Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 26 wrz 2017, o 00:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 mar 2013, o 12:36 
Heart Of A Lion

1.Savage-dam jeden utwór ze Stained Class ale za na pierwszym miejscu, jest więcej kandydatów, ale dam Savage za pasję w głosie Roba i takie początki dojrzałego heavy-metalowania
2.Some Heads are Gonna Roll- jedna z zapomnianych pereł lat 80, w cieniu klasyków, ale równie wielki, gitarowo fantastyczny
3.Deceiver-wspaniałe, dość szybkie jak na lata 70 riffowanie i opętany śpiew Halforda, ten utwór zawsze brzmi tak głośno
4.Solar Angels- absolutnie fantastyczny a wielu fanów nawet go nie pamięta, kasuje pół Screamina i Painkillera, niesamowita czystość gitar i wspaniały Rob
5.Steeler-poprostu czysty, zajadły wokalnie heavy-metal gdzie tam hitom z tej płyty do tego znakomitego utworu

myślę też o Worth Fightin For, Hard as Iron i może nieco na wyrost ale One Shot at Glory bo to najlepszy utwór z Paina

PostNapisane: 29 mar 2013, o 15:26 
Dreamer Deceiver

1. Stained Class - Utwór bóg. Jest wszystko- Riff, Solo, Górki... MOOC
2. Deat Meat - RIFF. I wokale. No shackles made will chain me, No endless pain will change me, The scars will testify this all
3. Burning Up! - Luz bez syntezatorów, wręcz wakacyjny kawałek. WOKAL.
4. Worth Fighting For. KLIMAT. :evil:
5. Take On The World. Hymn, powinien kończyć każdy koncert po YGATC.

Świat się skończy, ale pierdolony spodenki w moro ściągnie tylko do srania. Klasa ! Lubię takie fundamenty muzykowania, AC/DC łowi ryby czy gra koncert w koszulkach polo. Ł.Y.D.K.A umrze w gatkach moro !

Petersen napisał(a):
Jedzie... chuj po torpedzie...

PostNapisane: 29 mar 2013, o 15:34 
Running Wild

Cytuj:

No, zajebista sprawa. Ten "ułomny" jeszcze dziewiczy riff heavy metalowy. Dobry numer. Niedoceniane numery priest to są raczej przez muzyków i rozpoznać je można po tym, że nie ma ich w setach.
Heros End - za ten niebezpieczny, obłąkany klimat. Kawałek mógłby spokojnie być puszczany w tle przy ogłaszaniu stanu wojennego.

PostNapisane: 29 mar 2013, o 16:13 
Dreamer Deceiver

Bad Taste1 napisał(a):
Cytuj:

No, zajebista sprawa. Ten "ułomny" jeszcze dziewiczy riff heavy metalowy. Dobry numer. Niedoceniane numery priest to są raczej przez muzyków i rozpoznać je można po tym, że nie ma ich w setach.
Heros End - za ten niebezpieczny, obłąkany klimat. Kawałek mógłby spokojnie być puszczany w tle przy ogłaszaniu stanu wojennego.

Można powiedzieć że Stained Class został doceniony przez Halforda :lol: (Ressurection Tour). Ogólnie poza Exciterem i Beyond The Realms Of Death cała płyta jest niedoceniana. Beyond jest znowu przereklamowany lekko.

WHITE HEAT RED HOT! Wokale!

Świat się skończy, ale pierdolony spodenki w moro ściągnie tylko do srania. Klasa ! Lubię takie fundamenty muzykowania, AC/DC łowi ryby czy gra koncert w koszulkach polo. Ł.Y.D.K.A umrze w gatkach moro !

Petersen napisał(a):
Jedzie... chuj po torpedzie...

PostNapisane: 29 mar 2013, o 16:42 
Bloodsucker

Tak na szybko:
1. Fever
2. The Rage
3. Running Wild
4. Deal With The Devil
5. Night Comes Down

PostNapisane: 29 mar 2013, o 17:40 
Heart Of A Lion

The Rage nie dałem..ale to chyba zbyt oczywiste jest, utwór wybitny, obok BTROD najpoważniejszy utwór w historii Judas Priest, tekst zupełnie nie w ich stylu, bardzo epicki, muzycy tworzą fantastyczny klimat, tego nie da się opisać, od początku uwielbiałem ten utwór, usłyszenie na żywo byłoby mega-wydarzeniem

PostNapisane: 29 mar 2013, o 18:07 
Machine Man

Saints in Hell
Stained Class
Run of the Mill
Dreamer Deceiver/Deceiver
Here Come the Tears

PostNapisane: 29 mar 2013, o 18:27 
Devil`s Child

Pain and pleasure do chuja panicza :idea:

PostNapisane: 30 mar 2013, o 12:13 
Moderator

Burnin' Up
Hot For Love
Abductors
Cathedral Spires

i Thunder Road!!!

PostNapisane: 30 mar 2013, o 19:16 
Running Wild

a co Halford grał na Ressurection Tour ? Nie mogę wygoglować. Co grał ze SC ?

PostNapisane: 30 mar 2013, o 19:31 
Machine Man

Bad Taste1 napisał(a):
a co Halford grał na Ressurection Tour ? Nie mogę wygoglować. Co grał ze SC ?

tytułowy i chyba jeszcze Exciter z tego co pamiętam..

PostNapisane: 30 mar 2013, o 20:05 
Stained Class King

Excitera grał dopiero później, w 2002 roku - miewał wtedy też w secie White Heat, Red Hot. Podczas Resurrection Tour z SC był tytułowy i BTROD.

PostNapisane: 30 mar 2013, o 21:20 
Green Manalishi

Ale w jakim sensie niedoceniane? Ogolnie przez fanow czy prywatnie?
Bo ogolnie przez fanow to mam wrazenie ze wszyscy jada rowno po Demolce i po Jugu (po Demolce wiecej).
Prywatnie natomiast to jakos do konca nie moge sie zaprzyjaznic z Evening Star...

PostNapisane: 31 mar 2013, o 00:20 
Running Wild

velvet_liselle napisał(a):
Ale w jakim sensie niedoceniane? Ogolnie przez fanow czy prywatnie?
Bo ogolnie przez fanow to mam wrazenie ze wszyscy jada rowno po Demolce i po Jugu (po Demolce wiecej).
Prywatnie natomiast to jakos do konca nie moge sie zaprzyjaznic z Evening Star...

Jugulator jest wyjebany. Zależy kiedy poznało się ten album, jeżeli po albumach z lat 70,80 tych to może być bida bo to zupełnie inna muzyka. Ja miałem to szczęście, że był to mój 2 gi album jaki było mi dane przesłuchać ( po Turbo hehe ). Album to petarda !

PostNapisane: 31 mar 2013, o 00:49 
Green Manalishi

ja poznawalam wszystko pi razy drzwi w tym samym czasie...
no dobra, muza na Jugu (i Demolce) owszem inna, nie spiewa Rob, ale riffy daja czadu.
Mi sie podoba.

PostNapisane: 31 mar 2013, o 01:09 
Running Wild

velvet_liselle napisał(a):
ja poznawalam wszystko pi razy drzwi w tym samym czasie...
no dobra, muza na Jugu (i Demolce) owszem inna, nie spiewa Rob, ale riffy daja czadu.
Mi sie podoba.

Demolki do dziś nie rozumiem. To inny wymiar grania jak dla mnie. Z Jugu nie ma wiele wspólnego. Jak pisałem gdzieś w innym temacie - za 10 lat dam Demolce kolejną szansę.
Co do kawałków nie docenianych. Popatrzcie, każdy wymienia inne kawałki. To świadczy właśnie o potędze Priest !

PostNapisane: 31 mar 2013, o 12:38 
Heart Of A Lion

Hmm, mi ciężko wybrać jakiś niedoceniany utwór, bo ja sam niemal wszystkie uważam za totalnie przezajebiste. Ale jeśli chodzi o to który utwór zasługuje na więcej to jest to BTROD. Mistrzowski riff, poruszający tekst i najlepsze solo w dziejach. Ta piosenka powinna być zestawiana na równi z takim Stairway to Heaven czy Child in Time, a niestety jest często zapominana.
No oczywiście poza tym jest masa innych niedocenianych kawałków, które fani Priest dobrze znają i doceniają, ale niestety metalowcy ogólnie niewtajemniczeni w magię Księdza Judasza znają tylko Painkillera, BTL i YGATC.

PostNapisane: 31 mar 2013, o 13:34 
Heart Of A Lion

jak dla mnie Stairway to Heaven właśnie jest strasznie przeceniane i to nawet nie połowa klasy Beyond the Realms of Death, Child in Time czy innych wielkich utworów tego typu

niestety Judasi tez mają sporo przecenianych utworów, właśnie ww You've got Another Think Comin, BReaking the Law, Livin after Midnight, Diamonds and Rust, Love Bites, Turbo Lover czy nawet Painkiller, zabierają często miejsce w secie lepszym utworom, ale tak jest z każdym zespołem w zasadzie, że połowa najbardziej znanych utworów to z reguły utwory nie dorastające do pięt tym mniej znanym, najlepiej przyswajalne, nie wiem np. Run to the Hills, Highway to Hell, Smoke on the Water, Paranoid

PostNapisane: 31 mar 2013, o 13:34 
Metal God

Uważam, że jeśli chodzi o JP to fani dzielą się na tych co znają tylko Painkillera i na tych co lubią i doceniają w zasadzie wszystko... To zespół przede wszystkim nie docenia niektórych kawałków !!!!

1. Reckless
2. Tyrant
3. Pain and Pleasure
4. Fever
5. One shot at glory

PostNapisane: 31 mar 2013, o 13:39 
Heart Of A Lion

mi chodzi głównie o aspekt rozmów z ludźmi, bo co do zespołu to setlisty i tak są sztywne u większości kapel, połowa setu taka sama zawsze a reszta dobierana z 20 kawałków max +ew. zmiany gdy jest promocja nowej płyty to wchodzi nowy materiał

nie ma co krytykować tam Judasów czy tam Ironów za sztywne sety, bo to dotyczy wszystkich, AC/DC dla przykładu ma 12-14 utworów zawsze takich samych

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona