Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 23 cze 2017, o 17:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 560 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Ocen album Turbo
Ankieta wygasła 22 kwi 2005, o 16:35
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 4%  4%  [ 1 ]
4 4%  4%  [ 1 ]
5 17%  17%  [ 4 ]
6 17%  17%  [ 4 ]
7 29%  29%  [ 7 ]
8 8%  8%  [ 2 ]
9 8%  8%  [ 2 ]
10 13%  13%  [ 3 ]
Liczba głosów : 24
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Turbo
PostNapisane: 29 mar 2013, o 11:31 
Machine Man

Lubię Turbo, lubię tą chwilami dosyć kiczowatą otoczkę. Od zawsze kochałem lata 80 i ten specyficzny klimat muzyki tamtych lat, w który ten krążek wpisuje się doskonale. Oczywiście nie można mówić tylko i wyłącznie o kiczu bo ten album to przede wszystkim dobre, rockowe, chwytliwe i umiejejętnie zaaranżowane numery zagrane przez doświadczony zespół, który nie sili się na jakiś patos i ciężar. Niemniej zdaję sobie sprawę, że Priest nagrało co najmniej 6,7 ciekawszych/bardziej wartościowych albumów.
Oczywiście wspomniany przez Nomada "Out in the Cold" to świetny numer ze znakomitym syntezatorowym intrem. Myślę, że siłą Judasów lat 70 a głównie 80 jest również to, że obok mocnych, szybkich typowo heavy metalowych kawałków potrafili robić też utwory ze sporą dawką luzu, przestrzeni, rockandrolla czy inno gatunkowych wpływów pokazując tym samym, że gdyby tylko chcieli mogli by grać wszystko. Takie Fever, Take this Chains, Desert Plains, You Say Yes, Rage, Out in the Cold, a z wcześniejszych Delivering the Gods czy Dreamer Deceiver pokazują, że nie był to taki sobie zwykły zakuty, ograniczony, schematyczny i kwadratowy heavymetalowy zespół. Ale dosyć często wydaje mi się, że tak jest postrzegany.

PostNapisane: 29 mar 2013, o 11:36 
Heart Of A Lion

głównie przez te najbardziej znane utwory dla typowych metalowców, jak Breaking the Law, Painkiller...to jest taki typowy metal tak jak u Ironów Run to the Hills czy Fear of the Dark, a u Black Sabbath Paranoid to są takie utwory, które mimo, że klasyki mało mówią o całej twórczości danego zespołu

PostNapisane: 10 lip 2013, o 21:35 
Heart Of A Lion

Kurwa Reckless. Jaka to jest moc! Cała końcówka lat 80-tych zamknięta w tym kawałku. Klimat tej piosenki wyraża wszystko! Rozpływam się gdy tego słucham. Ileż ja bym dał żeby usłyszeć ten kawałek grany na żywo przez Priest! Ja pierdole. Jak mogli tego nie grać!

PostNapisane: 10 lip 2013, o 21:52 
Heart Of A Lion

Lata 80 miały fajny klimat ale wcale ich bym tak całościowo nie idealizował, były niejednoznaczne, z jednej strony naprawdę cała masa wspaniałej muzyki, z drugiej strony podwaliny pod niesamowitą komercjalizację i gadżetyzację ;) (takie słowo mi fajne wyszło) muzyki, kult teledysków, gwiazdki jednego sezonu itd.
Zawsze broniłem lat '80 bo były niesłusznie atakowane, często przez zwolenników punka i grunge, muzyki rzekomo niekomercyjnej. Dzisiaj jest jakaś dziwna moda na lata '80 więc już mi się nie chcę bronić, te dzieciaki pozujące na fanów pudel-metalu na last-fm, brrr, taka sama mentalność jak dzieciaki słuchają Korna i "systema" 15 lat temu.

Reckless to poprostu bardzo dobry utwór Judas Priest, tak jak np. Parental Guidance to bardzo słaby utwór Judas Priest, oba są teoretycznie pod '80 ;)

PostNapisane: 10 lip 2013, o 22:31 
Metal God

Parental Guidence jest zajebiste, a Reckless wychodzi poza wszelkie literackie określenia.

Cytuj:
Dzisiaj jest jakaś dziwna moda na lata '80 więc już mi się nie chcę bronić, te dzieciaki pozujące na fanów pudel-metalu na last-fm, brrr, taka sama mentalność jak dzieciaki słuchają Korna i "systema" 15 lat temu.

Jak mi znajdziesz chociaż jednego dzieciaka, który jest fanem pudel-metalu to stawiam ci kratę browarów :lol:

PostNapisane: 10 lip 2013, o 22:37 
Heart Of A Lion

nie wiem czy są "fanami" ale poświęć sobie jedno popołudnie i prześwieć grupy na last fm z zespołami pudlowymi czy tą grupkę We Miss 80, 3/4 z nich to młodziutcy ludzie, bardzo duża grupa z polski zresztą

o ile last fm już nie zdechnął, bo nie byłem tam z rok ;)

PostNapisane: 10 lip 2013, o 22:53 
Heart Of A Lion

Wiadomo że lata 80 miały swoje plusy i minusy. Ja kocham je za kapitalne seriale telewizyjne o niesamowitym klimacie z tamtych lat, i świetną choć momentami też strasznie kiczowatą muzykę. Mimo wszystko świat skończył się na latach 80-tych :D Nie trawię zbytnio tego co pojawiało się później, seriale, filmy nie te, muzyka już też w większości lipna, grunge nie trawię zbytnio, era popu i hip-hopu. W 80 też był kicz, ale jakoś tak ten kicz na luzie, z dystansem przyjmowany (np. Twisted Sisters). Przecież nawet pop z tamtych lat uwielbiam, a to co wychodzi teraz pozostawiam bez komentarza. Gwiazdki jednego sezonu wiadomo, świat coraz bardziej się unowocześniał i co za tym idzie też szukano przebojów dla rozwijających skrzydła stacji muzycznych, oczywiście z MTV na czele.
Lata 80-te to taki łącznik miedzy zacofaniem a unowocześnieniem cywilizacji (lata 70 płyty winylowe, muzyka w TV rzadkością itp. a lata 90 czasy CD i MTV), choć może zbyt mocne to słowa by mówić o zacofaniu, ale wiecie o co chodzi.
Dziś w muzyce hard/heavy wiele młodych kapel stylem muzycznym czy też wyglądem starają się nawiązywać do dawnej epoki. Jedne z lepszym, inne z gorszym skutkiem, nie chce mi się tu podawać przykładów. Tak czy siak, nic tych lat nie wróci, jakkolwiek by się nie starali.
Na szczęście zajebiście jest sobie odpalić np. album Turbo, otworzyć browarka i wczuć się w ten kurewsko zajebisty klimat. Tego nikt nam nie odbierze, to nigdy nie zginie!

PostNapisane: 10 lip 2013, o 22:56 
Stained Class King

taffer napisał(a):
Parental Guidence jest zajebiste, a Reckless wychodzi poza wszelkie literackie określenia.

Cytuj:
Dzisiaj jest jakaś dziwna moda na lata '80 więc już mi się nie chcę bronić, te dzieciaki pozujące na fanów pudel-metalu na last-fm, brrr, taka sama mentalność jak dzieciaki słuchają Korna i "systema" 15 lat temu.

Jak mi znajdziesz chociaż jednego dzieciaka, który jest fanem pudel-metalu to stawiam ci kratę browarów :lol:

Stary, nawet u mnie w mieścinie są już takie utapirowane dzieciaki z koszulkami Motley Crue :wink: .

Nie tyle modne się to zrobiło z powodu hajpu na muzykę, co po prostu ktoś tę całą stylistykę odkopał jako mega krzykliwą, kiczowatą itd., czyli właśnie taką, jaką kindermetale lubią najbardziej :) . Oczywiście sam bardzo chciałbym grać w jakimś 80sowym tribute bandzie przebierańców, ale dla śmiechu i dobrej zabawy raz na jakiś czas.

PostNapisane: 10 lip 2013, o 23:00 
Heart Of A Lion

Właśnie ja dlatego nie chcę już zapoznawać żadnych osób związanych z metalem dlatego, że nie dość, że nie są to osoby które potrafią zainspirować swoimi doświadczeniami, opowiedzieć jakąś historię to jeszcze wręcz zniechęcają takim debilowatym podejściem do muzyki. Już żaden zespół nie uchroni się przed pozerami, moda może przyjść na wszystko, na old-schoolowy niemiecki thrash, na NWOBHM, na Manilla Road nawet :lol: . Dawniej to do wszystkiego dochodziło się wolno, ale jak to się mówi "powolnie ale skutecznie"

PostNapisane: 10 lip 2013, o 23:43 
Metal God

Ja jednak stawiam gruba kasę, że te dzieciaki to nie pozerzy. Co innego chodzić w koszulkach IM, Manowar i Metaliki, a co innego dokopać się do takiego Dokkena, Cindirelli, itd, heh nawet i Motley Crue, sam fakt odkrycia takiej muzyki raczej każe przypuszczać, że dana osoba poznała co nieco więcej, poczytała trochę o zespołach, itd

To nie Fear of the dark czy Painkiller...
(choć powinienem napisać 2 minutes to midnight :lol: jeden zaznajomiony gimbus-absolwent miał ostatnio jako dzwonek w komórce i mówi, że zajebiście mu się podoba :) może uda mi się go przeprowadzić na dobrą stronę mocy)

A co do hajpu to ja tego nie widzę, chyba mylicie z tym pedalskim hipsterstwem :lol: Jeśli już to ludzie chętnie wracają do (...)-disco.

PostNapisane: 10 lip 2013, o 23:47 
Metal God

Hajp to będzie jak na ulicy wpierdol będą spuszczać tacy goście

a nie dresy :o :o

PostNapisane: 10 lip 2013, o 23:56 
Stained Class King

taffer napisał(a):
Ja jednak stawiam gruba kasę, że te dzieciaki to nie pozerzy. Co innego chodzić w koszulkach IM, Manowar i Metaliki, a co innego dokopać się do takiego Dokkena, Cindirelli, itd, heh nawet i Motley Crue, sam fakt odkrycia takiej muzyki raczej każe przypuszczać, że dana osoba poznała co nieco więcej, poczytała trochę o zespołach, itd

hehe, no i właśnie łyknąłeś haka :twisted:

PostNapisane: 11 lip 2013, o 09:15 
Heart Of A Lion

Już różne rzeczy widziałem i nic mnie nie zdziwi, zbyt dużo czasu spędziłem w tym środowisku i mogę powiedzieć, że takich autentycznych fanów jest bardzo mało, gatunek czy zespół nie grają w zasadzie roli, jeszcze z 10 lat temu gdy ktoś znał np. Saxon to był zapaleńcem dziś byle pozer może znać dajmy na to Tygers of Pan Tang
Tak jak pisze Magister lata '80 są teraz cool, stąd popularność wielu kojarzoną z tą epoką zespołów, swoją drogą najważniejsza powinna być muzyka, a nie czy ktoś jest ala '80, ala '70, bez sensu to, zespół to jakaś osobna wartość a nie składowa takiego czy nie innego stylu

PostNapisane: 25 paź 2015, o 16:29 
Evening Star

Ja Turbo bardzo lubię, bo jest to co prawda pop-metal, ale nienachalny, niczym kawałki Emigrantów czy "Prezydenta" Kukiza z Borysewiczem

EDIT: Tego typu występki różnych kapel były kiedyś traktowane przez fanów niemal jak zdrada, a teraz po latach przyjemnie się słucha "popowych"/nowofalowych kawałków na ich koncertach, jako przerywników pomiędzy "twardym" materiałem - vide punkowa kapela UK Subs, która miała podchodzący pod The Police numer Keep On Running, a na co dzień grała raczej mocniejszą odmianę punk rocka. Keep On Running na ich koncercie to prawdziwy smaczek. ;)
P.S. Turbo jest na pewno ciekawsze, bardziej udane i lepiej wyprodukowane od RiD, gdzie było za dużo wypełniaczy, do tego kwadratowa produkcja zabija rozkoszowanie się muzyką. Gdyby taki I'm A Rocker znalazł się na T., to brzmiałby o wiele lepiej.

PostNapisane: 20 lis 2015, o 23:51 
Evening Star

No i nawet jeśli ta płyta to był prosty amerykański glam metal, to pojawiały się tam wykwintne solówki, w charakterystycznym judaszowym, nawiązującym do muzyki poważnej stylu, a w takich utworach "Locked In", "Rock You All Around the World", "Reckless" nadal było słychać, że śpiewa je jeden z największych głosów świata, który nawet w taką stylistykę potrafi zgrabnie wpleść swoje niesamowite popisy.

PostNapisane: 21 lis 2015, o 01:23 
Running Wild

on_the_run napisał(a):
No i nawet jeśli ta płyta to był prosty amerykański glam metal, to pojawiały się tam wykwintne solówki, w charakterystycznym judaszowym, nawiązującym do muzyki poważnej stylu, a w takich utworach "Locked In", "Rock You All Around the World", "Reckless" nadal było słychać, że śpiewa je jeden z największych głosów świata, który nawet w taką stylistykę potrafi zgrabnie wpleść swoje niesamowite popisy.

Glam tak, ale co do pop metalu, nie wiem czym on do końca jest ale stawiał bym na pizdy w stylu Bon Jovi (bez urazy Bon, zapewne masz swoje dobre momenty !) reszta jak zwał tak zwał. Z 3 kawałki są do odrzutu, reszta jak dla mnie zajebista, solówki to najmocniejszy punkt płyty po dłuższym wsłuchaniu się w nią (hot for love to opowieść Glena wykonana za pomocą solóweczki kurwa) Reckless to profesorski riff, bez szaleństw już, bez śpiewania rock around the world w refrenach. Mój 1szy album JP. Słuchany na kasecie :cry: mój boże ja płaczę...
:P

Po raz, któryś wrzucam nasz klip Turbo Lover, dla nowych użytkowników :oops:

https://www.youtube.com/watch?v=2QzqjSok9HQ

Ewentualnie do działu klipy. Zapraszam.

PostNapisane: 21 lis 2015, o 12:17 
Evening Star

Glam (hair) metal z założenia był jednak komercyjną stylistyką, a Bon Jovi to już inna inszość, bo to już po prostu słodki pop pełną gębą. Nie mniej jednak glam metal to był metal robiony w większości dla kasy, czyli jakby nie patrzeć pop metal.

PostNapisane: 21 lis 2015, o 15:28 
Devil Digger

https://www.youtube.com/watch?v=Zr6rChjsWgs

Niemniej najlepszy teledysk jest ;-)

PostNapisane: 17 gru 2016, o 19:31 
Heart Of A Lion

Prosto z fejsbuka:

"To celebrate the 30th Anniversary of Turbo, Judas Priest will be releasing a special re-issue, February 3rd 2017. “Turbo 30” comes in a three CD package with the album fully remastered as well as the two CD live concert recorded in Kansas City during the band’s FUEL FOR LIFE World Tour. The new master also features on 180gram classic Black Vinyl.
Available for pre-order now:
http://smarturl.it/JPD2C_Turbo30"

Naprawdę mogliby wybierać lepsze materiały live. Kansas miało trochę wpadek technicznych, z tego okresu zdecydowanie preferowałbym Saint Louis, ale nie można tyle narzekać. :)

PostNapisane: 19 gru 2016, o 13:11 
Bloodsucker

Na tidal.com jest już zremasterowany Turbo Lover z Kansas. Polecam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 560 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28