Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 22 wrz 2017, o 08:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 sie 2011, o 21:28 
Metal God

magister napisał(a):
Skąd masz tą pewność? Z głosu Thoma już się śmieją :P . Nie lubię ich, bo to chyba najbardziej przereklamowany zespół na świecie, są wszędzie i rzygam już nimi. Nie porównuję wpływowości JP i RH, na litość Boską, przecież to zespół dość blisko muzyki środka, a JP są ważni tylko w metalu.

Glos Thoma to tylko niewielka część składowa muzyki Radiohead. Nie każdemu odpowiada ta maniera, zgoda. Ja też nie jestem jakimś wielkim ich fanem, cenię głównie ich piosenkowy dorobek z lat 90-tych. Natomiast mam świadomość jak ważnej rzeczy dokonali na Kid A, a mianowicie swoistego otwarcia muzyki gitarowej na elektroniczne eksperymenty. I zrobili to w taki sposób, że pomimo upływu 10 lat do dziś praktycznie nikomu nie udało się uzyskać tak nieszablonowych rozwiązań brzmieniowych.

PostNapisane: 1 sie 2011, o 21:39 
Stained Class King

Nie przeczę wpływowości Kid A, ale odstrasza mnie ta płyta, w RH jest zwykle takie dziwne 'nadęcie', ale może tylko ja tak to odbieram. Bends, dla odmiany, nawet jestem w stanie czasem posłuchać, ale to wyjątek.

PostNapisane: 1 sie 2011, o 21:41 
Stained Class King

W ogóle ciężko mi się słucha tej całej 'muzyki gitarowej', może dlatego, że zwykle grają tam nie-do-końca-wirtuozi, a ja mam na tym punkcie lekkie zboczenie zawodowe.

PostNapisane: 1 sie 2011, o 21:42 
Heart Of A Lion

Na Ram it Down nie mieli pomysłów na cały album, kawałkami jest dobry

Tyrant, byś się zdziwił jak to czasami jest,bo myślę,że gdybyś muzykom Radiohead powiedział,że są ważniejsi od Judas Priest,to może któryś by powiedział "stary,co Ty gadasz" :wink: :)

PostNapisane: 1 sie 2011, o 22:29 
Metal God

BreakLaw napisał(a):
Na Ram it Down nie mieli pomysłów na cały album, kawałkami jest dobry

Tyrant, byś się zdziwił jak to czasami jest,bo myślę,że gdybyś muzykom Radiohead powiedział,że są ważniejsi od Judas Priest,to może któryś by powiedział "stary,co Ty gadasz" :wink: :)

Odpowiedzieliby "Judas who?".

Co do wirtuozerii w RDHD: bywało, że mieli bardziej pojebane kompozycje, czasami coś tam próbowali się popisywać, czasami się popisywali. Sztuka to umieć zostawić te całe ciągotki do malmstinowania i zostawić muzyce przestrzeń. Naprowadzić ją delikatnie do momentu, w którym sprawia, że czujesz się odprężony, ale brakuje ci wyjścia, bo jesteś na szczycie tysiącmetrowej latarni. A muzycy RDHD popychają cię i mówią "Leć!". I lecisz. Albo upierasz się przy JP.

Rob Halford

Picking a favorite Tarantino film is like picking your favorite child.

PostNapisane: 1 sie 2011, o 23:07 
Metal God

Moim zdaniem trochę za bardzo mitologizujecie znaczenie JP. Dla przeciętnego człowieka czy nawet artysty spoza metalowego obszaru prawdopodobnie nazwa ta nic nikomu nie mówi. Metallica, Slayer, Black Sabbath - owszem. Ale JP nie wydaje mi się, żeby było powszechnie kojarzone.

PostNapisane: 1 sie 2011, o 23:18 
Stained Class King

Ze Slayerem jednak przesadziłeś, ale ogólnie masz rację. Wydaje mi się, że zaistnieliby w świadomości masowego odbiorcy, gdyby nie kilka mało trafnych decyzji, odejście Roba i trochę pecha, ale to tylko gdybanie.

PostNapisane: 1 sie 2011, o 23:23 
Machine Man

Tyrant, no chyba jednak trochę przesadziłeś. Weź pod uwagę, że lata od ich największych sukcesów zaproszono ich jednak do tego nieszczęsnego Idola w USA, a ludzie z jury i z publiki nie sprawiali wrażenia jakby mieli przed sobą anonimowego artystę :wink: . A zatem myślę, że przynajmniej w Stanach ta nazwa coś mówi wielu ludziom niezwiązanym z metalem. Zresztą co tu dużo gadać, początkujący fan heavy zaraz po Maidenach i Metallice sięga właśnie po Priest, który jest jednym ze sztandarowych przedstawicieli gatunku.
Na marginesie to na pewno kojarzą ich Joan Baez, Norah Jones, Lady Gaga, Maleńczuk i Kukiz :wink:

PostNapisane: 1 sie 2011, o 23:31 
Johnny B.Goode

Maleńczuk to teraz kręci klip z Behemothem więc ogólnie patrząc trudno żeby Priest nie znał. //
http://en.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal_music - pierwsze zdjęcie //
@Mag odpisz mi kurwa na tego priva ;)

PostNapisane: 1 sie 2011, o 23:39 
Metal God

Tailgunner napisał(a):
Tyrant, no chyba jednak trochę przesadziłeś. Weź pod uwagę, że lata od ich największych sukcesów zaproszono ich jednak do tego nieszczęsnego Idola w USA, a ludzie z jury i z publiki nie sprawiali wrażenia jakby mieli przed sobą anonimowego artystę :wink: . A zatem myślę, że przynajmniej w Stanach ta nazwa coś mówi wielu ludziom niezwiązanym z metalem. Zresztą co tu dużo gadać, początkujący fan heavy zaraz po Maidenach i Metallice sięga właśnie po Priest, który jest jednym ze sztandarowych przedstawicieli gatunku.
Na marginesie to na pewno kojarzą ich Joan Baez, Norah Jones, Lady Gaga, Maleńczuk i Kukiz :wink:
Ale zaprosili ich do idola nie dlatego, że są megapopularni, a dlatego, że jeden z uczestników poruszal się w takiej stylistyce, być może nawet na jego życzenie. Możliwe oczywiście, że w USA są bardziej znani. Zresztą od dobrych 30 lat bardziej zabiegali o popularność na tym kontynencie niż w Europie, więc to by się nawet zgadzało. Natomiast nadal uważam, że spośród starych zespołów metalowych ustępują w masowej świadomości zarówno Metallice, Slayerowi, BS jak i IM.

@Mag, ze Slayerem nie ma dużej przesady, zwróć uwagę nawet na lastfm jaką liczbę odsłuchów ma JP a jaką Slayer.

PostNapisane: 1 sie 2011, o 23:47 
Stained Class King

last.fm nie jest do końca miarodajne, większość użytk.to młodzież, a Sleja to przecież ulubieńcy brudaśnych młodzieńców.

PostNapisane: 2 sie 2011, o 00:01 
Johnny B.Goode

no nie wiem, na tym koncercie w łodzi to raczej jacyś psychopaci byli w wieku 30+

PostNapisane: 2 sie 2011, o 00:07 
Johnny B.Goode

A no i ten był, nadal prosi o głosy. Teraz jest kolejny etap i trzeba od początku głosować.
http://guitaridol.pl/gitarzysci/konrad-jeremus.html w sumie co Wam zależy, a możecie mu pomóc.

PostNapisane: 2 sie 2011, o 07:57 
Heart Of A Lion

Tyrant nie mierz popularnośći popularnością na last fm ,przez kilka godzin zadałem sobie trud i sprawdzałem statytystycznie jak wygląda użytkownik tego portalu i wyszło,że ponad 90% to przedział wiekowy 15-20 ,więc nie przesadzajmy.
Do tego muszę dodać,że może ze 2 razy widziałem tam jakąś dyskusję o muzyce.
Akurat jestem pewien,że muzycy czyli ludzie których jednak wiedzę muzyczną stawiam wyżej nad wiedzę przypadkowych osób znają takie zespoły jak Judas Priest. Myslę,że zdziwiłbyś się. Jeśli stwierdziliby ,że są ważniejsi od Judas Priest byliby bufonami,nawet jeśliby tak by w istocie było.

PostNapisane: 2 sie 2011, o 10:13 
Metal God

no tak, ale muzyki i tak słucha głównie młodzież, a przy próbie statystycznej ponad 10 milionów użytkowników lastfm jest bardzo wiarygodnym przekrojem i dobrze odzwierciedla światową popularność danych artystów (wśród ludzi interesujących się muzyką naturalnie). Oczywiście są pewni artyści, którzy są tam "przewartościowani" pod względem popularności, ale ogólne tendencje są dobrze wyważone. Ty pewnie wyszukiwałeś ludzi z jakichś shoutboxów i tam rzeczywiście głównie młodzież się udziela, natomiast mi dość często zdarzało się trafić na użytkowników 30-40 letnich, tyle że tacy nie piszą gdzie popadnie jakichś bzdurnych postów, stąd też ciężko ich odnaleźć. Ale są.

PostNapisane: 2 sie 2011, o 12:49 
Dissident Aggressor

Śmieszy mnie gadanie o wpływowości zespołów, zastanawiam się, czy są osobą, którzy słuchając takiej grupy jarają się nią bardziej, bo "oni to wymyślili, przed nimi nikt tak nie grał"... Beatlesi, wow. Black Sabbath, wow. Nuuuuuuda. A mierzenie odsłuchaniami na last.fm to już w ogóle paranoja. Jest hype na jakiegoś wykonawcę, to i ma dużo odsłuchań. Gdyby last.fm istniał dwadzieścia parę lat temu, to taka np. Whitney Houston miałaby tyle odsłuchań co dziś Lady Gaga. A ma niecałe 10 mln :) tak w ogóle to średnio o kondycji dzisiejszego świata świadczy ilość przesłuchań Radiohead czy Ladi Gagi :P

PostNapisane: 3 sie 2011, o 15:25 
Heart Of A Lion

Tyrant napisał(a):
mi dość często zdarzało się trafić na użytkowników 30-40 letnich, tyle że tacy .

są z innych krajów...w Polsce last fm nalezy do obsranych dzieciaków z których właśnie bardzo dużo jara się heavy-metalem czy thrashem ,zwłaszcza po obu edycjach Sonisphere i koncercie AC/DC ,jak tak ma wyglądać powrót klasycznego grania to łask to ja dziękuje ,dlatego wpisz sobie w last fm grupy to POLAND ma 10 razy więcej użytkowników niż każdy inny kraj

można się śmiać np.z Dream Theater ale jak czytałem kiedyś recenzje gościa który był fanatykiem Dream Theater, płyt Iron Maiden to on tam dokładnie opisywał każdy kawałek i widać ,że kochał tą muzykę ponad życie,a jak czytałem niektóre recenzje,relacje "tru-metali" to tylko przekleństwa a jak opis jakiegoś utworu to jednego ,dwóch hitów

PostNapisane: 3 sie 2011, o 15:56 
Metal God

to fakt, Polacy są bardziej aktywni na laście od pozostałych krajów.

Ale kurcze, co w tym złego, że dużo dzieciaków jara się hm czy thrashem? to jest muzyka, która od zawsze była domeną młodych ludzi i dojrzali słuchacze tego typu muzy naprawdę stanowią rzadkość, nie tylko na lastfm, ale i wogóle. Wiem, że zaraz przytoczysz przykłady starych fanów Iron Maiden, którzy od 30 lat jeżdżą na wszystkie ich koncerty, ale uwierz mi że to jest mniejszość :)

PostNapisane: 3 sie 2011, o 16:00 
Dissident Aggressor

Mogliby wstawić na last.fm taką opcję żeby pokazywała procentowo jakie gatunki są najpopularniejsze... Ciekawi mnie to nieco :) pewnie wysoko byłyby jakies niewiadomo co typu indie/alternative rock, czyli właściwie co trzeci zespół :P

PostNapisane: 3 sie 2011, o 16:14 
Metal God

ale wbrew pozorom metalowe zespoly tez ciesza sie tam olbrzymia popularnoscia - Maideni czy Nightwish mają po blisko 100 milionów odsłuchów, Metallica prawie 200 mln (co jest ścisłą czołówką ogólnie).

a duża popularność nurtów indie/alternative wynika z tego, że - tak jak mówisz - co drugi zespół, nawet ten mainstreamowo rockowy jest tak 'tagowany'. I dochodzimy do obsurdu, że w zasadzie w tej chwili mało jest grup, które można nazwać po prostu rockowymi, bez wpierdalania tej durnej etykietki indie/alternative. Czyli wszystko tak naprawdę jest alternatywne, mimo że to - z samej definicji - niszowa muzyka :) Ja ogólnie nie lubię indie rocka, a i tak wśród tagów tego co słucham ta etykietka jest dość wysoko.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona