Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 20 wrz 2017, o 18:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lis 2005, o 23:12 
Metal God

Nie bede sie rozpisywal bo nie mam dzis za bardzo czasu :lol:
Moim zdaniem jest to ten element ktory na AORZe sprawdzil sie w 200% i wypadl b.dobrze w porownaniu do innych plyt. O ile pisoczylismy na Halforda, ze w porownaniu z innymi plytami spiewal gorzej, o ile nie wszyscy polubilismy partie Scotta z jego uporczywa gra na 2 stopy, to jednak gitara nie mam nic do zarzucenia, riffowo(Lochness, Deal, Revolution, Hellrider) czy solowo(Demonizer!) pokazali sie z jak najlpszej strony, moze nie tak dobrze jak na Painkillerze, DOTF czy RID, ale na pewno zagrali w bardziej urozmaiconym stylu, pokazujac i ciezar i ostrosc-choc troche jej brakuje).Dla mnie zdecydowanie na +(ech..a jednak sie rozpisalem) :lol: :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2005, o 23:16 
Rocker

Gitary na tym albumie to potęga, riffy miażdżą. To tyle

Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2005, o 23:47 
Night Crawler

Rzeczywiście, gitary z AoR są pierwiastkiem najbliższym doskonałości takich płyt jak Painkiller czy DotF.
Dobrych riffów nie brakuje - klasyki Revolution, Worth Fighting For czy Deal With The Devil, bardziej Painkillerowe Demonizer lub nieco sabbathowskie Lochnes - jest w czym wybierać :twisted:
Solóweczki - najlepsza (piszę to chyba setny raz :wink: ) to Demonizer, ale Hellrider, Deal With The Devil czy Judas Rising to solidne sola (te wymieniam przypadkowo)
I urozmaicenie - jest i przyłojenie, jest i spokój, nie brak ani najklasyczniejszej klasyki ani tej rodem z Painkillera...

PostNapisane: 14 lis 2005, o 23:52 
Moderator

Tyrant napisał(a):
Nie bede sie rozpisywal bo nie mam dzis za bardzo czasu :lol:
Moim zdaniem jest to ten element ktory na AORZe sprawdzil sie w 200% i wypadl b.dobrze w porownaniu do innych plyt. O ile pisoczylismy na Halforda, ze w porownaniu z innymi plytami spiewal gorzej, o ile nie wszyscy polubilismy partie Scotta z jego uporczywa gra na 2 stopy, to jednak gitara nie mam nic do zarzucenia, riffowo(Lochness, Deal, Revolution, Hellrider) czy solowo(Demonizer!) pokazali sie z jak najlpszej strony, moze nie tak dobrze jak na Painkillerze, DOTF czy RID, ale na pewno zagrali w bardziej urozmaiconym stylu, pokazujac i ciezar i ostrosc-choc troche jej brakuje).Dla mnie zdecydowanie na +(ech..a jednak sie rozpisalem) :lol: :wink:

Wszystko sie zgadza , z tym ,że mi osobiście perkusja Travisa odpowiada .W Judas Is Rising , Hellrider, czy Demonizer zagrał nowocześnie, co nadało tym nagraniom współczesności .Plyta nie wypadła archaicznie lecz jak na album XXI wieku przystało z powerem i do przodu.
Co do wokali , to nie jestem znawcą emisji dżwięku , dlatego moge oceniać jedynie na podstawie tego co czuje , a czuje sie bardzo dobrze z Robem Halfordem AD.2005 :lol:

PostNapisane: 14 lis 2005, o 23:54 
Night Crawler

Bartdeath napisał(a):
Co do wokali , to nie jestem znawcą emisji dżwięku , dlatego moge oceniać jedynie na podstawie tego co czuje , a czuje sie bardzo dobrze z Robem Halfordem AD.2005 :lol:

Naprawdę dobrze ten album "podłożyli" pod Roba - w np. WFF lub Lochness śpiewa odmiennie w porównaniu do tzw. czasów mionionych, a jednak ten nowy sposób interpretacji wokalnej jest obecnie dla Roba chyba najlepszy - mniej się chłop umęczy, a efekt tak czy tak jest jak najbardziej in plus :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2005, o 23:58 
Moderator

Powiem Ci ,że ja słuchając jego wokali nie myslę , czy on sie meczy czy nie meczy .To nie jest dla mnie najwazniejsze. Takie chlodne kalkulacje psują jedynie obraz muzyki sluchanej przeze mnie. Liczą sie emocje zawarte w tych dżwiekach i to co czuje sluchajac tych tekstow...

Tytuł:
PostNapisane: 15 lis 2005, o 07:37 
Night Crawler

Bartdeath napisał(a):
Powiem Ci ,że ja słuchając jego wokali nie myslę , czy on sie meczy czy nie meczy .To nie jest dla mnie najwazniejsze. Takie chlodne kalkulacje psują jedynie obraz muzyki sluchanej przeze mnie. Liczą sie emocje zawarte w tych dżwiekach i to co czuje sluchajac tych tekstow...

Nie miałem na myśli tego, że przy każdym przesłuchaniu o tym myślę :wink:
Dla mnie to nie jest oczywiście najważniejsze, a nawet niezbyt ważne przy odbiorze, ale jednak Ozzy`ego z Live In Budokan słuchać nie mogę - on wyraźnie męczy tam i siebie i utwory i o to raczej mi chodziło - że jest z Halfordem wszystko w porządku, bo gdyby miał on się trudzić w studio nad taką ilością wysokich rejestrów jak na Painkillerze to jestem przekonany, że do końca dobrze by się tego jednak nie słuchało :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 15 lis 2005, o 16:49 
Abductor

zgadzam sie .. gitary na AoR sa b dobre .. choc solo to tylko jeden fragm moge wyroznic ... jedyny sensowny to fragm solo z lochness .. piekny melodyczny, zdwojona funkcja harmoniczna, wszystko jak na tacy, oddaje caly klimat w porzadku .. reszta .. hmm tez moze byc choc juz gorzej .. trade z hl bardzo efektowny ... wreszcie dobra partia KK, ladna harmonia na zakonczenie .. reszta solowek jakos nie utkrwila mi specjalnie w pamieci :P

Tytuł:
PostNapisane: 15 lis 2005, o 17:21 
Metal God

Mikxer napisał(a):
zgadzam sie .. gitary na AoR sa b dobre .. choc solo to tylko jeden fragm moge wyroznic ... jedyny sensowny to fragm solo z lochness .. piekny melodyczny, zdwojona funkcja harmoniczna, wszystko jak na tacy, oddaje caly klimat w porzadku .. reszta .. hmm tez moze byc choc juz gorzej .. trade z hl bardzo efektowny ... wreszcie dobra partia KK, ladna harmonia na zakonczenie .. reszta solowek jakos nie utkrwila mi specjalnie w pamieci :P

Hmm..to dziwne bo ja po kilku przesluchaniach paotrafilbym nuta w nute zanucic melodie sola z demoznizera :P Bardzo dobre sa tez na Judas Rising i Deal,. praktycznie jak mowilem solowo plytka jest u mnie gdzies na 4 miejscu sposrod produkcji Priest, riffowo juz gorzej ale w 10 sie miesci.

Tytuł:
PostNapisane: 15 lis 2005, o 18:24 
Defender Of The Faith

Za partie gitar odpowiadają w JP 100% profesjonalisci i oczywiście tym razem wykonali 100% profesjonalną robotę. Płyta jest po prostu przesiaknięta mocnymi riffami i swietnymi, często chwytliwymi partiami solowymi. Z resztą, czy na którymś poprzednim albumie było inaczej?
O ile obawiam się trochę o gardło Roba na następnej płycie, to o partie gitar jestem spokojny :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2005, o 21:18 
Metal God

Wcześniej lubiłem JP ale coś mi brakowało w ich grze... Może to dziwne, ale dopiero AoR pokazał mi gitary, które lubię i dzięki którym jeszcze bardziej ubóstwiam JP. TEN ALBUM MA W KOŃCU MOC, taką inną niż pozostałe, ale wiszącą w powietrzu, prawie nieuchwytną... A gra Scotta to już arcydzieło... Na Painkillerze dawał czadu, ale tutaj jeszcze podwoił samego siebie... 8)

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2005, o 00:05 
Machine Man

taffer napisał(a):
Wcześniej lubiłem JP ale coś mi brakowało w ich grze... Może to dziwne, ale dopiero AoR pokazał mi gitary, które lubię i dzięki którym jeszcze bardziej ubóstwiam JP. TEN ALBUM MA W KOŃCU MOC, taką inną niż pozostałe, ale wiszącą w powietrzu, prawie nieuchwytną... A gra Scotta to już arcydzieło... Na Painkillerze dawał czadu, ale tutaj jeszcze podwoił samego siebie... 8)

Bez przesady:) Moc z AoR można znaleźć na albumach z lat 80 Screaming For Vengance i Freewheel Burning, partie gitarowe z tych płyt powalają. Nie będe podawał przykładów bo należałoby wymienić prawie wszystkie utwory z tych wydawnictw. A co do gry Scotta to na AoR momentami staje się bardzo monotonna:/ np. Hellrider, Judas Rising. Ale Revolution to mistrzostwo świata. Jak już ktoś powiedział "posłuchajcie sobie Racer X" tam Scott gra naprawdę super partie!! (Ostatnio jestem pod wrażeniem Technical Dificulties Racer'a, naprawdę świetny album,polecam!:) )

:twisted: 28.06.2011 - Praga (CZ) - O2 Arena :twisted:
:twisted: 10.08.2011 - KATOWICE (PL) - SPODEK :twisted:
:twisted: 14.04.2012 - KATOWICE (PL) - SPODEK :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2005, o 00:24 
Painkiller

metalpriest napisał(a):
taffer napisał(a):

Moc z AoR można znaleźć na albumach z lat 80 Screaming For Vengance i Freewheel Burning

Defenders of the Faith :wink:

a ten album Racera przeslucham, skoro poleca ktos lubiacy Laaz Rockit :wink:

wine is fine but whiskey is quicker

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2005, o 16:18 
Machine Man

metalpriest napisał(a):

Moc z AoR można znaleźć na albumach z lat 80 Screaming For Vengance i Freewheel Burning

Bloody Sabbath napisał(a):

Ale gafe strzeliłem :shock: :oops:

:twisted: 28.06.2011 - Praga (CZ) - O2 Arena :twisted:
:twisted: 10.08.2011 - KATOWICE (PL) - SPODEK :twisted:
:twisted: 14.04.2012 - KATOWICE (PL) - SPODEK :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2005, o 16:52 
Rocker

metalpriest napisał(a):
metalpriest napisał(a):

Bloody Sabbath napisał(a):

Ale gafe strzeliłem :shock: :oops:

może Tyrant da do opisu tak jak mój gniot :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2005, o 20:27 
Metal God

Na jeden dzien sie nie oplaca, bo w nowym roku deletuje licznik :P

Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2006, o 19:05 
Green Manalishi

Dla mnie gitary bez zarzutu, łącznie z basem. Perka zbyt monotonna poprzez nadużywanie stopy. A śpiew Halforda po prostu inny, ale na pewno nie gorszy. Z resztą co wymagać od gościa, któy tak się "napruł" w życiu :wink: I faktycznie perkusja najciekawsza na... Revolution, któy jest dla mnie najgorszym utworem na płycie i w zasadzie go pomijam... może to jest metoda, jak już będę rzygał tą płytą, to wrócę do niego i będzie to ... odkrycie? :)

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2006, o 20:31 
Don't Go

Witajcie jestem nowy na tym forum .. ale myślę,że szybko się tutaj zaaklimatyzuje :wink:
Więc tak ... moim zdaniem a AOR partie gitar stoją na bardzo wysokim poziomie!Szczególny plus (wielki) dla Tiptona.
Na płytce słyszymy wspaniałe sola...dla mnie jedno z najlepszych w Demonizer'ze!
Riffy miażdżą uszy a co do sekcji rytmicznej to .... perkusjia supre bas ... nie za dobrze!

I am your fall from power..."

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2006, o 20:34 
Rocker

WITAM PANA :D

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2006, o 23:31 
Moderator

PITOPIETHO napisał(a):
WITAM PANA :D

Pito nie zaniedbuje obowiazków :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona