Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 29 cze 2017, o 14:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 paź 2010, o 15:51 
Metal God

jak tak to spox potrafię to zrozumieć :wink: ja akurat w stosunku do rozrywki wymogi mam bardzo płytkie (i to nie tylko do muzyki) :wink:

PostNapisane: 3 paź 2010, o 17:02 
Green Manalishi

zajebista plyta :shock: dla mnie masakra :twisted: jak nie pasuje to zwal konia podpasi ci:P :oops:

uwielbiam roya moze i jest 2 ligowym gitarzysta ale mnie rozpierdala u dickiego i halforda :P

tym ktorym nie podoba sie brzmienie powiem: sami sobie wyprodukujcie: dla mnie jest supcio:)

PostNapisane: 4 paź 2010, o 16:47 
Killing Machine

nomad napisał(a):
Ironów już od dłuższego czasu stawiam obok tego najtwardszego, najbardziej archaicznego rocka w jednym rzędzie z Black Sabbath, Deep Purple, AC/DC, Saxon czy Motorhead...Judasów niestety historia zapamięta jako kapele które niestety za cenę sukcesu w USA dostosowywała swoją muzykę pod dane czasy ,powtarzam gdyby zatrzymali się na British Steel i grali w tej stylistyce byliby dziś klasyką rocka i mogliby np. być na tej pozycje na świecie którą ma AC/DC ...zobacz AC/DC nie robi nic i ma fanów ,legiony fanów, a Judasi każdą płytą od Screaming for Vengeance chcą coś udowodnić..między innymi to,że wcale nie są Brytyjskim zespołem

To sobie ich wrzucaj. Prawda jest taka, że do poziomu Judas Priest nigdy nie dojdą. IM to zespół(?) jednego gościa, który w dodatku jest największym knociarzem i hamulcem w rozwoju. Co to dzisiaj jest IM? Zespół dla 14latków, który już od wielu lat nie gra heavymetalu. W tej kapeli jeden gitarzysta robi tylko za pajaca, a jak wychodzi każda następna płyta to się zastanawiam czym się różni od poprzedniej. Wiem, jest jeszcze słabsza.
IM nigdy nie nagrali tak dobrych płyt jak BS, SfV czy DotF, czy tego chcesz czy nie. I co to za argument z tym brytyjskim zespołem? A po co mieliby to udowadniać? Każdy z ww zespołów chciał sławy w stanach. Każdy! Dużo większe kapele niż IM. Z resztą oni też chcieli podbić Stany

PostNapisane: 4 paź 2010, o 17:28 
Jugulator

Stany chciały podbić Judas Priest,Def Leppard czy Whitesnake...i gdzie dziś ich popularność? Iron Maiden to przepraszam ale podbijało cały świat ,koncertami, ciężką pracą ,a pokolenia fanów to sobie ,że tak powiem wychowali ...a SfV czy nawet DotF to świetny heavy-metal, podczas gdy Number czy 7th Son to już klasyka rocka przez duże R

PostNapisane: 4 paź 2010, o 18:56 
Dissident Aggressor

Klasyka rocka? Chyba Cie ponioslo. Klasyka heavy metalu owszem, ale nie rocka. To nadal jest pewne getto. Klasyka rocka sa the Rolling Stones, Iron Maiden nie przebilo sie do popkultury czy tam masowej swiadomosci... I moze to i dobrze, bo moze musieliby upasc nisko jak np Metallica :)
A takiej klasyki metalu jak Sad Wings, Sin After Sin czy Stained Class to IM nie ma na swoim koncie. I nie chodzi tu w ogole o to, ze nie bylo ich jeszcze w latach 70...

PostNapisane: 4 paź 2010, o 19:55 
Metal God

Cytuj:
IM nigdy nie nagrali tak dobrych płyt jak BS, SfV czy DotF,

Number of the beast, Piece of Mind, Powerslave, 7th son... mam wymieniać jeszcze?

PostNapisane: 4 paź 2010, o 20:12 
Killing Machine

taffer napisał(a):
Cytuj:
IM nigdy nie nagrali tak dobrych płyt jak BS, SfV czy DotF,

Number of the beast, Piece of Mind, Powerslave, 7th son... mam wymieniać jeszcze?
jeszcze nie zacząłeś. IM mają jedną płytę, którą można stawiać obok płyt JP. Jest nią Live after Death.
I kiedy tu w końcu do każdego tematu nomad przestanie wpierdalać czegoś o IM?
Stary, już każdy dawno wie, że to najlepszy zespół w dziejach muzyki, już odpuść sobie tą gadkę o nich, bo wątpię, czy komuś się chce tego słuchać (czytać)

PostNapisane: 5 paź 2010, o 08:32 
Jugulator

jakbyś chciał wiedzieć, to w ostatnich latach jak Cię to nie było, przeżyłem fascynację Queen oraz Thin Lizzy i nie pisałem tylko o Iron Maiden...warto wspomnieć o tych dwóch zespołach by uzmysłowić sobie,że II połowa lat 70 to nie było tylko Judas Priest bo wiele było w tym czasie kapel grających naprawdę ostrą muzykę..już o Motorhead wspominać nie będe ,ale też np.Scorpions

jasiu15 napisał(a):
Klasyka rocka? Chyba Cie ponioslo. Klasyka heavy metalu owszem, ale nie rocka. To nadal jest pewne getto. Klasyka rocka sa the Rolling Stones, Iron Maiden nie przebilo sie do popkultury czy tam masowej swiadomosci... I moze to i dobrze, bo moze musieliby upasc nisko jak np Metallica :)
A takiej klasyki metalu jak Sad Wings, Sin After Sin czy Stained Class to IM nie ma na swoim koncie. I nie chodzi tu w ogole o to, ze nie bylo ich jeszcze w latach 70...

to są masowi czy nie są, bo piszesz w zależności od tego jak Ci pasuję...Rolling Stones,Hendrix czy Beatles to nie tylko muzyka ,tylko też zjawiska kulturowe, bo Ci muzycy grali w czasach kiedy rock to były głównie teksty i wydarzenia społeczno-obyczajowe mu towarzyszące, inna bajka...a Ironi latach 70 oczywiście już byli, większość kawałków z debiutu powstała w tej epoce ,nagrali też mini- album Soundhouse Tapes

PostNapisane: 5 paź 2010, o 10:09 
Dissident Aggressor

W swiecie metalu sa jak najbardziej masowi - 70 mln sprzedanych plyt! Ale poza metalem nie. Bo pomimo calej swojej przystepnosci i przebojowosci, dla przecietnego sluchacza sa niedostepni. I to jest wlasnie piekne, metal to taka wielka rzecz, a wciaz w pewien sposob undergroundowa :)

PostNapisane: 5 paź 2010, o 14:28 
Machine Man

Live After Death najlepszą płytą Maiden ?! Painkiller wypowiada swoje tezy jakby to były ustalone już dawno oczywistości w świecie rocka czy metalu, a tymczasem to tylko jego prywatne zdanie. MOIM ZDANIEM LaD to tylko dobra koncertówka zawierająca niezłe wykonania świetnych utworów. Nie rozumiem jak można ją cenić wyżej od czegokolwiek co nagrali wcześniej. Poziom UITE to na pewno nie jest. Najlepsze płyty Maidenów z lat 80 można spokojnie stawiać z najlepszymi płytami Priest z lat 80. O latach 70 (na prawdę genialne SWOD,SaS i SC) nie mówię bo to inna bajka. Nie rozumiem tego urazu do Maidenów u wielu. Momentami to się robi śmieszne. Po co ich tak ciągle udupiać, wszyscy właściwie się zgadzają, że najlepszy okres mają już za sobą i nikt nie twierdzi, że wciąż nagrywają genialne płyty. Moim zdaniem jednak, mimo schematyczności i pewnej przewidywalności trzymają zupełnie przyzwoity poziom.

PS. Mimo wszystko cieszę się, że Pain wrócił. Oby na dł€żej. Już zrobiło się ciekawiej.

PostNapisane: 5 paź 2010, o 17:14 
Jugulator

Wg.mnie jednak Live after Death jest koncertem wspaniałym, wykonania na ogół są standardami do których porównuję się inne występy Ironów, weźmy Hallowed Be thy Name, Trooper, Revelations, Powerslave, Rime of the Ancient Mariner czy kapitalną wręcz interpretację Dickinsona w Phantom of the Opera.
W skrajnie nieprzychylnej recenzji pojawiają się tezy,że Iron Maiden zjada swój ogon ,to i tak jest dużo lepsze niż plucie w twarz własnej historii co niestety trzeba napisać o Nostradamusie ,który coś mi się wydaję nie jest tylko wypadkiem przy pracy.
To nie tyczy się tylko Ironów tzn zjadanie ogona to samo można napisać o AC/DC,Saxon,Motorhead czy Deep Purple ,ale nikomu to jakoś nie przeszkadza .

PostNapisane: 5 paź 2010, o 17:52 
Stained Class King

Przeszkadza to m.in. mnie, Jasiowi, Painkillerowi i pewnie połowie tego forum.

PostNapisane: 5 paź 2010, o 18:18 
Jugulator

tylko,że nikt nie lubi Judasów za to,że zmieniali ciągle styl tylko za poszczególne utwory,płyty, wokal,gitary, ale nie za to ,że zmieniają styl przecież, dlatego mają mniej fanów niż kapele które mają własny, charakterystyczny ,rozpoznawalny na każdym albumie styl ,nawet mimo zmian wokalistów

PostNapisane: 5 paź 2010, o 18:47 
Devil`s Child

Heartless....

przecież do tych zwrotek to by ozzy pasował jak ulał :D czasy bark at the moon - waiting for darkness :) Moim zdaniem świetny kawałek, nie wiem czy nie najlepszy na albumie. Refren wyjęty jakby z lat '80
http://www.youtube.com/watch?v=mYgBqV0LPyM :)

PostNapisane: 5 paź 2010, o 21:28 
Evening Star

Halford też pasuje :P

PostNapisane: 6 paź 2010, o 05:18 
Johnny B.Goode

nomad napisał(a):
tylko,że nikt nie lubi Judasów za to,że zmieniali ciągle styl tylko za poszczególne utwory,płyty, wokal,gitary, ale nie za to ,że zmieniają styl przecież, dlatego mają mniej fanów niż kapele które mają własny, charakterystyczny ,rozpoznawalny na każdym albumie styl ,nawet mimo zmian wokalistów

Cooo weź Ty się zabij albo coś już mnie po prostu kurwica bierze jak wiedzę kolejny Twój post wylewający się poza ekran, i wiem że nie ma w nim nic co warto by przeczytać. Judas zmieniał styl zmieniał brzmienia i o to chodzi żeby próbować czegoś nowego, co prawda wolałbym żeby zostali przy brzmieniu z aoru ale jestem pewien że kolejna po nosradamusie znow będzie inaczej brzmiała. Zresztą zobacz sobie wywiad z Romkiem na somewhere in poland, on Ci to dobrze wytłumaczy ;)

PostNapisane: 6 paź 2010, o 05:22 
Johnny B.Goode

painkiller napisał(a):
nomad napisał(a):
Ironów już od dłuższego czasu stawiam obok tego najtwardszego, najbardziej archaicznego rocka w jednym rzędzie z Black Sabbath, Deep Purple, AC/DC, Saxon czy Motorhead...Judasów niestety historia zapamięta jako kapele które niestety za cenę sukcesu w USA dostosowywała swoją muzykę pod dane czasy ,powtarzam gdyby zatrzymali się na British Steel i grali w tej stylistyce byliby dziś klasyką rocka i mogliby np. być na tej pozycje na świecie którą ma AC/DC ...zobacz AC/DC nie robi nic i ma fanów ,legiony fanów, a Judasi każdą płytą od Screaming for Vengeance chcą coś udowodnić..między innymi to,że wcale nie są Brytyjskim zespołem

To sobie ich wrzucaj. Prawda jest taka, że do poziomu Judas Priest nigdy nie dojdą. IM to zespół(?) jednego gościa, który w dodatku jest największym knociarzem i hamulcem w rozwoju. Co to dzisiaj jest IM? Zespół dla 14latków, który już od wielu lat nie gra heavymetalu. W tej kapeli jeden gitarzysta robi tylko za pajaca, a jak wychodzi każda następna płyta to się zastanawiam czym się różni od poprzedniej. Wiem, jest jeszcze słabsza.
IM nigdy nie nagrali tak dobrych płyt jak BS, SfV czy DotF, czy tego chcesz czy nie. I co to za argument z tym brytyjskim zespołem? A po co mieliby to udowadniać? Każdy z ww zespołów chciał sławy w stanach. Każdy! Dużo większe kapele niż IM. Z resztą oni też chcieli podbić Stany

swój chłop, ja już pisałem coś podobnego, to mnie oczywiscie wyśmiali, ale taka prawda

PostNapisane: 6 paź 2010, o 08:32 
Jugulator

Dzee the Q napisał(a):
nomad napisał(a):

Cooo weź Ty się zabij albo coś już mnie po prostu kurczę bierze jak wiedzę kolejny Twój post wylewający się poza ekran, i wiem że nie ma w nim nic co warto by przeczytać. Judas zmieniał styl zmieniał brzmienia i o to chodzi żeby próbować czegoś nowego, co prawda wolałbym żeby zostali przy brzmieniu z aoru ale jestem pewien że kolejna po nosradamusie znow będzie inaczej brzmiała. Zresztą zobacz sobie wywiad z Romkiem na somewhere in poland, on Ci to dobrze wytłumaczy ;)

nie dziwi mnie Twój post, bo właśnie obecne Judas Priest to muzyka której targetem jest Twoja grupa wiekowa, gdy Iron Maiden,Saxon ,Motorhead, do śmierci Dio, ostatnio Accept grają wierny pewnym tradycjom heavy-metal , Judasi nagrywają gotycko-depresyjną papkę ...po czym robią trasę z całym albumem British Steel który chciałbym zobaczyć każda ich fan na świecie, ale niestety nie mogą tego zobaczyć

a sam album momentami faktycznie jest krokiem w dobrym kierunku ,tyle ,że jest strasznie niedbały gitarowo (widać ,że mówienie o genialności Roya Z zawsze było przesadzone) i ma parę kiepskich kawałków

PostNapisane: 6 paź 2010, o 09:53 
Dissident Aggressor

Rozumie rze nie podoba Ci sie Nostradamus

PostNapisane: 6 paź 2010, o 17:58 
Metal God

o to to, ten album z Glennem i KKem to byłoby mistrzostwo świata

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona