Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 22 wrz 2017, o 15:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

wybierz najlepszy kawalek z Jugulatora !!!
Ankieta wygasła 25 kwi 2005, o 14:38
01 - Jugulator 10%  10%  [ 2 ]
02 - Blood Stained 14%  14%  [ 3 ]
03 - Dead Meat 0%  0%  [ 0 ]
04 - Death Row 19%  19%  [ 4 ]
05 - Decapitate 0%  0%  [ 0 ]
06 - Burn in Hell 14%  14%  [ 3 ]
07 - Brain Dead 0%  0%  [ 0 ]
08 - Abductors 5%  5%  [ 1 ]
09 - Bullet Train 24%  24%  [ 5 ]
10 - Cathedral Spires 14%  14%  [ 3 ]
Liczba głosów : 21
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jugulator
PostNapisane: 25 gru 2004, o 14:39 
Metal God

Wiem , ze powstalo juz mnostwo topiców porownujacych Jugu z Demolition , albo dokonaniami Halforda.
Ale temat ten powstal nie z potrzeby jakichkolwiek porownan , a ze wzgledu na tę wlasnie genialną plyte z 1997 roku .
Jakie kawalki lubicie najbardziej i co was zachwyca , a co odrzuca od JUGULATORA???
Szczerze mowiac wczoraj po raz pierwszy przesluchalem ten krazek na oryginalnym CD i jestem pod wrazeniem szczegolnie drugiej czesci LP .
Pierwsze 5 kawalków to dla mnie przede wszystkim tytulowy i Blood Satined i moze Death Row z fajnym intro zaczerpnietym z zycia codizennego .
Natomiast numery 6-10 są po prostu genialne . Bur in Hell to doskoaly singiel z kapitalnym IMO tekstem .
Jednak prawdziwym obiektem mojegoi zachwytu są 3 kawałki :
Abductors oraz przede wszystkim Bullet Train z doskonalym refernem i majestyczny Cathedral Spires . Uwielbiam gory Rippera ,mimo iz są one okupione duzym wysilkiem to jednak brzmią poteznie , a doly niczym w klasycznym trashu powalają ciezarem . I w dodatku Tipton i jego teksty..mniam .

Ostatnio edytowano 25 kwi 2005, o 16:09 przez Tyrant, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 25 gru 2004, o 14:42 
Abductor

priest_4ever napisał(a):
Wiem , ze powstalo juz mnostwo topiców porownujacych Jugu z Demolition , albo dokonaniami Halforda.
Ale temat ten powstal nie z potrzeby jakichkolwiek porownan , a ze wzgledu na tę wlasnie genialną plyte z 1997 roku .
Jakie kawalki lubicie najbardziej i co was zachwyca , a co odrzuca od JUGULATORA???
Szczerze mowiac wczoraj po raz pierwszy przesluchalem ten krazek na oryginalnym CD i jestem pod wrazeniem szczegolnie drugiej czesci LP .
Pierwsze 5 kawalków to dla mnie przede wszystkim tytulowy i Blood Satined i moze Death Row z fajnym intro zaczerpnietym z zycia codizennego .
Natomiast numery 6-10 są po prostu genialne . Bur in Hell to doskoaly singiel z kapitalnym IMO tekstem .
Jednak prawdziwym obiektem mojegoi zachwytu są 3 kawałki :
Abductors oraz przede wszystkim Bullet Train z doskonalym refernem i majestyczny Cathedral Spires . Uwielbiam gory Rippera ,mimo iz są one okupione duzym wysilkiem to jednak brzmią poteznie , a doly niczym w klasycznym trashu powalają ciezarem . I w dodatku Tipton i jego teksty..mniam .

moge sie spokojnie pod tym podpisac Tim wprowadzil nowy niesdpotykany wczesniej styl do muzyki jp. Moj ulubiony kawalek to bulet train, najgorszych nie ma

Tytuł:
PostNapisane: 25 gru 2004, o 14:53 
Bloodsucker

Brutalny, ciezki, agresywny, bezkompromisowy ... :twisted:

Super kawalki, swietna produkcja, konkretne wokale Owensa.

Kocham ta plyte, aczkolwek mam swiadomosc ze nie dla wszystkich jest zjadliwa.

Tytuł:
PostNapisane: 25 gru 2004, o 16:16 
Defender Of The Faith

Kelox napisał(a):
Brutalny, ciezki, agresywny, bezkompromisowy ... :twisted:

Super kawalki, swietna produkcja, konkretne wokale Owensa.

Kocham ta plyte, aczkolwek mam swiadomosc ze nie dla wszystkich jest zjadliwa.

Święta racja. Dla mnie nie jest zjadliwa. Nie lubię muzyki "brutalnej, ciężkiej, agresywnej, bezkompromisowej", temu moim ulubionym utworem z J jest nieco różniący się od reszty CS.

Tytuł:
PostNapisane: 25 gru 2004, o 21:48 
Killing Machine

Jugulator to przede wszystkim kawał porządnego mięsa. Jest to także płyta równa (no dobra, Decapitate trochę słabsze, ale dalej ok). Zawiera dawkę bardzo dobrej muzyki, świetnych wokali, riffów i solówek. Tylko wszsytsko jest jakby o jeden poziom nizej w stosunku do choćby poprzedniej płyty - i to jest jedyna wada. Pamiętam, jak kiedyś wszyscy najedżali na ten album , ale z perspektywy lat jak najbardziej się broni i jest to napewno obowiązkowa jazdda dla fanów JP jak i fanów heavy metalu i thrashu.

Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2004, o 00:20 
Running Wild

Jug to niezła płyta, dobre są Bullet Train, Blood Stained, Burn in Hell, Jugulator, Ripper pasuje tam wokalem, czego nie można powiedzieć o starszych kompozycjach :D , jednak nie do końca tego oczekuję po Judasach.

In answer to their pleas

Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2004, o 12:47 
Metal God

Mam pytanie do posiadaczow oryginalnego Jugulatora wydanego przewz Sanctuary Records:
Czy odnosicie wrazenie , ze wokal jest lekko przytlumiony i plyta zostala nagrana ciszej w stosunku do remasterów z 2001 .
Bo gdy puszaczam Screaminga i Juga to zdecydowanie ten pierwszy album brzmi w moim odtwarzaczu przejrzysciej , glosniej itp...
A w dodatku na Metalogy mam kawałki Jug i Blood Stained i na tym samym poziomie glosnosci brzmia one lepiej niz na oryginale .

Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2004, o 12:50 
Bloodsucker

Jugulator jest wydany przez spv/steamhamemr.

Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2004, o 12:52 
Metal God

No wlasnie a Spv to nic innego tylko Sanctuary Records.

Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2004, o 12:54 
Bloodsucker

Stary co Ty gadasz??
To jest odrebna firma.

Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2004, o 12:59 
Metal God

A ja na nadruku z Metalogy ( w 100 % oryginal) mam wsrod produventow wymienione : "...1997 SANCTUARY RECORDS GROUP.."
Chyba ze Spv zrąbalo produkcje Juga i dopiero Sanctuary porzadnie ją zrealizowalo , bo ja kupilem Juga za 55 zł , a widzialem gdizes w necie za 70 zł, wiec moze to lepszew wydawnicwo ... :?:

Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2004, o 13:01 
Bloodsucker

Nie sugeruj sie metalogy.

Na boku plyty poiwinienes miec numer spv 085-18782

Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2004, o 13:04 
Metal God

No dokladnie jest ten numer , a u ciebie na Jugu wokal jest przejrzysty i glosny w stosunku do innych plyt Priest , czy tez wyczuwasz roznice??

Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2004, o 13:05 
Bloodsucker

Jest roznica, wkoncu porownujesz to do remasterow, zreszta jest inna produkcja.

Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2004, o 13:14 
Metal God

czyli Jugu wydany przez Spv brzmi nieco gorzej od remasteró???

Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2004, o 13:16 
Bloodsucker

Nie mowie ze gorzej, poprostu jest ciszej nagrany, ale calosciowo wszystko brzmi dobrze.

Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2004, o 23:14 
Night Crawler

Jugulator jest przede wszystkim INNY. To jest jego siła. Nic wcześniej i nic później (choć tego jeszcze nie wie nikt) nie można do tego albumu przyrównać. Niemniej zajebistym krążek jest! Takie mięcho jak Death Row, Burn In Hell, Cathedral Spires... Ech... Zamiast Demolition mogli nagrać Juga 2, ja bym się nie martwił :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2005, o 00:54 
Evening Star

Temat na pewno pokryła gruba warstwa kurzu.
No to może dorzucę swoje trzy grosze.
Jak już pisałem jest to płyta wypchana po brzegi dobrą rozpierdalanką. Pierwsze dwa utwory jakoś mi do gustu nie przypadły, za to od DEAD MEAT zaczyna się prawdziwa jazda :twisted: Co prawda tekst jest wręcz banalny (Żadna pętla wisielcza mnie nie dosięgnie, nie boję się elektrycznego krzesła, nie boję się, nigdy nie zdradzę itp), ale za to sama melodia rozwala :twisted:
DEATH ROW - Jedna z perełek na tej płytce - Zaczyna się przejmującym "kilkuwarstwowym" intrem po czym wspaniale przechodzi we właściwy utwór. Właściwie nie wyróżniłbym go tak bardzo gdyby nie najróżniejsze przeraźliwe krzyki oraz ostatni (Przedśmiertny?) wrzask. Tworzą one niesamowity więzienny klimat - Słuchając kawałka masz przed oczyma celę śmierci wraz z sadystycznym katem oraz przerażonym skazańcem, na którym zaraz zostanie wykonana kara/wyrok.
DECAPITATE - Tekst jeszcze płytszy niż w trójeczce, ale podoba mi się gitarka. Lekko nie pasuje mi także głosik Owensa gdy wypowiada "You lost your head sir..." - Mogliby zrobić go nieco mroczniejszym. No ale ogólnie utwór podoba mi się, ale już mniej niż CELA ŚMIERCI.
BURN IN HELL - Za mistrzostwo tego nie uważam, ale bardzo dobry, piekielny kawałek :twisted: Słuchając go miałem przed oczyma piekło, będące pełne ognia oraz niekończącej się walki dusz, które cierpią wiecznie (Cóż, JUDAS pobudza wyobraźnię :D )
O BRAIN DEAD mogę powiedzieć tylko że jest dobry oraz o tym, że pierwszek kilka dźwięków interpretuję jako wypadek samochodowy, stąd temat o eutanazji (Człowiek który ucierpiał po wypadku nie ma już normalnego życia, ale jednak nie chce jeszcze opuszczać świata, tyle że reszta tego nie zauważa bądź nie obchodzi ich to). ABDUCTORS ma swój X-FILESowy klimat.
BULLET TRAIN - Czuć klimaty "przedfinałowe" - Poza całokształtem wspaniały jest moment śpiewania refrenu ("Bullet, bullet, bullet train! Piercing, piercing through my brain!") No i jeszcze ta zajebista, speedowa solówka :D
CATHEDRAL SPIRES - Niektórzy mogą go odbierać jako monotonny, a inni jako epicki - Ja należę do tej drugiej grupy. Świetne dwuminutowe gitarkowe intro, a potem długie ostre melodyjne granie z majestatycznym głosem Rippera. Nie zapominajmy też o outrze, które przypomina mi mroczne dźwięki organów.
Uff i to by było na tyle jeśli chodzi o moją opinię o tej płytce. Tak jak już pisałem w innym dziale - Gdyby była to płyta innego zespołu postawiłbym dziewiątkę, ponieważ jest to JUDAS PRIEST, dżugulator dostaje ósemkę - W końcu diametralnie zmienili styl.
EDIT: "Przechadzając" się po AMAZON.COM (Byłem ciekaw co sądzą o tej płytce) widziałem wiele skrajnych opinii - "Ta płyta wymiata" z czterema i pięcioma gwiazdkami oraz również "To nie jest stary JP tylko jakaś metalowa rąbanka!" dwie i jedna gwiazdka. Antyfani nazywali ją JUNKULATOR, jednak uważam że trochę przesadzili (Podobnie zmienili nazwę gorszej moim zdaniem DEMOLITION - Na DUMBOLITION)

Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2005, o 16:14 
Rocka Rolla

coz jest jak juz ktos napisal plyta o innym charakterze,ale wlasnie nie dawno - po latch kurzenia sie na polce - znowu sobie przesluchalem,fajna plyta. Brutalna,ale swietna produkcja-gitary,bebny. Nie takie JP "kocham",ale dla odmiany lubie posluchac. Uwazam,ze Owens wypadl wokalnie bardzo dobrze i co wiecej wokale dobrze komponuja sie z klimatem muzyki.
Ulubione kawalki : wszystkie procz Brain Dead.

All fear the Sentinel"

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2005, o 23:52 
Devil`s Child

troszeczkę się brzydzę tego albumu, ale po kilku dobrych latach muszę przyznać że raz na pół roku da się go przesłuchać :lol: przynajmniej nie jest taką kupą jak Demolition :x Bullet Train i tytułowy to moje ulubione pioseneczki :P z tego albumu

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona