Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 25 cze 2017, o 15:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Ocen album Sad Wings Of Destiny
Ankieta wygasła 22 kwi 2005, o 17:31
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
7 12%  12%  [ 3 ]
8 20%  20%  [ 5 ]
9 48%  48%  [ 12 ]
10 20%  20%  [ 5 ]
Liczba głosów : 25
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 mar 2005, o 20:50 
Evening Star

Khem khem... :)
Widzę że nie było tu oddzielnego tematu dotyczącego tego cudownego albumu (Tematu porównującego SWOD i UITE nie zaliczam :roll: ). Więc może powiem co nieco i przejadę po kolei robiąc swoistą recenzję...

1. Ofiara zmian
Smutna piosenka o człowieku co popadł w pijaństwo, ponieważ rzuciła go kobieta. Może pod względem brzmieniowym nie wyciska łez, ale tekst... Łez też nie wyciska ale jest smutny :P . Najbardziej podobającymi mi się tu rzeczami są - Gitarowe riffy oraz styl śpiewu Halforda, gdy wypowiada słowa "You bin' foolin'..." - Pełne agresji i nienawiści do świata. No i nie zapomnijmy o ostatnich minutach, kiedy piosenka jest spokojna.
OCENA: 9/10
2. Rozpruwacz
Piosenka o Kubie Rozpruwaczu. Najlepiej mogę opisać ją w taki sposób. Założmy że instrumenty to ostre noże, a wokal Halforda to skóra. W piosence tej noże rozdziera skórę. A mówiąc po ludzku - Kultowy kawałek (Zresztą każdy fan JP go zna :D )
3. Człowiek oszukujący marzenia - Marzyciel
Wiem że tłumaczenie wyszło mi głupio, ale co zrobić :lol: . Ładna i długa ballada, przechodząca w pewnym momencie w świetny rockowy kawałek. No i jeszcze po tym wszystkim lekkie gitarowe outro powraca klimatami do pierwszej części ballady.
OCENA: 8/10
4. Preludium
Jedyny instrumentalny utwór na płycie - Bębny na początku tworzą lekkie napięcie, po czym dochodzi pianino. Uważam że gdyby na tej płytce nie było VICTIM OF CHANGES, kawałek idealnie nadawałby się na intro płyty. No ale tak, jest intrem następnego utworu, o nazwie...
OCENA: 7/10
5. Tyran
Kolejny kawałek z cyklu KULTOWE. Parę sekund nieco psychodelicznej gitary, po czym wszystko się rozkręca - Utwór jest pełen energii, a wspaniały wokal Roba uzupełnia na fulla ten "słoik miodu". No i jeszcze zakończenie - Kapitalne wręcz :D Mój ulubiony utwór na tej płytce.
OCENA: 10/10
6. Ludobójstwo
Ten kawałek jakoś nie przypadł mi do gustu, mimo niezłego rytmu, "współpracy" instrumentów, momentu w którym głos Halforda brzmi jak głos diabła oraz kilkusekundowej elektronicznej wstawki. No ale cóż - Bez tego kawałka płytce brakowałoby czegoś - I nie byłby to zwykły dopełniacz.
OCENA: 7/10
7. Epitafium
Najspokojniejszy utwór - Jedynym instrumentem jest tu pianino, Halford wspaniale naśladuje głos anioła. Jednak brakuje mi tu (Jak pisałem w dziale z ocenami płyt) jakiegoś ładnego outra - Głównego motywu na pianinie trwającego gdzieś z minutkę, a potem powoli ściszającego się.
OCENA: 8/10
8. Wyspa dominacji
Ostrrra końcowka :twisted: Po pierwszym przesłuchaniu płyty nie pasowała mi trochę, ale po dłuższej "znajomości" uznałem, że jako outro do płytki jest świetne - No i jeszcze ten głos gdy Halford śpiewa refren :D Cool kawałek :D :D :D

No to jeszcze parę słow na koniec.
Wiem że dla większości obecnych tu forumowiczów ta płytka nie potrzebuje recenzji ale cóż... Może trafi tu ktoś kto polubił JUDASów ale jeszcze nie zna tej płytki. Wtedy mam nadzieję, że taka recenzja będzie dla tego kogoś zachęcająca :wink:

OGÓLNA OCENA: 9/10

PostNapisane: 17 mar 2005, o 21:04 
Green Manalishi

Bardzo lubię ta płytkę. Chociaż ją dobrze znam ciężko mi o niej teraz napisać, gdy nie mogę jej teraz posłuchć. Najbardziej lubię te kawałki w oryginalnej wersji z płyty. Victim trzeba słuchać tylko głośno, zajebisty jest poczatek, riffy proste , ciężkie agresywne, prawdziwa esensja.
Ripper nie trzeba mówić -każdy wie. Deciver i dreamer deciver ( chyba dobrze piszę) kocham, szczególnie przejście jednego w drugie. Tyrant- zajebiste wykonanie na UITE. Genocide- tylko w oryginalnym wykonaniu. Nie powiedziałeś nic o Caviar and meths (dobrze piszę?).

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2005, o 21:06 
Evening Star

CAVIAR AND METHS znajduje się na płytce ROCKA ROLLA :P
O ile się nie mylę :)

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2005, o 21:20 
Metal God

Deciever to nie marzyciel tylko Oszust :wink:
Moje ulubione kawalki to bezkonkurencyjnie Tyrant oraz DReamer D/D.Dopiero daleko za nimi Victim of Changes i reszta.
Plytka genialna,brak wypelniaczy,wspanialy glos Roba.
Zdecydowanie 9/10.

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2005, o 21:21 
Machine Man

Tak na prawdę w pełni doceniłem kunszt tej płyty stosunkowo niedawno. Wcześniej też ją bardzo lubiłem,ale wydawała mi się trochę nierówna. Powiem tylko,że nie ma tu słabego,ani przeciętnego utworu.A pierwsze 3 utwory to dla mnie kult,klasyka i magia. Takie Victm of Changes jest dla mnie tym,czym dla Purpli Child in Time. Niesamowita kompozycja w warstwie tekstowej,wokalnej i instrumentalnej. Musze się przyznać,że wcale nie przeszkadza mi stosunkowo łagodne(w porównaniu do UITE) brzmienie. Uważam,że ono ma swój urok i klimat.
Podsumowywując 9/10.

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2005, o 21:41 
Green Manalishi

Soorryy. Miałem chwilowe zacmienie. Proszę o wybaczenie.

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2005, o 23:32 
Defender Of The Faith

Hmm... płyta jest świetna, takie kawałki, jak VoC, Tyrant, Ripper. Deciver, DD to kult. Genocide i Epitaph z kolei nie przypadły mi do gustu, IoD również nieco odstaje, w związku z czym u mnie w kategorii "Priest lata 70-te" rządzi Sin After Sin

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2005, o 02:17 
Rocka Rolla

ee tam Genocide - to jeden z najlepszych momentow plyty.... :twisted:

All fear the Sentinel"

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2005, o 07:23 
Bloodsucker

Dla mnie starego fana, duet albumów RR i SWoD to piękny, prosty, pure metal. Zawsze do nich wracam, aby znowu posmakowac czystych dźwięków - po prostu zwykła muzyka...a JAKA WIELKA!!!

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2005, o 09:44 
Heart Of A Lion

Ja się nie wypowiem tylko się podpiszę pod tym co napisał fishcap. Nic dodoać nic ująć !

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2005, o 15:10 
Abductor

ja jestem zdecydowanie najwiekszym fanem tej plyty z calego forum :P to zdecydowanie moja ul;ubona plyta wogole z muzyki, DD/D, VoC, Tyrant zostawiaja wszystkie inne zespoly/plyty kotore kiedykolwiek powstaly daleeko w tyle :P no i tyle :D

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2005, o 19:18 
Green Manalishi

A ja mam tę płytkę na jednym krążku razem z Rocka Rollą. Taka ciekawostka - tytuł tego wydawnictwa to THE COLLECTION, wydał to Castle Communictaions PLC w 1989 roku.

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2005, o 00:37 
Exciter

Głos na Tyranta, utwor zawiera chyba wszystkie elementy charakteryzujace styl JP: wysokie screamingi Roba, chyba pierwsza w historii zespolu bitewka gitarowa :D , okazała partia gitar w dwugłosie...
Jeszcze za wokal podczas fragmentow:

"Mourn for us oppressed in fear
Chained and shackled, we are bound
Freedom choked, in dread we live
Since Tyrant was enthroned "

nakładka sredniego rejestru Roba i to samo tylko o oktawe wyzej daje piorunujace wrazenie :P

ps jak sie da to to poprawcie, w slowie Deceiver jest blad :P

Accept kopie dupe, Mechanical Resonance, rofl, szał ciał cycki na wierzchu, D.A.J.O. , facetos w rajtuzos, T.O.T.A.L. pomidorki, pozerze gówniarski, kostka iommiego, acz - kolwiek, lal^^, Majki, Wycofać albumy z Ripperem, Rob to falseciarz, Wygrać se bilet, /siostry Tyra/, skaczące brudasy

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2005, o 00:41 
Defender Of The Faith

Dreamer Deciver. Jedna z najbardziej przejmujących ballad wszechczasów.

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2005, o 01:00 
Green Manalishi

sinner napisał(a):
Dreamer Deciver. Jedna z najbardziej przejmujących ballad wszechczasów.

Tak jak ja.

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2005, o 13:05 
Running Wild

Victim of Changes... Po prostu majstersztyk!!!

In answer to their pleas

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2005, o 13:25 
Killing Machine

Jest tu kilka debeściaków, ale najbardziej lubię genocide

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2005, o 13:55 
Abductor

zaglosowalem na utwor, ktory z poczatku nie podobal mi sie wcale, lecz potem spostrzeglem jego genialnosc :D - Dreamer Deceiver
btw imo dd i d powinny byc jako 1 pozycja :P

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2005, o 20:03 
Metal God

MIalem spory dylemat pomiedzy dwoma moimi ulubionymi kawalkami z tej plyty: TYrantem i Dreamer Deceiverem.Postawilem na TYranta i widze ze slusznie, bo na razie Dreamer ma pewną pozycję do przejscia dalej.
Oba kawalki są chyba w moim TOP 10(no moze TOP 15) ulubionych utworow JP. Mysle ze komentarz jest zbedny :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2005, o 21:17 
Painkiller

Aaaa czemu Ripper tak slabo :( Zastanawialem sie nad Victim i Ripperem ale skoro Ripper dostal narazie tylko jeden glos to odemnie ma drugi. Swietny kawalek, zarowno w wykonaniu Tima jak i Roba. Kocham ten fragment z tekstem "Or if you like Jack the Knife" zawsze mnie przy nim ciarki przechodza

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona