Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 23 cze 2017, o 17:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 459 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Ocen album Screming For Vengance
Ankieta wygasła 22 kwi 2005, o 17:24
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
7 9%  9%  [ 2 ]
8 9%  9%  [ 2 ]
9 41%  41%  [ 9 ]
10 41%  41%  [ 9 ]
Liczba głosów : 22
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 cze 2013, o 22:49 
Devil Digger

Never say never ;-)

PostNapisane: 10 cze 2013, o 23:43 
Stained Class King

wątpię, żeby znalazło się wielu, którzy faktycznie chcieliby to teraz usłyszeć :P

PostNapisane: 11 cze 2013, o 00:40 
Running Wild

heheh dokładnie tak. Teraz to byłby krzyk rozpaczy :D

PostNapisane: 11 cze 2013, o 16:57 
Devil Digger

Eeee, pierdolicie. Po kilku miesiącach doprowadziłby ten kawałek do perfekcji ;-)

PostNapisane: 11 cze 2013, o 17:49 
Stained Class King

jakby zaśpiewał oktawę niżej, to może tak, ale i tak trudno mi to sobie wyobrazić :wink:

PostNapisane: 11 cze 2013, o 17:56 
Devil Digger

dałby radę.
wszystko normalnym, chrypowym rejestrem, a wysokie partie i "zadziorniki" typu "screaming! screaming for veangance!" wysokim głosem i screamami i dałby radę.

PostNapisane: 11 cze 2013, o 17:56 
Devil Digger

Byleby nie powtórka ze SRF 2002 albo 2003 ;-)

PostNapisane: 13 kwi 2014, o 13:55 
Green Manalishi

Właśnie zakupiłem niedawno w Saturnie(promocja 19,99). To już mój drugi album(wcześniej British Steel) Wiem że mało jak na fana Priest, ale nie zawsze mam kasę. Album prawie że genialny, ale te 2 kawałki w środku (Take These) Chains i Pain and Pleasure to jakoś nie pasują do tego albumu, takie pościelówki dla glamowców :roll:

PostNapisane: 14 kwi 2014, o 20:26 
Machine Man

Akurat bardzo lubię te 2 kawałki. Może przesadą byłoby stwierdzenie, że stanowią o sile albumu ale na pewno dzięki nim nabiera bardziej kolorowych barw. Zresztą tak na marginesie bardzo lubię większość tych niestandartowych kompozycji Priest z lat 74-84. W dużej mierze te utwory świadczą o sile, potencjale i wszechstronności grupy.

PostNapisane: 5 wrz 2014, o 15:37 
Green Manalishi

Ja zawsze wolałem i to znacznie British Steel, jakoś nie mogę w 100% przekonać się do brzmienia SfV, jest takie troszkę zbyt gładkie, Electric Eye i Riding on the Wind podobają mi się znacznie bardziej na żywo, są zagrane ostrzej, a Rob śpiewa bardziej agresywnie, z kolei za You' ve got ...nigdy jakoś nie szalałem, wolę troszkę inne Judas Priest. Album został skrojony trochę na miarę best-off, każdy utwór mógł być potencjalnie hitem co mi się trochę nie podoba, jedynie agresywny utwór tytułowy to zupełnie inna bajka. Ten utwór bardziej pasowałby do klimatu Defenders of the Faith.

PostNapisane: 7 lis 2015, o 23:21 
Evening Star

Nie macie wrażenia, że wejście w Hit The Lights przypomina Riding On The WInd Priestów? Kawałki powstawały w podobnym czasie (Hit.. to numer jeszcze z czasów poprzedniej kapeli Hetfielda), ale jak dla mnie podobieństwo uderzające - ten sam patent - jedna gitara gra główny riff, druga uderza jak bicz.

PostNapisane: 11 lis 2015, o 15:51 
Heart Of A Lion

Ten patent to już wcześniej był stosowany, i to nie tylko przez Judasów. jedna gitara gra riff, druga gitara i sekcja (lub sama sekcja, jak gitary nie ma) uderza. Wielkie mi podobieństwo.

PostNapisane: 11 lis 2015, o 23:49 
Evening Star

Same riffy i klimat (iście "motocyklowy") jednak podobne. Jednak uderzenia drugiej gitary (a nie samej sekcji) to znak firmowy thrash metalu. W muzyce z lat 70-tych nie było to tak wyraźnie zarysowane, choć używał tego dyskretnie np. Motorhead (np. w "No Class") W Riding on... było już doprowadzone do perfekcji, a potem już w thrashu używane nagminie. A Hit The Lights to utwór zdecydowanie bardziej heavy, niż thrashmetalowy. Mocno osadzony w tradycji NWOBHM.

PostNapisane: 12 lis 2015, o 09:01 
Heart Of A Lion

Zgodzę się że oba utwory są podobne pod względem klimatu, ale nigdy nie słyszałem podobieństw między riffami.

Cytuj:
A Hit The Lights to utwór zdecydowanie bardziej heavy, niż thrashmetalowy. Mocno osadzony w tradycji NWOBHM.

Trudno się dziwić, wtedy nie było thrash metalu w zdefiniowanej postaci (no chyba że doliczymy w poczet tej odmiany Venom, ale to i tak za mało), wystarczy posłuchać choćby wcześniejszej wersji "Aggressive Perfector" Slayera czy wczesnych utworów Anthrax.

Uważam jednak, że podobieństwo patentu, który pojawił się w obu utworach niezależnie od siebie (pierwsza wersja "Hit The Lights" została wydana miesiąc przed "Screaming For Vengeance"), wynika bardziej z rozwinięcia tego wczesnego patentu z samą sekcją rytmiczną.

PostNapisane: 12 lis 2015, o 12:14 
Evening Star

Cichy_Cichacz, nie pozostaje mi nic innego, jak przyznanie Tobie racji. Nie sugerowałem w żadnym wypadku, że ktokolwiek mógł się kimś inspirować, bo jak pisałem te numery powstawały na pewno równolegle. Te podobieństwo riffów jest też bardziej na zasadzie klimatu, niż samych akordów 1 do 1. A nie uważasz też, że Prieści już w swoim heavymetalowym okresie dorzucili inspiracje Motorheadem (np. w Rapid Fire)?

PostNapisane: 12 lis 2015, o 16:32 
Heart Of A Lion

Może nie tyle Motorheadem, co punkiem. Choćby słychać to na "Sin After Sin", gdzie Judasi połączyli niektóre elementy punk rocka z wyrafinowaniem muzycznym, "Stained Class" było rozwinięciem tej formuły. Prostsze formy zaczęły być obecne w muzyce zespołu na "Killing Machine", a potem przyszło "British Steel" jako rozwinięcie tej prostszej formuły. Każda następna płyta Judasów wynika z poprzedniej, co spowodowało iż muzyka zespołu, a także cały heavy metal ma w sobie coś z punk rocka.

PostNapisane: 12 lis 2015, o 18:21 
Evening Star

No ale Sin... było nagrywane w tym samym czasie, co powstawał punk (brytyjski punk wyłonił się w latach '76-'77).
P.S. Konkretny z Ciebie rozmówca, nieźle się z Tobą dywaguje. :) Przychodząc tutaj na forum i widząc całą tą "martwicę" nie liczyłem, że nagle pojawi się tu partner do rozmowy. :-)

PostNapisane: 12 lis 2015, o 19:30 
Heart Of A Lion

Po prostu myślę że, albo słyszeli Sex Pistols czy The Clash i dodali elementy punka, albo po prostu mieli nosa i poszli tropem wyznaczonym przez choćby "Tyrant".

PS. Mam jeszcze trochę wolnego czasu to mogę posiedzieć na forum. Poza tym lubię dobrą muzykę, nieważne czy to heavy metal, rock czy elektronika.

PostNapisane: 12 lis 2015, o 23:22 
Running Wild

Cichy_Cichacz napisał(a):
Może nie tyle Motorheadem, co punkiem. Choćby słychać to na "Sin After Sin", gdzie Judasi połączyli niektóre elementy punk rocka z wyrafinowaniem muzycznym, "Stained Class" było rozwinięciem tej formuły. Prostsze formy zaczęły być obecne w muzyce zespołu na "Killing Machine", a potem przyszło "British Steel" jako rozwinięcie tej prostszej formuły. Każda następna płyta Judasów wynika z poprzedniej, co spowodowało iż muzyka zespołu, a także cały heavy metal ma w sobie coś z punk rocka.

Nie słyszę w JP ani przez sekundę pank rocka. W Judasach nawet w tych "roztrzepanych" kawałkach nie ma jak dla mnie za grama panka. Same już ich "aptekarskie" riffownie skreśla ten przymiot z ich muzyki. Co do podobieństwa ROTW z HTL to już w ogóle nie wiem co poza instrumentami i napierdalaniem może łączyć te kawałki.
Album 8/10. Niezmiennie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 459 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23