcyjnie przyjęte uniwersalne audytorium idealnie osłuchanych ludzi) jako "złe" i "dobre". Nie zawsze oczywiście jest to zero-jedynkowa sprawa. Wszystko generalnie rozbija się o to jak kto traktuje muzykę - dla osób niezainteresowanych nią z perpektywy historycznej czy technologicznej prawdopodobnie nie ma to najmniejszego znaczenia.

PostNapisane: 1 sie 2011, o 20:52 
Stained Class King

Zależy od człowieka, jeden musi słuchać w kółko nowych płyt i poznawać muzykę kompleksowo, na wylot, a inny siedzi w swojej estetyce i ma ciary nawet przy 15746 przesłuchaniu czegoś, a muzykę traktuje jako niezobowiązującą rozrywkę. Ostatnio modne się zrobiło popisywanie się megaeklektycznym gustem, tak jakby to o czymkolwiek świadczyło...

Ostatnio edytowano 1 sie 2011, o 20:57 przez magister, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 1 sie 2011, o 20:56 
Metal God

magister napisał(a):
Też nie rozumiem. W ogóle co to jest powszechne poczucie estetyki? Gust open-minded-jak-sam-chuj fanów Radiohead, których kompozycje pewnie za x lat też będą uznawane przez kogoś za tandetne? Co kto lubi, ja tam RiD nie trawię, ale nazywanie jej czymś obrzydliwym to troszkę nadużycie. To po prostu przerysowana, komiksowa płyta. Jak ktoś lubi Batmana, to nic mi do tego :P .

Tak Radku, kompozycje Radiohead, które odwróciły muzykę przełomu wieków do góry nogami na pewno będą postrzegane jako tandetne za parę lat, proszę Cię ;) Z całym szacunkiem, ale JP nawet wówczas gdy wyznaczali trendy to było to może 5% wpływowości w stosunku do tej jaką osiągnęło Radiohead po Kid A. Większość muzyki ostatnich 10-lat jest naznaczona tym brzmieniem - i to nie tylko w alternatywnym rocku, ale w wielu innych gatunkach również. I to jest rzecz obiektywna. Możesz ich nie lubieć, ale tego że są szalenie ważnym i nowatorskim zespołem nie można zaprzeczyć.

PostNapisane: 1 sie 2011, o 21:05 
Stained Class King

Skąd masz tą pewność? Z głosu Thoma już się śmieją :P . Nie lubię ich, bo to chyba najbardziej przereklamowany zespół na świecie, są wszędzie i rzygam już nimi. Nie porównuję wpływowości JP i RH, na litość Boską, przecież to zespół dość blisko muzyki środka, a JP są ważni tylko w metalu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona