Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 19 paź 2017, o 07:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Epitaph DVD
PostNapisane: 13 maja 2013, o 22:41 
Devil`s Child

a ja bym właśnie chciał poprawione wokale :D

PostNapisane: 13 maja 2013, o 23:22 
Bloodsucker

Otworzyłem to z włączoną wtyczką Proxmate do firefoxa. Niby super, ale w zwrotce Rob te słowa "wypluwa", jakby musiał koniecznie powietrza nabrać, nie wiem jak to opisać, ale wiecie o co chodzi.

PostNapisane: 14 maja 2013, o 00:11 
Evening Star

Dzięki za info z tym ProxMate, udało się a co najważniejsze - jest zajebiście :D

PostNapisane: 14 maja 2013, o 00:13 
Devil Digger

Super! Super!
Już nie mogę się doczekać. Wokale faktycznie nie ruszone (czytaj nagrywane na nowo), ale chyba trochę je podrasowali, w tym dobrym tego słowa znaczeniu.

PostNapisane: 14 maja 2013, o 09:55 
Heart Of A Lion

https://www.youtube.com/watch?v=lPpw_xkVhMQ :twisted:

PostNapisane: 14 maja 2013, o 16:39 
Bloodsucker

Zeus napisał(a):
Otworzyłem to z włączoną wtyczką Proxmate do firefoxa. Niby super, ale w zwrotce Rob te słowa "wypluwa", jakby musiał koniecznie powietrza nabrać, nie wiem jak to opisać, ale wiecie o co chodzi.

Ja to nazywam "szatkowaniem wersów":) Częściowo chodzi o płuca, częściowo popadł w taką manierę i nie podoba mi się to. Irytują mnie też te histeryczne końcówki wykończone falsetem, to też jest już nawyk Roba-"...along with the crowd...". Tak to może śpiewać Dolores O'Riordan.
Za dużo poutykanych sztuczek Faulknera.

Glenn trochę niemrawy. Ogólnie pozytywnie.

PostNapisane: 14 maja 2013, o 16:56 
Stained Class King

Te "histeryczne końcówki wykończone falsetem" wkurwiają faktycznie. To fajnie brzmiało u DLR, u Roba już niekoniecznie :) .

PostNapisane: 14 maja 2013, o 17:43 
Metal God

Jak na żywo fajnie mi się oglądało Richiego, tak tutaj z bliska zaczyna mnie wkurwiać tymi wszystkimi gestami i minami, co za dużo to nie zdrowo. Psuje to wrażenie tej niesamowitej harmonii między dwoma gitarzystami, jaką przez tyle lat wytworzyli KK i Glenn.

Poza tym

Cytuj:
Glenn trochę niemrawy.

Zobaczymy jak to będzie w innych kawałkach. Ale wątpię czy gdziekolwiek zespół zaprezentuje się żwawiej i energiczniej niż przy Hot Rockin z RitE, jeśli chodzi o oficjalne materiały wideo na żywo po reunionie.

Największy plus to Rob, jest luz, energia, zajebisty wokal jeśli patrzeć na to na przestrzeni ostatnich lat, a wtrącone falsety kopią dupę 8)

Jeśli spodoba mi się ta koncertówka bardziej niż RitE to tylko pod względem setlisty, choć to wspomniane Hot Rockin, czy I'm a rocker, czy Touch of evil każe mi się zastanowić nad tym stwierdzeniem...

Z drugiej strony upłynęło już 12 lat, nie ma co oczekiwać takiej żywotności Glenna, który też był po chorobach, a do tego ma nowego gitarzystę obok siebie.

No i publika w tym kawałku jakaś beznadziejna, nie ma porównania do Dallas czy płaczących Japończyków w garniturach :o

PostNapisane: 14 maja 2013, o 18:12 
Bloodsucker

taffer napisał(a):
Jak na żywo fajnie mi się oglądało Richiego, tak tutaj z bliska zaczyna mnie wkurwiać tymi wszystkimi gestami i minami, co za dużo to nie zdrowo. Psuje to wrażenie tej niesamowitej harmonii między dwoma gitarzystami, jaką przez tyle lat wytworzyli KK i Glenn.

Poza tym

Cytuj:
Glenn trochę niemrawy.

Zobaczymy jak to będzie w innych kawałkach. Ale wątpię czy gdziekolwiek zespół zaprezentuje się żwawiej i energiczniej niż przy Hot Rockin z RitE, jeśli chodzi o oficjalne materiały wideo na żywo po reunionie.

Największy plus to Rob, jest luz, energia, zajebisty wokal jeśli patrzeć na to na przestrzeni ostatnich lat, a wtrącone falsety kopią dupę 8)

Jeśli spodoba mi się ta koncertówka bardziej niż RitE to tylko pod względem setlisty, choć to wspomniane Hot Rockin, czy I'm a rocker, czy Touch of evil każe mi się zastanowić nad tym stwierdzeniem...

Z drugiej strony upłynęło już 12 lat, nie ma co oczekiwać takiej żywotności Glenna, który też był po chorobach, a do tego ma nowego gitarzystę obok siebie.

No i publika w tym kawałku jakaś beznadziejna, nie ma porównania do Dallas czy płaczących Japończyków w garniturach :o

Mi się tego Richiego bardzo ciężko ogląda, irytuje mnie ten człowiek. Po Glennie wiele się nie spodziewam, tzn.tego co zwykle i tyle, nic więcej nie chcę.
Trafnie zauważyłeś ten kontrast pomiędzy gitarzystami. Weźmy solówki-Faulkner przebiera paluchami aby więcej, aby szybciej, efektowniej, a po chwili Glenn z klasycznym solem odegranym prawie nuta w nutę jak zwykle-mnie to uderza. Efekciarstwo i niewyżycie vs klasa, dostojeństwo, SENS każdego dźwięku. Faulkner jest technicznie bezbłędny, ale jako gitarzysta jest mało inteligentny, że pojadę terminem mojego autorstwa;)
A najlepsze koncerty to się nagrywa w dawnym bloku wschodnim, tudzież Ameryce Płd., tyle w temacie. Publika na "Epitaph" na pewno będzie podrasowana bardziej niż Rob;)

PostNapisane: 14 maja 2013, o 20:26 
Night Crawler

Elegancki koncert będzie, w sam raz na lato!

PostNapisane: 14 maja 2013, o 20:57 
Stained Class King

IvanRocks! napisał(a):
taffer napisał(a):

Poza tym

Cytuj:
Glenn trochę niemrawy.

Mi się tego Richiego bardzo ciężko ogląda, irytuje mnie ten człowiek. Po Glennie wiele się nie spodziewam, tzn.tego co zwykle i tyle, nic więcej nie chcę.
Trafnie zauważyłeś ten kontrast pomiędzy gitarzystami. Weźmy solówki-Faulkner przebiera paluchami aby więcej, aby szybciej, efektowniej, a po chwili Glenn z klasycznym solem odegranym prawie nuta w nutę jak zwykle-mnie to uderza. Efekciarstwo i niewyżycie vs klasa, dostojeństwo, SENS każdego dźwięku. Faulkner jest technicznie bezbłędny, ale jako gitarzysta jest mało inteligentny, że pojadę terminem mojego autorstwa;)
A najlepsze koncerty to się nagrywa w dawnym bloku wschodnim, tudzież Ameryce Płd., tyle w temacie. Publika na "Epitaph" na pewno będzie podrasowana bardziej niż Rob;)

Już w HOttH słychać, że w refrenach publika jest podrasowana nieźle, ale mi to nie przeszkadza :) .

Odnośnie samego kontrastu masz dużo racji, bo faktycznie jest on dość spory, ale IMO trochę przesadzasz z tą "klasą, dostojeństwem, sensem" i cholera wie, czym jeszcze, bo miejscami bliżej temu do lenistwa :) . Faulkner jest zdecydowanie selektywniejszy, dokładniejszy niż KK (i Glenn również w sumie) i troszkę nie pasuje chociażby z tego względu do tego klasycznego dual lead guitar brzmienia Judasów. Ale nie chodzi tu tylko o umiejętności/staranie się/trzeźwość na koncertach - KK miał od pewnego czasu bardzo przegainowane brzmienie (Glenn też, ale w mniejszym stopniu) i dużo delaya bardzo, z kolei Richie nie ma aż tak dojechanego przesterowania na wzmacniaczu i mocno ustawionego delaya. No i nie udaje R2D2 :wink: . Lubię go bardzo i będę bronił, chociaż faktycznie czasem strasznie przegina z tymi szybkimi przebiegami i szczególnie w krótszych solach stawia na trochę tandetne efekciarstwo w stylu "byle szybciej i więcej triol szesnastkowych".

Co do jego ADHD na scenie - jakbyście dostali angaż w Judas Priest, to co koncert spuszczalibyście się w majty. Lepiej by było, jakby założył szaty pokutne/koszulkę z napisem "Sorry, I'm no KK Downing" i stał gdzieś tam w rogu sceny nieruchomy albo lepiej - za sceną :lol: ?

PostNapisane: 14 maja 2013, o 21:13 
Metal God

Cytuj:
Co do jego ADHD na scenie - jakbyście dostali angaż w Judas Priest, to co koncert spuszczalibyście się w majty. Lepiej by było, jakby założył szaty pokutne/koszulkę z napisem "Sorry, I'm no KK Downing" i stał gdzieś tam w rogu sceny nieruchomy albo lepiej - za sceną ?

Oczywiście, że nie. Chodzi mi o to, że pierwszy raz widzę Faulknera na dvd i teraz dopiero zaczynam odczuwać brak KK. Bo wcześniej mi nie doskwierał. Wyparował wielki kawał magii jeśli chodzi o kwestię wizualną zespołu, o ich image. Zresztą każdy wie o co chodzi, nie ma co się rozpisywać. To co tam piszesz po chińsku o grze na gitarze ma przełożenie na zachowanie sceniczne, za duży kontrast...

PostNapisane: 14 maja 2013, o 21:27 
Bloodsucker

A mi od strony wizualnej Richie nie przeszkadza, BARDZO mi się podoba ten jego spontan.

PostNapisane: 14 maja 2013, o 21:32 
Metal God

Też go lubię, ale najzwyczajniej w świecie

TO JUŻ NIE TO SAMO

:wink:

PostNapisane: 14 maja 2013, o 22:42 
Bloodsucker

PRAWDA.

Ale i tak jest fajnie. ;)

PostNapisane: 14 maja 2013, o 23:40 
Stained Class King

taffer napisał(a):
Cytuj:
Co do jego ADHD na scenie - jakbyście dostali angaż w Judas Priest, to co koncert spuszczalibyście się w majty. Lepiej by było, jakby założył szaty pokutne/koszulkę z napisem "Sorry, I'm no KK Downing" i stał gdzieś tam w rogu sceny nieruchomy albo lepiej - za sceną ?

Oczywiście, że nie. Chodzi mi o to, że pierwszy raz widzę Faulknera na dvd i teraz dopiero zaczynam odczuwać brak KK. Bo wcześniej mi nie doskwierał. Wyparował wielki kawał magii jeśli chodzi o kwestię wizualną zespołu, o ich image. Zresztą każdy wie o co chodzi, nie ma co się rozpisywać. To co tam piszesz po chińsku o grze na gitarze ma przełożenie na zachowanie sceniczne, za duży kontrast...

Czemu po chińsku? Posłuchaj solo KK'a z Victim of Changes z DVD z BS 30th Anniversary Tour, a potem czegoś od Richiego. Najprościej, jak się da - brzmienie KK'a się "leje", jest na nie nałożone dużo takiego "echa", pojedyncze dźwięki w szybszej grze są od siebie "mało odseparowane", a przy szybszych przebiegach wielokrotnie powtarzany jeden dźwięk na przykład zamiast kilku kolejnych. Nie cisnę teraz, broń Boże, po Downingu - on prawdopodobnie nawet nigdy nie próbował ani nie chciał brzmieć czysto i gdyby razem z Glennem się na to upierali, to prawdopodobnie np. Glenn nigdy by nie nagrał najbardziej odjazdowo brzmiącego heavy metalowego solo gitarowego ever z All Guns Blazing :) . Richie ma inne podejście do gry i chociażby dlatego może nie pasować komuś i trochę burzyć tę charakterystykę duetu gitarowego z Judas Priest.

Ogólnie w ostatnich latach można sobie dojść do wniosku, że skoro można być perfekcyjnym technicznie po naprawdę śmiesznym czasie spędzonym z instrumentem (vide miliony youtube'owych śmiesznych lub mniej progresywnych zespołów ze średnią wieku poniżej 20 lat), to trochę chujowo oceniać gitarzystów po technice, a skoro jedyne (?) obiektywne kryterium przestaje być zasadne, to w ogóle dochodzimy do momentu, kiedy ciężko udowodnić jakiekolwiek X > Y. Temat-rzeka, ale na pewno wart przemyślenia :) .

PostNapisane: 15 maja 2013, o 00:38 
Metal God

heh, żeby tylko gitarzystów to dotyczyło, właśnie przez to odechciewa się jakiejkolwiek dyskusji na temat wszelkich artystycznych tematów, bo wszystko w końcu sprowadza się do kwestii gustu, natomiast liczba sprzedanych sztuk to też żaden argument, wpływ na innych też średni :roll: chyba tylko w sporcie da się faktycznie stwierdzić, że x > y

PostNapisane: 15 maja 2013, o 02:34 
Bloodsucker

Już w HOttH słychać, że w refrenach publika jest podrasowana nieźle, ale mi to nie przeszkadza :) .

Odnośnie samego kontrastu masz dużo racji, bo faktycznie jest on dość spory, ale IMO trochę przesadzasz z tą "klasą, dostojeństwem, sensem" i cholera wie, czym jeszcze, bo miejscami bliżej temu do lenistwa :) . Faulkner jest zdecydowanie selektywniejszy, dokładniejszy niż KK (i Glenn również w sumie) i troszkę nie pasuje chociażby z tego względu do tego klasycznego dual lead guitar brzmienia Judasów. Ale nie chodzi tu tylko o umiejętności/staranie się/trzeźwość na koncertach - KK miał od pewnego czasu bardzo przegainowane brzmienie (Glenn też, ale w mniejszym stopniu) i dużo delaya bardzo, z kolei Richie nie ma aż tak dojechanego przesterowania na wzmacniaczu i mocno ustawionego delaya. No i nie udaje R2D2 :wink: . Lubię go bardzo i będę bronił, chociaż faktycznie czasem strasznie przegina z tymi szybkimi przebiegami i szczególnie w krótszych solach stawia na trochę tandetne efekciarstwo w stylu "byle szybciej i więcej triol szesnastkowych".

Co do jego ADHD na scenie - jakbyście dostali angaż w Judas Priest, to co koncert spuszczalibyście się w majty. Lepiej by było, jakby założył szaty pokutne/koszulkę z napisem "Sorry, I'm no KK Downing" i stał gdzieś tam w rogu sceny nieruchomy albo lepiej - za sceną :lol: ?[/quote]

No ja też się z Tobą zgodzę po części;) Może przesadziłem z tymi frazesami odn. Tiptona, ale pisałem świeżo po obejrzeniu video. Glenn odegrał swoje solo jak zwykle, fakt, poza paroma niuansami nuta w nutę, jak napisałem wcześniej, ale po wygibasach Richiego po prostu czuć że pałeczkę przejmuje dojrzały, mądry gitarzysta. Nawet pomimo zera inwencji by szarpnąć to 'inaczej'. Wydaje mi się też że precyzja Downinga i Faulknera jest porównywalna, a brzmienie K.K. właśnie trochę maskowało ostatnio jego dokładność i precyzję, która zawsze mnie powalała. Poszedł trochę w efekty i zaczął na swej ostatniej trasie za dużo trząść wajchą-wyglądało to świetnie live, lecz oglądając dvd solo do "Victim..." z "Rising..." kładzie to z "BS30"-więcej inwencji, mniej psychodelii i odjazdów.
Nie uważam też że Richie ma stać na scenie jak widły w gnoju, ale na tym miejscu widziałbym gitarzystę po 40tce, bardziej okrzesanego, dojrzalszego. Ale też szczerze nikt do głowy mi nie przychodzi.

PostNapisane: 15 maja 2013, o 20:35 
Dreamer Deceiver

apropo profesjonalnie nagranych koncertow, wlasnie zauwazylem (a to juz sprzed 2 miesiecy) wiecej kawalkow z pierwszej czesci trasy, konkretnie chodzi mi o High Voltage Festival w Londynie 2011, z ktorego pochodzi przezajebisty Painkiller. Bylem zarowno na tym, jak i w Hammersmith Apollo, z ktorego bedzie DVD, ten pierwszy wydawal mi sie duzo lepszy.

http://www.youtube.com/watch?v=YE9b4pb3Rk0 Turbo Lover

PostNapisane: 21 maja 2013, o 08:29 
Running Wild

http://loudwire.com/judas-priest-turbo-lover-exclusive-video-premiere-epitaph-dvd-blu-ray/

In answer to their pleas

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona