Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 21 wrz 2017, o 21:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Ocen album Killing Machine/ Hell Bent For Leather
Ankieta wygasła 22 kwi 2005, o 17:38
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 5%  5%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
7 14%  14%  [ 3 ]
8 45%  45%  [ 10 ]
9 27%  27%  [ 6 ]
10 9%  9%  [ 2 ]
Liczba głosów : 22
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lip 2011, o 11:28 
Metal God

to jest piękne w Judas Priest, że można tam odnaleźć właśnie wszelkie odmiany muzyki jakie tylko można wrzucić do wora "hard'n'heavy" - chcę się wyluzować włączam Point of Entry czy Killing Machine właśnie, chcę coś ambitnego, niemal progresywnego, sięgam po SWoD czy Stained Class, chcę agresji i heavy metalowego napierdalania, włączam British Steel czy Painkillera, chcę atmosfery lat 80tych, biorę Turbo czy Ram it Down - gdyby JP ograniczyło sie do grania tak jak na BS to na pewno nie byłby to zespół mojego życia, w końcu by zszedł na jakiś dalszy plan tak jak IM

PostNapisane: 11 lip 2011, o 12:41 
Dissident Aggressor

painkiller napisał(a):
jasiu15 napisał(a):
Aerosmith jest popularniejszym, ale obiektywnie rzecz biorąc słąbszym, mniej ciekawym i bardziej "kwadratowym" zespołem.

:lol:
Co to znaczy obiektywnie słabszym? Skoro wg Ciebie są słabsi, mniej ciekawi i bardziej kwadratowi to rzecz bierzesz zdecydowanie subiektywnie, chyba że uważasz się wyrocznie do formowania prawd ogólnych. Tak się składa, że z różnych przyczyn to Aerosmith jest popularniejszym zespołem, więc więcej ludzi twierdzi, że to oni są jednak "lepsi", bardziej ciekawi czy też mnie kwadratowi niż Judas Priest. Czyli to oni są "obiektywnie lepsi". Na tym polega bycie popularniejszym - więcej ludzi zna i lubi ciebie od kogoś mniej popularnego. Reszta to tylko subiektywne opinie. Rozumiem, że fani Judas Priest, bo sam się do nich zaliczam, cenią sobie trochę inne wartości w muzyce niż fani np. U2, Aerosmith. Bardzo szanuję to, że Judas Priest mimo możliwości tzw. pójścia w komerchę (wiele razy byli blisko, np. czasy Turbo, Point od Entry) czyli uczynienia swojej muzyki bardziej przystępną, nie zrobili tego i trzymali się metalu, by metalowa publika nie straciła szacunku. To świadczy o ich respekcie dla metalowej publiki. Tak się składa, że JP są zespołem, który miał talent do grania dobrych, wpadających w ucho kawałków to pozwoliło na zdobycie ogromnej rzeszy fanów metalu i hard rocka. Ja ogromnie szanuje ten zespół za to że nie porzucili metalu, gdyż głęboko wierzę że ich talent nie ograniczał się do tego gatunku i jakby poszli w stronę Hell Bent for Leather to mogliby być dużo więksi niż obecnie. Mogliby być wielcy jak AC/DC, żeby już nikt z was się nie przypierdalał do tego nieszczęsnego przykładu Aerosmith...

Eee, AC/DC to też słaby przykład. Aerosmith i AC/DC jeśli chodzi o "komercyjność" czy popularność to przy JP giganic, ale muzycznie wypadają blado, przewidywalnie i powtarzalnie. No, takie zespoliki. Nie jestem fanbojem JP ani nic takiego, po prostu stwierdzam fakt :)

PostNapisane: 11 lip 2011, o 12:43 
Metal God

przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś :lol: :lol: szczególnie z tym że muzycznie wypadają blado i że stwierdzasz fakt

PostNapisane: 11 lip 2011, o 12:56 
Killing Machine

jasiu15 napisał(a):
Eee, AC/DC to też słaby przykład. Aerosmith i AC/DC jeśli chodzi o "komercyjność" czy popularność to przy JP giganic, ale muzycznie wypadają blado, przewidywalnie i powtarzalnie. No, takie zespoliki. Nie jestem fanbojem JP ani nic takiego, po prostu stwierdzam fakt :)

Wiesz, skoro dalej nie rozumiesz mojej wypowiedzi i przykładu to masz problem, bo prościej już się nie da. W miejsce AC/DC i Aerosmith możesz sobie wrzucić każdy popularniejszy zespół grający ciężkiego rocka i sens mojej wypowiedzi będzie taki sam. Ja nie porównuje stylu grania kapel...
Bez obrazy, ale niech Ci będzie
(hipotetycznie)
Jeśli
Judas Priest poszliby w kierunku HBfL
(Czyli większa swoboda muzyczna, większa przebojowość, luz, mniej metalu, wiecej hard rocka i rock'n'rolla ogólnie)
TO-----------------> mogliby (hipoteza)
być popularniejsi (więcej fanów, większe koncerty) niż SĄ (stan obecny),
GDYŻ (wyjaśnienie)--------> z takim talentem do pisania chwytliwych kawałków
MOGLIBY (hipoteza) zdobyć fanów innych gatunków muzycznych (a nie tylko fanów lubujących się w różnych rodzajach METALU)

Oczywiście mogłoby tak być lub nie. To tylko gdybanie. Być może Judas Priest osiągnęli wszystko na co było ich stać, a już na pewno nie mają powodów do narzekania, bo osiągnęli niezwykły sukces w swojej dziedzinie.
Czy załapałeś czy jeszcze czegoś nie rozumiesz?

PostNapisane: 11 lip 2011, o 14:38 
Dissident Aggressor

Kumam, że chodzi o to, że mogli być popularniejsi, ale nie widzę takiej potrzeby, bo musiałoby to się stać kosztem muzyki. Gdyby grali tak jak dwa wymienione wyżej zespoły to szybko bym się nimi zrzygał.

PostNapisane: 11 lip 2011, o 15:03 
Killing Machine

jasiu15 napisał(a):
Kumam, że chodzi o to, że mogli być popularniejsi, ale nie widzę takiej potrzeby, bo musiałoby to się stać kosztem muzyki. Gdyby grali tak jak dwa wymienione wyżej zespoły to szybko bym się nimi zrzygał.

No właśnie wg mnie Judas Priest jest takim zespołem, że (wg mnie, wnosząc po ich wszechstronności na HBfLK) mogliby być popularniejsi nie tracąc na jakości muzyki. Wiesz, dla fanów JP z lat 70 to BS mógł być odbierany jako skok na popularność kosztem muzyki. Dla fanów JP z lat 70 BS było odbierane jako uproszczenie, zubożenie muzyki kosztem nadania jej metalowego charakteru, na który w roku 1980 była koniunktura. Widzisz? Chcę przez to powiedzieć, że muzyka JP jest ponadwymiarowa i dostarcza wielu ciekawych tematów do dyskusji. Jest to zespół który ewidentnie zatrząsł i wpływał na cały świat muzyki, nie tylko metal. Metal był dla JP tylko jedną z opcji, którą wybrał - i dobrze że ją wybrał, bo udało im się odnieść sukces zasłużenie, co nie znaczy, że nie mogłoby im się udać w innej konwencji muzyki hard rockowej czy rockowej ogólnie.
Dlatego uważam, że Judas Priest są razem z Black Sabbath i Metalliką jednymi z największych zespołów metalowych. Bo są ponadwymiarowe i one w największym stopniu pokazały światu co to metal.

PostNapisane: 11 lip 2011, o 15:19 
Defender Of The Faith

Teoria, że JP byłoby popularniejsze, gdyby nie poszło w metal jest...bardzo wątpliwa. W latach 70tych byli jednymi z wielu. Poza tym, wydaje mi się, że na KM/HBFL kierunek na metal był już obrany- połowa kawałków z KM spokojnie mogłaby trafić na BS. Lata 80te (umownie-1980-1990) to największy potencjal komercyjny JP, a także, choćbyście się nie wiem jak zapierali, najlepszy okres muzyczny JP :wink:

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 11 lip 2011, o 15:25 
Heart Of A Lion

zespół byłby popularniejszy gdyby nie tak długa rozłąka z Halfordem,tragiczny management,zbyt duże nastawienie na USA gdzie ludzie zmieniają gusta co rok(gdzie teraz jest Def Leppard np. czy Van Halen?) a także chyba zbyt duże zmiany stylistyki, ale przede wszystkim dwie pierwsze kwestie

AC/DC to jest totalny fenomen, na płytach z Bonem ,zwłaszcza dwóch pierwszych byli wręcz odstręczający,pijaccy,awanturniczy ,mieli zerowy potencjał komercyjny ,byli symbolem obciachu wręcz,oczywiście dla pewnych ludzi,teraz na nich chodzą wszyscy,właśnie tacy ludzie którzy w połowie lat 70 by nigdy nie pomyśleli o AC/DC,mainstreamowcy i społecznie zaangażowana młodzież alternatywna z elitarnyc szkół ,odnieśli sukces ale troszkę wg.mnie stracili to czego nie straciło nigdy takie Rose Tattoo ,Thin Lizzy czy nawet Motorhead

PostNapisane: 11 lip 2011, o 16:56 
Killing Machine

sinner, zobacz jak Ty manipulujesz moją informacją, żeby poprzez przekształcenie jej treści NA SIŁĘ znaleźć powód do bezsensownej dyskusji. Zobacz, w gruncie rzeczy łączy nas to ,że obydwaj cenimy JP i uważamy, że odnieśli znaczący i zasłużony sukces. Ja tylko gdybam nad innymi opcjami, jakie mieli i jestem w pełni przekonany, że JP mieli możliwość innego pokierowania swoją karierą. Wydaje mi się, że analizując ich karierę nie należy wykluczać, że daliby radę grać i pop rock, bo byli bardzo wszechstronni. I mogliby odnieść sukces, może i większy. Ja po prostu to widzę, a ty próbujesz mi wmówić, że zakładam że tak na pewno by się stało i że w ogóle to pewnie jeszcze uważam, że źle zrobili że poszli w metal. Daj se siana
sinner napisał(a):
Teoria, że JP byłoby popularniejsze, gdyby nie poszło w metal jest...bardzo wątpliwa.

Zobacz jak przekręcasz moje zdanie, żeby tylko nie przyjąć do wiadomości tego, że widzę coś przed dostrzeżeniem czego bronisz się jak szalony. Nigdzie nie napisałem, że JP byłoby popularniejsze, tylko nie wykluczyłem opcji, że MOGLIBY odnieść sukces wśród szerszej publiczności i jeśli masz choć odrobinę wyobraźni to nie zaprzeczysz, że to bezwzględnie niemożliwe.
sinner napisał(a):
W latach 70tych byli jednymi z wielu.

No tak, a w latach 80 byli jak mniemam wg Ciebie jedynym zespołem metalowym na rynku?
sinner napisał(a):
Poza tym, wydaje mi się, że na KM/HBFL kierunek na metal był już obrany- połowa kawałków z KM spokojnie mogłaby trafić na BS.

Jakby kierunek na metal był już obrany, to wydaje mi się że ta druga połowa kawałków też mogłaby się znaleźć na BS. Poza tym tak się składa, że akurat na BS znalazły się inne kawałki i też nie wydaje mi się to przypadkowe, tylko świadczy o obraniu jakiegoś kierunku. Na HBfL kierunek jeszcze nie był jednoznaczny
sinner napisał(a):
Lata 80te (umownie-1980-1990) to największy potencjal komercyjny JP, a także, choćbyście się nie wiem jak zapierali, najlepszy okres muzyczny JP :wink:

Masz zapewne na myśli, że lata 80 to okres największego WYKORZYSTANIA potencjału komercyjnego, z czym się oczywiście zgadzam. Ja tylko rozważam opcje jakie mieli zanim obrali drogę na BS i jak pokazuje świetny materiał z HBfL, panowie z Judas Priest mogliby odnieść sukces również w innym gatunku. I niewykluczam, że mógłby być to większy sukces, zważywszy na ogromny talent Judasów do pisania chwytliwych utworów.

PostNapisane: 11 lip 2011, o 17:08 
Metal God

Ale dosyć śmiałe przypuszczenie, bo jedno Burning Up nie czyni z nich od razu nie wiadomo jakich pop'n'rollowców. Pozostałe kawałki to jednak porządne ostrzejsze granie... zresztą nawet takie Burning Up - jedynie głos Halforda jest tam złagodzony i ma taką zwykłą "komercyjną" barwę :wink: gitary to już przecież porządne hard'n'heavy, a że mające taki luzacki feeling, to już jakoś tak wyszło, raczej Turbo pokazało to o czym mówisz - nie całe, ale takie jak tytułowy czy Out in the cold

PostNapisane: 11 lip 2011, o 17:37 
Killing Machine

taffer napisał(a):
Ale dosyć śmiałe przypuszczenie

Nie wydaje mi się, że jest to śmiałe przypuszczenie, bo nie uważam, że tylko Burnin Up stanowi o mojej racji. Delivering the Goods, Green Manalishi, Before the Dawn, Evil Fantasies to bardzo przebojowe, rock'n'rollowe kawałki. Oczywiście ten komercyjny potencjał zespół rozwinął i wykorzystał w pełni na płycie SfV czy też DotF. Tylko, że w obrębie heavy metalu, co jak dla tego gatunku jest ogromnym osiągnięcie, ale należy zauważyć, że nawet heavy metal jest muzyką, której możliwości przemówienia do szerokiej publiczności pomimo ogromnej popularności jaką wtedy miał okazały się ograniczone. Np. AC/DC, mimo śladowych ilości rozwoju od początku kariery okazali się bardziej ponadczasowi, bo przetrwali fale popularności różnych gatunków i wyszli z każdej coraz silniejsi i popularniejsi. Judas Priest w takim stopniu to się nie udało. A mogłoby się udać, bo JP miał zawsze potencjał do dużego sukcesu. I uważam z całą swoją wiedzą i wyczuciem muzyki, że nie wygłupię się jeśli napiszę, że po tym co zaprezentowali na HbfL mogłoby im się udać. Judasi byli wtedy bardziej swobodni, seksualni, rock'n'rollowi, posiadali dużo bardziej wyszukany i swobodny perkusyjny groove. Było w nich coś z Led Zeppelin, Aerosmith. No ale to tylko gdybanie, bo skoro nie poszli w tym kierunku, to znaczy, że panowie nie czuli się pewni w takiej konwencji. To cały sens mojej wypowiedzi - gdybam, czyli nie twierdzę, że źle zrobili, ale zastanawiam się co by było, gdyby zrobili inaczej, bo mieli taką możliwość i potencjał.

PostNapisane: 12 lip 2011, o 10:42 
Heart Of A Lion

Tylko,że w latach 80 Judasi stali bardzo wysoko komercyjnie i należy spytać dlaczego tą popularność stracili, ich popularność zaczęła spadać w latach 90 i jej nie odbudowali, to jest problem. Jak dla mnie mieli zbyt dużą popularność w USA względem całej popularnośći a tą najtrudniej utrzymać ,teraz najważniejszy jest rynek europejski,a przecież kiedyś było inaczej,by być wielkim trzeba było być wielkim za oceanem. Dziś rynek dla takiej muzyki to nie kontrakty z wielkimi wytwórniami,tylko przede wszystkim duże europejskie festivale gdzie zarabia się największą kasę.

PostNapisane: 12 lip 2011, o 11:50 
Machine Man

Lubię Hell Bent.. Dla mnie to ostatni tak różnorodny album, na którym rzeczywiście słychać trochę inspiracji pochodzących z kilku muzycznych stron. Ostatni album, na którym słychać jeszcze pewne muzyczne poszukiwania, a zarazem pierwszy tak otwarcie uśmiechający się do nieco bardziej masowego odbiorcy. Na żadnym innym krążku nie ma chyba tyle luzu, wokalnej swobody, zabawy głosem. Przyznaję, że trochę żałuję, że później stali się nieco bardziej jednowymiarowi, bardziej schematyczni i to pomimo tego, że większość krążków z tego okresu bardzo lubię. Mimo wszystko uważam, że wcześniejsze krążki z lat 70 zdradzały ogromny potencjał tego zespołu, nie wiem czy do końca wykorzystany. I nie do końca chodzi mi o to, czy mogli by mieć status Aerosmith czy AC/DC. Przecież popularność nie zawsze przekłada się na poziom twórczy.

PostNapisane: 12 lip 2011, o 12:18 
Stained Class King

JP mieli ogromny potencjał w mniej kwadratowym graniu. Pod tym względem wg mnie najbardziej porywającą twórczość mieli na SaS, bo tam przecież prócz pionierskich speed metalowych riffów są jeszcze takie cuda, jak "Last Rose of Summer", czy "Here Come the Tears".

PostNapisane: 13 lip 2011, o 19:17 
Heart Of A Lion

magister napisał(a):
JP mieli ogromny potencjał w mniej kwadratowym graniu. Pod tym względem wg mnie najbardziej porywającą twórczość mieli na SaS, bo tam przecież prócz pionierskich speed metalowych riffów są jeszcze takie cuda, jak "Last Rose of Summer", czy "Here Come the Tears".

Lubisz to?

KM/HBfL to (dla mnie) fajny różnorodny album, obok niemalże popowych kawałków ostre rockery, a produkcja jest jedną z lepszych, ale nie spuszczam się przy nim (właściwie żadnym albumie z muzyką) :lol:

PostNapisane: 27 wrz 2011, o 18:04 
Dissident Aggressor

Dobra wersja

PostNapisane: 8 paź 2011, o 12:21 
Moderator

zajebiste!

PostNapisane: 8 paź 2011, o 13:59 
Green Manalishi

Priest napisał(a):
zajebiste!

Przecież wszystko było na dvd EE.

PostNapisane: 8 paź 2011, o 14:33 
Moderator

kto by to pamietal :wink:

PostNapisane: 8 paź 2011, o 19:53 
Johnny B.Goode

nie łapię jaki mieli w tym zamiar, przeto studyjniaki lecą, wtf ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona