Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 24 cze 2017, o 14:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Ocen album Sad Wings Of Destiny
Ankieta wygasła 22 kwi 2005, o 17:31
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
7 12%  12%  [ 3 ]
8 20%  20%  [ 5 ]
9 48%  48%  [ 12 ]
10 20%  20%  [ 5 ]
Liczba głosów : 25
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lip 2011, o 17:03 
Green Manalishi

Tailgunner napisał(a):
Obok Stained Class moja zdecydowanie ulubiona płyta Priest. Pokazuje jak ogromny, chyba nie do końca wykorzystany, potencjał miały te chłopaki :wink: . Wogóle SWOD, SC i SaS tworzą dla mnie taką magiczną trójcę.

Dlatego lata 70 > 80. Ktoś pisał, że przeważają lata 80 te ze względu na przełomowe płyty jakie powstały w tamtym czasie, ale ja uważam, że cała magia priest to lata 70 te ze swod czy sc na czele. Głębia kompozycji, taka "magiczna" otoczka tych wszystkich dźwięków. Z całym szacuneczkiem do takiego Sentinel, ale tam już tego niema.
rok 1980 to wreszcie lata 70 czy 80 ?

PostNapisane: 16 lip 2011, o 17:52 
Metal God

Etanol napisał(a):
Tailgunner napisał(a):
Obok Stained Class moja zdecydowanie ulubiona płyta Priest. Pokazuje jak ogromny, chyba nie do końca wykorzystany, potencjał miały te chłopaki :wink: . Wogóle SWOD, SC i SaS tworzą dla mnie taką magiczną trójcę.

Dlatego lata 70 > 80. Ktoś pisał, że przeważają lata 80 te ze względu na przełomowe płyty jakie powstały w tamtym czasie, ale ja uważam, że cała magia priest to lata 70 te ze swod czy sc na czele. Głębia kompozycji, taka "magiczna" otoczka tych wszystkich dźwięków. Z całym szacuneczkiem do takiego Sentinel, ale tam już tego niema.

80-89 - lata 80-te.
81-90 - 9. dekada XX wieku.

PostNapisane: 16 lip 2011, o 18:16 
Defender Of The Faith

Cytuj:

Chętnie bym posprzeczał się z Tobą na ten temat, ale jak ? Skoro za koronny argument przedstawiasz fakt, że:

Cytuj:
ja uważam, że cała magia priest to lata 70 te ze swod czy sc na czele. Głębia kompozycji, taka "magiczna" otoczka tych wszystkich dźwięków. Z całym szacuneczkiem do takiego Sentinel, ale tam już tego niema.

Jak z tym polemizowac ? Bo co to jest "magia" ? Dla Ciebie Sentinel nie ma "magii", a dla mnie ma. Mogę co najwyżej napisać, że bez lat 80tych, JP miałoby dzisiaj co najwyzej taki sam status jak chujowe Uriah Heep, czy niezłe Budgie i to jest wymierny fakt, a nie subiektywne pierdolenie o magii ;)

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 16 lip 2011, o 18:36 
Machine Man

kurna Sinner nie jesteś konsekwentny...burzysz się jak Dickinson mówi, że cośtam jest gównem albo jak ktoś nazywa szajsem jakiś zespół, a sam piszesz o bardzo dobrej skądinąd kapeli, że jest chujowa.

PostNapisane: 16 lip 2011, o 18:38 
Defender Of The Faith

Tailgunner napisał(a):
kurna Sinner nie jesteś konsekwentny...burzysz się jak Dickinson mówi, że cośtam jest gównem albo jak ktoś nazywa szajsem jakiś zespół, a sam piszesz o bardzo dobrej skądinąd kapeli, że jest chujowa.

Jak przeproszą Blackmore'a i Lorda za bezczelne kopiowanie to obiecuję, że odszczekam :wink:

Nawet pisemne przeprosiny na łamach judaspriest.pl dostaną

EDIT- z drugiej strony to Ty jesteś niekonsekwentny. Próbujesz uchodzić za fana jakichś ambitnych brzmień, BS jest dla Ciebie "za prosta", a tutaj bronisz prymitywnej kserówki.

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 16 lip 2011, o 19:00 
Machine Man

Za prosta? w którym to było roku jeszcze przypomnij :wink: .

PostNapisane: 16 lip 2011, o 20:57 
Green Manalishi

Cytuj:
Chętnie bym posprzeczał się z Tobą na ten temat, ale jak ? Skoro za koronny argument przedstawiasz fakt, że:

Równie dobrze mógłbym napisać, że bardziej mi się podoba i już :o też byłby to jakiś argument. Co innego dyskutować o wpływach, suchych faktach, co innego o emocjach towarzyszących przy słuchaniu muzyki. Jeżeli stawiamy za punkt odniesienia - ostateczne dopracowanie stylu heavy metal, ugruntowanie pozycji i stworzenie statusu gwiazd rocka to okej. Wszystko sprowadzasz do matematycznych wyliczeń. Dla mnie Sentinel jest średniakiem ze sztucznie wytworzonym klimacikiem, który samoistnie wytwarza się przy słuchaniu płyt z lat 70tych i p oto właśnie mamy forum aby pisać tego typu rzeczy.
Jak ustalimy jakiś punkt odniesienia to dyskusja będzie miała jakieś podstawy dla przytaczania argumentów merytorycznych a na chwilę obecną napisałem, że wolę lata 70te za magiczną otoczkę i już :P

PostNapisane: 17 lip 2011, o 03:19 
Green Manalishi

sinner napisał(a):
Tailgunner napisał(a):

Jak przeproszą Blackmore'a i Lorda za bezczelne kopiowanie to obiecuję, że odszczekam :wink:

Nawet pisemne przeprosiny na łamach judaspriest.pl dostaną

EDIT- z drugiej strony to Ty jesteś niekonsekwentny. Próbujesz uchodzić za fana jakichś ambitnych brzmień, BS jest dla Ciebie "za prosta", a tutaj bronisz prymitywnej kserówki.

Bo Blackmore z Lordem nikogo nie kopiowali:) Pierwszy przykład z brzegu to "Child in time"

PostNapisane: 21 lip 2011, o 03:31 
Defender Of The Faith

Cytuj:
Bo Blackmore z Lordem nikogo nie kopiowali:) Pierwszy przykład z brzegu to "Child in time"

A u Was bija Murzynów... :P :P

Gdzie napisałem, że DP nikogo nie kopiowało, albo że uważam DP za wybitną kapelę ? :wink:

I w każdym czynie mym
I w każdym dniu
Żyjesz w sercu mym

PostNapisane: 21 lip 2011, o 08:15 
Heart Of A Lion

Wybitne w Deep Purple jest to,że ten zespół bardziej niż inne poprawia człowiekowi humor,przynajmiej ja tak mam

PostNapisane: 21 lip 2011, o 12:18 
Green Manalishi

BreakLaw napisał(a):
Wybitne w Deep Purple jest to,że ten zespół bardziej niż inne poprawia człowiekowi humor,przynajmiej ja tak mam

Zaraz Sinner napisze, że to żaden argument za DP bo nie wyciągnąłeś pierwiastka z liczby sprzedanych płyt zespołów inspirujących się DP i nie dodałeś do ilość kawałków na 3 płytach silnia minus ilość obrotów cd w odtwarzaczu przez 10 minut.

:P

PostNapisane: 21 lip 2011, o 22:14 
Killing Machine

Sad Wings of Destiny to tak naprawdę pierwsza ważna płyta JP. Zawiera klasyki, które do tej pory stanowią ważną część setlisty. Tyrant i Genocide z Live Insurrection pokazują, jak bardzo ta płyta przetrwała próbę czasu. Poza tym wtedy już tworzył się styl, hartowała się stal, a już pojawiły się dojrzałe dzieła, jak Victim of Changes...

PostNapisane: 22 lip 2011, o 00:14 
Evening Star

Ta płyta to klasyk, przez wielu ekspertów uznawana za pierwszy w 100% heavy metalowy krążek ale ja... nie mogę jej słuchać. Jej brzmienie jest tak fatalne, że zakrawa to na sabotaż. A przecież większość z tych kompozycji to geniusz kult i armageddon :twisted: tyle że słychać to dopiero na UITE gdzie wspomniane Tyrant, Genocide, VoC albo the Ripper zmiatają wszystko z powierzchni ziemi. Wcale się więc nie dziwię, że w czasach swej premiery przeszła prawie niezauważona (tak słyszałem :roll: ), na szczęście znalazł się jakiś mądry człowiek w CBS który dostrzegł potencjał i dał przymierającym głodem muzykom kontrakt i warunki techniczne godne przyszłych Bogów Metalu :!: co zaowocowało wcale nie gorszym a dużo ostrzej kopiącym Sin After Sin. that'smy opinion

PostNapisane: 22 lip 2011, o 01:14 
Machine Man

brzmienie jest cudowne.. Jest selektywnie, mrocznie, wyraziście. To były kurna lata 70... Czy wszystko musi brzmieć jak British Steel ? SaS jest rzeczywiście ostrzejsze ale absolutnie w niczym nie umniejsza to potęgi poprzednika.

PostNapisane: 22 lip 2011, o 01:23 
Green Manalishi

BreakLaw napisał(a):

No ostatnimi czasy coraz mniej poprawiają mi humor, ale fakt, że jak widzę popisy młodego Ryszarda czy Lorda to humor zdecydowanie mi się poprawia :D

PostNapisane: 22 lip 2011, o 01:39 
Green Manalishi

sinner napisał(a):
Cytuj:

A u Was bija Murzynów... :P :P

Gdzie napisałem, że DP nikogo nie kopiowało, albo że uważam DP za wybitną kapelę ? :wink:

Ok, nie napisałeś.
To może podasz jednak przykład tego bezczelnego kopiowania DP przez Uriah Heep. Chyba nie chodzi o to, że wykorzystywali w swojej muzyce podobnie jak Purple organy Hammonda :D Tak się składa, że to jeden z moich ulubionych zespów, prawda, że nie przetrwali próby czasu tak jak DP, ale z tym bezczelnym kopiowaniem chyba trochę przesadziłeś. Kopią jakich utwórów DP jest "July morning", "Lady in black" czy "Gypsy"? Dla mnie to po prostu niepowatarzalny styl i klimat Uriah Heep.

PostNapisane: 6 sie 2011, o 10:54 
Heart Of A Lion

Dallas napisał(a):
Ta płyta to klasyk, przez wielu ekspertów uznawana za pierwszy w 100% heavy metalowy krążek ale ja... nie mogę jej słuchać. Jej brzmienie jest tak fatalne, że zakrawa to na sabotaż. A przecież większość z tych kompozycji to geniusz kult i armageddon :twisted: tyle że słychać to dopiero na UITE gdzie wspomniane Tyrant, Genocide, VoC albo the Ripper zmiatają wszystko z powierzchni ziemi. Wcale się więc nie dziwię, że w czasach swej premiery przeszła prawie niezauważona (tak słyszałem :roll: ), na szczęście znalazł się jakiś mądry człowiek w CBS który dostrzegł potencjał i dał przymierającym głodem muzykom kontrakt i warunki techniczne godne przyszłych Bogów Metalu :!: co zaowocowało wcale nie gorszym a dużo ostrzej kopiącym Sin After Sin. that'smy opinion

Dla mnie Sin after Sin to jednak dużo gorszy album niż Sad Wings of Destiny i wcale nie uważam by brzmienie SWOD było słabe ,ma ono swój klimat,jakościowo jest conajmiej neutralne ,dla mnie Sad Wings of Destiny to jest taki best-off wczesnej działalnosci zespołu, liczba klasyków jak album nr 2. w dyskografii poraża, Victim of Changes,Dreamer Deceiver,Tyrant,Ripper, słabizn nie ma,a jednak na SaS jest troszkę niespójności, nie wiem może ja jakoś nie czaję tej płyty ,takich momentów jak chociażby Here Come the Tears czy Last Rose of Summer , zdaję sobie sprawę ,że jest to ważna płyta dla heavy-metalu,ale nie do końca mi pochodzi. Rewelacyjne Sinner,Starbreaker i Dessident Agressor to za mało jako całościowy obraz.
Sin after Sin oceniam i tak wysoko ,z 8/10 ,w skali rocka ogólnie 9/10,ale Sad Wings of Destiny to dla mnie jedna z najwspanialszych płyt ogólnie

PostNapisane: 6 sie 2011, o 13:49 
Machine Man

Here Come the Tears jest niesamowite, pokazuje jak doskonałym i potrafiącym zinterpretować, wczuć się w nastrój utworu wokalistą jest Rob Halford. Poza tym zawsze uważałem , że całkowicie niedoceniane są Let us Pray i Call for the Priest/Raw Deal. Obydwa mało piosenkowe ale zato bardzo ciekawe instrumentalnie, nawet trochę progresywne. Solówki są znakomite i ciekawie skonstruowane.

PostNapisane: 6 sie 2011, o 14:11 
Stained Class King

Wg mnie SAS to najciekawszy, najmniej oczywisty, najbardziej przemyślany kompozycyjnie, technicznie najprecyzyjniejszy i subiektywnie najlepszy krążek Priest. Zdecydowanie dojrzalszy, doskonalszy od SWoD jak dla mnie. Nie ma na SAS słabego utworu. Co prawda Raw Deal, Let Us Prey mogą wydawać się nieco odhumanizowane, ale mi to nie przeszkadza w ogóle, bez perkusji Simona może byłoby bardziej rockersko, ale te utwory IMO wiele by wtedy straciły. SWoD to 10/10, ale SAS wychodzi u mnie poza skalę :) .

PostNapisane: 6 sie 2011, o 14:46 
Heart Of A Lion

Tailgunner napisał(a):
że całkowicie niedoceniane są Let us Pray i Call for the Priest/Raw Deal.

aż będe musiał sobie oba odświeżyć,bo dawno nie słuchałem

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona