Judas Priest - Defenders Of The Faith

Polskie Forum Dyskusyjne
Teraz jest 23 paź 2017, o 22:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Iron Maiden
PostNapisane: 26 wrz 2014, o 15:41 
Green Manalishi

jasiu15 napisał(a):
Z Ironami jest trochę jak z Black Sabbath... Kiedy zmienili wokalistę magia uleciała. Słucham starych koncertów z Di'anno i to było naprawdę zajebiste. Bruce'a ledwo mogę zdzierżyć na żywo, na płytach też męczy. No i muzyka też skręciła w dziwną stronę, tak samo jak u Sabbath. No i chuj, do końca życia będę słuchać debiutu i Killers.

Ja wolę Black Sabbath z Dio niż z Ozkiem, bo "magię " zastąpiła wspaniała heavy-metalowa muzyka, zagrana czysto, klasycznie, melodyjnie i z potężnym kopem .

PostNapisane: 26 wrz 2014, o 15:55 
Metal God

Aż nie mogę w to uwierzyć, jak totalnie IM stało mi się obojętne, kurczę, kiedyś ta muzyka to była wielka część mojego życia, do niektórych krążków przysiadałem jak do filmu czy zajebistej gry, a teraz totalnie nic nie czuję, owszem, muzyka już mnie tak nie jara jak dawniej, ale JP, Accept, Saxon czy Manowar nadal leci w miarę regularnie

PostNapisane: 26 wrz 2014, o 15:59 
Green Manalishi

a u mnie i Iron Maiden i Judas Priest straciło, Manowar mniej bo ich kochałem tylko stare płyty +Triumf Stali za to Accept total heavy-metal rozpierdziel jak zawsze i skłaniam się do tego, ze to największy heavy-metal wszechczasów, najbardziej wzorcowy, tzn oczywiście z lat 81-86 !

co z tego, że Iron Maiden miał wiele wspaniałych utworów jak większości nie chcą grać na żywo albo grają tak rzadko jak tylko się to da

ps. nie jednak nie, OO też rozpierdzia ,więc 81-86+ Objection Overruled!

PostNapisane: 26 wrz 2014, o 19:33 
Dissident Aggressor

nomadosławw napisał(a):
jasiu15 napisał(a):
Z Ironami jest trochę jak z Black Sabbath... Kiedy zmienili wokalistę magia uleciała. Słucham starych koncertów z Di'anno i to było naprawdę zajebiste. Bruce'a ledwo mogę zdzierżyć na żywo, na płytach też męczy. No i muzyka też skręciła w dziwną stronę, tak samo jak u Sabbath. No i chuj, do końca życia będę słuchać debiutu i Killers.

Ja wolę Black Sabbath z Dio niż z Ozkiem, bo "magię " zastąpiła wspaniała heavy-metalowa muzyka, zagrana czysto, klasycznie, melodyjnie i z potężnym kopem .

Wg mnie stali sie zwyklym, troche sztampowym zespolem jakichs wiele. Dobrym, ale takim juz raczej "kwadratowym"

PostNapisane: 26 wrz 2014, o 23:31 
Rocka Rolla

Ja jakoś nigdy nie miałam ciśnienia na Ironów. Owszem, mam swoje ulubione płyty, kawałki, do których wracam, ale fanką bym się nie nazwała.
1. Za to co teraz napiszę być może nazwiecie mnie największym dziwadłem na świecie, ale w większości kawałków działa mi na nerwy wibrato Dickinsona. Może z wyjątkiem m. in. Hallowed Be Thy Name, Rime of the Ancient Mariner, Seventh Son of a Seventh Son, Children of the Damned, które są absolutnie świetne, nie wyobrażam sobie, żeby ktoś inny mógł to śpiewać, ale i tak okres z Di'Anno jakoś zawsze bardziej mi podchodził.
2. Bruce to hejter i hipokryta ;p

A jeśli chodzi o BS to wydaje mi się, że jednak nie można porównywać okresu z Ozzym i Dio, bo to dwa zupełnie inne światy. Ozzy dodawał Sabbatom klimatu, a Dio profesjonalizmu. To już bardziej kwestia gustu.

PostNapisane: 27 wrz 2014, o 13:00 
Green Manalishi

jasiu15 napisał(a):
nomadosławw napisał(a):
jasiu15 napisał(a):

Wg mnie stali sie zwyklym, troche sztampowym zespolem jakichs wiele. Dobrym, ale takim juz raczej "kwadratowym"

Nie rozumiem. Zachwycasz się przeciętnym Reedemer of Souls gdzie niektórym utworom bliżej do Freedom Call i Stratovariusa niż do Judas Priest, a wybitne płyty heavy-metalowe nazywasz sztampą.

PostNapisane: 27 wrz 2014, o 18:11 
Dissident Aggressor

Nigdy nie mialem wrazenia obcowania z czyms wybitnym sluchajac plyt BS z Dio. Dla jasnosci, nie mialem go tez sluchajac plyt z Ozzym :)

PostNapisane: 28 wrz 2014, o 00:20 
Green Manalishi

Dla mnie i albumy z Ozzym i z Dio są bez wątpienia wybitne, pierwsze to wzorzec hard-rocka, drugie heavy-metalu.

PostNapisane: 4 paź 2014, o 09:33 
Moderator

:o

PostNapisane: 4 paź 2014, o 16:20 
Green Manalishi

Gdyby oni tylko porzucili na 5 lat te wszystkie Fear of the Darki, Run to the Hillsy, Troopery, Numbery, Wasted Yearsy, Minutes to Midnighty i inne Evile that Man Do i naprawdę prześwidrowali set, zapodali Killers, Flight of Icarus, Stranger in the Strange Land, Powerslave czy Clansmana, by powiedzieli, hej, jesteśmy rozpieprzającym zespołem heavy-metalowym, stara gwardio salut!, a nie te coraz bardziej festynowe koncerty, które przypominają objazdowe DVD, utwory grane z jakiegoś musu, bo trzeba!, zero tam dramaturgii, magia ulatuje a heavy-metal przybiera mało drapieżną postać, robi się taki milusiński dla każdego kto tylko ma gotówkę

PostNapisane: 4 paź 2014, o 18:20 
Dreamer Deceiver

nomadosławw napisał(a):
Gdyby oni tylko porzucili na 5 lat te wszystkie Fear of the Darki, Run to the Hillsy, Troopery, Numbery, Wasted Yearsy, Minutes to Midnighty i inne Evile that Man Do i naprawdę prześwidrowali set, zapodali Killers, Flight of Icarus, Stranger in the Strange Land, Powerslave czy Clansmana, by powiedzieli, hej, jesteśmy rozpieprzającym zespołem heavy-metalowym, stara gwardio salut!, a nie te coraz bardziej festynowe koncerty, które przypominają objazdowe DVD, utwory grane z jakiegoś musu, bo trzeba!, zero tam dramaturgii, magia ulatuje a heavy-metal przybiera mało drapieżną postać, robi się taki milusiński dla każdego kto tylko ma gotówkę

I jeszcze dali jakieś zapomniane kawałki w stylu To Tame a Land czy Running Silent Running Deep.

Świat się skończy, ale pierdolony spodenki w moro ściągnie tylko do srania. Klasa ! Lubię takie fundamenty muzykowania, AC/DC łowi ryby czy gra koncert w koszulkach polo. Ł.Y.D.K.A umrze w gatkach moro !

Petersen napisał(a):
Jedzie... chuj po torpedzie...

PostNapisane: 11 paź 2014, o 13:55 
Green Manalishi

Przede wszystkim to takie utwory jak Number of the Beast, Wasted Years, Evil that Man Do, Run to the Hills czy Two Minutes to Midnight teraz na koncercie są zaśpiewane od niechcenia, Bruce nawet nie sprawia pozorów, że się stara. Połowa tekstu dawana publice, jak na jakimś festynie. Nie ma co się dziwić, jaką ma mieć artysta motywacje gdy któryś utwór wykonuje tak często. Szkoda, że oni sprawiają, że te klasyczne no i świetne utwory dla części fanów są już tak ograne, że ich słuchanie nie sprawia żadnej przyjemności. Kiedyś Ironi to był zespół przez wielkie Z, na trasie Somewhere in Time potrafili jakoś nie grać The Trooper, mieli ruchome sety, widać, że sprawiało im to frajdę.

Teraz to niestety maszynka koncertowo-wydawnicza. Wydają więcej best-offów, DVD niż płyt studyjnych, w dodatku te ich wydawnictwa są nudne i nic nowego nie wnoszą. Przykro to pisać o ulubionym zespole ale taka jest niestety prawda. Mam cichą nadzieje, że nowy album sprawi, że znowu uwierzę w twardy zespół heavy-metalowe, którym kiedyś byli, niby ma być w 2015 r. mimo wszystko będe go oczekiwał, bo to jednak nowe utwory. Oby były dobre, bo do połowy materiału z dwóch ostatnich płyt w ogóle nie wracam.

PostNapisane: 16 gru 2014, o 11:07 
Green Manalishi

Na 2015 r. przewidywana jest nowa płyta studyjna. Wreszcie chciałoby się powiedzieć, bo ostatnio Ironi zajmowali się wszystkim tylko nie nagraniem nowego albumu. Nigdy jeszcze odstęp między jedną a drugą płytą studyjną nie był tak duży. To będzie 5 lat, dla mnie mogłoby być nawet 6 czy 7 byle tylko zespół album dopracował no i zgromadził naprawdę dobre pomysły na utwory. Nie liczę już na ciekawe trasy koncertowe zespołu co pokazały koncerty z 2014 r. ale jeszcze jeden dobry album mogliby nagrać. To jednak Iron Maiden i zawsze będą u mnie jakieś emocje przy nowych utworach, większe niż w przypadku innych zespołów.

PostNapisane: 16 gru 2014, o 12:05 
Heart Of A Lion

Jak wydadzą kolejnego progresywnego tasiemca to podziękuję. Ale jeśli wierzyć temu, co mówili ze 2 lata temu, to podobno wrócili do pisania, krótkich heavy metalowych kawałków i oby tak było.

PostNapisane: 16 gru 2014, o 12:44 
Green Manalishi

Najgorzej, że krótkie utwory na ostatnich płytach w ogóle im nie wychodzą, czy melodyjne rockery Adriana Smitha (El Dorado, Different World) czy galopady Janicka Gersa ( Montsegur, Alchemist).
Niestety z epikami podpisanymi nazwiskiem tylko Steve' Harrisa też nie jest zbyt dobrze.
Do tego niepotrzebne ballady, które zaśmiecają płyty wszystkich kapel heavy-metalowych w ostatnim czasie.

Też jestem pesymistą, powinni wykonać katorżniczą pracę w studio, a przecież dla nich już wszystko to zabawa, Shirley to ich kumpel a nie mistrz jak kiedyś Martin Birch.
Chciałbym by choć jeden, może dwa utwory to były takie klasowe kompozycje świetne od A do Z, reszta może być nawet beznadziejna.

PostNapisane: 28 lut 2015, o 19:51 
Green Manalishi

Coś bym napisał, ale nie ma sensu, Bruce musi się leczyć i wygrać z chorobą, w tym momencie kariera zespołu jest drugorzędna.

PostNapisane: 31 lip 2015, o 12:46 
Heart Of A Lion

Słyszał ktoś fragment który poleciał do internetu? Niby Maiden, ale cały czas mam wrażenie, że płyta będzie po prostu nudna.

Nie rozumiem dlaczego zespół idzie w tym kierunku, przy The Final Frontier słyszę, że ta formuła się wyczerpuje. Nawet wkrada się wrażenie, że chcą konkurować z Dream Theater i dalej chcą grać metal "progresywny". Każdy zespół z kręgu rocka progresywnego (którym Harris na pewno się inspiruje) upraszczał muzykę i często wychodziło to na dobre. Dlaczego Maiden nie poszło tą drogą? Dają tym świadectwo, że się wypalili i teraz chcą tworzyć długie, nudne kloce i niech fani dostają erekcji, bo nie słyszeli płyt Yes, wczesnego Genesis czy Rush.

Tyle moich przemyśleń.

PostNapisane: 31 lip 2015, o 17:46 
Heart Of A Lion

Dokładnie. Dlatego pewnie odpuszczam ich koncerty w przyszłym roku. Na bank będą chcieli grać ze 4 kawałki z tej płyty, co im zajmie co najmniej 30 minut półtoragodzinnego koncertu, dla max. jednej godziny dobrego Maiden nie warto jechać :P
Pamiętam jak w Wawie w 2011 mnie wynudzili. Stałem jak kołek i przysypiałem na gdy grali numery z TFF. Nie inaczej będzie na nowej trasie.
Nie mam nic przeciwko długim numerom, o ile są to killery jak Rime... czy Alexander, a nie progresywne kołysanki. Maiden na koncertach to ma być Heavy Metal. Progresji to se w domu słuchajcie :D

PostNapisane: 31 lip 2015, o 19:32 
Dissident Aggressor

Podjaralem sie jak zobaczylem okladke, taka fajna, metalowa :) a dzis zobaczylem liste kawalkow i ich dlugosc... Uo matko, dwuplytowy album, srednia dlugosc piosenki 8 minut... Boli glowa juz przed posluchaniem.

PostNapisane: 31 lip 2015, o 21:53 
Heart Of A Lion

Chwała Priest że nie poszli dalej w kierunku jaki pokazali na Nostradamusie :)
Ja tam nie mówię, każda kapela ma prawo poeksperymentować i na jednym czy dwóch albumach, zagrać zupełnie inaczej. Ale Maiden to już zupełnie nie to Maiden które kocham. Ostatnie albumy to już nie eksperyment by sprawdzić co potrafią, to już oficjalna zmiana stylu. Szkoda. Headbanging z rogami w górze to już nie przy obecnym Maiden.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221  Następna strona