Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 24 wrz 2017, o 03:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2005, o 11:00 
Night Crawler

Jeśli progresja to chyba jedyny tytuł, który się kojarzyć mógłby z takim graniem to właśnie "Loch Ness", bo utworu progresywnego nie można nazwać tak "zwyczajnie" i "standardowo" :mrgreen: Dla mnie to aż nazbyt oczywiste, że z progresją nie można łączyć takich tytułów jak "Hellrider", "Demonizer" czy "Wheels of Fire", powiem za to coś innego : mi brzmią one jakoś tak baaaaaaaardzo klasycznie, jak tytuły starego, dobrego heavy granego właśnie w naszych czasach

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2005, o 12:25 
Exciter

Kelox napisał(a):
Wiesz, w tym Twoim hiper optymistycznym zalozeniu zapomniales o tym ze JP juz chcial zdobyc mlodszych fanow i byc trendy - Demolition - wszyscy wiemy jaki byl tego wynik.

Wiemy jaki był tego wynik w opinii ludzi ktorzy mieli juz wczesniej stycznosc z tworczoscia Priest, wszyscy dokladnie zjechali te pozycje. Jednak czy wiadomo ile osob przez ten album zainteresowalo sie na powaznie zespolem? Z drugiej strony Demolition IMO to juz takie czekanie na reunion. Ripper mial zakontraktowane plyty, trzeba bylo cos wydac...no to postanowili nagrac plyte z materialem ktory najbardziej ich w tamtym czasie krecil. Zapewne nie mysleli o jakiejs specjalnej promocji, po prostu nie wierzyli w sukces tej plyty. Teraz jest zupełnie inaczej...

Kelox napisał(a):
Poza tym wiesz dlaczego JP nie moze byc takie cool a zarazem sprzedac duzo plyt??

1.Wokalista JP potrafi spiewac w przeciwienstwie do reszty tych wielkich frontmanow.Taki 15 latek gdy uslyszy ze Rob wychodzi wyzej stwierdzi "co to za kastrat?? pieje jakby mu jaja sciskali".
2.Nie sa swietnie zapakowanymi lalusiami oczywiscie w zlej tonacji-dziary,kolczyki itd.
3.Nie zachowuja sie na scenie cool czyt. jak malpy majac gitary zawieszone na wysokosci kolan i skaczac z nimi po scenie.
4.Pozatym nie wieze by cala plyta byla w takim tonie jak Revolution moze i ten kawalek zdobedzie serca mlodych fanow ale pamietaj ze jest tam jeszcze 9 innych kawalkow ktore nie koniecznie moga byc pisane pod taka publike-analogicznie moga nie spodobac im sie.

Stary wez sobie zobacz charts w USA czy sprzedaz plyt i zobacz co tam obecnie kroluje i obudz sie.

Ad 2,3 Czy ja mowie ze Priest musi koniecznie zaadaptowac wszystkie cechy muzyczne i wizualne top and trendy zespolow nu metalowych?? Nie! Mowie tylko ze jesli sie chce obecnie zaistniec w swiadomosci szerszego spektrum odbiorcow (wierze ze tego chce JP) to trzeba przynajmniej na utworach promocyjnych w jakims tam stopniu dostosowac muzyke/brzmienie do panujacych na rynku trendow.

1 Nie wszyscy w tym wieku sa juz skazeni tym debilnym pogladem. Jednak duzo potencjalnych fanow moze to zniechecic, dlatego na promocje nie koniecznie kawalek utrzymany w konwencji klasycznego heavy metalu (bardzo wysokie wokale, solowki)
4 Nie wazne ze reszta utworow z AOR moze nie byc zaakceptowana, liczy sie Revolution, ktore moim zdaniem jako singiel i clip moze przyczynic sie do tego iz jakas tam czesc osob zainteresuje sie JP i w konsekwencji bedzie to procentowalo na przyszlosc.

Nie licze ze Revolution zawojuje listy przebojow w USA, jedynie wierze ze ten utwor jest na tyle swiezy iz zdola przekonac do siebie dj'ow/dyrektorow programowych stacji tv i bedzie iles tam razy puszczony w obydwu formach telewizyjnej i radiowej . Wtedy bedzie mozna powiedziec ze zespol i fakt wydania plyty w klasycznym skladzie zaistniał w swiadomosci tych ktorzy wiedze muzyczną czerpią z masmediow, a takich jest wiekszosc.

Kelox napisał(a):
Jeszcze jedno, taki Iron Maiden ktory od 25 lat gra na jedno kopyto i nie stara sie byc modnym sprzedal ponad 50 mln plyt, a ich popularnosc nie slabnie.Pamietam jak czytalem wywiad w kotrym Haris z duma mowil:"czy bierzesz nasza pierwsza plyte czy ostatnia odrazu wiesz ze to IM".
Jak widac nie trzeba byc trendy by byc na szczycie.

IM to inna bajka, ich muzyka jest bardzo latwo przyswajalna. Bruce nigdy bardzo wysoko nie piszczal, jego wokal to taki bardziej drapiezny hard rock. Harris IMO ostatnimi czasy takze podrasowal muzyke Maiden w takim kierunku aby za bardzo nie razila wtornoscią...Dance Of Death to z pewnoscia nie to samo co SiT czy FotD, pelno na niej orkiestracji, heavy metalowe patataj w stylu lat 80 ograniczone do minimum. Chyba bardziej przystepnego singla niz Wildest Dreams nie mogli nagrac, kawalek do potupania nozką , rysunkowy teledysk bez ukazywania podstarzalych oblicz czlonkow zespolu... Ciagle utrzymuja sie w czolowce sprzedazy bo rynek jest zalany nosnikami z ich tworczoscia (plyty/kasety/mp3) tym samym jest duze prawdopodobienstwo ze trafi na podatny grunt...Muzyka jest na tyle przystepna ze zazwyczaj wystarcza jedno mp3 aby przeciagnac sluchacza na strone Maiden fanow.
JP w przeciwienstwie do IM musi starac sie tworzyc muzyke w miare aktualną poniewaz gra mocniej , ma wiecej cech klasycznie heavy metalowch oraz dlatego ze fani oczekują od nich zawsze czegos nowego , zaskakujacego. JP przyzwyczaił do dosc drastycznych zmian stylow, poza albumami ktorymi sami tworzyli nową jakość w muzyce KM/BS/SfV nagrywali rzeczy ktorymi w dosc znacznym stopniu dopasowywali sie do nowych trendow T/P/D.

Accept kopie dupe, Mechanical Resonance, rofl, szał ciał cycki na wierzchu, D.A.J.O. , facetos w rajtuzos, T.O.T.A.L. pomidorki, pozerze gówniarski, kostka iommiego, acz - kolwiek, lal^^, Majki, Wycofać albumy z Ripperem, Rob to falseciarz, Wygrać se bilet, /siostry Tyra/, skaczące brudasy

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2005, o 14:54 
Bloodsucker

Rzeczywiscie dobrze to ujales.

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2005, o 16:39 
Bloodsucker

Ktos tu kiedys dobrze napisal, ze jesli Demolition byloby sukcesem czy by doszlo do reunionu?
I taka jest prawda, nagrywajac ta plyte grali liczac na sukces, ze go nie bylo wywalili Rippera i wzieli Roba-jak widac efekt zamierzony osiagneli.
Pisanie o tym ze plyta byla wydana na sile jest co najmniej nie na miejscu.
To nie jest zespol z garazu i nikt ich nie bedzie zmuszal do nagrywania plyt na sile, nawet objetych kontraktem.Pozatym jak dlugo ta plyte nagrywali,jak byli najarani gdy sie ukazywala, jakich wypowiedzi udzielali w prasie itd.?

Co do reszty to tak jak juz pisalem, we wrzesniu wrocimy do tego tematu, okaze sie jak bardzo zespol zaistnial w swiadomosci fanow, jak czesto puszczali Revolution w radiu i jak czesto ich video szlo w TV.
No i oczywiscie jak duzy sukces odniosl AOR.

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2005, o 17:04 
Killing Machine

Kelox napisał(a):
Pisanie o tym ze plyta byla wydana na sile jest co najmniej nie na miejscu.
To nie jest zespol z garazu i nikt ich nie bedzie zmuszal do nagrywania plyt na sile, nawet objetych kontraktem.Pozatym jak dlugo ta plyte nagrywali,jak byli najarani gdy sie ukazywala, jakich wypowiedzi udzielali w prasie itd.?

Tyle , że ja czytałem wiele wywiadów i od razu było widać że wcale się nie jarali tą płytą. Dla przykładu w Tylko ROcku był wywiad z Tiptonem i Travisem. Tipton mówił jak to trudno wszystkim dogodzić, że dali trochę nowoczesnych trochę w starym stylu kawałków. Poza tym mówił, że nie nagrali 20 numerów a na płycie znalajdzie się (przed ukazaniem się krążka był ten wywiad) 13, może 14 kawałków - nie zawsze najlepszych, ale pasujących na ten album. A na pytanie o najlepszy album odpowiedział Jugulator. No comments...

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2005, o 22:16 
Bloodsucker

To dziwne, Ian Hill w dokumencie mowi cos zupelnie innego.
Albo Tipton ktory juz chyba z 6 miesiecy po premierze Demo gdy juz wiedzial ze plyta jest porazka komercyjna mowil jeszcze: ze ta plyte ludzie docenia dopiero po czasie, bo jest naprawde dobra.
Zreszta w kadym wywiadzie z zeszlego roku mowil ze jest dumny z plyt nagranych z Ripperem.

Przyklady mozna mnozyc.

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2005, o 23:17 
Night Crawler

To jest typowe dla wypowiedzi muzyków, każda ich płyta, jaką by faktycznie nie była, przez samych twórców jest opisywana w samych superlatywach, nazywana najlepszą (oczywiście istnieją argumenty, że tak jest, że nigdy jeszcze nie grało się im tak dobrze, że mieli nowe, genialne pomysły itp.). Dopiero po wydaniu następnej spada ona troszkę w hierarchii, ale nadal trzeba o niej się wypowiadać dobrze, gdyż jeszcze sporo ludzi może ją kupić. Dopiero po naprawdę długim czasie możemy usłyszeć szczere komentarze, a to i tak nie zawsze. Wszystko to dlatego, że albumy muszą się po prostu sprzedać, w prywatnej rozmowie, która zostałaby między rozmawiającym a muzykiem, zdanie mogłoby być całkiem inne. Nie należy za to winić samych twórców, taki schemat był tworzony od lat, są to zasady marketingu. Mi to nie przeszkadza, dopóki sama muzyka na tym nie traci, co niekoniecznie moim zdaniem działo się w przypadku Demolition.

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2005, o 09:49 
Bloodsucker

Dla mnie Jugulator trzyma poziom. Demolition jest nierowna, jest kilka utworow, ktore mi sie podobaja, ale generalnie wydaje sie, ze Judas nie chcial kontynuowac drogi z Jugulator. Byc moze byl to blad, poniewaz bez Roba nalezalo po prostu grac troche inaczej. Na Jugulator jest cala masa dobrych pomyslow, przyznam, ze bylem w szoku jak ja pierwszy raz posluchalem, ale pozniej zaczalem doceniac zawartosc. Teraz Priest wraca do korzeni, mam nadzieje, ze beda choc 2 utwory trzymajace poziom Painkiller'a.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2005, o 00:45 
Green Manalishi

Kelo, jak mówisz te słowa o IM "Jak widac nie trzeba byc trendy by byc na szczycie" to trochę świadczy o odbiorcach tego typu muzyki.
Ja stary już jestem i pewnie się nie znam, ale na maryśce, extasy i LSD to pewnie cały ten (moim skromnym zdaniem) obecny badziew (oczywiście z wyjątkami) metalowy przyjąłbym bez zastrzeżeń.
Ale ja jestem z pokolenia, w którym z niecierpliwością wyczekiwano na nową grupę heavy, doceniając prekursorów i im w sumie serce oddając. I nagle się okazało po parunastu latach, że nie ma czego słuchać. Wszystko już gdzieś było, coraz bardziej liczy się prymitywne bicie rytmu i wrzaski zarzynanego wołu, a o MUZYCE się zapomina.
IM gra w kółko to samo i rzygac mi się czasami chce gdy tego słucham, jednak kiedy wpadnie mi w ucho 10 kawałków współczesnych "gwiazd", to ta ich muzyka jest dla mnie ukojeniem.
A od JP oczekuję czegoś więcej i oceniając Revolution jako słaby kawałek, czekam na płytę, która mam nadzieję będzie ogólnie bardzo udana.
Sorry jak kogoś uraziłem za mój subiektywny osąd współczesnego metalu i IM, ale tak czuję i nic tego nie zmieni.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2005, o 04:22 
Rocka Rolla

zgadzam sie z przedmowca...tez uwazam,ze dzis malo jest muzyki dla "ludzi",akurat prawda jest,ze IM gra caly czas to samo,ale moim zdaniem nie jest to zle,jak ktos ich lubi i chce tego sluchac to ok, osobiscie nie jestem jakims zapalonym fanem,ale czasem lubie posluchac...Jednak jak spojrze na rzeczy, ktore slucham jesli chodzi o muzyke metalowa to caly czas sa to lata 80-te i koniec 70-tych,chyba najlepsze lata dla metalu,ktore nigdy nie wroca.Dzis slyszymy odbijajace sie echem tych lat patenty muzyczne nawet jesli kapela gra "znosna" muzyke - wychodzi im to lepiej lub gorzej,ale roznica polega na tym,ze wtedy pisali ta muzyke bym powiedzial - "z pasja" - a dzis to tylko cos na ksztalt "plagiatu" - tworcy a moze producenci z wytworni mysla "moze chwyci...." Przedmowca i tak jest bardziej postepowy niz ja - obecnie zadna z czolowych kapel mi znanychnie tworzy muzyki ciekawej a nawet dajacej sie przesluchac. Slucham co najwyzej starych kapel w "nowym wydaniu" jak JP,Annihilator i jeszcze Dream Theater - choc z tymi jest coraz gorzej.... albo juz nieistniejacych,ale genialnych - ktorych muzyka jest ciekawa - przynajmniej dla mnie. Ale kto dzis zna takie kapele jak np Toxik czy Atheist albo dzialajacy caly czas Spastic Ink choc to raczej projekt. Moze dlatego obecnie z niewielkimi wyjatkami - tu dla podkreslenia moich odczuc uzyje kolokwialnego(zargonowego) okreslenia - "kreci mnie" - jedynie jazz i fussion i stary,"obciachowy" metal :)

All fear the Sentinel"

Ostatnio edytowano 15 sty 2005, o 04:50 przez jazzride, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2005, o 04:26 
Rocka Rolla

Smyczyk napisał(a):
A od JP oczekuję czegoś więcej i oceniając Revolution jako słaby kawałek, czekam na płytę, która mam nadzieję będzie ogólnie bardzo udana.

wlasnie moze oczekujemy zbyt wiele od tego reunionu?Czasy sie zmienily i ludzie tez...obojetnie jak to odbiora fani.Powodow na te zmiany sa tysiace,zreszta kolega Grinder wyczerpal temat, nie bede sie powtarzal....

All fear the Sentinel"

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2005, o 10:34 
Bloodsucker

Ja znam i lubie Atheist czy Spastic inc, lubie tez Jarzombka solo ale co z tego skoro tak jak napisales malo kto zna te kapele.

Zeby nie robic off topa dodam ze nadal licze ze AOR bedzie czyms swiezym i mam nadzieje, ze kolejny singiel mnie w tym utwierdzi.

Tytuł:
PostNapisane: 16 sty 2005, o 04:29 
Rocka Rolla

miejmy nadzieje.... :P
a co do kapel malo znanych to naprawde szkoda,ze ludzie tworzacy ciekawe rzeczy sa malo zauwazani,ale jak zawsze - wiekszosc ma racje :(

All fear the Sentinel"

Tytuł:
PostNapisane: 22 sty 2005, o 12:12 
Killing Machine

Nie macie wrażenia, że Revolution przypomina klimaty z płyty Strays Jane's Addiction?

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2005, o 16:25 
Heart Of A Lion

Revolution niestety nie ukaże się jako singiel... Dziwne... :?

7 IV 2005 - Brno @ Hala Rondo V
8 IV 2005 - Wiedeń @ Bank Halle V
3 XII 2005 - Wilno @ Ice Palace V

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2005, o 16:51 
Abductor

a wogole jakies single sie ukaza, bo jakos ciecho o tym ostatnio .,.. :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2005, o 18:13 
Exciter

WICKER MAN napisał(a):

To po co z niego promowke robili :roll:

Accept kopie dupe, Mechanical Resonance, rofl, szał ciał cycki na wierzchu, D.A.J.O. , facetos w rajtuzos, T.O.T.A.L. pomidorki, pozerze gówniarski, kostka iommiego, acz - kolwiek, lal^^, Majki, Wycofać albumy z Ripperem, Rob to falseciarz, Wygrać se bilet, /siostry Tyra/, skaczące brudasy

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2005, o 18:20 
Running Wild

Jest dobrze - wczoraj kumpel słyszał Revolution w sieradzkiej stacji Nasze Radio :D

In answer to their pleas

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2005, o 18:23 
Killing Machine

WICKER MAN napisał(a):

jak to nie? Przecież już nawet okładka jest. Premiera i teledysk też ustalone...

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2005, o 18:44 
Heart Of A Lion

painkiller napisał(a):
WICKER MAN napisał(a):

jak to nie? Przecież już nawet okładka jest. Premiera i teledysk też ustalone...

Nie wyjdzie to na CD. Singiel będzie można kupić tylko przez internet (mp3). :lol: :wink: Początkowo planowano wydanie Revolution na CD, ale niestety zmieniono plany...

A promosy były dla radio, żeby stacje mogły puszczać ten kawałek. :D

7 IV 2005 - Brno @ Hala Rondo V
8 IV 2005 - Wiedeń @ Bank Halle V
3 XII 2005 - Wilno @ Ice Palace V

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona